Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Photoshop или Lightroom за обработка на таблет (iPad Pro)?
Автор: hotsnail   
Дата:   12-11-22 16:06

Оферти оферти.... 20-30% надолу съм виждал.

Взимал съм 3 месеца от един хардиск. От някакви други фото джунджурии съм получавал по месец - стативче туй онуй.

Отговори на това съобщение
 Re: Photoshop или Lightroom за обработка на таблет (iPad Pro)?
Автор: PhotoBo   
Дата:   12-11-22 16:43

Бърз въпрос: в момента трансферирам 1000 роу файла в лайтрума. Във вторник имам полет, ще мога ли по време на полета да разцъквам някой от тези файлове или ми е необходим интернет за да са достъпни, след като е клауд базирана стаята?

Отговори на това съобщение
 Re: Photoshop или Lightroom за обработка на таблет (iPad Pro)?
Автор: lamerko   
Дата:   12-11-22 18:16

Не искам да те плаша, но няма абонамент за един месец. Има абонамет за една година с избор плащане месец за месец или обща сума. Това, че плащаш месец за месец, не те освобождава от абонамента, ако не платиш [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Photoshop или Lightroom за обработка на таблет (iPad Pro)?
Автор: georgioiv   
Дата:   12-11-22 21:13

Лиценза е много гъвкав - можеш да инсталираш на две настолни машини едновременно (като условие обаче само на едната да се работи по едно и също време), без значение дали е Win или Mac. При опит за инсталация на трета машина - няма проблем, лицензията на предните две се изтегля и се активира на новата, като в последствие можеш да се върнеш на старите. Достъпа до мобилните приложения не заема тайм слот за настолните (поне аз не съм имал проблеми). Общо взето - готино са го измислили - не си вързан по никакъв начин с хардуера

Лиценза е за две машини едновременно и можеш едновременно да ползваш и на двете машини + отделно е айпад и айфон. Ако искаш трета машина, трябва да излезеш от някоя от двете. Айпада не се включва в тая бройка.

Отговори на това съобщение
 Re: Photoshop или Lightroom за обработка на таблет (iPad Pro)?
Автор: georgioiv   
Дата:   12-11-22 21:16

Отделно за бърза обработка на не-raw файлове си има напайпада чудесна нейтив обработка в приложението за снимки. Натискаш едит и можеш да правиш кроп и основните настройки за светлина и цвят. Работи чудесно, просто трябва дапса ти в галерията снимките...

Отговори на това съобщение
 Re: Photoshop или Lightroom за обработка на таблет (iPad Pro)?
Автор: PhotoBo   
Дата:   13-11-22 05:17

lamerko написа:

> Не искам да те плаша, но няма
> абонамент за един месец. Има
> абонамет за една година с избор
> плащане месец за месец или обща
> сума. Това, че плащаш месец за
> месец, не те освобождава от
> абонамента, ако не платиш [smilie5]

Така е да, но в същото време абонамента може да се спре ден преди следващия месец без комисионни и удръжки. Запознат съм с обєте условия, под cancel any time - точно това се има предвид, абонамента може да се спре по всяко време без ангажименти за плащане за една година.

Отговори на това съобщение
 Re: Photoshop или Lightroom за обработка на таблет (iPad Pro)?
Автор: asahi   
Дата:   13-11-22 12:04

"Автор: PhotoBo
Дата: 12-11-22 16:43

Бърз въпрос: в момента трансферирам 1000 роу файла в лайтрума. Във вторник имам полет, ще мога ли по време на полета да разцъквам някой от тези файлове или ми е необходим интернет за да са достъпни, след като е клауд базирана стаята?"

Изключиш ли интернета ще се поставиш в режим "самолетче" и ще разбереш.


Отговори на това съобщение
 Re: Photoshop или Lightroom за обработка на таблет (iPad Pro)?
Автор: PhotoBo   
Дата:   13-11-22 15:35

Така направих, не знам точно как, но снимките в роу са достъпни и могат да се пипат от каталога. Идеален вариант според мен, а как става [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Photoshop или Lightroom за обработка на таблет (iPad Pro)?
Автор: lamerko   
Дата:   14-11-22 09:54

Клауда, който контролира плана ти, "знае" за твоя абонамент - параметрите му и до кога е. При офлайн режим, имаш известно време кеш на тази информация и може да използваш приложенията. Но няма да е за твърде дълго - не помня колко дена можеше да бъдеш офлайн, преди да получиш покана да се логнеш наново :)

Отговори на това съобщение
 Re: Photoshop или Lightroom за обработка на таблет (iPad Pro)?
Автор: PhotoBo   
Дата:   15-11-22 19:03

Възможно е и запазените файлове да не са в пълен размер и качество, а след връзка с клауза да се оптимизират промените и различните корекции. За 5-6 часа нямаше проблем с файловете заради липсата на интернет.

Сега правя едно уточнение за тези, които следят темата. За 4.99£/месец съм се абонирал само за “Lightroom for IPad” и 100ГБ облак. [smilie10]
Този пакет не включва варианта за инсталиране на същия софт на настолен компютър или макбук, за iPhone още не съм установил дали става да се използва с опцията за семейни споделяне за абонаменти при повече от едно Ай-устройство.



Публикацията е редактирана (15-11-22 19:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Photoshop или Lightroom за обработка на таблет (iPad Pro)?
Автор: hotsnail   
Дата:   15-11-22 22:02

А от къде си купи абонамента? Мисля, че може директно от адоби (аз тъй правя). Ама май може и от епъл стора.

Отговори на това съобщение
 Re: Photoshop или Lightroom за обработка на таблет (iPad Pro)?
Автор: PhotoBo   
Дата:   15-11-22 23:18

Свалих първо от епъл стора самото приложение, като умишлено избрах версията за iPad. Самия абонамент го направих от вече инсталираната “стая” като платих subscription през тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Photoshop или Lightroom за обработка на таблет (iPad Pro)?
Автор: lamerko   
Дата:   16-11-22 00:19

Ем то за дройно повече ще имаш и настолното приложение(я). При мен нещата са в обратна посока - не обичам да работя с мобилните и съответно не ми трябва големия обем на клауда - 20 ГБ ме устройват напълно, особено при тегавата процедура при изкарване (през мобилното). Затова и плана, плючващ както PS, така LR ме устройва напълно за тази приемлива цена. А в началото гледах много подозрително на подобни абонаменти [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »