Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: philip   
Дата:   28-09-22 20:07

Напоследък редовно виждам кадри във ФФ на татуирани модели, някои дискретно, други направо натрапчиво. Интересува ми мнението Ви за тази "модна" тенденция?

Вярно е, че доста художници са се ориентирали към "инкрустацията" и не малко сравнително интелигентни (млади и по-зрели хора) се възползват от подобни услуги. Въпросът ми към фотографите във ФФ е трябва ли кадри с подобни модели да се афишират и показват тук, просто следвайки модната вълна?!

Не забравяйте, че Вие като ФОТОГРАФИ, също влияете на насоките в модните течения!


Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: baron_barbaron   
Дата:   28-09-22 20:50

Стига да не е зайчето на плейбой или лицето на някоя звезда от пайнер, аз не виждам проблем. Дали е модна тенденция, сигурно да.. Но цветната телевизия, смертфоните, електромобилите, също някога са били нещо което тепърва навлиза. Някои са го смятали за излишно. Татуировките са част от идентичността на моделите, както и силиконовите цици и ботокса в устните. Не винаги изглежда добре, но и не винаги е грозно. Така или иначе е част от начина по който моделът изглежда. Дали се афишират тук, не знам :) Дали се афишират навсякъде другаде, по скоро не. Виждаме ги често, но не смятам, че причината са самите татуировки ;)

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: sherbit   
Дата:   28-09-22 21:07

Всичките татуирани жени, които съм целувал са били темпераментни.

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: hansto   
Дата:   28-09-22 21:48

Сега е такава модата.
На мен лично не ми харесва.
О времена , о нрави.

Като бях малък 90-те, татуси имаха рОмите, бившите затворници и моряците. Нищо лошо към моряците....

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: nyamago   
Дата:   28-09-22 23:32

Татуировките във фотографията са като татуировките в живота. Ако ги търпим* в ежедневието, защо да ги крием или осъждаме в снимките?

*Казах 'търпим', защото допускам въпросът да е с критично/негативно отношение към феномена, а такова отношение имаме само малцинство от старци, всички останали им се радват и сами се татуират, та едва ли изобщо виждат проблем в снимките.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: Konstantinov   
Дата:   28-09-22 23:38

Има красиви татуировки.На мен ми харесват.Ама не бих си направил заради подръжката - ако не я защитаваш с фактор50 до 100 ежедневно цветовете се променят и изглежда гадно.

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: baron_barbaron   
Дата:   28-09-22 23:38

hansto Когато си бил малък, през 90-те, ни гледаха странно ако се изкъпем в различен ден от неделя ;) Времето не спира в нашето детство, аз бях дете по същото време....



Публикацията е редактирана (28-09-22 23:39)

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: hotsnail   
Дата:   28-09-22 23:54

А с каква сила си позволяваме да има дискусия относно живота и щастието на други хора? Такава дискусия в която осъждаме голяма група морално допустима ли е? Как бихте се чувствали ако Вие попаднете в група, която някой решава да осъди е така защото са различни от него? Допустимо ли е някой сърбин или немец или или руснак или французин да пусне тема - за българите във фотографията - за и против? Допустимо ли е някоя фотографка да пусне тема - за мъжете във фотографията - за и против? А какво произтича от такава дискусия осъждаме група хора, да не се снимат ли? А имат ли право да дишат ако съгрешат или направо в газовата камера ще ги пращаме ако се снимат? А трябва ли да чакаме да се снимат, що да няма превантивна евтаназия?



Публикацията е редактирана (29-09-22 08:07)

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: GenaDP   
Дата:   29-09-22 02:15

Такава дискусия в която осъждаме голяма група морално допустима ли е?

А кучеядците може ли да заклеймяваме, или то е друго? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: mihalo   
Дата:   29-09-22 02:50

Напълно съм съгласен с позицията на

Автор: hotsnail
28-09-22 23:54


... без края на последното изречение.

Определението "отявлен фашизъм" е малко прекалено за хората, които пишат във форума. Фашизмът е практика в крайна сметка, не споделяне на мнения.

Разните моди идват и си отиват, закономерност на преходността...

Не съм фен, но какво за татуиран "Капан за сънища" върху гърба на спортната фигура на млада привлекателна дама?

Редакция: ..голия гръб.. ;)



Публикацията е редактирана (29-09-22 03:03)

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: hotsnail   
Дата:   29-09-22 02:55

-



Публикацията е редактирана (29-09-22 08:05)

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: vth41   
Дата:   29-09-22 07:40

hotsnail:

"А с каква сила си позволяваме да има дискусия относно живота и щастието на други хора? Такава дискусия в която осъждаме голяма група морално допустима ли е?...
Що за малоумие е подобна мизантропска тема с отявлен фашизъм....."

А, сега познай, когато ти ги осъждаш и ги наричаш "мизантропи и фашисти", в коя група влизаш...

Дотук в темата никой не съм прочел някой да заклеймява, хората с татуси. Но, така или иначе, всеки има право да изрази мнение, без обиди и квалификации... (защото, когато се появят, говорят много, за човека, който ги е написал [smilie3])

А, по темата, нямам нищо против татусите, особено когато са в унисон с характера на човека, който ги носи.

Иначе, е интересно да се появиш татуиран в Япония....[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: CDman   
Дата:   29-09-22 07:47

Когато човек се татуира трябва да си дава сметка, че това е перманентно. За жалост повечето не мислят за бъдещето си или се надяват, че няма да се променят. [smilie5]

Дето има един виц:
" На времето си татуирах роза, а вече прилича на зелка."[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: hotsnail   
Дата:   29-09-22 08:08

Vth гледах да не заклеймяват клас хора, но хубаво изтрих повечето неща, дето могат да се приемат за разделящи

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: hansto   
Дата:   29-09-22 08:31

Аз не виждам драма.
На който му харесва да си прави, на който не му харесва да не си прави :)

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: asahi   
Дата:   29-09-22 08:35

Що пропускате силиконовите боНби и ботоксовите джуки?

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: kvasilev   
Дата:   29-09-22 09:28

1

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: Yog   
Дата:   29-09-22 13:33

Който няма татуировки очевидно е "изразил мнението си" за тях. Последвалите словесни декларации, размишления или (не дай боже) генерализации и квалификации, са излишни.

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: idivanov   
Дата:   29-09-22 13:47

Въпросът беше дали татуираните привличат вниманието и се харесват на фотографиращите...
Моето лично мнение е не, не ми харесват татуирани,силиконирани и прекомерно гримирани[shtrak][shtrak][shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: deerstalker   
Дата:   29-09-22 13:55

Ако не е дамгосана или приличаща на сом в зурлата, ще е леко заспала.

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: ipolit   
Дата:   29-09-22 13:58

Нищо им няма на татуировките. Аз бих си направил, ама все си мисля, че един ден може да стана бандит и ако тръгнат да ме издирват, ще ме хванат по-лесно.
Или ако тръгна да се издигам в политиката и ако имам татуировка на челото, може да не ме гледат с добро око колегите политици, пък не дай си боже да уплаша някой, който е тръгнал да ме корумпира и да ми се размине корумпирането.

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: kvakioh   
Дата:   29-09-22 14:13

Като е добре направена и стои добре е ок. Иначе доста, даже прекалено нелепи се появиха.

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: Julius   
Дата:   29-09-22 22:28

Дедо Филипе,

То вече има цяло поколение, което се заформи като "татуираното поколение". След 2-3 десетилетия няма да има нетатуиран пенсионер...... ама тъй ше е - с така наложените днешни "модели на поведение" - гологлави, татуирани, дрогирани и чалгаризирани тв-водещи..... има ли смисъл да продължавам!? Сещаш се кои са сегашните идоли, нали?! [smilie7]

Не харесвам татуировки, но да ги разделим все пак поне на две - едновремешните, които гордо се мъдреха на китките или рамената на цигани, бивши затворници и прочее подобна измет бяха едни гадни едноцветни /зеленикави/ и обикновено съдържаха кратък текст тип: "Пена", котвичка и прочеее... Някои от сегашните са си истински многоцветни шедьоври и могат да обхванат цели бедра и/или гърбове /леко стил Якудза/. [smilie5]
(ако може да се вярва на филмите).

Лично на мен сегашните не са ми толкова дразнещи, но в по-голямата си част всички те представляват реакция спрямо едновремешните ограничения! Форма на бунт с/у твърде дълго налаганите рестрикции! Предполагам го осъзнаваш!? Сещаш ли се преди 90-те стария модел, където плешивите мъже си замятаха част от косата, за да прикрият голото си теме /помниш ли го - Боби Чарлтън/!? Еми те само на пандизчиите им бръснеха кратуните, ама изведнъж плешивците взеха да се бръснат, за да не изглеждат толкова смешни! Защото по-добре да изглеждат като престъпник, нарушител, а не засегнати, уязвими и наранени... [smilie3] Схващаш разликата, нали?! [smilie7]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: mitpis   
Дата:   29-09-22 22:58

Дедо Филип пита дали ни харесват татуираните модели във ФФ, а не за татуировките по принцип. На мен с малки изключения не ми харесват, голото женско тяло на моделите си е красиво само по себе си и според мен не нужна допълнителна украса, сигурно разсъждавам като динозавър...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: Yog   
Дата:   29-09-22 23:08

Впечатлява ме в изложението на Julius, че "цигани" и "бивши затворници" са със знак на равенство и класифицирани като "подобна измет".

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: Julius   
Дата:   29-09-22 23:16

Yog написа:

> Впечатлява ме в изложението на
> Julius, че "цигани" и "бивши
> затворници" са със знак на
> равенство и класифицирани като
> "подобна измет".

Нормално! Ако си расъл в някоя стерилна среда и си нямал пряк досег с тях - повечето от тях за теб са сигурно някакви онеправдани, несправедливо обвинявани личности!

Ако искаш и сега мога да ти осигуря влизане в цигански квартал - излизането /ако изобщо успееш/ е на твоя отговорност. Преобладаващата част са си точно такива - дилъри на дрога, изнасилвачи /по мое време изнасилените ми от цигани ученички хич не бяха рядкост/, престъпници... не просто измет, ами - от най-долнопробната измет!!!

Не ме разбирай погрешно, в казармата се разбирах по-добре с циганите, отколкото с българите, но условието е да ги извадиш от средата им! Докато са в махалата - няма никакъв шанс... иначе могат да са висшисти, мениджъри, имам комшия - циганин, пичага е, оняден си пихме кафето заедно, върти няколко баничарници в квартала... но върнат ли се обратно в тяхната си среда - край, дотам! Не чакай чудеса! [smilie3]

п.с.
отклонихме се от темата



Публикацията е редактирана (29-09-22 23:32)

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: kes   
Дата:   30-09-22 00:41

Ако правиш репордаж от затвора, ромското гето или от публичен дом, татуировките добре се вписват в представянето на пресонажите. Но ако искаш да покажеш красотата на човешкото тяло в актова или портретна фотография, татуировката няма място.

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: Yosssarian   
Дата:   30-09-22 02:13

Татуировките могат да бъдат израз на желание за индивидуалност, или пък обратното - за приобщаване към дадена общност - тези на моряците и затворниците от едно време са точно това...
Днес смисъла им е друг - най-често просто копиране на определен стайлинг, също като дрехите и прическите...без влагане на някакво специално значение....Няколко пъти ми се е случвало да питам млади хора какво означава надписа на латински, който имат на предмишницата си, отговорът е - "не знам точно, но ми харесва"...
Викам си, щом им харесва, няма лошо.....Независимо каква оценка даваме на това явление, смятам за нелепо да коментираме правото на всеки да дава израз на желанието за създаване образ за себе си така, както намери за добре...
А що се отнася до "татуировки и фотография" - веднъж създадена, татуировката става неразделна част от образа, също като цвета на косата , очите, луничките и пр. Въпросът "одобряваме, или не" губи смисъл...
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: Julius   
Дата:   30-09-22 07:36

Стайлинг-майлинг...... на мен лично 98% от татуировките са ми грозни. И колкото по-голяма площ заемат - толкова по-противни. Я има 1-2% татуировки, за които само мога да кажа, че поне не са ми неприятни. Дали защото съм представител на поколение, в чието време татуировки си правеше, както и по-рано споменах - предимно оная част от обществото, която беше заклеймена като утайка, но като видя разни изрисувани до ушите шматки и директно превключвам канала. Не си представям жив разговор с такива, защото първия ми въпрос би бил: "За какво по дяволите сте се изрисували по тоя идиотски начин?" и понеже за мен единствения смислен отговор би бил, че са осъзнали че е грешка и съжаляват, но понеже знам, че няма да го получа - и разговора би приключил. Но и тая мода ще отмине и след някоя и друга година такива като горните ще изглеждат още по-нелепо и демоде. [smilie3]

п.с.
Визията може и да ти се наложи да я смениш, ама татуировката е доживот.
Или ще действаме като във вица:
- Триете ли татуировки?
- Не!
- Може ли тогава да допишете "е глупак" след "Пешо"?
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: CDman   
Дата:   30-09-22 08:03

Стайлинг-майлинг...... на мен лично 98% от татуировките са ми грозни.[smilie24]

Не ги мисли татуираните, колега. Кой каквото си е надробил, това ще сърба.[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: asahi   
Дата:   30-09-22 08:07


Примерите са от по-естетичните:


https://nelsonweekly.co.nz/wp-content/uploads/2014/01/tattoo-lady.jpg




https://i2-prod.mirror.co.uk/incoming/article13389867.ece/ALTERNATES/s615b/0_PAY-TATTOOED-GREAT-GRAN



Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: wlad   
Дата:   30-09-22 10:38

Бабите от последните примери едва ли са прекарали живота си в комбината, а лятната ваканция с 14 дневна карта и остатъка от нея с гребло над зимнината. Вероятно биха били далеч по-смислени събеседници.
Нямам нищо против татуировките, но да ви призная далеч по-противни са ми тези с китайските униформи, наподобяващи народни носии, които в последните години станаха така модерни сред "пазителите на българщината", каквото и да означава това.

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: mbs   
Дата:   30-09-22 11:45

Примерите по-горе са [smilie24]. Фотографски погледнато, когато акцентът е върху татуировката и някакво търсено послание, тогава е ок. Но в повечето случаи татусите стоят като петна по кожата. В реалния живот не ми дреме кой, как и къде...


Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: Бармалей   
Дата:   30-09-22 12:26

Не се тревожете. Като започнат да им слагат ушни марки, нуждата от тая мода ще изчезне...

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: Yog   
Дата:   30-09-22 13:57

За втори път съм впечатлен от написаното от Julius. Ако зададе въпрос и не получи отговор, какъвто той смята че събеседникът трябва да му даде - край! А само си представи, Julius, че всъщност се заслушаш и опиташ да осмислиш какво ти е отговорил събесетникът. След като си допуснал (о, ужас!), че може да има самостойна личност, която не мисли като теб. Какви мисловни хоризонти биха се разкрили...

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: Julius   
Дата:   30-09-22 17:17

Хубаво се впечатляваш, но има теми по които имам категорични виждания и никакви теоретични постановки за разкриването на потенциални мисловни хоризонти няма да ги променят. [smilie3] Аз там отдето се връщам ти тепърва отиваш да косиш. [smilie7]

p.s.
Иначе по темата - не знам какво очаква дядо Фильо, но ако някоя нашарена до ушите моделка дойде за сесия - какво се очаква да прави после фотографа? - Да я възстановява както майка я е родила ли? [smile]



Публикацията е редактирана (30-09-22 17:55)

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: philip   
Дата:   30-09-22 18:51

Благодаря на всички участници в темата!

Julius: "p.s.: Иначе по темата - не знам какво очаква дядо Фильо, но ако някоя нашарена до ушите моделка дойде за сесия - какво се очаква да прави после фотографа? - Да я възстановява както майка я е родила ли?" [smile]

- Не, въпросът бе дали ще ни я покажеш във Фото Форум.[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: Julius   
Дата:   30-09-22 19:19

Е, че що да не я покажа!? [smilie7]

Не одобрявам подобен избор, но след като вече се е нашарила - ок, тялото си е нейното, ако е пълнолетна - сама си взима решенията, може да си го мацоти, както намери за добре... а ако се получи читав кадър - защо да не го кача? [smilie8] Не разбирам? Но просто не снимам хора.


Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: GenaDP   
Дата:   30-09-22 19:21

Броят и размерът на татуировките е обратнопропорционален на IQ-то на татуирания. А дали са красиви или грозни - въпрос на вкус...

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: GenaDP   
Дата:   30-09-22 20:07

И една нагледна демонстрация на човешката простотия...


Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: Julius   
Дата:   30-09-22 21:15

Ех, Гена, винаги си бил майстор на късия изказ. Еваларка! [smilie24]

Само ти мислиш за големината на архива на ФФ!

А туй за някое татуирано бебе си помислих само преди час-два, мама му стара..... нищо де - всеки момент очаквам да доприпка някой самозван кънчу от хелзинкския комитет в защита на правата на онеправданите цигани да ги защити от нашия 'хейт'! Само скивай! [smilie7]

(макар, че казвайки това съм напълно наясно, че действа в противовес на собствената ми теория)



Публикацията е редактирана (30-09-22 21:55)

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: uri64   
Дата:   01-10-22 00:28

Стоят ми грозно и не ми харесват. Иначе който/която/което иска да си прави, единични, на ръкави, на крачоли и на поло блузи с висока яка, негова/нейна си работа, а аз имам право да не ги харесвам . Това за татуировките. Отношението ми към изобилния пиърсинг е същото. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: mihalo   
Дата:   01-10-22 02:30

Автор: GenaDP
Дата: 30-09-22 20:07

И една нагледна демонстрация на човешката простотия...



Човек, ти ми нанесе тежки когнитивни щети с този линк!


Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: Yosssarian   
Дата:   02-10-22 01:17

mihalo : "....тежки когнитивни щети...."
Емоционални "щети" може би - да, "когнитивни" - категорично - не, просто няма как.....

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: mihalo   
Дата:   02-10-22 02:41

Yosssarian

От много години се стремя да изследвам (та да разбера) логиката на емоциите. Израснах в твърде "емоционално" семейство и интересът ми всъщност е логично следствие. Дето се вика, за мен емоционалните щети са точно когнитивният дисонанс от който искам да изляза благодарение на логична верига от изпуснати от внимание, но... факти.

Да го бях написал по-рано, но...


Редакция: линк - https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D0%B3%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%B5%D0%BD_%D0%B4%D0%B8%D1%81%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%BD%D1%81



Публикацията е редактирана (02-10-22 02:53)

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: Satsan   
Дата:   02-10-22 14:11

ЗАЩО НЕ?
Човек трябва да вижда и различните индивиди. Защо не?
Понякога е красиво(временно).



Публикацията е редактирана (02-10-22 15:29)

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: lory19   
Дата:   02-10-22 19:09

Здравейте !
Всеки има различни виждания по въпроса за татусите.
Например за фотомоделите които трябва да показват и рекламират стоки
не е прието , такива са изискванията на фирмите.
В строя , които живяхме преди също не се гледаше с добро око на това.
За тракийската цивилизация също не е било прието – означавало е знак на безплодие.
Никой не може да каже дали са вкарвали химия
в кръвта и по този начин са белязвали някой .
Според исторически сведения , така са белязани Вакханките убили Орфей.
Но всеки е различен , на един му харесва едно на друг , друго.
Боди Арт и др.
Зигмунд Фройд , би оценил сигурно от Психо аналитична точка
Какво допълва в съзнанието ни това изкуство.
Какво искаме да покажем ?
Какво ни липсва ?
И още какво ? какво ? …. ?
[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: lory19   
Дата:   02-10-22 19:20

Абе , Вземай я .
Ако е млада няма значение .


Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: kvakioh   
Дата:   03-10-22 11:41

Прекалено, всъщност излишно много се отделя за снимане на хора, а те хич не са интересни...

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: asahi   
Дата:   03-10-22 12:28

Уж фотографска тема, а не показвате снимки. Тази е от моите:


https://photo-forum.net/static/site_pics/2008-05/a_1210536756_1.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: mihalo   
Дата:   04-10-22 00:31

asahi
Дата: 03-10-22 12:28


Няма начин да не забележа и оценя ироничния контекст. (оле-оле, "Левски", вечен... + [beer])

[smilie25]

редакция: Опс.. нищо не разбирам от спортни клубове и моля за прошка!



Публикацията е редактирана (04-10-22 01:07)

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: CDman   
Дата:   04-10-22 08:18

По вървежна, и с повече снимки щеше да е темата :
За циците във фотографията - "за" и "ТВЪРДО за".. [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: Moonchild   
Дата:   04-10-22 12:20

Глупости, това с Япония е преувеличено.
ДОСТА татуиран съм и никога не съм имал проблем, когато съм бил в Япония. Някои хора те заглеждат с интерес, но нищо повече. Дори вече има онсени за хора с татуировки.

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: TVProject   
Дата:   04-10-22 14:04

Философски погледнато, татуировката е някакъв вид увреждане/нараняване на тялото, тя е дело на Лукавия и се приема като знак на протест срещу християнската религия, за която тялото е свещено.
Разбира се, който си прави татуировки, едва ли е запознат с религиозните догми, а и не може да се иска всички да спазват канона.
С други думи – не разпространявайте снимки на татуировки, ако не искате да отидете в Ада!
[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: geokar   
Дата:   06-10-22 18:01

Когато моделът е татуиран, татуировката веднага насочва вниманието изцяло върху себе си, по-късно оценяваме останалото, затова е важно да знаем какво целим с фотографията си. В случай, че искаме да подчертаем портрета, тялото, настроението, то по-добре е да избираме нетатуирани модели, в случай, че идеята е друга, например да подчертаем тематичната връзка на една татуировка с жанрово съдържание (рокер с мотор, например), или да намерим някаква връзка статуировката и композицията, сюжета, тоналното решение, или да постигнем особено експресивно внушение, можем да избираме татуирани модели. Защото татуировката е доминантна в изображението и не трябва да е случайна, а винагисвързана със сюжета.

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: CDman   
Дата:   07-10-22 08:49

Ако е доминантна - фотошопа решава проблема, но се губи връзката между модела и крайния продукт.

п.п. Вчера загледах игри на волята. Може би едно 50% бяха татуирани, но не това е проблема. Някак неествствено ми стоят ангелски крила на гърба на един участни (мъж). Интересно ми е каква е била идеята му за да направи подобна татуировка [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   09-10-22 11:08

Хубавото и спортно тяло е хубаво, няма значение дали с татоси или без. Татосът е лесен- отиваш, избираш, плащаш- рисуват те. За хубавото тяло тяло нещата не са толкова лесни, изисква ежедневни усилия през целия си живот. :)

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: disappointed   
Дата:   10-10-22 06:15

тая тема все едно се прибирам и неволно дочувам ропота на бабите пред входа

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: perspectiff   
Дата:   13-10-22 18:59

точно

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: GenaDP   
Дата:   13-10-22 21:14

А за теб циганите какво са? Може би най-висшата прослойка на обществото?

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: perspectiff   
Дата:   14-10-22 00:05

Много чичковци или се отклоняват, или правят несъстоятелни и празни ремарки.

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: asahi   
Дата:   14-10-22 19:26

Поне ен роптаят като бабките.

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: bogdanov   
Дата:   18-10-22 22:45

[beer] ...няма да чета нищо нагоре и отговарям първосигнално... видя ли татуировки, спирам камерата, сипвам вино и паля свещите... после пусакм бавно камерата, включвам незабелязано светкавиците но оставям свещите да догорят![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: PhotoBo   
Дата:   11-11-22 17:22

Нямам нищо против татусите по моделите, ама нищо!
Да ми пишат татуирани модели, ще ги снимам с кеф [thankyou] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: sherbit   
Дата:   11-12-22 09:09

Пораснахме, а повечето одъртяха и дори да гледат е рисково.

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: quazimodo   
Дата:   11-12-22 09:59

sherbet написа:

> Пораснахме, а повечето одъртяха и
> дори да гледат е рисково.

Tъй, тъй! Особено в УК-то[smilie18][smilie18][smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: Бармалей   
Дата:   11-12-22 12:40

Татуто си е жива "афтобиография"
https://static.webcafe.bg/uploads/images/69/7269/107269/1024x576.jpg?_=1584091044

Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: Julius   
Дата:   11-12-22 12:58

Казват, че в комбинация с перхидрола било много мощна комбинация! Не била достатъчна мощна за спечелване на четвъртфинал, но пак си оставала яка комбинация (много се харчела в бордеите...) Но е хубаво да се види, когато парите стигнат правилното място - каква класа, излъчване и стил придават ! ;-) Нещо което аматьори като един Федерер например никога не биха могли да имат! [smilie7]

п.с.
Тъжното е, че такива като джизъса вместо да са завряни на кучето в гъза - те са в праймтайма на телевизиите.
'Героите' на нашето време..........


Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: CDman   
Дата:   11-12-22 14:01

За жалост е така - да. [smilie8]

Ако гледате световното и най-вече близките планове на играчите ще видите, че има доста "джизъсоподобни" футболисти. [smilie7]

Апропо - гледам и се дивя на обективите на фотографите. Ако има някъде колекции от снимки от световното ще се нагледаме на "татуирани модели". [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: За татуировките във фотографията - за и против?!
Автор: asahi   
Дата:   11-12-22 19:35

Всеки ритнитопковец има като минимум един Инстаграм канал. Там можеш да му разгледаш всяка татуировка в няколко ракурса.

Don't cry for me, Susurlevo


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »