Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Canon R6 vs Nikon Z7 II vs Sony A7 III
Автор: hotsnail   
Дата:   01-09-22 22:10

chukov математиката е точна наука не се базира на пипане. Размера на сензорчетата и характеристиките на обективите са ясни. От там отваряш букварите от 6-ти и 7-ми клас (тогава май учихме най-базова оптика) и смяташ..... Ако ще водим дискусия на това ниво, дето не можем, да умножим 2 числа....

Да не говорим какво пие на страниците на фуджи. Щото явно и рекламата на тоя обектив не си видял.....

А ако искаш виж кадри от модерен 85/1.4 на модерен фул фрейм и това фуджи и ще видиш голям потенциал да спестиш пари......

Аз ти казвам, че разликата е колосална в цветовете спрямо PhaseOne. А ти ми говориш за исо 12800 което е 100% безсмислено на подобна камера. Все едно да ми обясняваш за някое Ферари в колко дълбока кал гази... ми хубаво ама по тъпо нещо няма.....



Публикацията е редактирана (01-09-22 22:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon R6 vs Nikon Z7 II vs Sony A7 III
Автор: chukov   
Дата:   01-09-22 22:23

Човече, аз имам този обектив и снимам с него. Математиката е за теб.

Защо изобщо намесваме Phase One, като в темата на питащия се говори за 50R

Ти можеш ли да ми обясниш? Защо изобщо коментираме Phase One


Някой намеси 50R и аз пиша за него защото имам това тяло и снимам от две години и горница с него. Имам и А7iii на Сони и мога да направя сравнение

Затова казах, че не може никонът и фуджито да се сравняват, защото са камери с ралично приложение. Но освен това ако бързината и автофокусът са минус за 50Р, то детайл, цвят и динамика са му в плюс спрямо изброените модели

Много правилно седя в границите на темата

Отговори на това съобщение
 Re: Canon R6 vs Nikon Z7 II vs Sony A7 III
Автор: Yog   
Дата:   02-09-22 00:08

Както стана модерно да се казва - всеки си прецЕня. Аз лично не мисля, че ако снимам пейзажи, макро и продуктова фотография, ще платя горницата от 1500 лева за z6 II срещу базовия z5. Какво получавам? По-бърз АФ, малко по-добро представяне на високо исо и по-добро видео. Нито едното не е важно за този тип снимки. По-добре да насоча 1500 лева към нов(и) обектив(и) от Z серията. Винаги е по-разумно там да се влага, отколкото в тялото. А пък ако ще снимам със старите F обективи, вероятно за посочените цели даже не бих сменил 750-ката.



Публикацията е редактирана (02-09-22 00:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon R6 vs Nikon Z7 II vs Sony A7 III
Автор: hotsnail   
Дата:   02-09-22 00:55

Chukov защото всеки си гледа според нуждите и възможностите. Няма как да са универсално еднакви.

За мен ако не е фул фрейм бих гонил нещо много различно. Поне сега така си мисля. От сегашните неща на пазара ще е PhaseOne. Може да не съм прав. Ама за сега си мисля, че фул фрейм ми дава достатъчно.

Ако нещо реално се чудя е за новия малък дрон на dji - mini 3 pro…..

Ти явно си в случая, дето знаеш какво искаш и Фуджи ти върши работа. Супер човек. Това е най-добре.



Публикацията е редактирана (02-09-22 00:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon R6 vs Nikon Z7 II vs Sony A7 III
Автор: chukov   
Дата:   02-09-22 09:01

Аз затова пазя двете системи. Като искам репортаж и бързина - снимам със соните.
Пейзаж, продукт, бавно и спокойно режисирано снимане - Фуджито


Разбира се, че не е рационално да се поддържат две системи от гледна точка на парите, които ще се похарчат. При мен просто така се получи по друга причина.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »