Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Olympus OM-1
Автор: vth41   
Дата:   31-03-22 10:15

Да, определено се представя по-зле от Оли, дори и при изравнена резолюция. При сенките нещата са още по-зле, при все, че базовото ISO е 100.

цък


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: Medium-Fuji   
Дата:   31-03-22 20:57

На мен GH-5 II ми изглежда най-добре.
Но по-важното е, че разликата е осезаема едва над ISO6400.

И нещо разочароващо при ОМ-1, при високо ISO или вдигане на сенки - цикламено оцветяване на тъмните зони (magenta color cast). Имаше го и при E-M1 II.
Оправиха го в E-M1_X и E-M1_III, но сега отново присъства [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: Medium-Fuji   
Дата:   05-05-22 13:24

OM System OM-1 Review


https://img.photographyblog.com/reviews/om_system_om_1/om_system_om_1_29.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: Yog   
Дата:   05-05-22 15:33

В последните години производителите на камери подобряват най-вече неща като бързината на снимане, точността на автофокуса за движещи се обекти и фунцията за следене, автоматичното разпознаване на очи в кадъра и особено способностите на фотографските камери да снимат видео. Ако тези неще не ви трябват, спокойно може да си ползвате модели отпреди доста годинки без да "губите" нищо от способностите на апарата.
Аз 7-8 месеца ползвах M1 Mk.2 на Олимпус, сега свалих снимки от тази камера, сравних ги и мога спокойно да кажа, че разликата в качеството на изображението, що се отнася до вадене на детайл от сенките и осветените части или нива на шум на високо исо, е малка. Според личните ми критерии дори пренебрежимо малка.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: quazimodo   
Дата:   05-05-22 16:30

Аз ползвам и сега Е-М10, като съм заковал горната граница на автоисото на 6400. Резултата ме устройва, естествено след леко снегопочистване[smilie18][beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: Medium-Fuji   
Дата:   12-05-22 17:24

Yog, съгласен съм с теб.
Помоему, разлика в качество на изображението и цветове, както и динамика между E-M1 II и OM-1 е не повече от 1/3ЕV до 1/2EV, но със сигурност по-малко от 1 стоп. Това важи до ISO3200, после разликата постепеннно се увеличава.
За мен новата камера дава удобства, като по-способен АФ при снимане на хора /лица, очи/ и висока резолюция от ръка.
Всички останали глезотийки, като дисплеи и зареждане със зарядното на телефона са пренебрежими.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: serjy   
Дата:   13-05-22 10:34

ако сега пуснат с тия функции и по-малка камера от типа на ОМД ЕМ5 цена няма да имат [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: vth41   
Дата:   13-05-22 10:48

Би трябвало да има по-малък модел, който вероятно ще се именува OM-5, ама дали ще е със същите функции, дълбоко се съмнявам... Е-М5-3 наследи функциите на Е-М1-2 три години по-късно, като следващата година се появи и Е-М1-3. Ама, знае ли се OM System може да имат друга концепция за моделите...[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: Medium-Fuji   
Дата:   26-05-22 16:21

Слухове гласят, очакване за нов модел от OMDS през юли...

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: Yog   
Дата:   26-05-22 18:23

Тази нова камера, доколкото разбирам, предлага като подобрение спрямо предишните скоростно снимане, по-добър АФ при следене и повече видео възможности. Ако тези 3 неща не са приоритет, по-добре някой от старите модели, които буквално са без пари, в сравнение с ОМ-1

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: lamerko   
Дата:   26-05-22 18:33

Тази новата OM-1 получи преди няколко дена ProRes RAW ъпдейт от Atomos...

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: Yog   
Дата:   26-05-22 18:40

Това попада в трите категории, които споменах.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: Medium-Fuji   
Дата:   31-05-22 22:15

Всичко, което трябва да знаете за сензорът на OM-1

Приятно гледане, за англоговорящите [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-1
Автор: quazimodo   
Дата:   10-07-23 11:02

https://www.dpreview.com/challenges/Entry.aspx?ID=1236766&View=Results&Rows=4



Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »