Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Sony A7IV
Автор: vinse   
Дата:   03-02-22 11:10

Буфера май е безкраен, когато ползваш CF Express. При V30 картите също буфера е безкраен, но ако снимаш jpeg [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7IV
Автор: geobg   
Дата:   03-02-22 14:30

За буфера има няколко опции:

www.alphashooters.com/cameras/sony-a7iv/memory-cards/

Видео тест:
https://www.youtube.com/watch?v=kCUxM8o9pDk



Публикацията е редактирана (03-02-22 14:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7IV
Автор: hotsnail   
Дата:   03-02-22 19:22

Малко е кофти, че буфера е по-малък от тройката. Ама с бърза карта имаш безкрайна серия. В общи линии до ре е измислено. Ако искаш дълги серии ще си вземеш една карта и реално имаш спортна камера с 10 фпс.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7IV
Автор: thephotonub   
Дата:   03-02-22 20:09

Hotsnail

проблемът не е в камерата ами в бързината на картата. Буферът е няколкократно по-бърз и по-голям от този на тройката. Няма сртавнение просто

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7IV
Автор: vinse   
Дата:   14-05-22 12:33

Малко по-напред в темата бях писал, че вероятно съм попаднел на дефектна бройка светкавица Godox V860iii, защото тя трудно влизаше в обувката на апарата.
Оказа се обаче, че обувката на A7iv по принцип си е тясна. Бях си поръчал един Сони микрофон ECM-B1M и вчера дойде. Като го тествах при опит да го сложа срещнах абсолютно същия проблем като със светкавицата - много трудно влиза в обувката на апарата.
Взех една ситна пила и го изпилих и него, за да почне да влиза по-лесно, но подобна тенденция хич не е приятна.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7IV
Автор: chukov   
Дата:   16-05-22 14:14

Как е картинката при снимките спрямо А73

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7IV
Автор: mitakabs   
Дата:   16-05-22 15:08

написа:

> Как е картинката при снимките
> спрямо А73
Същата, малко повече детайл, разбираемо е. Иначе баланс, мерене..че и АФ ми се вижда 1:1..[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7IV
Автор: vinse   
Дата:   16-05-22 22:42

Една идея е по-добър в горе долу всичко спрямо А7iii, не че съм си играл много с предния модел. Ако човек има А7iii не съм сигурен дали си заслужава ъпгрейда, може би ако трябва по-бърз автофокус и повече кроп сила.
Аз се прехвърлих на А7iv от м4/3 система, та разликите там са доста по-сериозни.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »