Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  44  45  46 ..  50 ..  55  56     всички  напред  последна
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   09-03-23 15:51

Направих грешката и си взех керемида, модел s23 ултра. Ползвах го половин ден, утре пак ще му дам шанс, ама не съм оптимист. На първо четене - ултра неудобен за ползване телефон, а аз съм с големи ръце. Интерфейс и всичко е още по дървено(едвам настроих елементарни работи), но няма да се спирам на очевидните неща. Темата е за снимки... И ето тук идва мъката...

Викам, дай да дръпна експерт роу, нали това е черешката на тортата. Излизам вънка, на светло и праскам по един кадър с всички камери. Зареждам в лайтруум и ооо боже мой... ИмпресиониЗЪМ. Имаше клони на дървета - малиййй. Боб Рос все едно ги е рисувал. Щракам една кола - пак някакъв потрес, чак не вярвам. В какво е експерт, тоя роу, не знам. Поне иначе, без него, снимките стават прилични, но се губи целия смисъл от тоя безсмислено скъп телефон. Да си бех взел гугъл, поне интерфейса е човешки и гугъл камерата е камера, с детайл и всичко, а не да вади произведения на нагъбен художник.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stef7   
Дата:   09-03-23 16:19

Тоя RAW файл дето Samsung ти дават всъщност не е RAW, доста е обработен предварително. Пробвай с друго приложение от Google Store, например Open Camera. Оттам ще получиш истински RAW (DNG) файл.

За телефона ти си решаваш но поне може да видиш истинското RAW качество какво е. Твърде е възможно Open Camera да ти даде 12Mpx или 50 MPx от основния сенсор. Честно казано тия 200 MPx са си ала бала но ако може да извадиш 50 MPx ще е много добре



Публикацията е редактирана (09-03-23 16:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   09-03-23 17:17

Значи в сток, без експерта, си вади истински роу, който е добър. Идеята на експерта, е да снима като гкам, ама нещо хич не му се удава. Той и гкам роуа не е баш роу, а жпег с повечко възможност за пипане, ама това на гнусмас и това не е. А гкам е почти перфектен. Аз затова съжалявам, че се минах и не взех гугъла, поне интерфейса да е удобен и с приятен външен вид.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   09-03-23 17:36

изключи "Авто HDR" от менюто на експерта. Това ми правеше мизерии на S22U. С новия нямам достатъчно опит. Ама ХДр-то правеше доста хало и разни мазаници. Бях пускал едни охлюви с тая опция и е мазало.

После на едно пътуване пробвах със и без тази опция. Имаше някакъв смисъл ако снимаш карасиви сгради от сенчестия им край и покрай тях има светло небе. Хваща по-добре динамиката. Ама изглежда гадно хдр-ско пак...

Ето 3 роу файла. Двата тъмни са от експерта без хдр. Светлия е сток (про режим май меренето не е съвсем както трябва? гори ми небето... ама може би в лайтрума ще мога да го върна??? но ще имам по-малко шум може би... въпреки, че експерта снима на исо 32.... и направи по-тъмен кадър)

https://adobe.ly/3l6fKVF


Данните на кадърите са
12мп про режим, 1/50, исо 50
12мп експерта, 1/100, исо 32

експерта май е копирка от Епъл. Те имат някакъв по-готин RAW - ProRAW.....Не знам епъл какво правят, но техния позволява точно HDR да правиш и казват ревютата, че било харно....

ПП Мислих, че са махнали RAW то про режима ама не са. там си е.



Публикацията е редактирана (09-03-23 18:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   09-03-23 19:50

Ми ще пробвам Кире, ама ако не прави хдр роу, за чии чеп ми е тоя експерт. Мога да си снимам в роу и със сток приложението.
Гкам прави няколко експозиции и ги стаква в един "роу", който после можеш да гърчиш както си искаш и няма нищо общо с рисунки, а напротив.
Експерта явно нищо не прави, което да става за употреба.
А за обикновен роу за тия пари - ми има доста по-смислени варианти.
Утре пак ще тествам, ама не съм оптимист.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   09-03-23 20:27

Е това - такъв детайл в сенките и яркото при директен контражур може ли го гнусмас?


https://photo-forum.net/static/site_pics/2023-03/1678386267_pxl_20230103_150742105.jpg



То и за него има гкам, ако свикна с размера... [smilie21]



Публикацията е редактирана (09-03-23 20:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   10-03-23 07:42

Пробвах без ауто хдр, пак е водни боички...
И пак си има шътър лаг.



Публикацията е редактирана (10-03-23 07:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: mishelle_m   
Дата:   10-03-23 09:43



Samsung Galaxy S23 Ultra - Best Camera Settings
https://www.youtube.com/watch?v=QvII1BmQ0LQ



Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   10-03-23 17:23

Благодаря за линка, но явно цената на гнусмаса е основно базирана на маркетинга, а не на това, което предлага, във всяко едно отношение. Днеска имах повече време за тестване - ми който се кефи и дава всяка година една кофа пари за тая керемида, ми да ме извинява Киро, ама са си с чисто промити мозъци. И преди да ми е опонирал - аз поне имам реален опит за по половин година с почти всички останали, та знам за какво говоря...

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   10-03-23 17:33

> "...аз поне имам реален опит за по половин година с почти всички останали, та знам за какво говоря..."
Нямаш - с един от останалите. Знаеш кой [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   10-03-23 17:54

Предполагах, че няма да ти хареса. Мен си мен устроойва. Аз си ползвам експерта от няколко месеца т.е. от как излезе и горе долу сме се спогодили. Не виждам някакви проблеми. Свикнал съм им на софтуера.

Днес установих че Шпиген са сносна марка за кейсове и протектори. ама трябва човек и кейса и протектора от тях да вземе. Дори от първия опит успях да сложа протектора сравнително добре - мек протектор дето се инсталира със един спрей. А кейса се оказа, че е инструмента за подравняване на протектора.... хитра работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   10-03-23 20:16

Владе-ай фоня едва ли ще го пробвам, гледал съм семпли от снимки, ама ще стигнем и да там.
Кире - не знам, ама такъв бърльоч не бях виждал. Не знам защото е междуконтинентална версия телефона или така е стандартно, ама половината неща са гугълски, друга част майкрософтски, трета гнусмаски, като галерия и съобщения имам барем по 2 да избирам кое да ползвам, и не мога да изтрия поне едно от тях. Микрософтската клавиатура не е добра в българския(пиша основно със жестове). Часовник, за да си настроиш аларма - инсталираш. Два пазара, единия особено инвазивен с предложения и реклами и крайно безполезен, ако не искаш корейската армия да ти прави анални изписвания докато спиш.
Аз поне не видях безплатни опции за смяна на икони др. подобни(за разлика от шаоми).
Ергономия - зеро.
Приложението за обаждания е от края на миналия век.
И да стигнем до черешката - телефона струва толкова, защото се наливат милиони/арди за реклама на камерите.
Днеска снимах доста - ми... нямам за какво да го похваля. Ама хич. С порт на гкам ще станат работите, ама за теа пари... пълен абсурд, и то го сравнявам със зенфона+гкам. Дори и истинските, непипани роу файлове са трагични в сравнение с последните ми 2 телефона(без Сони-и те бяха скръб).
По едно време реших, че е някакво менте даже, или от междунардната версия е причината, ама май си е истински.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: alext   
Дата:   10-03-23 20:24

Новият филм на Мариан Вълев сниман с 22 ултра Чалга



Публикацията е редактирана (10-03-23 20:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   10-03-23 21:55

Стъклопласт каза, че не стават. Пък и още експерти обясниха, че видеото им не работи на тия самсунги. ВСе пак някаква мизерна БГ продукция е това. Примерно Спилбърг или Камерън със сигурност ползват поне пиксел или шоами....или ред или сони....пардон последното май не бяха телефони



Публикацията е редактирана (10-03-23 21:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   11-03-23 00:25

Бошо, ако не си метнал плочката през терасата, пробвай тоя апп на Самсунг, дето настройва разни неща в сток аппа на камерата Camera Assistant

Има някакви настройки за забързване на затвора и по-малко лаг.

Това за омекотяване май се случва след шарпенето и не е кой знае колко полезно



Публикацията е редактирана (11-03-23 00:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   11-03-23 08:22

По-скоро, ако му свикна на другите кусури, ще му сложа гкам.
За тия пари очаквах аут ъф дъ бокс експириънс, а не дублирани приложения и необходимост да инсталирам 10 допълнителни приложения, за да изкарам сносен роу от телефона...

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   13-03-23 11:05

След няколко дена изучаване на сътворения от гнусмас бърльоч и много пренастройки, телефона може и да го бъде.
Ето какво сътворих:
- деактивирах аппа за смси на самсунг и оставих гугълския за основен
- деактивира микрософтската клавиатура и качих гугълската, за да мога да си диктувам на български(с другите 2 инсталирани, не можах да го подкарам)
- инсталирах нова лончър - по-тъпо нещо от уан уи не бях виждал
- инсталирах гугълското приложение за обаждане - спестява доста време при набиране и най- вече при приключване на разговора
- разкарах секвия друг бърльоч на самсунг или микрософт
- най-важното - подкарах гкам. Такова недоразумение, като резултатите на "експерт" роу не бях виждал на съвременен телефон. Понеже киро сигурно няма да повярва, като ми остане време за тестове, ще кача роу сравнения от сите камери, да видите сами.
И това било флагман на най-великата компания и корейската народна армия. 50% от цената му е за разходите на маркетинговия отдел...

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: bobyn   
Дата:   13-03-23 11:57

Хахахаха да се смея ли, да плача ли...
Бошо честито, със здраве да си го ползваш.
Но все пак съм сигурен, че директно един пиксел щеше да ти спести нервите да правиш от самсунга Пиксел (а и пари, убеден съм!).

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   13-03-23 13:37

Нямаш представа колко си прав бобине...
Няма да качвам друго, само това. Достатъчно красноречиво сравнение е. Или пък аз просто не знам как да снимам със самсунг и трябва да гледам клипчета за настройки и 10.допълнителни аппа да сваля. Направо ми се реве. Поне като го продам скоро, няма да съм назад с парите [smilie18]


https://photo-forum.net/static/site_pics/2023-03/1678707243_20230313_131624.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   13-03-23 13:39

Бобине пиксела не идва с план. Подарих един малък за Коледа. Ама на пълна цена от Германия го купих. Пак е добре, че е официален внос с гаранция. Към 725 евро дойде с приличен обем памет хем малкия. Големия прескачаше 1000-ка.

Самсунга си с доста повече памет, по-добър процесор и доста по-добри за мен камери (има 10х перископ) го взех за около 1000 евро с план.

Иначе бошо подозирах, че ще му дойде странно. Ама ок де ще и а база за сравнение

Сходно е положението с Виво.

Не разбирам защо само Самсунг, айфон и шаоми се продават с планове от операторите



Публикацията е редактирана (13-03-23 13:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: alext   
Дата:   13-03-23 13:42

Сложи си Good lock, това е официално на самсунг приложение за one ui на стероиди.. Няма смисъл от 3rd party launcher, поне за мен one ui ми е в пъти по удобен от епълските консерви с квадратчета, и китайските или гугълските сток дървени истории. С гууд лок и гууд гардианс имаш контрол над абсолютно всичко каквото ти скимне.

От подкарване на gcam през пълното му ползване има доста път, дори и нормален ъпдейт на телефона може да го скапе. Не бих разчитал много на него. Не експерт роу, а нормалния про режим в камерата дава добри резултати без computational нещата отгоре.



Публикацията е редактирана (13-03-23 13:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   13-03-23 13:59

Киро явно не може да отвори сравнението...
Про режима вади приличен резултат, ама един път свикнал ли си да снимаш с гугълската камера, няма измъкване. Особено като сдрачи, няма стативи, няма нищо и вади снимки, дето и Киро с апарата не мое...

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   13-03-23 15:15

На тъмно стока на Самсунг е добър поне за мен. Пще на s20 го бяха направили доста впечатляващо. Пробвай го. Снимам котките ми на тъмно без особен проблем. Не докато търчат. Ама стационарни. Не прави хдр визия, което ме кефи. За битови ежедневни щраканици не съм имал нещо да ми отсенява. На 22-ката ме дразнеха ъглите ако се насландисам, да направя нещо по-така роу

Good Lock май не го предлагат в България.



Публикацията е редактирана (13-03-23 15:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: lamerko   
Дата:   13-03-23 15:24

греда [smilie18]

Не знам дали сте го пускали - мен ме развесели [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   13-03-23 17:17

Тъпо ако идеш на Марс и Фобос, Деймос ще ти седят до сущ като луната хаха

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  44  45  46 ..  50 ..  55  56     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »