Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: ivanino   
Дата:   09-10-21 14:07

Хора, защо влизате във форума само за да се изпразните и пускате по 5 снимки на ден, но гласувате не повече от 50 пъти на година! Форума ще живее по-дълго ако гласувате за повече от 1000 снимки годишно! Прекрасна опция е " info"! Като видя, че даден аФтор е гласувал по-малко от 50, 150 или 365 пъти на година, колкото и да ми харесва снимката, не гласувам,защото не обичам ефетата! Значи, е@@л съм им м@@ката на другите, хич не ми пука, пускам си моите снимки - те да го д@хат! Ми при мен няма да минете! На фокус на всички, които гласуват над 1000 пъти годишно! Чакам адмирации от админите! :-(


Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: lamerko   
Дата:   09-10-21 14:30

Сори, ама това е супер тъпо. Харесвала ти снимката, ама понеже той нещо (не)направил...

И какви са тези напъни по стоянни скандали кой на кого или не е гласувал?

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: ivanino   
Дата:   09-10-21 14:47

Това, което пишеш е супер и мега тъпо!!! Ти, понеже си гласувал само 3 пъти за 1 година, се опитваш да защитиш невзрачната си позиция! Такива като теб въобще не ги отразявам и ако пак пишеш в темата ми ще те блокирам, защото не ВИ харесвам - егоисти сте, а аз не обичам такива хора! Живейте си сами във вашия затворен и измислен свят! [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: b0bb0   
Дата:   09-10-21 14:48

17 години откакто съм регнат в този форум и все още не мога да разбера това привличане към точките и лайковете. Е, да, готино е, повишава настроението и самочувствието, ама чак пък такова вживяване... [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: uri64   
Дата:   09-10-21 14:56

Поредни футболни драми и Радини вълнения. Вместо да си сипете емоционалните бури в и без това замязалия на септична яма форум, ходете при специалисти. Началото на месеца е, джи-питата все още имат направления.


Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: ZED   
Дата:   09-10-21 15:55

Пълни глупости!!![smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: mitakadobrev17   
Дата:   09-10-21 16:40





Публикацията е редактирана (09-10-21 16:41)

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: ZENON   
Дата:   09-10-21 17:02

ОП изглежда е в менопауза.
Кви са тия истерии за глупости, не е ясно.

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: deerstalker   
Дата:   09-10-21 18:37

Да имаше рейтинг "не става за нищо" гласуващите щяха да са повече.
Качествената фотография не е повече от 30%, всичко друго е тюрлю гювеч.



Публикацията е редактирана (09-10-21 20:28)

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Yog   
Дата:   09-10-21 20:53

А гневният автор казал ли е нещо за тези, които нито качват снимки, нито гласуват? Те имат ли право да съществуват?

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: ivanino   
Дата:   09-10-21 21:01

До Автор: uri64
Дата: 09-10-21 14:56 и всички, които са писали в темата или са прочели постовете:
uri64, явно ти ходиш редовно при съответните специалисти, но си пропуснал този месец! Вземай си правилно лекарствата - в някои случаи помагат! Не разбирам какво правиш във форум, който определяш като "септична яма"! Това обижда ВСИЧКИ тук![smilie9]
Пуснах темата за по-умните хора!
Защото се зачетох в една друга тема: https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1954814&t=1954814&phorum_uriauth=

Този форум все още съществува благодарение на тези, които гласуват за чужди снимки! И тук не става дума изобщо за менопаузи, в които са изпаднали някои хора, нито за истерии, точки, лайкове и др.п. Знам, че и друг път се е коментирал този проблем, но не виждам нещата да са отишли в по-добра посока! Напротив! Та, за това...! Виждам, че активност са проявили точно такива "автори", които имат по 3, 4, 127, 284, 28, 21 (по ред на номерата...) гласувания за 1 година! И, вижте - аз драма нямам по този въпрос, но се питам какво правят тук тия, които не им пука за съществуването на форума! Аз съм тук от 2005-а година, приятно ми е общуването с колегите, помня как се разви този форум през годините и не ми е безразлично неговото съществуване! Исках да чуя мненията на по-сериозни автори, но тук, открай време, много по-голяма активност проявяват хора, които не разглеждат и не гласуват за снимки, а дебнат кой какво е написал във форума, за да се заядат с него! Приятна вечер на всички![beer]
П.П.: Ако дребните заяждания продължат, ще затворя темата, защото по принцип трудно се променя нещо, което не съществува! И за да ви е по-спокойно на всички![shtrak] [smitten]


Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Djoro   
Дата:   09-10-21 21:03

А получавал ли си на лични въпроса от двама добри, но непознати в личен контакт Автори, "защо си ме блокирал да пиша и гласувам", без да си блокирал никого?

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: ivanino   
Дата:   09-10-21 21:04

Автор: Yog
Дата: 09-10-21 20:53
Брой гласувания за 1 г. = 0.
И изобщо не съм гневен! Можеш да прочетеш това, което съм казал???


Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Slivenski   
Дата:   09-10-21 21:05

Хах! Не знаех, че има такава информация в инфото - колко гласувания има авторът! [smilie18]

Добре ще е админите да я премахнат, защото очевидно е повод за манипулация на вота. [smilie18]

Аз гласувам много малко... Само ако нещо наистина силно ме впечатли, основно в 2-3 категории. Но понякога преглеждам рейтинг Б и гласувам накуп.

Но наистина смятам за доста нелепо това, че ако авторът е гласувал малко на брой пъти, може да е причина да не гласуваме за снимката му, ако наистина ни харесва... [smilie8]

Сега стоя и се чудя защо изобщо написах това... Отивам да си сипя. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Satsan   
Дата:   09-10-21 21:19

Да де, ти сам си го предположи:
Този форум е такъв, какъвто го правят "старите кучета".
Това е разковничето, ключа от палатката дето се вика.
Тук сте от 15 г и какво сте направили? Аз знам. Пиша за по-новите.
Влиза нов колега, пуска снимки (колкото може)- пращате го на курсове, натвърдвате му да си купи смело скъпа техника и за новите снимки (след курсове, след смяна на техниката и т.н) отново никой не гласува.
А снимки по-смотани се точкуват с "Б" рейтинг. Има много теми за това, което описвам. И се оказва, че си има отбор "баджанаци" дето взаимно си гласуват за снимките. И така си трупат самочувствие.
И всеки разбира как стоят нещата в този форум и започва да си гледа сеира на Б рейтинга.
Отделно не дай си Боже да изкажеш мнение различно от на някой дето е ВЕЛИК в този форум и ооооо "воаля" - вече си заклеймен. И виждаш всичките му баджанаци. Има много и такива теми. И следва БАН не заради обидни думи или нещо за което се банва, а заради изказано мнение срещу мнението на някое светило от "старите кучета".
И човек си вика "що не ви ...." и изчезва оттук.
И когато всеки си накриви шапката с напускане (дори Бони) или с безразличие започвате да плачета, че не ви харесвало какво се случва със снимките. Ами вината е във вас, господа старши участници.
1. Вие развалихте форума (ако така ви се струва).
2. Вие го направихте толкова хубав, че да са водещи темите за "снимане с телефон" и подобни.
3. Вие го направихте непривлекателен за хора с афинитет към фотографията, макар и недоказали се сред баджанаците.
4. Вие все още го правите такъв с такива теми.
Такива ми размисли по тази сериозна тема. Може да я затваряте. Никой не обича истината да лъсва, ако не му харесва.
На фокус!



Публикацията е редактирана (10-10-21 00:13)

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: ZENON   
Дата:   10-10-21 00:37

Ако зора е да има лайкове, бегай във ФБ.
Кви са тия хормонални фонтани?
Зор да има гласуване. Аз гласувам рядко, защото рядко нещо ми харесва. И го казвам, не защото нещо се чувствам длъжен да се обяснявам, а в опит да курдисам съдържимото в главата на ОП.
Айде, решавайте си личните проблеми извън форума, или да назначават щатен психотерапефт тука и да се свършва тая сапунка...

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: quazimodo   
Дата:   10-10-21 07:37

Djoro написа:

> А получавал ли си на лични въпроса
> от двама добри, но непознати в
> личен контакт Автори, "защо си ме
> блокирал да пиша и гласувам", без
> да си блокирал никого?

Там е работата, че гласуването не се блокира[smilie5] И в другата тема споделих мнение, че блокирането трябва да е пълно - щом не ти искат коментарите, не трябва да ти искат и точките. Отделно, около 90% от пишещите са оперирани от чувство за хумор[smilie18][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Julius   
Дата:   10-10-21 08:25

Струва ми се, че повечето от взелите мнение по темата не са съвсем разбрали автора ѝ. Тази тема не е за хората, живеещи предимно във форума и пускащи по 10 снимки/годишно. Също така тя не е за тези, които обитават главно базара и се занимават основно с покупко-продажби. [smilie3]

Тук не става дума всички регистрирани активно да гласуват, тя е насочена единствено към хората, които пускат активно снимки - защо те самите не гласуват! И съответно споделям мнението на автора (но без крайните емоционални отклонения), защото има достатъчно други хубави снимки, но въпросните хора по една или друга причина не гласуват. Дали защото смятат единствено собствените си снимки достойни за гласуване или нещо друго... Мога да дам няколко такива примера, вкл. и редактори на мес. галерии, но всеки сам лесно може да влезе в топ 100 на авторите и като им отвори профилите лесно да види кои са гласували за по 20-30 снимки/год. [smilie3]

Теоретично човек може да пусне 292 снимки/годишно във форума. Това е максимума за хората, имащи право на 4 бр./5 дни. Самият аз като видя човек гласувал под 300 снимки/годишно приемам, че гласуването и точките не го интересуват и ако снимката много ми допадне - може да отбележа това единствено с коментар. [smilie24]

p.s.
Затова някои групи във Фликр толкова ми допадат - там не можеш да качиш снимка, ако не гласувал за поне 3 други в галерията. И си имат sweeper - ако не си гласувал ти банват снимката! [smilie3] А хубави и достойни снимки има, не е като да няма! И най-фотографските групи са точно тези - в които имаш право да качиш 1 снимка/седмица или дори 1/месец - там админ или куратор одобрява снимката ти, за да влезе, но точно те са най-ценните групи (лендскейп фото магазин, оптикал екселенс, мастеркласс...). Аз и навремето бях предложил на админите - квотата да зависи не само от това колко точки имат снимките ти, но и от това за колко други си гласувал, но явно не се прие.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: penco   
Дата:   10-10-21 11:00

"там админ или куратор одобрява снимката ти" --->така беше и в един друг български фотографски сайт, сега му плаща 27 кинта за домейна.Всъщност домакина определя правилата.

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: doktora   
Дата:   10-10-21 13:52

ivanino ,
По-горе ти бе казано за клюкарника-там са лайняковете.
Всеки си повдига брадичката,като са му гласували за снимката.Обаче,ти оправдаваш ли такива(начичам ги редовни!),дето гласуват и са под всяка снимка,а в профилите им празно или боза?Аз ти отговарям няправо-такива гласове са ми вятърничиви и дори ме дразнят.
Е сега ми намаля рейтинга на 50% [smilie7]
Аз си мятам снимки,щото все пак мога да отсея някакво мнение,а пари не изкарвам и ми е забавление.
Другото е плява...

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Satsan   
Дата:   10-10-21 14:03

В този форум всеки влиза с идеята да сравни нивото си с останалите (хоби или профи колеги). Всеки качва снимки и очаква с трепет гласуването за неговия кадър. Гласуване обаче....ЙОК! Или само хоби колеги гласуват. Един път така, втори...трети и на човек му се изяснява шуробаджанащината във форума. А когато види Б рейтинг в небесата за обикновено кадро и ... съвсем му става ясна картинката. И спира да гласува (освен от време на време).
И започва да чете такива теми ....
Май сте забравили колко старши колеги спряха да влизат заради подобно шуробаджанашко поведение. Обсъждано е многократно. Тази тема няма да промени нищо.
Просто трябва да има различен стимул от няколкото точки.
Освен редакторската галерия друго по-интересно засега няма. Точките не са интересни заради споменатото по-горе.
А и със стари чанти нов магазин не се прави, нали?

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: ninikolov   
Дата:   10-10-21 14:34

Ами то трудно се намират две снимки на ден, за които да гласуваш. Понякога преравям по 10 страници в Албум или Нови предложения и не намирам нищо, за което си заслужава да гласувам. Според мен. Това прави ли ме виновен в нещо ?
Разбирам тезата, както и основанието за възмущението, но не мисля, че това е пътят. Какво очаквате да се случи като принудите участниците да гласуват? То и сега има някакви ограничения, мисля за писане на коментари или нещо подобно. И какво се случва? Минава някой, нацъква за две минути 50 снимки на произволен принцип и готово.
Сори, но това не е лечението, а болестта. Доказателство: Има хора с по 12 000 коментара и сигурно с още толкова гласувания. Колко струва мнението на тези хора? Отделно, вижте им профилите. Това ли искате да представлява форума? Ще гласуваме всички по 1000 пъти на година и какво ще стане? Ще се вдигне нивото? Не, само все по-безумни снимки ще се появяват в рейтингите.


Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Slivenski   
Дата:   10-10-21 14:38

Автор: ninikolov
Дата: 10-10-21 14:34

Минава някой, нацъква за две минути 50 снимки на произволен принцип и готово. Сори, но това не е лечението, а болестта. Доказателство: Има хора с по 12 000 коментара и сигурно с още толкова гласувания. Колко струва мнението на тези хора? Отделно, вижте им профилите. Това ли искате да представлява форума? Ще гласуваме всички по 1000 пъти на година и какво ще стане? Ще се вдигне нивото? Не, само все по-безумни снимки ще се появяват в рейтингите.

-------------------------------------------------


[smilie24] Точно! [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: mitpis   
Дата:   10-10-21 19:45

Може би тези които трудно намирате по 2 снимки на ден, които да ви харесат, имате по завишени критерии и искате сайт различен от този. На мен ми е кеф със сутрешното кафе да погледна форума,тъй като аз обичам да разглеждам снимки и това което ми хареса го гласувам, не ги броя колоко съм гласувал, но определено са повече от 2 . Не винаги се замислям за техническите и естетическите критерии на дадена снимка, въпреки че и за това гледам, понякога гласувам за някоя случка, която ме е впечатлила или интересно място или цвете, коте... Освен всичко често гледам екзифа на неща, които ми се виждат по-сложни, нещо като учебник по фотография.Във ФФ има много силни автори от които можеш да се учиш. Е аз съм вече 8 години в този форум и на мен ми харесва.[smile]



Публикацията е редактирана (10-10-21 19:52)

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: PetarpetroFF   
Дата:   10-10-21 19:52

Много се смея и натискам виж автора [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »