Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Бовски водопади
Автор: Julius   
Дата:   11-05-22 22:40

Следващите две места са доволно известни, но в ранните години няма да ви казвам как съм ги търсил по описания в пресата (средата на '90-те още не познавахме нета)... в Крушуна за 1-ви път отидох '96 - само година след като я обявиха за природна забележителност /бях прочел във в. Капитал за нея/ и местните като ги питахме да ни упътят се чудеха и маеха откъде сме чули за селото им. А за стигане дотам от Търново да не ви казвам какво приключение е (3 влака /Търново-Г. Оряховица-Левски-Летница/ + 1 каруца от Летница на стоп). [smile] Костенурки по поляните /далеч преди навалицата да ги прогони/, оригиналните вписващи се дървени мостчета (преди първото свличане, после сложиха железни, а накрая и затвориха най-хубавата част от пътеката)... Водната пещера не беше още блокирана (с две езерца и два мини-водопада вътре) и т.н. После някаква решетка сложиха, сега не знам как е?
п.с. Имам някакви лентови кадри, които сега няма как да бъдат повторени, но не съм си играл да ги сканирам.

КРУШУНСКА ЕКОПЪТЕКА

На Копрен пък за 1-ви път отидох 2001 и нищо не намерих! [smile] Бях си свалил уж някакви указания от вече наличния нет, карти/маркировка нямаше, търсех, питах местните - нищо... с второто ходене намерих само Дуршиния скок (бяха мацнали някаква червена стрелка в/у стената на Профилакториума с боя), Ланжиния скок го открих чак при третото ми ходене, а Водния скок едва преди 4-5 години!? Рядко може да се случи да е пълноводен.

КОПРЕНСКА ЕКОПЪТЕКА

п.с.
На сайта има много по-хубави снимки от моите на същите места, но това е което лично съм видял /и събрал/ от различните ходения през годините. [smilie3]
[beer]
 Re: Бовски водопади
Автор: petervassilev   
Дата:   11-05-22 23:30

Къде ги намираш тези хубави места?
Ясно, статии във вестници, интернет и т.н.
Сега на стари години и там трябва да ходя [smile]

Счупените мостове ми харесват, карат те да търсиш алтернативни пътеки и откриваш интересни места. Нося си плажни обувки или специални водни сандали в раницата и така през реката или по течението на реката в студената вода до иначе недостъпни места.

 Re: Бовски водопади
Автор: Stoychev   
Дата:   17-05-22 15:37

Добра работа!
 Re: Бовски водопади
Автор: mitpis   
Дата:   17-05-22 16:35

Julius Много добро описание, като ти чете човек написаното не скучае и кадрите са готини. Не съм ходил по тези места и едва ли ще ходя, но вече знам за тях[smile]
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.