Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Съвет за компютър за фото и видео обработка
Автор: Synthy   
Дата:   25-11-22 09:43

adorable, купи ли си компютър?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за компютър за фото и видео обработка
Автор: imitev   
Дата:   25-11-22 19:43

Нещо ми подсказва, че няма да е тази година...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за компютър за фото и видео обработка
Автор: adorable   
Дата:   25-11-22 20:24

Не съм си купил компютър все още.
Както писах и по-горе, пуснах темата, защото отдавна не следя какво произвеждат фирмите и имам нужда да чуя мнение на хора, които се занимават с това.
Не бързам с покупката. Може и след месец, два да взема машина. Тъкмо бюджета може да порастне.

Не знам дали към февруари (след празниците) цените няма да паднат малко...

Някой по-горе писа за мак. И аз ги позагледах тия макове. Ама новите много скъпи.
Аз до сега не съм работил на мак и не знам дали въобще ще мога да му свикна.
Гледам, че някои продават маковете и вземат пс-та.

Благодаря на всички, които споделиха знания и опит. Съветите бяха полезни за мен!

[smile] [cool] [smilie24]



Публикацията е редактирана (25-11-22 20:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за компютър за фото и видео обработка
Автор: SuperTramp23   
Дата:   26-11-22 06:40

Тъй като ще обработваш 4К е най-добре да видиш тестове на Adobe Premiere/Davinci Studio, какви компютри използват. Аз така направих и най-евтиния такъв е мака. После отиваш на Asus ProArt 16" OLED и тнт.
За компютър не съм гледал, но като видях цените на свестните видео карти.... бюджета, който имаш, ще е само за нея.

Маковете са странни машини, странни команди и ето някои минуси, които забелязах като дългогодишен бивш ползвател на Уиндоус:


- Като качваш снимките някъде, иконите седят супер малки, не можеш да ги увеличиш.
- Не можеш да използваш калкулатура докато си в браузра, просто като цъкнеш на него те извежда на десктопа, което е доста дразнещо.
- За да прехвърляш файлове към NTFS хардискове ти трябва програма, иначе не можеш.
- И още много такива дребни, малки глупости.

Плюсовете са значителни обаче:

- 100% performance на батерия - никой Уиндоус лаптоп не предлага това.
- 12-15ч живот на батерия.
- Един от най-бързите процесори (M1 Pro). Единствено от i7 12th gen нагоре почват да го бият, ама виж цените на лаптопите с такива процесори и подходящ дисплей/хардуер за 4К.
- Ужасно солидна изработка - метален, кабелите в портовете не се клатят, дисплейната рамка не се суче, солидно изработен. За сравнение имам служебен Lenovo T480, който е струвал 3400лв, ами като яйце от Киндер е спрямо мака.
- Брутален дисплей, ярък, ясен, чист, с 100% покритие на RGB.
- Брутален звук - свири като малка уредба, не бях чувал такъв звук от лаптоп.

Като цяло, всяка машина си има плюсове и минуси. Но с бюджет от 2000лв забрави за машина, която да обработва 4К.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за компютър за фото и видео обработка
Автор: StraightEse   
Дата:   27-11-22 20:25

Можеш да помислиш за нещо такова: https://www.olx.bg/d/ad/geymarski-kompyutar-i7-10700-rtx-3060-garantsiya-CID632-ID8MOla.html

https://www.youtube.com/watch?v=DlyR17oo8uM&t=1s

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »