Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Стемарк Sony сервиз - най-надутият измамник и обирджия
Автор: Fixt00l   
Дата:   04-09-22 01:58

Здравейте! Наясно съм, че от всеки сервиз има доволни и недоволни, но... След като ми писна на... да го слушам и търпя тоя палячо как се пъчи колко е велик и колко рядко било в България да има хубав сервиз...просто било "голяма работа", и след пети пореден опит за измама (непочистен сензор с повече петна, отколкото преди това), реших да предупредя всички. С удоволствие ще покажа фактурата, в която пише...ремонт на техника (не знаех, че почистването на изправна техника е ремонт), а бих показал и писмото, в което Стефан Кьосев се изложи като кифладжия. Но, да започнем всичко отначало.
През годините изпращах различни Sony APS-C камери за почистване на сензор. Няколко модела NEX, а6000 и а6300. Доста започна да ме дразни колко лесно се замърсяват...с Nikon D750 и 30 000 кадъра във всякакви условия, за 5 години се наложи само веднъж. А и с него сменям обективи по десетки пъти на всяко събитие. Този път лично посетих затънтения сервиз, защото не ми се пращаха скъпи апарати по куриер, а имах и път към София. Оставих A6300 + Sigma 30mm 2.8, и NEX-6 + 16-50 E PZ. Изслушах поредното пъчене колко е велик, и ми беше обещано до края на деня да са готови. После трябвало да оставя NEX 6 и E PZ 16-50 за 2 дни. После станаха 7 дни...типично за сервиза. Много пъти съм получавал замърсен сензор, и обадя ли се, винаги едно и също - тирада с раздразнен, джавкащ тон, все едно куче ми ръмжи насреща. Можело веднага да се замърси, или по пътя...Как с други марки фотоапарати, почистени в други сервизи, НИТО ВЕДНЪЖ не ми се случи...С Panasonic поне 6 пъти, но в друг сервиз - никакъв проблем. Та, плащам аз 100 лв по банка, отново чаках няколко дни, сякаш времето не е парѝ...и какво да видя - множество малки точки и на двата апарата (които пристигнаха с много странни настройки). По телефона оня ми каза, че обективчето Sigma било замърсено. Добре, слагам трети обектив...на всякакви бленди снимах небето - множество точки и при двете камери. Явно за пореден път бях излъган и платих за НИКАКВА работа. Уж разглобявал да чисти - а петното във визьора си се виждаше все така. Играх си да оградя всяка точка с жълт кръг в Paint, изпращам снимките (с EXIF) в писмо и обяснявам ситуацията. Както и предполагах - мен изкара виновен в писмото, и обективчето било виновно. Сякаш аз използвах този обектив и на двете камери, за да проверя за петна... Тоя некадърник изобщо не е гледал Exif... там си пише и на двете камери с какъв обектив е снимано, но върхът беше, че ги е пробвал на бленда 32...а обективът поддържа минимална бленда от 22. Стефан Кьосев, или Стефан Кьорав е тоя?! ПФхахаха...егаси безочието, ЕДНО ВРЕМЕ НА ТАКИВА ТЪРГАШИ ПУБЛИЧНО СА ИМ ЧУПИЛИ ПРЪСТЧЕТАТА. Типичен бай Ганьо - ще се фука, ще те овика и излъже, точно както сцената във филма, с бръснаря. Явно разчита на робската психика, че раята ще си мълчи и битият - бит, такованият - такован. Дали да не взема тая фактура и да сигнализирам, където трябва...след като за поне пети път ми се случва едно и също, явно се прави нарочно. И то, все с различни бройки камери. Как да си купя Sony... Мога да напиша какви изхвърляния на мокър пясък каза, за да се изкара най-великият майстор, но ще стане предълга тема. Явно този виц си важи:

"Един младеж отишъл при Великия майстор и казал:

- Велики, научи ме на кунг фу!

Но Великият майстор отвърнал:

- Да, ще те науча на това изкуство. Но сега не приемам нови ученици. Ела след година.

След година младежът се върнал.

- Велики учителю, научи ме на кунг фу!

Майсторът се начумерил и отвърнал:

- Да, ще те науча на това изкуство, но преди това трябва да се научиш да постигаш вътрешна хармония. В течение на 3 години всяко утро съзерцавай изгрева на слънцето, а всяка вечер – залеза му.

След три години младежът се върнал.

- Велики учителю! Три години всяка сутрин съзерцавах изгрева, а всяка вечер – залеза. Научи ме на кунг фу!

- Добре – казал Великият майстор. – Но преди това трябва да се научиш да постигаш невъзможното. Върни се, когато се научиш да левитираш на пет метра от земята.

След пет години младежът се върнал, вече не толкова млад.

- Велики учителю! Пет години всеки ден се посвещавах на усилени тренировки и сега вече умея да левитирам над земята – казал той и се издигнал на пет метра във въздуха.

- Баси майката! – казал Великият майстор."

 Теми Автор  Дата
 Стемарк Sony сервиз - най-надутият измамник и обирджия  ново
Fixt00l 04-09-22 01:58 
 Re: Стемарк Sony сервиз - най-надутият измамник и обирджия  ново
nyamago 04-09-22 03:04 
 Re: Стемарк Sony сервиз - най-надутият измамник и обирджия  ново
Fixt00l 04-09-22 03:31 
 Re: Стемарк Sony сервиз - най-надутият измамник и обирджия  ново
nyamago 04-09-22 12:47 
 Re: Стемарк Sony сервиз - най-надутият измамник и обирджия  ново
Eye_Contact 04-09-22 03:50 
 Re: Стемарк Sony сервиз - най-надутият измамник и обирджия  ново
VladHD 04-09-22 08:55 
 Re: Стемарк Sony сервиз - най-надутият измамник и обирджия  ново
Mogila 04-09-22 11:07 
 Re: Стемарк Sony сервиз - най-надутият измамник и обирджия  ново
ib 04-09-22 11:15 
 Re: Стемарк Sony сервиз - най-надутият измамник и обирджия  ново
hotsnail 04-09-22 11:34 
 Re: Стемарк Sony сервиз - най-надутият измамник и обирджия  ново
tomaraya 04-09-22 11:56 
 Re: Стемарк Sony сервиз - най-надутият измамник и обирджия  ново
CaptureTheMoment 04-09-22 12:27 
 Re: Стемарк Sony сервиз - най-надутият измамник и обирджия  ново
asahi 04-09-22 13:25 
 Re: Стемарк Sony сервиз - най-надутият измамник и обирджия  ново
alex.d76 04-09-22 13:37 
 Re: Стемарк Sony сервиз - най-надутият измамник и обирджия  ново
Fixt00l 04-09-22 14:48 
 Re: Стемарк Sony сервиз - най-надутият измамник и обирджия  ново
GenaDP 04-09-22 16:27 
 Re: Стемарк Sony сервиз - най-надутият измамник и обирджия  ново
Fixt00l 04-09-22 16:35 
 Re: Стемарк Sony сервиз - най-надутият измамник и обирджия  ново
GenaDP 04-09-22 16:46 
 Re: Стемарк Sony сервиз - най-надутият измамник и обирджия  ново
hotsnail 04-09-22 17:25 
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.