Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 В търсене на вдъхновение и мотивация
Автор: VladiA   
Дата:   20-09-22 11:57

Здравейте, всеки е попадал в така наречения Creative blocks как успявате да преодолеете тази стена [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на вдъхновение и мотивация
Автор: lamerko   
Дата:   20-09-22 12:05

Релакс - две седмици някъде почивка, без нищо свързано с работа и фотография :)

Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на вдъхновение и мотивация
Автор: CDman   
Дата:   20-09-22 12:06

Секс с нова мацка [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на вдъхновение и мотивация
Автор: kvakioh   
Дата:   20-09-22 12:32

Още техника, четене и разглеждане на снимки

Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на вдъхновение и мотивация
Автор: asahi   
Дата:   20-09-22 12:38

Toва "попадане" е проблем за хората, които се изявяват и изживяват като творци. За останалите не е никакъв проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на вдъхновение и мотивация
Автор: LeniS   
Дата:   20-09-22 12:39

lamerko +1 за релакса :)
Разсейване и зареждане с нови сили определено помага.
Друго което при мен работи е проект който да ме изкара от зоната ми на комфорт. Дали ще е снимане в нов жанр или ще изходиш от техниката - примерно проект само с 35мм, 50мм, фишай, или нещо друго, с което обичайно не снимаш, пак ще те провокира да търсиш.
Забиването в конкретна тема понякога също помага - тук вдъхновения навсякъде около нас, просто трябва да се огледаш.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на вдъхновение и мотивация
Автор: vga   
Дата:   21-09-22 00:41

Купуваш си як телефон и започваш да се ядосваш какво можеха да са камерите, ако не се правеха от инженери, а от програмисти [smilie5] Чак след това разбираш, че фотографията е хоби от 90те.

Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на вдъхновение и мотивация
Автор: GenaDP   
Дата:   21-09-22 00:48

...проект който да ме изкара от зоната ми на комфорт...

Пробвай да си забиеш няколко клечки под ноктите. Със сигурнокт ще те изкарат от въпросната зона... [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на вдъхновение и мотивация
Автор: mihalo   
Дата:   21-09-22 03:24

Creative blocks?

Те такава Глупост не съм очаквал от глупостите в нета.

Цитат: "Всяка безизходна ситуация има поне три решения за изход от нея."

Точка 1. Разменете си обувките и им завържете връзките една към друга!
Точка 2. Напъхайте вертикално поне пет азпержи под горната си устна /като Джим Кери в „Ейс Вентура - Зоодетектив“/.“
Точка 3. Опитайте да се качите в градския транспорт и когато вратите тръгнат да се затварят напъхайте главата си навън! По възможност заедно със селфи стик.. и се усмихвайте приветливо на минувачите.

Точките са три, ама това е само едното от решенията. Любопитен съм за другите. [cool]

Извинявай авторе на темата! Целта ми е да помогна, не да навредя. Някои неща се лекуват с леко убождане.


Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на вдъхновение и мотивация
Автор: TVProject   
Дата:   21-09-22 08:54

Внимателно прочетох всички отговори и веднага ми стана ясно, че хал-хабер си нямате от проблема, за който авторът споменава.

Не чакайте някой да ви направи щастливи. Купете си водка сами!

Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на вдъхновение и мотивация
Автор: Synthy   
Дата:   21-09-22 09:50

Зарязваш изкуството (фотография, рисуване или там каквото правиш) за неопределен период от време и като помощ - започваш да медитираш (примерно, най-добре трансцендентално). Когато си отпочинеш и се почувстваш сравнително щастлив - тогава музата ще се върне. Творец е спокойният и щастлив човек.

Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на вдъхновение и мотивация
Автор: mmjm   
Дата:   21-09-22 13:17

https://youtu.be/Fn0HsNDayhU



Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на вдъхновение и мотивация
Автор: nyamago   
Дата:   21-09-22 13:48

asahi написа:

> Toва "попадане" е проблем за хората, които се изявяват и изживяват като
> творци. За останалите не е никакъв проблем.

Точно! Който е тръгнал да направи шедьовър, може да му е секнало вдъхновението, да му е заспала музата... Има онлайн безброй съвети какво да се прави в такива случаи.

Понеже не се мисля за 'творец', не ми трябва вдъхновение. А мотивацията ми е хронична и не ме напуска: щом нещо ми 'хване окото' по пътя, инстинктът ми е да извадя каквото щракало имам със себе си и да снимам. Понякога случайни попадения може да изглеждат като 'вдъхновени', но всъщност не са търсени, 'случили са се'... (Да го наречем неканено 'вдъхновение свише')...

Това може да е рецепта за някои от творците с творчески блокаж - опитайте да снимате безцелно и безотговорно - нещо може да се случи?
[beer]



Публикацията е редактирана (21-09-22 13:49)

Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на вдъхновение и мотивация
Автор: LeniS   
Дата:   21-09-22 16:27

...Понякога случайни попадения може да изглеждат като 'вдъхновени', но всъщност не са търсени, 'случили са се'...

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на вдъхновение и мотивация
Автор: batsali   
Дата:   21-09-22 17:55

"Творец е спокойният и щастлив човек."

Всичко интересно и значимо е произлязло от неспокойствие и нещастие обаче.

Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на вдъхновение и мотивация
Автор: mihalo   
Дата:   22-09-22 02:11

Всичко е вярно, а решнието никакво го няма [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на вдъхновение и мотивация
Автор: Yog   
Дата:   22-09-22 03:07

Просто не го търси. Вдъхновението само ще си дойде. А ако не дойде - значи си се наситил(а) на това занимание. Не е болка за умиране. Хората сменят хобитата или дори професиите си.

Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на вдъхновение и мотивация
Автор: asahi   
Дата:   22-09-22 09:27

Не го търси, но може да го провокираш - ново място, нова любов, инспирация отвън на чувства и идеи. Дори като се събереш с колеги фотографи може да ти щукне нова идея.

Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на вдъхновение и мотивация
Автор: ninikolov   
Дата:   22-09-22 10:07

Я щас взорвусь, как триста тонн тротила, -
Во мне заряд нетворческого зла.
Меня сегодня Муза посетила,
Посетила, так, немного посидела и ушла.

У ней имелись веские причины,
Я не имею права на нытье.
Представьте, Муза ночью у мужчины!
Бог весть, что люди скажут про нее.

И все же мне досадно, одиноко,
Ведь эта Муза, люди подтвердят,
Засиживалась сутками у Блока,
У Бальмонта жила не выходя.

Я бросился к столу - весь нетерпенье,
Но.. господи, помилуй и спаси!
Она ушла, исчезло вдохновенье
И три рубля, должно быть, на такси.

Я в бешенстве мечусь, как зверь, по дому.
Но бог с ней, с Музой, я ее простил.
Она ушла к кому-нибудь другому,
Я, видно, ее плохо угостил.

Огромный торт, утыканный свечами,
Засох от горя, да и я иссяк.
С соседями я допил, сволочами,
Для Музы предназначенный коньяк.


.............


Такива ми ти работи

П.П. Google преводач се справя горе-долу

Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на вдъхновение и мотивация
Автор: asahi   
Дата:   22-09-22 10:55

Это не переводится.

Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на вдъхновение и мотивация
Автор: nyamago   
Дата:   22-09-22 14:04

Грешен език, в сегашния климат [smilie8]

(Я да видим сега кои са тук агентите на Кремъл?! [smilie22] )

Честит Петък! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на вдъхновение и мотивация
Автор: ninikolov   
Дата:   22-09-22 22:25

nyamago, да спретнем едно аутодафе на Чехов или да забраним Достоевски, щото са писали на грешен език?!
Дали това, че разбирам руски (не го говоря), много харесвам, да кажем, Шишкин, а Чайковски ми е в топ 3 на любимите композитори ме прави агент на Кремъл?
Един от последните филми, които гледах е Сталкер на Тарковски. Да си донеса ли въже или партията ще осигури ?!

Няма грешен език, нито в сегашния, нито в който и да е климат.
А ако това за агентите на Кремъл е някакъв опит за шега, то не е смешно. Това не е просто политика, война е и там умират невинни хора, нападнати в домовете си. Това можеше да се случи и на нас.
Но има и други отвратителни неща, като например гоненето на руски артисти от западните театри, опери и оркестри. Сигурно щото са агенти на Кремъл тъй като говорят грешен език.


Между другото, не харесвам Висоцки, но уважавам актьорските му способности и чувството му за ирония, Песничката е удар в десетката, весела и иронична. Хубаво е да се чуе/прочете до края.

asahi, Да, непреводимо е, но поне се хваща (по-голямата част от) смисъла.

Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на вдъхновение и мотивация
Автор: asahi   
Дата:   22-09-22 23:51

Езикът...
Понеже го назнайвам (както и много други го назнайват), та стигам до разни текстове, които ме карат да се хващам за главата.

***

"Давно уже можно было предугадать, что эта бешеная ненависть, которая тридцать лет, с каждым годом все сильнее и сильнее, разжигалась на Западе против России, сорвется когда-нибудь с цепи. Этот миг и настал.

России просто-напросто предложили самоубийство, отречение от самой основы своего бытия, торжественного признания, что она не что иное в мире, как дикое и безобразное явление, как зло, требующее исправления.

…Больше обманывать себя нечего – Россия, по всей вероятности, вступит в схватку с целой Европой.

Каким образом это случилось? Каким образом Империя, которая в течение 40 лет только и делала, что отрекалась от собственных интересов и предавала их ради пользы и охраны интересов чужих, вдруг оказывается перед лицом огромнейшего заговора?

И, однако ж, это было неизбежным. Вопреки всему – рассудку, нравственности, выгоде, вопреки даже инстинкту самосохранения, ужасное столкновение должно произойти. И вызвано это столкновение не одним скаредным эгоизмом Англии, не низкой гнусностью Франции, воплотившейся в авантюристе, и даже не немцами, а чем-то более общим и роковым.

Это – вечный антагонизм между тем, что, за неимением других выражений, приходится называть: Запад и Восток..."

Фёдор Иванович Тютчев. 1854 год. Накануне Крымской войны.

***

...Но я надеюсь дожить до времени, когда любой российский парень, живущий по понятию, войдя в какой-нибудь респектабельный австрийский кабак, рявкнет: "Встать, козлы!" - и козлы встанут...

А. Бушков. 1995 год...

***

Задержанным на митингах 21 сентября россиянам, выступающим
против проведения частичной мобилизации, вручили повестки.
ТАСС: «Практика вручения повесток задержанным на митингах против проведения спецоперации не противоречит закону, заявил журналистам в четверг пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков.»


Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на вдъхновение и мотивация
Автор: nyamago   
Дата:   23-09-22 00:47

Не очаквах (наивен съм), че с една саркастична шегичка може да разпаля толкова политизиран оф-топик. Дайте да го спрем, а?

Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на вдъхновение и мотивация
Автор: mihalo   
Дата:   23-09-22 03:12

Наистина трябва да спрем. Що? Щтото е безсмислено!

И "Тия" и "Ония", /както и обратното - ония-тия/, харчат парите събрани /оскубани/ от нас.. които вярваме, че парите им отиват за "добруване"... А те отиват за оръжия.

Това, оръжията доколкото знам не въкресяват, те са за умъртряване.

В този ред на мисли изобщо не ми пука дали само хлебарките ще оцелеят.


П.П. Баба ми викаше: "Лаком г*з глава затрива".


Редакция: Темата беше за съвсем друго...



Публикацията е редактирана (23-09-22 03:36)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »