Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: philip   
Дата:   28-09-22 20:07

Напоследък редовно виждам кадри във ФФ на татуирани модели, някои дискретно, други направо натрапчиво. Интересува ми мнението Ви за тази "модна" тенденция?

Вярно е, че доста художници са се ориентирали към "инкрустацията" и не малко сравнително интелигентни (млади и по-зрели хора) се възползват от подобни услуги. Въпросът ми към фотографите във ФФ е трябва ли кадри с подобни модели да се афишират и показват тук, просто следвайки модната вълна?!

Не забравяйте, че Вие като ФОТОГРАФИ, също влияете на насоките в модните течения!


Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: baron_barbaron   
Дата:   28-09-22 20:50

Стига да не е зайчето на плейбой или лицето на някоя звезда от пайнер, аз не виждам проблем. Дали е модна тенденция, сигурно да.. Но цветната телевизия, смертфоните, електромобилите, също някога са били нещо което тепърва навлиза. Някои са го смятали за излишно. Татуировките са част от идентичността на моделите, както и силиконовите цици и ботокса в устните. Не винаги изглежда добре, но и не винаги е грозно. Така или иначе е част от начина по който моделът изглежда. Дали се афишират тук, не знам :) Дали се афишират навсякъде другаде, по скоро не. Виждаме ги често, но не смятам, че причината са самите татуировки ;)

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: sherbit   
Дата:   28-09-22 21:07

Всичките татуирани жени, които съм целувал са били темпераментни.

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: hansto   
Дата:   28-09-22 21:48

Сега е такава модата.
На мен лично не ми харесва.
О времена , о нрави.

Като бях малък 90-те, татуси имаха рОмите, бившите затворници и моряците. Нищо лошо към моряците....

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: nyamago   
Дата:   28-09-22 23:32

Татуировките във фотографията са като татуировките в живота. Ако ги търпим* в ежедневието, защо да ги крием или осъждаме в снимките?

*Казах 'търпим', защото допускам въпросът да е с критично/негативно отношение към феномена, а такова отношение имаме само малцинство от старци, всички останали им се радват и сами се татуират, та едва ли изобщо виждат проблем в снимките.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: Konstantinov   
Дата:   28-09-22 23:38

Има красиви татуировки.На мен ми харесват.Ама не бих си направил заради подръжката - ако не я защитаваш с фактор50 до 100 ежедневно цветовете се променят и изглежда гадно.

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: baron_barbaron   
Дата:   28-09-22 23:38

hansto Когато си бил малък, през 90-те, ни гледаха странно ако се изкъпем в различен ден от неделя ;) Времето не спира в нашето детство, аз бях дете по същото време....



Публикацията е редактирана (28-09-22 23:39)

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: hotsnail   
Дата:   28-09-22 23:54

А с каква сила си позволяваме да има дискусия относно живота и щастието на други хора? Такава дискусия в която осъждаме голяма група морално допустима ли е? Как бихте се чувствали ако Вие попаднете в група, която някой решава да осъди е така защото са различни от него? Допустимо ли е някой сърбин или немец или или руснак или французин да пусне тема - за българите във фотографията - за и против? Допустимо ли е някоя фотографка да пусне тема - за мъжете във фотографията - за и против? А какво произтича от такава дискусия осъждаме група хора, да не се снимат ли? А имат ли право да дишат ако съгрешат или направо в газовата камера ще ги пращаме ако се снимат? А трябва ли да чакаме да се снимат, що да няма превантивна евтаназия?



Публикацията е редактирана (29-09-22 08:07)

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: GenaDP   
Дата:   29-09-22 02:15

Такава дискусия в която осъждаме голяма група морално допустима ли е?

А кучеядците може ли да заклеймяваме, или то е друго? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: mihalo   
Дата:   29-09-22 02:50

Напълно съм съгласен с позицията на

Автор: hotsnail
28-09-22 23:54


... без края на последното изречение.

Определението "отявлен фашизъм" е малко прекалено за хората, които пишат във форума. Фашизмът е практика в крайна сметка, не споделяне на мнения.

Разните моди идват и си отиват, закономерност на преходността...

Не съм фен, но какво за татуиран "Капан за сънища" върху гърба на спортната фигура на млада привлекателна дама?

Редакция: ..голия гръб.. ;)



Публикацията е редактирана (29-09-22 03:03)

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: hotsnail   
Дата:   29-09-22 02:55

-



Публикацията е редактирана (29-09-22 08:05)

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: vth41   
Дата:   29-09-22 07:40

hotsnail:

"А с каква сила си позволяваме да има дискусия относно живота и щастието на други хора? Такава дискусия в която осъждаме голяма група морално допустима ли е?...
Що за малоумие е подобна мизантропска тема с отявлен фашизъм....."

А, сега познай, когато ти ги осъждаш и ги наричаш "мизантропи и фашисти", в коя група влизаш...

Дотук в темата никой не съм прочел някой да заклеймява, хората с татуси. Но, така или иначе, всеки има право да изрази мнение, без обиди и квалификации... (защото, когато се появят, говорят много, за човека, който ги е написал [smilie3])

А, по темата, нямам нищо против татусите, особено когато са в унисон с характера на човека, който ги носи.

Иначе, е интересно да се появиш татуиран в Япония....[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: CDman   
Дата:   29-09-22 07:47

Когато човек се татуира трябва да си дава сметка, че това е перманентно. За жалост повечето не мислят за бъдещето си или се надяват, че няма да се променят. [smilie5]

Дето има един виц:
" На времето си татуирах роза, а вече прилича на зелка."[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: hotsnail   
Дата:   29-09-22 08:08

Vth гледах да не заклеймяват клас хора, но хубаво изтрих повечето неща, дето могат да се приемат за разделящи

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: hansto   
Дата:   29-09-22 08:31

Аз не виждам драма.
На който му харесва да си прави, на който не му харесва да не си прави :)

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: asahi   
Дата:   29-09-22 08:35

Що пропускате силиконовите боНби и ботоксовите джуки?

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: kvasilev   
Дата:   29-09-22 09:28

1

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: Yog   
Дата:   29-09-22 13:33

Който няма татуировки очевидно е "изразил мнението си" за тях. Последвалите словесни декларации, размишления или (не дай боже) генерализации и квалификации, са излишни.

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: idivanov   
Дата:   29-09-22 13:47

Въпросът беше дали татуираните привличат вниманието и се харесват на фотографиращите...
Моето лично мнение е не, не ми харесват татуирани,силиконирани и прекомерно гримирани[shtrak][shtrak][shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: deerstalker   
Дата:   29-09-22 13:55

Ако не е дамгосана или приличаща на сом в зурлата, ще е леко заспала.

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: ipolit   
Дата:   29-09-22 13:58

Нищо им няма на татуировките. Аз бих си направил, ама все си мисля, че един ден може да стана бандит и ако тръгнат да ме издирват, ще ме хванат по-лесно.
Или ако тръгна да се издигам в политиката и ако имам татуировка на челото, може да не ме гледат с добро око колегите политици, пък не дай си боже да уплаша някой, който е тръгнал да ме корумпира и да ми се размине корумпирането.

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: kvakioh   
Дата:   29-09-22 14:13

Като е добре направена и стои добре е ок. Иначе доста, даже прекалено нелепи се появиха.

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: Julius   
Дата:   29-09-22 22:28

Дедо Филипе,

То вече има цяло поколение, което се заформи като "татуираното поколение". След 2-3 десетилетия няма да има нетатуиран пенсионер...... ама тъй ше е - с така наложените днешни "модели на поведение" - гологлави, татуирани, дрогирани и чалгаризирани тв-водещи..... има ли смисъл да продължавам!? Сещаш се кои са сегашните идоли, нали?! [smilie7]

Не харесвам татуировки, но да ги разделим все пак поне на две - едновремешните, които гордо се мъдреха на китките или рамената на цигани, бивши затворници и прочее подобна измет бяха едни гадни едноцветни /зеленикави/ и обикновено съдържаха кратък текст тип: "Пена", котвичка и прочеее... Някои от сегашните са си истински многоцветни шедьоври и могат да обхванат цели бедра и/или гърбове /леко стил Якудза/. [smilie5]
(ако може да се вярва на филмите).

Лично на мен сегашните не са ми толкова дразнещи, но в по-голямата си част всички те представляват реакция спрямо едновремешните ограничения! Форма на бунт с/у твърде дълго налаганите рестрикции! Предполагам го осъзнаваш!? Сещаш ли се преди 90-те стария модел, където плешивите мъже си замятаха част от косата, за да прикрият голото си теме /помниш ли го - Боби Чарлтън/!? Еми те само на пандизчиите им бръснеха кратуните, ама изведнъж плешивците взеха да се бръснат, за да не изглеждат толкова смешни! Защото по-добре да изглеждат като престъпник, нарушител, а не засегнати, уязвими и наранени... [smilie3] Схващаш разликата, нали?! [smilie7]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: mitpis   
Дата:   29-09-22 22:58

Дедо Филип пита дали ни харесват татуираните модели във ФФ, а не за татуировките по принцип. На мен с малки изключения не ми харесват, голото женско тяло на моделите си е красиво само по себе си и според мен не нужна допълнителна украса, сигурно разсъждавам като динозавър...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: Yog   
Дата:   29-09-22 23:08

Впечатлява ме в изложението на Julius, че "цигани" и "бивши затворници" са със знак на равенство и класифицирани като "подобна измет".

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »