Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Съвет за смяна на апарат
Автор: daga   
Дата:   10-05-22 04:56

Решил съм да сменям моя Panasonic FZ18, като скоча на DSLR

Въпросът ми е - кой е по добър от двата :

Sony A300 или Nikon d3100 ?

И двата са със стандартните обективи


Няма да се ползва професионално. Ще снимам малката ми дъщеря, пейзажи, разходки като излезнем сред природата. Също така макро режим е добре ,но за там сигурно ще тряба да препоръчате друг обектив. А и кон от двата е с по-добър зуум ?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за смяна на апарат
Автор: quazimodo   
Дата:   10-05-22 07:09

daga, по-добре си купи пак някоя турбосапунерка. Според написаното от теб, тялото е най-малкия проблем. Трябва да го допълниш с НЯКОЛКО обектива, всеки от които ще струва колкото него. Та ако имаш бюджет от едни поне 1000 лева, да почваме с писането.

P.P. От посочените две тела, Никона е за предпочитане.



Публикацията е редактирана (10-05-22 07:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за смяна на апарат
Автор: ruil4o   
Дата:   10-05-22 07:11

Защо сте се спряли точно на тези двата модела? Стари са!
По-добре пишете, какъв ви е бюджета и според това, за какво ще се ползва, тук може да получите по-добри предложения.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за смяна на апарат
Автор: daga   
Дата:   10-05-22 08:14

Защото влизат в бюджета от 200лв

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за смяна на апарат
Автор: ninikolov   
Дата:   10-05-22 09:40

Вземи Никон-а. Старият китов обектив 18-55, втора версия (първата с VR) снима макро до 1:4 и е доста добре оптически. Снимах с него с Д80 и бях много доволен.


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за смяна на апарат
Автор: quazimodo   
Дата:   10-05-22 09:48

daga написа:

> Защото влизат в бюджета от 200лв

Приготви още едни 220-230 лева за обектив 35/1.8Г към Никона ако искаш да имаш прилични снимки на дъщеричката. С китовия няма да се случат нещата както трябва. Забрави за големия зум от Панасоника. С обикновените китаци ще имаш 3-кратно увеличение. За повече - други обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за смяна на апарат
Автор: kvakioh   
Дата:   10-05-22 10:27

Sony a3000 и 18-55 е точната камера.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за смяна на апарат
Автор: geod   
Дата:   10-05-22 11:16

Или някой от Sony 5N /5R /5T със същия обектив или дори с 16-50 . Излизат оферти за около 300лв и са доста по-добре от онези Никон 3100 и Сони 300

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за смяна на апарат
Автор: ss_sgp   
Дата:   10-05-22 11:56

ъпдейт на телефона до такъв с възможно най-добрата камера.
Това е съвсем сериозен съвет. Няма да носите нищо допълнително, ще имате винаги под ръка 'фото', и не на последно място ще имате по-добър телефон.
За ограничен бюджет можеби изборът ще е Xiaomi.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за смяна на апарат
Автор: daga   
Дата:   10-05-22 13:51

Благодаря много на всички отзовали се . А какво ще кажете тогава за ZF72 ,привличана го големият зуум и двойно повечето пиксели

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за смяна на апарат
Автор: Synthy   
Дата:   10-05-22 13:56

За 200лв. аз бих си купил това: Fujifilm X10. Ако държиш на многото зуум (за какво ти е изобщо...), FZ72 също е ОК, ако го намериш на добра цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за смяна на апарат
Автор: quazimodo   
Дата:   10-05-22 14:22

Synthy написа:

> За 200лв. аз бих си купил това: Fujifilm
> X10.

Завийте ми два по 200 лева за в къщи, моля[smilie5][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за смяна на апарат
Автор: Satsan   
Дата:   10-05-22 14:43

FZ72 е правилният избор. Въпреки, че ще те съветват да вземеш със сменяем обектив...не се връзвай. Само наливане на пари за обективи и все по-малко снимане. Този със 60 зум е много функционален. Взимаш и втора батерия, и снимането се превръща в удоволствие.
За големия зум ще ти трябва и статив, за да правиш впечатляващи кадри.
Има подобни от Сони серията https://www.olx.bg/d/ad/digitalen-fotoaparat-sony-dsc-h300-20-1mp-cheren-16-gb-sd-card-CID632-ID8kiA...
на подобна цена.
Просто си харесай един и си ти. Не вярвай на сменяеми обективи, АКО няма да снимаш професионално.
А особено за такъв бюджет ....



Публикацията е редактирана (10-05-22 14:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за смяна на апарат
Автор: asahi   
Дата:   10-05-22 14:53

Преходът от сапунерка към турбо-сапунерка е най-логичен. Иначе може и на фулфрейм да скочиш, ама защо?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за смяна на апарат
Автор: daga   
Дата:   10-05-22 16:01

Благодаря на всички отзовали се. Колегата,който предложи Сонито - да,хареса ми,но не поддържа RAW, а това искам задължително да го имам.

На 18-ката ,като не ми хареса някоя снимка и си я оправям по мой вкус със Silkypix-a.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за смяна на апарат
Автор: daga   
Дата:   10-05-22 22:44

Взех Sony DSC-HX100V. Утре след първи тестове ще видя дали ще съм доволен. Няма RAW,но ще го преживея някак :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за смяна на апарат
Автор: Synthy   
Дата:   11-05-22 08:58

Честито. Със здраве :)
И само шидьоври [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за смяна на апарат
Автор: daga   
Дата:   11-05-22 12:57

За съжаление апарата нещо е дефектен или аз бъркам някъде ,но по скоро е проблем с апарата.

Качеството на снимките е меко казано зле...изобщо не е както трябва според мен


Ето - има на 16 и на 12 мегапиксела..за мен хич не са толкова . FZ18-ката ми вади много по-добри снимки

П.П. Авто фокуса съм го пуснал. Също така направих и ресет до фабричните настройки.

Не знам, по ревюта в нета снимките нямат нищо общо като качество....То и на самият дисплей на апарата се вижда леко зърнисто,а уж е с голяма резолюция.

Също така, не мога да увелича повече от 30х, пък би трябвало да може. Поне при панасоника,като намаля резолюцията и големината на зума се увеличава


https://ibb.co/dfy67mJ



https://ibb.co/fp0XqMv



https://ibb.co/oypXntH



https://ibb.co/cLx8WHk



https://ibb.co/80fBm05



https://ibb.co/6JYtVtD




Публикацията е редактирана (11-05-22 13:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за смяна на апарат
Автор: СамуилАрнаудов   
Дата:   11-05-22 13:48

Изглежда да нямат фокус. Също при голям зуум, скоростта трябва да ти е висока, на тези вътре 1/30та е малко, при лиспа на светлина вдигай ИСО-то. Виж да ли е включена стабилизацията при някой апарати се активира като задържиш спусъка наполовина натиснат секунда-две.



Публикацията е редактирана (11-05-22 13:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за смяна на апарат
Автор: Synthy   
Дата:   11-05-22 14:37

На мен ми прилича като да няма стабилизация (изглеждат с голям зуум). Снимай нещо през деня без да зумваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за смяна на апарат
Автор: lamerko   
Дата:   11-05-22 14:47

Мяза на разлепена оптична група или прецакан фиксатор на такава. Ако има вариант да го върнеш - връщай и не се занимавай повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за смяна на апарат
Автор: wlad   
Дата:   11-05-22 15:10

Panasonic FZ18 е изумителна камера със страхотна оптика. Това ми беше първата по-"истинска" камера изобщо. Имам снимки с нея, които и да ден днешен не мога да подобря с кой да е фулфрейм, който съм притежавал впоследствие. Мисля, че смяната в твоя случай е малко ... кон за кокошка.
Най-доброто, което можеш да направиш към този момент е да го върнеш откъдето си го взел.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за смяна на апарат
Автор: daga   
Дата:   11-05-22 15:27

И без зуум е същата работа. Връщам го,стига продавача да върне парите де...

Сега дилемата е - да взема ли FZ72 или няма да има голяма разлика с 18ката ми ? Уж 72 има двойно повече пиксели,но дали ще видя осезаема разлика в снимките ?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за смяна на апарат
Автор: Synthy   
Дата:   11-05-22 15:28

Ако ъпгрейднеш задапаратното устройство (ЗАУ) - ще видиш [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за смяна на апарат
Автор: wlad   
Дата:   11-05-22 15:52

ако успееш да го върнеш, моят съвет е да купиш никон 3100, който си посочил в началото, или ако можеш да дадеш стотина лева отгоре, да потърсиш никон д90.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за смяна на апарат
Автор: quazimodo   
Дата:   11-05-22 16:01

wlad написа:

> ако успееш да го върнеш, моят съвет
> е да купиш никон 3100, който си
> посочил в началото, или ако можеш
> да дадеш стотина лева отгоре, да
> потърсиш никон д90.

Тръгне ли "нагоре", не му трябва нищо по-ниско от Никон Д7000. В момента е най-евтиното тяло с фина настройка на фокуса, на пазара за втора ръка. Всичко друго е компромис с последващи чуденки при всеки новозакупен обектив.


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за смяна на апарат
Автор: Yog   
Дата:   11-05-22 17:42

Твърдо съм на мнение, че за цитираните 200 лева, няма нещо което да си заслужава да си купиш, особено като "ъпгрейд". По-добре си снимай с телефона, който и без това носиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за смяна на апарат
Автор: wlad   
Дата:   11-05-22 18:12

quazi, така е, прав си, но страховете за фронт и бек не винаги са толкова реални. Аз съм страдал единствено с 85 1.8 на тяло без фина.
Вероятно си е и до късмет, а аз не съм особен късметлия по принцип.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за смяна на апарат
Автор: Satsan   
Дата:   11-05-22 21:11

Ужас!!! Това не е снимане. Все едно си сложил найлон пред обектива. Нещо...някъде има грешка!

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »