Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Photoshop или Lightroom за обработка на таблет (iPad Pro)?
Автор: PhotoBo   
Дата:   10-11-22 00:29

Тъкмо взех един iPad 12.9”. Оборудвал съм го с писалка и даже клавиатура му взех. Сега не съм тук да се хваля, а да питам за тия устройства кой Софт се ползва? Гледам масово YouTub-ари ползват Lightroom (за iPad), а аз цял живот на настолния компютър все чопля с шопа. Не, че много му разбирам,ама съм му свикнал някак си… ползвам всичко на всичко 10-15 неща от хилядите му опции за обработка, а Lightroom съм пипал само за проба и не ми допадаше с тия архиви, организация, по-ограничени функции…. Но пък сигурно има причина хората (про и напреднали фото едитори) основно да я ползват за таблети?! Питам преди да съм платил годишен абонамент за някое от двете… Всъщност не съм сигурен, че шопа има версия за таблет специално,както е при стаята и въобще какви са разликите от версия до версия. Другото което ме интересува е при платен абонамент за шоп на уиндоус, стаята влиза ли в цената,ако е за таблет версията?

Идеята е да си взимам таблета и след снимки да обработвам по някоя още като съм в движение (на почивка, екскурзия с преспиване и т.н.) вместо да чакам да се прибера и да запаля компа, че обикновено остава за след месец-два да се кандардисам и да седна изобщо да обработвам вкъщи.

Отговори на това съобщение
 Re: Photoshop или Lightroom за обработка на таблет (iPad Pro)?
Автор: hotsnail   
Дата:   10-11-22 02:12

Ами аз съм на фотографския план 20гб и имам и лайтрум и Фотошоп на таблета - iPad. Двете са един абонамент и може да ги ползваш и на комп и на таблет. Те са за различни неща. В лайтрум оправяш роу кадри, гласиш им цвят, осветеност, малко геометрията, тониране. А Фотошоп е за манипулации т.е. Махане на пъпки, добавяне на надписи, по-интензивна обработка. Не мисля, че клавиатура ще помогне. Дори писалка май не помага много. Направени са с мазни пръсти да ги управляваш. Лайтрума има горе долу всичко от десктоп и дори някои неща уникални за таблет май. Фотошопа е сериозно окастрен и липсват дори елементарни неща като рисуване на правоъгълник…но има и доста функции - слоеве, маски..…



Публикацията е редактирана (10-11-22 02:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Photoshop или Lightroom за обработка на таблет (iPad Pro)?
Автор: Mogila   
Дата:   10-11-22 10:56

hotsnail а на телефон пробвал ли си Лайтрум? Дали има смисъл на моя Note 20 да го слагам...

Отговори на това съобщение
 Re: Photoshop или Lightroom за обработка на таблет (iPad Pro)?
Автор: PhotoBo   
Дата:   10-11-22 11:24

hotsnail, разбирам. Май и аз така ще направя - абонамент с 20Gb за двете. Ако е отделно гледам шопа има два варианта - Photoshop Express и Photoshop. В пакет с лайтрум - коя версия на шопа от двете е?

Отговори на това съобщение
 Re: Photoshop или Lightroom за обработка на таблет (iPad Pro)?
Автор: hotsnail   
Дата:   10-11-22 11:28

Аз ползвам това дето е само Photoshop.

Ще сложа и другото да видя дали иска нещо още или ще си работи с абонамента


Тия 20гб ме плашат, че са малко. Не ми се плаща за 1тб огромен абонамент. Чудя се, дали има как компютъра да ги премества снимките в off line каталог някак автоматично



Публикацията е редактирана (10-11-22 17:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Photoshop или Lightroom за обработка на таблет (iPad Pro)?
Автор: PhotoBo   
Дата:   10-11-22 11:37

Express-a е безплатен, но с намалена функционалност спрямо другия. Вариант ми е да сложа първо Express-a за да видя има ли нужните за мен инструменти (както казах ползвам супер малко от така или иначе големите възможности на PS CC) и ако да - ще се абонирам май само за Lightroom-a, че цената пада на половина. Един бърз въпрос: каква е цената на пакета (месечен или годишен абонамент) за 20ГБ в български левове? Интересно ми е да видя дали имаме двоен стандарт от към цена спрямо населеното място (Европа, България…)?

Отговори на това съобщение
 Re: Photoshop или Lightroom за обработка на таблет (iPad Pro)?
Автор: hotsnail   
Дата:   10-11-22 17:14

Mogila написа:

> hotsnail а на телефон пробвал ли си
> Лайтрум? Дали има смисъл на моя Note
> 20 да го слагам...

Да. Работи учудващо добре за мен. Интерфейса не е лош. Ако имаш абонамент си струва и на мобилен телефон да го ползваш.

Снимам роу със Самсунг аппа. След това импорт в лайтрум, редактирам и експортвам. Последния андроид от галерията трябва да избера снимка и да му кажа сподели я в едни кое си приложение. Примерно viber-a вече не вижда всички снимки....

Лайтрум последния път като пробвах да снимам през него, не виждаше всички камери. Уж е за Самсунг правен ама нещо. Само основната работеше от лайтрум и май селфито.

Бошо (stukloplast) повече ги разбира. Ако погледне тук ще каже и той кал ги прави. Гледам че виси в темата със снимки от телефон....

Отговори на това съобщение
 Re: Photoshop или Lightroom за обработка на таблет (iPad Pro)?
Автор: hotsnail   
Дата:   10-11-22 17:18

PhotoBo > Един бърз въпрос: каква е цената на пакета (месечен или годишен абонамент) за 20ГБ в български левове? Интересно ми е да видя дали имаме двоен стандарт от към цена спрямо населеното място (Европа, България…)?

€9.99/month plus Tax/VAT

Демек 24 лева е моя план. ДДС се плаща по БГ закона, щото аз съм в БГ.

Мисля, че е една за Европа. Дори талончета за безплатни месеци съм ползвал от стоки купени през Amazon.de - някои хард дискове идват с такива за месец или 3

Предполагам, че ще го качат скоро. С евтиното евро и инфлацията няма да ни се размине секирата.



Публикацията е редактирана (10-11-22 17:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Photoshop или Lightroom за обработка на таблет (iPad Pro)?
Автор: hotsnail   
Дата:   10-11-22 18:43

А колко пари е само лайтрум?

На мен ми дава 12 евро за лайтрум само и 12 евро за лайтрум и Фотошоп. Демек с Фотошоп получавам 2 на същата цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Photoshop или Lightroom за обработка на таблет (iPad Pro)?
Автор: kvakioh   
Дата:   10-11-22 19:25

8£ плащам месечно с абонамент от Англия, ползвам в България, за двете, като ползвам само Фотошоп на лаптоп и на iPad.

Отговори на това съобщение
 Re: Photoshop или Lightroom за обработка на таблет (iPad Pro)?
Автор: PhotoBo   
Дата:   10-11-22 21:58

Днес го гледах подробно и аз от UK.
Lightroom + Photoshop 20GB cloud = 9.98£/месец.
Само Lightroom - 4.99£/месец
Само Photoshop Express Premium - £6.99/месец или 29.49£/година (което е 2.46£ на месец)
Само Photoshop с минимални 100GB cloud - 19.97/месец

За мен е ясно ще взема или само Lightroom-a или пакета с шопа, така или иначе не съм сигурен за светлата стая, а само шоп не е вариант предвид цената и моите потребности.

Отговори на това съобщение
 Re: Photoshop или Lightroom за обработка на таблет (iPad Pro)?
Автор: hotsnail   
Дата:   10-11-22 22:15

С тоя двойния пакет май и PS Express работи. За сега не се оплаква и не иска пари поне.

Даже готино, че работи по подразбиране със снимките от самия айпад а не в облака.

Изкефи ме че някакви елементарни неща са изнесени по много лесен начин. Сигурно има големи ограничения, но за бързи неща изглежда добре. Отваря роу и jpeg. Има част от нещата на лайтрум и част от нещата на Фотошоп. А освен това има някакви бързи неща от типа на текстури, надписи, рамки ….. това с надписите ме радва. Има и една функция дето направо прави готов графичен елемент като слайд или страница заглавна с ефекти, надписи и т.н. от снимката ти. Не са нещо кой знае колко оригинално. Ама на бързо може да докараш нещо с прилично качество

(Обърках темата първо…)



Публикацията е редактирана (11-11-22 01:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Photoshop или Lightroom за обработка на таблет (iPad Pro)?
Автор: PhotoBo   
Дата:   10-11-22 23:55

Така и трябва да е, с двойния пакет 4 в 1 [smilie24]


https://i.ibb.co/7k33h3s/5-D998-AE7-9512-456-B-815-B-EEAB79-D21-B7-C.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Photoshop или Lightroom за обработка на таблет (iPad Pro)?
Автор: hotsnail   
Дата:   11-11-22 01:04

Прочие има и други неща. Ако можеш да рисуваш има и Adobe Fresco. В него май повече можеш да се развихриш с писалката или молива.

Отговори на това съобщение
 Re: Photoshop или Lightroom за обработка на таблет (iPad Pro)?
Автор: Mogila   
Дата:   11-11-22 10:39

Абе най-добре всичко :)


https://photo-forum.net/static/site_pics/2022-11/1668155788_20221111_093445.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Photoshop или Lightroom за обработка на таблет (iPad Pro)?
Автор: asahi   
Дата:   11-11-22 10:48

Работиш ли с постскрипт?

Отговори на това съобщение
 Re: Photoshop или Lightroom за обработка на таблет (iPad Pro)?
Автор: Mogila   
Дата:   11-11-22 11:01

He

Отговори на това съобщение
 Re: Photoshop или Lightroom за обработка на таблет (iPad Pro)?
Автор: hotsnail   
Дата:   11-11-22 11:13

Това фреско си ми работи с абонамента от 24 лева. За това го казвам.

Предполагам, че Premier ако има за iPad няма да работи с моя абонамент и ще иска пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Photoshop или Lightroom за обработка на таблет (iPad Pro)?
Автор: lamerko   
Дата:   11-11-22 11:46

Интересно, и при моя (фотографски) план има включени някакви Premiere Rush и Fresco (последното уж не трябва да го имам) - това сякаш са нови неща и дори нямам идея за какво са :)


https://www.shumen.org/upload/plan.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Photoshop или Lightroom за обработка на таблет (iPad Pro)?
Автор: LeniS   
Дата:   11-11-22 11:55

Mogila Колкото повече, толкова повече ;)

Реално погледнато целия абонамент си струва наистина, ако ползваш фотографския пакет + още поне 2 / 3 програми защото излизат колкото целия пакет [cool]

На въпроса за Win/Mac - няма значение - там просто се инсталира облака на съответния компютър и си инсталираш програмата от облака. Може да се ползва и на Win и на Mac - в нас така сме работили около една година от един акаунт на 2 компютъра, които са на различни ОС, и принципно абонамента е мислен да може да се ползва на 2 компютъра с идеята за мобилност точно.

Във фотографския пакет влизат Br, Lr Classic, Ps и мобилните им версии - в интерес на истината скоро не съм проверявала, тъй като съм с целия облак от около 2 години вече, но едва ли има някаква сериозна промяна.

Аз поне от както пипнах Lr, Фотошоп не съм отворила за друго освен уеб дизайн и някой банер, свикнах много бързо да обработвам на Lr и то голям обем снимки, в което му е силата всъщност. В последните версии са пипнали доста и маските и слоевете, и според мен не е далече момента в който ще вкарат и още функционалности от Ps.
Рядко ползвам мобилната версия, но платената която си е в пакета си е много Ок ако искаш набързо нещо да направиш, но истината е, че на малък екран не си е работа.


Около черен петък и Коледа пускат добри промоции, така че изчакайте малко [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Photoshop или Lightroom за обработка на таблет (iPad Pro)?
Автор: asahi   
Дата:   11-11-22 14:23

"Автор: asahi
Дата: 11-11-22 10:48
Работиш ли с постскрипт?"

"Автор: Mogila
Дата: 11-11-22 11:01
He"

Значи дистилърът ти е ненужен.

Отговори на това съобщение
 Re: Photoshop или Lightroom за обработка на таблет (iPad Pro)?
Автор: PhotoBo   
Дата:   11-11-22 14:47

LeniS много благодаря за изчерпателния отговор! Общо взето ми помогна много, ще изчакам черния петък наистина, може да спестя едни пари :) Щом е възможен варианта да се ползва пакета на настолен комп с Windows и едновременно с това на iOS таблет реално друго не ми трябва :) Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Photoshop или Lightroom за обработка на таблет (iPad Pro)?
Автор: lamerko   
Дата:   11-11-22 14:57

Лиценза е много гъвкав - можеш да инсталираш на две настолни машини едновременно (като условие обаче само на едната да се работи по едно и също време), без значение дали е Win или Mac. При опит за инсталация на трета машина - няма проблем, лицензията на предните две се изтегля и се активира на новата, като в последствие можеш да се върнеш на старите. Достъпа до мобилните приложения не заема тайм слот за настолните (поне аз не съм имал проблеми). Общо взето - готино са го измислили - не си вързан по никакъв начин с хардуера.

Отговори на това съобщение
 Re: Photoshop или Lightroom за обработка на таблет (iPad Pro)?
Автор: PhotoBo   
Дата:   11-11-22 17:18

lamerko [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Photoshop или Lightroom за обработка на таблет (iPad Pro)?
Автор: PhotoBo   
Дата:   12-11-22 11:23

Всъщност не се сдържах. Взех лайтрума за айпад. Ще поясня причината. Бях свалил вече стаята на таблета без абонамент. На опциите за покупка ми излезе вариант да закупя само лайтрума съответно за 4.99£/месец или 48£ за година със 100GB cloud! Такава оферта няма в сайта на Adobe, а най-интересното е, че Photoshop-a (не Express версията) е активен за обработка и съхраняване на файловете. Почвам да си мисля, че е пакет за двете, но най-вероятно няма да има опцията да мога да инсталирам “безплатно” шопа и на друго устройство (Windows PC). Абонирах се само за 1 месец, защото наистина искам да видя какви оферти ще предложат за черния петък, защото ако пакета от двете примерно го пуснат на цената на лайтрума само, макар и с 20GB - това ще е [smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »