Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: ivanino   
Дата:   09-10-21 14:07

Хора, защо влизате във форума само за да се изпразните и пускате по 5 снимки на ден, но гласувате не повече от 50 пъти на година! Форума ще живее по-дълго ако гласувате за повече от 1000 снимки годишно! Прекрасна опция е " info"! Като видя, че даден аФтор е гласувал по-малко от 50, 150 или 365 пъти на година, колкото и да ми харесва снимката, не гласувам,защото не обичам ефетата! Значи, е@@л съм им м@@ката на другите, хич не ми пука, пускам си моите снимки - те да го д@хат! Ми при мен няма да минете! На фокус на всички, които гласуват над 1000 пъти годишно! Чакам адмирации от админите! :-(


Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: lamerko   
Дата:   09-10-21 14:30

Сори, ама това е супер тъпо. Харесвала ти снимката, ама понеже той нещо (не)направил...

И какви са тези напъни по стоянни скандали кой на кого или не е гласувал?

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: ivanino   
Дата:   09-10-21 14:47

Това, което пишеш е супер и мега тъпо!!! Ти, понеже си гласувал само 3 пъти за 1 година, се опитваш да защитиш невзрачната си позиция! Такива като теб въобще не ги отразявам и ако пак пишеш в темата ми ще те блокирам, защото не ВИ харесвам - егоисти сте, а аз не обичам такива хора! Живейте си сами във вашия затворен и измислен свят! [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: b0bb0   
Дата:   09-10-21 14:48

17 години откакто съм регнат в този форум и все още не мога да разбера това привличане към точките и лайковете. Е, да, готино е, повишава настроението и самочувствието, ама чак пък такова вживяване... [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: uri64   
Дата:   09-10-21 14:56

Поредни футболни драми и Радини вълнения. Вместо да си сипете емоционалните бури в и без това замязалия на септична яма форум, ходете при специалисти. Началото на месеца е, джи-питата все още имат направления.


Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: ZED   
Дата:   09-10-21 15:55

Пълни глупости!!![smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: mitakadobrev17   
Дата:   09-10-21 16:40





Публикацията е редактирана (09-10-21 16:41)

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: ZENON   
Дата:   09-10-21 17:02

ОП изглежда е в менопауза.
Кви са тия истерии за глупости, не е ясно.

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: deerstalker   
Дата:   09-10-21 18:37

Да имаше рейтинг "не става за нищо" гласуващите щяха да са повече.
Качествената фотография не е повече от 30%, всичко друго е тюрлю гювеч.



Публикацията е редактирана (09-10-21 20:28)

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Yog   
Дата:   09-10-21 20:53

А гневният автор казал ли е нещо за тези, които нито качват снимки, нито гласуват? Те имат ли право да съществуват?

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: ivanino   
Дата:   09-10-21 21:01

До Автор: uri64
Дата: 09-10-21 14:56 и всички, които са писали в темата или са прочели постовете:
uri64, явно ти ходиш редовно при съответните специалисти, но си пропуснал този месец! Вземай си правилно лекарствата - в някои случаи помагат! Не разбирам какво правиш във форум, който определяш като "септична яма"! Това обижда ВСИЧКИ тук![smilie9]
Пуснах темата за по-умните хора!
Защото се зачетох в една друга тема: https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1954814&t=1954814&phorum_uriauth=

Този форум все още съществува благодарение на тези, които гласуват за чужди снимки! И тук не става дума изобщо за менопаузи, в които са изпаднали някои хора, нито за истерии, точки, лайкове и др.п. Знам, че и друг път се е коментирал този проблем, но не виждам нещата да са отишли в по-добра посока! Напротив! Та, за това...! Виждам, че активност са проявили точно такива "автори", които имат по 3, 4, 127, 284, 28, 21 (по ред на номерата...) гласувания за 1 година! И, вижте - аз драма нямам по този въпрос, но се питам какво правят тук тия, които не им пука за съществуването на форума! Аз съм тук от 2005-а година, приятно ми е общуването с колегите, помня как се разви този форум през годините и не ми е безразлично неговото съществуване! Исках да чуя мненията на по-сериозни автори, но тук, открай време, много по-голяма активност проявяват хора, които не разглеждат и не гласуват за снимки, а дебнат кой какво е написал във форума, за да се заядат с него! Приятна вечер на всички![beer]
П.П.: Ако дребните заяждания продължат, ще затворя темата, защото по принцип трудно се променя нещо, което не съществува! И за да ви е по-спокойно на всички![shtrak] [smitten]


Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Djoro   
Дата:   09-10-21 21:03

А получавал ли си на лични въпроса от двама добри, но непознати в личен контакт Автори, "защо си ме блокирал да пиша и гласувам", без да си блокирал никого?

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: ivanino   
Дата:   09-10-21 21:04

Автор: Yog
Дата: 09-10-21 20:53
Брой гласувания за 1 г. = 0.
И изобщо не съм гневен! Можеш да прочетеш това, което съм казал???


Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Slivenski   
Дата:   09-10-21 21:05

Хах! Не знаех, че има такава информация в инфото - колко гласувания има авторът! [smilie18]

Добре ще е админите да я премахнат, защото очевидно е повод за манипулация на вота. [smilie18]

Аз гласувам много малко... Само ако нещо наистина силно ме впечатли, основно в 2-3 категории. Но понякога преглеждам рейтинг Б и гласувам накуп.

Но наистина смятам за доста нелепо това, че ако авторът е гласувал малко на брой пъти, може да е причина да не гласуваме за снимката му, ако наистина ни харесва... [smilie8]

Сега стоя и се чудя защо изобщо написах това... Отивам да си сипя. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Satsan   
Дата:   09-10-21 21:19

Да де, ти сам си го предположи:
Този форум е такъв, какъвто го правят "старите кучета".
Това е разковничето, ключа от палатката дето се вика.
Тук сте от 15 г и какво сте направили? Аз знам. Пиша за по-новите.
Влиза нов колега, пуска снимки (колкото може)- пращате го на курсове, натвърдвате му да си купи смело скъпа техника и за новите снимки (след курсове, след смяна на техниката и т.н) отново никой не гласува.
А снимки по-смотани се точкуват с "Б" рейтинг. Има много теми за това, което описвам. И се оказва, че си има отбор "баджанаци" дето взаимно си гласуват за снимките. И така си трупат самочувствие.
И всеки разбира как стоят нещата в този форум и започва да си гледа сеира на Б рейтинга.
Отделно не дай си Боже да изкажеш мнение различно от на някой дето е ВЕЛИК в този форум и ооооо "воаля" - вече си заклеймен. И виждаш всичките му баджанаци. Има много и такива теми. И следва БАН не заради обидни думи или нещо за което се банва, а заради изказано мнение срещу мнението на някое светило от "старите кучета".
И човек си вика "що не ви ...." и изчезва оттук.
И когато всеки си накриви шапката с напускане (дори Бони) или с безразличие започвате да плачета, че не ви харесвало какво се случва със снимките. Ами вината е във вас, господа старши участници.
1. Вие развалихте форума (ако така ви се струва).
2. Вие го направихте толкова хубав, че да са водещи темите за "снимане с телефон" и подобни.
3. Вие го направихте непривлекателен за хора с афинитет към фотографията, макар и недоказали се сред баджанаците.
4. Вие все още го правите такъв с такива теми.
Такива ми размисли по тази сериозна тема. Може да я затваряте. Никой не обича истината да лъсва, ако не му харесва.
На фокус!



Публикацията е редактирана (10-10-21 00:13)

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: ZENON   
Дата:   10-10-21 00:37

Ако зора е да има лайкове, бегай във ФБ.
Кви са тия хормонални фонтани?
Зор да има гласуване. Аз гласувам рядко, защото рядко нещо ми харесва. И го казвам, не защото нещо се чувствам длъжен да се обяснявам, а в опит да курдисам съдържимото в главата на ОП.
Айде, решавайте си личните проблеми извън форума, или да назначават щатен психотерапефт тука и да се свършва тая сапунка...

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: quazimodo   
Дата:   10-10-21 07:37

Djoro написа:

> А получавал ли си на лични въпроса
> от двама добри, но непознати в
> личен контакт Автори, "защо си ме
> блокирал да пиша и гласувам", без
> да си блокирал никого?

Там е работата, че гласуването не се блокира[smilie5] И в другата тема споделих мнение, че блокирането трябва да е пълно - щом не ти искат коментарите, не трябва да ти искат и точките. Отделно, около 90% от пишещите са оперирани от чувство за хумор[smilie18][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Julius   
Дата:   10-10-21 08:25

Струва ми се, че повечето от взелите мнение по темата не са съвсем разбрали автора ѝ. Тази тема не е за хората, живеещи предимно във форума и пускащи по 10 снимки/годишно. Също така тя не е за тези, които обитават главно базара и се занимават основно с покупко-продажби. [smilie3]

Тук не става дума всички регистрирани активно да гласуват, тя е насочена единствено към хората, които пускат активно снимки - защо те самите не гласуват! И съответно споделям мнението на автора (но без крайните емоционални отклонения), защото има достатъчно други хубави снимки, но въпросните хора по една или друга причина не гласуват. Дали защото смятат единствено собствените си снимки достойни за гласуване или нещо друго... Мога да дам няколко такива примера, вкл. и редактори на мес. галерии, но всеки сам лесно може да влезе в топ 100 на авторите и като им отвори профилите лесно да види кои са гласували за по 20-30 снимки/год. [smilie3]

Теоретично човек може да пусне 292 снимки/годишно във форума. Това е максимума за хората, имащи право на 4 бр./5 дни. Самият аз като видя човек гласувал под 300 снимки/годишно приемам, че гласуването и точките не го интересуват и ако снимката много ми допадне - може да отбележа това единствено с коментар. [smilie24]

p.s.
Затова някои групи във Фликр толкова ми допадат - там не можеш да качиш снимка, ако не гласувал за поне 3 други в галерията. И си имат sweeper - ако не си гласувал ти банват снимката! [smilie3] А хубави и достойни снимки има, не е като да няма! И най-фотографските групи са точно тези - в които имаш право да качиш 1 снимка/седмица или дори 1/месец - там админ или куратор одобрява снимката ти, за да влезе, но точно те са най-ценните групи (лендскейп фото магазин, оптикал екселенс, мастеркласс...). Аз и навремето бях предложил на админите - квотата да зависи не само от това колко точки имат снимките ти, но и от това за колко други си гласувал, но явно не се прие.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: penco   
Дата:   10-10-21 11:00

"там админ или куратор одобрява снимката ти" --->така беше и в един друг български фотографски сайт, сега му плаща 27 кинта за домейна.Всъщност домакина определя правилата.

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: doktora   
Дата:   10-10-21 13:52

ivanino ,
По-горе ти бе казано за клюкарника-там са лайняковете.
Всеки си повдига брадичката,като са му гласували за снимката.Обаче,ти оправдаваш ли такива(начичам ги редовни!),дето гласуват и са под всяка снимка,а в профилите им празно или боза?Аз ти отговарям няправо-такива гласове са ми вятърничиви и дори ме дразнят.
Е сега ми намаля рейтинга на 50% [smilie7]
Аз си мятам снимки,щото все пак мога да отсея някакво мнение,а пари не изкарвам и ми е забавление.
Другото е плява...

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Satsan   
Дата:   10-10-21 14:03

В този форум всеки влиза с идеята да сравни нивото си с останалите (хоби или профи колеги). Всеки качва снимки и очаква с трепет гласуването за неговия кадър. Гласуване обаче....ЙОК! Или само хоби колеги гласуват. Един път така, втори...трети и на човек му се изяснява шуробаджанащината във форума. А когато види Б рейтинг в небесата за обикновено кадро и ... съвсем му става ясна картинката. И спира да гласува (освен от време на време).
И започва да чете такива теми ....
Май сте забравили колко старши колеги спряха да влизат заради подобно шуробаджанашко поведение. Обсъждано е многократно. Тази тема няма да промени нищо.
Просто трябва да има различен стимул от няколкото точки.
Освен редакторската галерия друго по-интересно засега няма. Точките не са интересни заради споменатото по-горе.
А и със стари чанти нов магазин не се прави, нали?

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: ninikolov   
Дата:   10-10-21 14:34

Ами то трудно се намират две снимки на ден, за които да гласуваш. Понякога преравям по 10 страници в Албум или Нови предложения и не намирам нищо, за което си заслужава да гласувам. Според мен. Това прави ли ме виновен в нещо ?
Разбирам тезата, както и основанието за възмущението, но не мисля, че това е пътят. Какво очаквате да се случи като принудите участниците да гласуват? То и сега има някакви ограничения, мисля за писане на коментари или нещо подобно. И какво се случва? Минава някой, нацъква за две минути 50 снимки на произволен принцип и готово.
Сори, но това не е лечението, а болестта. Доказателство: Има хора с по 12 000 коментара и сигурно с още толкова гласувания. Колко струва мнението на тези хора? Отделно, вижте им профилите. Това ли искате да представлява форума? Ще гласуваме всички по 1000 пъти на година и какво ще стане? Ще се вдигне нивото? Не, само все по-безумни снимки ще се появяват в рейтингите.


Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Slivenski   
Дата:   10-10-21 14:38

Автор: ninikolov
Дата: 10-10-21 14:34

Минава някой, нацъква за две минути 50 снимки на произволен принцип и готово. Сори, но това не е лечението, а болестта. Доказателство: Има хора с по 12 000 коментара и сигурно с още толкова гласувания. Колко струва мнението на тези хора? Отделно, вижте им профилите. Това ли искате да представлява форума? Ще гласуваме всички по 1000 пъти на година и какво ще стане? Ще се вдигне нивото? Не, само все по-безумни снимки ще се появяват в рейтингите.

-------------------------------------------------


[smilie24] Точно! [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: mitpis   
Дата:   10-10-21 19:45

Може би тези които трудно намирате по 2 снимки на ден, които да ви харесат, имате по завишени критерии и искате сайт различен от този. На мен ми е кеф със сутрешното кафе да погледна форума,тъй като аз обичам да разглеждам снимки и това което ми хареса го гласувам, не ги броя колоко съм гласувал, но определено са повече от 2 . Не винаги се замислям за техническите и естетическите критерии на дадена снимка, въпреки че и за това гледам, понякога гласувам за някоя случка, която ме е впечатлила или интересно място или цвете, коте... Освен всичко често гледам екзифа на неща, които ми се виждат по-сложни, нещо като учебник по фотография.Във ФФ има много силни автори от които можеш да се учиш. Е аз съм вече 8 години в този форум и на мен ми харесва.[smile]



Публикацията е редактирана (10-10-21 19:52)

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: PetarpetroFF   
Дата:   10-10-21 19:52

Много се смея и натискам виж автора [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Slivenski   
Дата:   10-10-21 19:53

Ама, вижте!
В този форум няма задължителни квоти за гласуване! Ако ви харесват 2 снимки на година - за толкова гласувате. Ако ви харесат 20 за един ден - гласувате!
Не мога да разбера какъв е тоя зор!
Както и не мога да разбера усилието да гледаш инфото на дадена снимка, че колко пъти гласувал авторът, колко пъти пил кафе, с каква камера снимал и прочие - преди да гласуваш за снимката!
Нали гласуваме за фотография, а не за автори! Нали затова има анонимност и така нататък!
Аре малко по-ларж бъдете, дееба! [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: PetarpetroFF   
Дата:   10-10-21 20:25

То не остана ли само да видиш цицореста мадама заснета зле с гадна кропка .. не за друго но следя единствено голо тяло [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: krassik   
Дата:   10-10-21 21:40

Абсолютно подкрепям Ivanino !!!! За съжаление, това само с теми по форума тук няма как да се промени. Някой замислял ли се е относно това, след като има толкова ниска активност от страна на Б авторите годишно,как става така ,че редовно снимки излизат на първа страница с над 100 Б точки?
Нека да ви кажа как. Малка група от хора,дали са 2-ма,3-ма 4-ма или 5-ма е без значение,но те са шепа от хора(така наречените Админи),които имат специални и неограничени права за Б гласуване и избутват по тяхно усмотрение по-добрите снимки в Б галерията и на първа страница. Това не е коректно,но е оправдано,заради безхаберието,мързела и егоистичността на повечето Б автори. Ако бях собственик на сайта,вероятно бих постъпил по същия начин.Това е добре за облика на сайта,но в никакъв случай това не стимулира гласуването,особено на Б авторите.Те си продължават да си я карат по същия егоистичен и неуважителен спрямо останалите начин.И защо да се променят,защо да гласуват повече?! Техните снимки си получават така или иначе нужното внимание.

Трябва да се направят някакви по-радикални промени,за да се стимулира гласуването,особено на тези автори с Б рейтинг,защото от тях преди всичко зависи отсяването на зърното от плявата. Другият вариант е да се помисли за изцяло нова система на точкуване ,където няма да има разделение на А и Б права.

Засега почти всичко се движи от АДМИНИТЕ,за да функционира нормално сайта.Похвално е това ,че в повечето случаи са безпристрастни ,добре и точно преценят нещата и подпомагат тези от снимките ,които наситина са по-сполучливи и заслужават да дръпнат напред в Б класацията и да бъдат видяни от повече хора. Ако нещата се оставяха само в ръцете на Б-авторите,както принципно трябва да е, знаете ли кога снимка ще мине 100Б т.? Вероятно през няколко месеца веднъж. Това е положението.


Ето и няколко предложения от моя страна:


Бутонът "ВИЖ АВТОРА" да се премахне. Сега много хора го използват,но когато го няма този бутон , ако някой е нетърпелив да разбере кой е автора на съответната снимка, преди да е изтекла 3-дневата анонимност ,ще се наложи да цънке поне 2-точки ,за да го види и разбере.Това значително би увеличило гласуването,поне според мен.

Автори ,които имат примерно под 300 ,500 и дори под 1000 гласувания на година ,да им се отнемат Б правата за гласуване.

Те така или иначе почти не гласуват,тогава за какво им е това Б право на гласуване?! За самочувствие,за красота ли,за какво?! Нека да имат стимул да погласуват повечко и тогава отново ще им бъде възвърнато. А сега веднъж получиш ли Б права и те са доживотни,независимо дали се гласува и дали въобще авторът има останали снимки в профила си.Някои си ги изтриват,но Б правата им остават.Това не би трябвало да е така.


Това ,което Julius е написал и е дал като пример е също доста добро предложение - да не можеш да качиш снимка, ако не си гласувал за поне 3 други в галерията. И това : квотата да зависи не само от това колко точки имат снимките ти, но и от това за колко други си гласувал


И още няколко неща,които не са свързани толкова с гласуването,но за което не е помислено и на които искам да обърна внимание:

Когато даден автор е блокиран от друг автор ,нека той да не може да слага минусчета на коментарите под кадрите му ,нека той да не може да гласува и да не може да помества редакции под снимките му. Същото да се отнася и за изключването на опцията за писане коментари и възможността да се поместват редакции.След като даден автор е решил и е изключил опцията за писане на коментари под някой свой кадър ,нима мислите,че той ще иска да му се слагат и да се виждат редакции под тази му снимка?!Възможно е и да няма нищо против де,но нека да може предварително да си го прецени това, а не да се налага да ги трие ,ако не ги иска,а някой е решил да му предложи такива.
Иначе възможността за редакции е чудесно нещо(така както беше преди години) ,но трябва да се вземе под внимание и това,че не всеки автор ще има желание да му се поставят редакции. В момента просто няма избор. Няма да е лошо така да се направят нещата,че това да се решава индивидуално от авторите още при самото качване на снимките им. Просто да го има като опция,дали се позволява редакция, или не се позволява,така както я има опцията "кой може да коментира снимката?" и всеки сам да си решава кой от включените там варианти да предпочете.

И последно: В момента триенето на даден коментар е безсмислено,защото всеки може да влезе в профила на съответния автор и да цъкне на "Коментари на автора" и да ги прочете.Това е нещо, което е добре да се промени. След като някой автор трие даден коментар под снимката си,това означава,че той не иска да се чете от останалите. А то какво се получава? Пак се се чете като отидеш в профила на автора(чийто коментар е изтрит) и цъкнеш на "Коментари на автора". Той си седи кометара там и може да се прочете,макар че под снимката вече е изтрит. Трябва като се изтрива някой коментар под дадена снимка , да изчезва изцяло и да не се вижда в "Коментари на автора",иначе тази процедура с триенето на коментар донякъде се обезсмисля.



Публикацията е редактирана (12-10-21 20:36)

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Julius   
Дата:   10-10-21 22:25

Красик [smilie24]

Сливенски, нищо лично, но пак казвам - тази тема не е за обитаващите само форума или базара, а за хората, които активно пускат снимки. Не се чуствайте длъжни да коментирате неща, които очевидно не ви засягат. Ти си качил сумарно 30-на кадъра, гласувал си веднъж на Великден, тая Коледа може пак да получиш някой импулс... [smile] ама то ако се разчиташе на такива спорадични включвания - по-добре да го закрият сайта! [smilie7] (иначе хубаво са написали, че гласуването е гръбнака на сайта, но има какво да се желае за оформянето на въпросния 'гръбнак').

На мен обаче ми е интересно мнението на част от Б-авторите (поне на тези, които ми е направило впечатление, че гласуват по-обективно, защото определено има и такива със силно изразено тенденциозно гласуване) и точно заради това пускам снимки - за да си сверя часовника основно с първата категория, макар и аз самия да не съм от най-безпристрастните защото гледам основно природа и пейзаж и рядко останалите категории, но пък се кефя като попадна на някой интересен профил - има истински съкровищници.

p.s.
Хубави снимки има, при това немалко. Определено не са 20 или 30, иначе нямаше толкова от кадрите, качени мин. год. тук (при това не само на 1-ва стр.) да оберат толкова награди в 35awards (а и не само там).
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Slivenski   
Дата:   10-10-21 22:39

Автор: Julius
Дата: 10-10-21 22:25

Сливенски, нищо лично, но пак казвам - тази тема не е за обитаващите само форума или базара, а за хората, които активно пускат снимки. Не се чуствайте длъжни да коментирате неща, които очевидно не ви засягат. Ти си качил сумарно 30-на кадъра, гласувал си веднъж на Великден, тая Коледа може пак да получиш някой импулс... [smile] ама то ако се разчиташе на такива спорадични включвания - по-добре да го закрият сайта!

----------------------------------------------


Понеже се обръщаш към мен лично, чувствам се длъжен да отговоря. Така изисква възпитанието.

В този форум, откакто съществува, има различни хора. Някои пускат по 1 снимка годишно. Други си празнят картите тук. Други участват за рейтинг. Други за признание. Други заради форума. Други заради базара. Други просто за да общуват със съмишленици... Или да спорят с опоненти.

Никак не съм съгласен, че този форум съществува само заради гласуването! Никога не е било така и никога няма да бъде!

Този форум преди 15 години някъде, ако не се лъжа, спечели награда за най-добро интернет общество в България. И той беше такъв не заради гласуването, а защото тук се събраха качествени хора, с интерес към фотографията - а не към точките и гласуването. Това дойде после, за съжаление.

Правото да гласуваш е право, а не задължение. Така пише дори в основния закон на държавата.

Както и правото да коментираш всяка тема, която прецениш, че искаш да коментираш. Щом коментираш, значи те засяга.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Julius   
Дата:   10-10-21 22:50

Интересно къде съм твърдял, че съществува заради това. [smilie7]

Така е, сайтът има няколко секции - и с една регистрация получаваш достъп до всички. Пишеш във форума, пускаш обяви, качваш снимки... някои ползват цялата функционалност, други - само част от нея.

Темата е към третата категория: активно пускащите снимки. Авторът се дразни на тези, които само взимат, а не дават (това в случай, че някой още не е разбрал). [smile] Да - и на мен са ми направили впечатление част от тези хора, но не им се дразня. Просто ги подминавам. А от сайта ако искат да стимулират гласуването, а не само да разчитат на добрата воля на хората - има какво да се направи. Има достатъчно добри практики от други места, които могат да се заимстват.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Slivenski   
Дата:   10-10-21 22:55

Ако мога да си позволя да дам съвет към админите на сайта - премахнете опцията да се вижда кой колко пъти е гласувал.
Или поне я направете да е по избор - да се вижда или не.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Julius   
Дата:   10-10-21 23:07

Съмнявам се, че ще те послушат! [smilie3] (не се обиждай, но съветът ти не струва)

Тази информация показва един вид приноса на човека към това:


https://i.ibb.co/Y82Bm9g/FF.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Slivenski   
Дата:   10-10-21 23:12

Дата: 10-10-21 23:07

Съмнявам се, че ще те послушат! [smilie3] (не се обиждай, но съветът ти не струва)

Тази информация показва един вид приноса на човека към това:


https://i.ibb.co/Y82Bm9g/FF.jpg

--------------------------------------


Тази информация предпоставя предубеждение към автора - което противоречи на логиката за анонимност по принцип.

Ако дадена снимка ти е харесала - гласуваш за снимката, а не за това колко пъти нейният автор е гласувал.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Julius   
Дата:   10-10-21 23:20

Slivenski написа:

> Тази информация предпоставя
> предубеждение към автора - което
> противоречи на логиката за
> анонимност по принцип.
>
> Ако дадена снимка ти е харесала -
> гласуваш за снимката, а не за това
> колко пъти нейният автор е
> гласувал.

Само на пръв поглед. [smilie3] Ако някой не гласува - значи не се вълнува от точки. В такъв случай за какво му е оценката на останалите. [smilie7]

Аз затова писах по-рано, че ако попадна на снимка, която ми харесва, но видя, че авторът не гласува (очевидно не го вълнуват точките) - само отбелязвам с коментар, че снимката ми е харесала.

Навремето (разбирай 2004...) помня, че можеше да се пусне снимка в галериите само срещу коментари, но без точки. Сега това може ли изобщо да стане? Или освен като я пуснеш, да изчакаш да прескочи Избрано, след което веднага да я изключиш от гласуване и да циркулира в Пейзаж примерно? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Slivenski   
Дата:   10-10-21 23:30

Автор: Julius
Дата: 10-10-21 23:20


Ако някой не гласува - значи не се вълнува от точки. В такъв случай за какво му е оценката на останалите. [smilie7]

----------------------------------------------------------

А задължително ли е? Това не е спортно състезание. [smilie5]

Ако някой не гласува и/или не си е пуснал снимките за гласуване, това не означава, че няма отношение към фотографията в този сайт или по принцип.

Сигурно на всички е направило впечатление, че тук има хора, които гласуват и коментират ПОЧТИ всичко. И каква полза от това? Какъв е смисълът?

Как точно фактът, че някой е гласувал 1000 пъти за една година, а друг 10, може да определи естетическите критерии, по които това гласуване се случва?

Ей сега ще нацъкам наред стотици злата! Това ще направи ли тези автори по-добри? Или мен по-важен? Или ще ми спечели фенове? [smilie18]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Slivenski   
Дата:   10-10-21 23:34

Честно казано, ако вече съм заинтригуван от даден автор, чак тогава поглеждам за какво той самият е гласувал. Да видя снимките, които го кефят.

Това ми изглежда по-смислено, отколкото да видя колко пъти е гласувал, незнайно за какво... 10 000 гласувания... [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Julius   
Дата:   10-10-21 23:38

Slivenski написа:

> А задължително ли е? Това не
> е спортно състезание. [smilie5]

Не знам дали е задължително, но този, който си пуска снимките за гласуване определено влиза в някаква надпревара. [smilie3] Защото на база на това се оформя мес. рейтинг. [smilie7]

Що се отнася до хората, които "гласуват и коментират ПОЧТИ всичко" - да, има и такива, но те не са Б, а А-точките нямат никаква стойност (или айде почти никаква). [smilie3] Така че какъв е проблема.

p.s.
Хайде, лека! [smilie3]
[beer]



Публикацията е редактирана (10-10-21 23:42)

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Slivenski   
Дата:   11-10-21 00:06

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Satsan   
Дата:   11-10-21 01:07

Хах...а къде отиде петъчното кафе на групата с Б рейтинг?
Никой нищо не споменава. Нали не е тук във форума, а е на живо ....та там ви се смеят на предложенията.
Много още има да виждате преди да станете Б.

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: CDman   
Дата:   11-10-21 08:13

Автор: Slivenski
Дата: 10-10-21 19:53

Ама, вижте!
Нали гласуваме за фотография, а не за автори! Нали затова има анонимност и така нататък!
Аре малко по-ларж бъдете, дееба!


[smilie18] [smilie18][smilie18][smilie18][smilie18][smilie18]


Дааа, да, да. Точно така е ! [smilie5]

По темата:

Не качвам и не гласувам. Вече не намирам смисъл нито в едното, нито в другото. [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: stef7   
Дата:   11-10-21 08:57

Също не качвам и рядко давам оценки. По ред причини. Тук съм предимно заради разговорната част на форума. Да би трябвало да сме по-активни откъм харесване и оценка на снимки за да върви форума. Това се повдигна като тема преди време.

Но инак споделям мнението на ninikolov и Slivenski . Откога фотографията стана далавера, търговийка - аз на тебе ти ще цъкам ама и ти на мене. Инак не. Или пък състезание.

В общи линии има 2-3 системи в световен мащаб да се отсяват добрите снимки. Но никоя не е съвършенна и тотално защитена от манипулации:

1. Напред и нагоре се издърпват сники които регистрират най-много посещения. Или комбинация от най-много посещения + гласувания. Дори и никой да не гасува добрите снимки пак привличат внимание и кликове.
2. Избора на снимки от екип от опитни редактори / куратори. Photo-forum имаше тази опция, така се избираше снимката на началната страница, но явно е отпаднала
3. Редовно (веднъж на 2-3 месеца) организиране на конкурси по дадена тема. За тия които обичат да се състезават.

В някои сайтове вървят едновременно 2 от тия системи или даже 3.Но опция 2 и 3 изискват някакви средства, защото едва ли някой ще отделя постоянно от ценното си време за без пари да върши тая работа. Един два пъти може но толкова. Проблема с даването е другаде. Имаше момент когато имахме опция да платим едни 20 лева на година и да гледаме сайта без реклама, но явно тия които я избраха не са много. И като нема пари много от опциите и дейностите по редактиране избора на снимки, и т.н. отпадат.

И не е вярно че flickr иска определен брой гласувания за да качваш снимки. Плащаш едни 6-7 евро на месец и качаваш колкото си искаш. Кредитната ми карта изтече и не съм я подновявал на сайта им, отдавна не съм плащал но все още не съм забелязал някакви ограничения да качвам. Макар че не го правя често.

Ако автора започнал темата се чувства ощетен да не клика и гласува за снимките на другите и да се пробва по други световни сайтове. Не е само Photo-Forum на тоя свят.


Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Julius   
Дата:   11-10-21 09:12

stef7 написа:

> И не е вярно че flickr иска определен
> брой гласувания за да качваш
> снимки. Плащаш едни 6-7 евро на
> месец и качаваш колкото си искаш.

Ама как чели-недочели се изказвате... [smile] Върни се пак на написаното от мен, защото от първия път явно не се е получило. Написах, че има групи във фликр, където срещу всяка качена снимка - гласуваш за 3 други! Освен това снимката ти не влиза по твое желание - пускаш и чакаш някой администратор първо да ти я одобри! Ето ти един два примера:

Optical Excellence

Landscape Photography Magazine - единия от админите тук е един грък - Димитриу Василеу, който същевременно е и един от главните редактори на самото списание. Казвам го, защото именно от него съм получил няколко от поканите си за публикация в списанието (преди изобщо да разбера за съществуването му).

p.s.
Иначе и аз имах платен акаунт във фликр, но не съм го подновявал. Даде ми пълен достъп до статистиката, видях кои групи си струват и кои - не и повече не ми е нужно. Освен статистиката платения акаунт ти дава право да качваш в профила си неограничен брой кадри, докато безплатния - до 1000 снимки. А не че платения акаунт ти давал право да качваш по групите колкото и където си искаш. Има разлика. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: stef7   
Дата:   11-10-21 09:35

@Julius - OK извинявам се не съм прочел внимателно, но при толкова много изписано е простено да мина някъде по диагонал [smile]

Примера с Flickr все пак не е удачен, защото това не е официално policy на сайта. Той не изисква нищо подобно. Просто има някакви затворени общества / групи вътре които използват платформата на сайта но са наложили някакви критерии филтри и цедки да отсяват по-качествени според модераторите автори.


Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Julius   
Дата:   11-10-21 09:47

stef7 написа:

> @Julius - OK извинявам се не съм прочел
> внимателно, но при толкова много
> изписано е простено да мина някъде
> по диагонал [smile]

Няма проблем и на мен ми се случва. [smile] Фликр си е платформа, всяка група си има своите правила - в едни групи можеш да качваш по 1 снимка/ден, в други по 1 снимка/седмица, в трети - по 1/месец, а има и групи в които сам не можеш да качиш снимка! Става само с покана или одобрение на администратор. Но те са от най-хубавите групи. Групите, в които няма никакъв контрол колко снимки на ден се качват и дали си длъжен да гласуваш за останалите снимки в групата - са пълни с шума и са най-безмислените. А платения профил, както казах е да ти даде статистика + неограничен брой кадри в собствения ти профил. Безплатния акаунт ти дава място за <= 1000 кадъра и нямаш статистика от кои групи колко посещения са дошли. Това е. Но хубавото е, че част от групите са пряко свързани с разни списания и така можеш да получиш директен достъп до тях.



Публикацията е редактирана (11-10-21 09:48)

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: philip   
Дата:   11-10-21 10:47

Въздържах се да пиша, ама... [smilie3]

Иване, потребителите, които визираш един приятел определяше като диоди, обичат да получават, но без да дават. Във ФФ има доста такива, но и не малко дето обичат да дават, без да получават (гласуват, без да качват снимки).

Първите включили се в темата са от редовните критикари във форума (които почти не качват снимки и не гласуват), но съм попадал и на полезни съвети от тях.

От 30+ години живеем в "зараждаща се демокрация" и хората стават все по пасивни и егоцентрични, това естествено се проявява и в платформата ФФ.

За последните години съм досаждал на администраторите с куп предложения за подобряване на ситуацията, която визираш, но почти без ефект. Само за пример бутонът "Виж автора" споменат по-горе от Краси е абсолютно излишен, но щото си го изпросиха едни видни Б-та, администраторите не пожелаха да го махнат. И понеже сме на тема предложения, какво пречи през 3-дневната анонимност, след като гласуваш за дадена снимка, да не виждаш кой е авторът?! Като ще е анонимност да е пълна!


Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: avo   
Дата:   11-10-21 12:55


Рядко се включвам в такива теми, ама по тази имам мнение.
Julius, до голяма степен съм съгласен с теб, но като цяло спорът е една леко според мен хиперергична реакция към реалността тук. "Навремето (разбирай 2004...) помня, че можеше..." , това е твой цитат, та тогава по една или друга причина тук имаше толкова много хора, от всички разновидности, - само четящи, само пишещи, само качващи, само гласуващи и всички междинни вариетети между тях - че за една посредствена снимка средният рейтинг беше около 100, а водещите за месеца бяха с над 1000 обикновено. Понеже и аз гледам главно галерия пейзаж, тогава на ден имаше по 3-5 страници нови снимки качени, само в пейзаж.
Сега разделението в потребителите е същото, като тогава - гореизборените категории - само че 10% гласуващи от /примерно/ 100-200 души на ден не е като 10% от 2000. И не мисля, че може да се промени профила на "средния" член на фотофорум и той да се превърне в проактивно гласуващ, просто общата бройка куца. Дали заради т.нар. социални медии, дали заради съдържанието тук, и може би е самокатализиращ се процес от спада на нови снимки на дневна база. Има хубави, прав си, но са с пъти по-малко от преди. За пример, аз съм средностатистически потребител, от доста години, любимите ми снимки в профила са болшинство качвани преди 3/5+ години, не защото сега няма стойностни фотографии, а защото се качват по-рядко.

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Julius   
Дата:   11-10-21 13:45

avo,
това ми звучи по-скоро като да описваш най-активния период на сайта (и който реално съм пропуснал - може би 2007-2012?). Но първите една-две години на сайта потребителите не бяха чак толкова много, снимките трябва да помниш, че директно се пускаха в съответната категория (природа, портрет, пейзаж...) и можеше да не цъкнеш отметката "за гласуване" или каквото там се казваше и така снимката ти пак влизаше в галерията, но само за събиране на коментари (доста преди да дойде модата на '!!!' или '+++', разбира се).
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: avo   
Дата:   11-10-21 14:02

Да, директно влизаха в съответната категория, когато аз се появих тук, и модата на !!! я нямаше, факт, имаше доста по-градивни коментари относно начина на заснемане, композиция и т.н., и всичко това ми липсва. Дори някой горе коментира опцията "редакция", сега толкова рядко виждам такива снимки, че не знаех, че е запазена като функционалност дори. Преди даден кадър често получаваше редакции от коментиращия, и това беше готино, защото нагледно показва, как някой мисли, че би изглеждала по-добре композиционно снимката ти. Бях пуснал една сходна тема по въпроса преди 1-2 години, тогава всички реагираха, че е тъпа носталгия и сега всичко било, както трябва да е, пък аз само хлипам по младостта. Мен не ме тревожат гласовете, имам съвсем друга професия и съм тотален любител, дето не се взема толкова насериозно. Пускам снимки тук, за да разбера като цяло харесват ли се или като цяло не, защото понякога, знаеш, си харесваме много някой кадър, а тук увисва в Нови предложения само, и се чудиш защо, а друг има успех с гласовете, и пак се чудиш защо пък той.
Накратко да сме живи и здрави да обикаляме на чист въздух, за да си упражняваме хобито [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Julius   
Дата:   11-10-21 14:24

ФФ все още може да бъде използван като надежден инструмент за сравняване на мнението с останалите, но с някои особености. Да - факт е, че има групички и тенденциозно гласуващи (както А, така и Б, но такива имаше още в самото начало, тя човешката природа не се мени), но това си е за тяхна сметка - още повече ако си мислят, че останалите не ги виждат. [smilie3] Но въпреки всичко има и хора, които виждам, че се стремят да гласуват обективно и точно затова ценя високо мнението им.

Друг факт е, че в установената тук среда и атмосфера виждам кои неща се харесват и кои - не. Последно време Широка поляна се превърна в нещо като Потопената църква Но. 2 (вкл. и с моя скромен принос [smilie5]), и почти няма някоя омазана от мъгла снимка да не прескочила в секция Б. Само че снимките от там не съм и не бих ги качил във Фликр, защото там такива не вървят... просто там масовия вкус е по-различен. В някои от списанията пък се търси трето... и така - всяка среда си върви с нейните специфики. Е, понякога се случва и кадър, който да е приемлив едновременно на всички места.

Затова човек е хубаво да не разчита само на 1 часовник, а да го сверява и навън - иначе няма по-големи врагове от последователите, които кльопат всичко, което човек качи (било у фейс или инстаграм, било тук)! [smilie3] Конформистко и галещо егото е, не този път не води до развитие.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: GenaDP   
Дата:   11-10-21 23:11

Да обобщя - боли ме шпекът за гласуване и рейтинги, а най-много ме боли за мнението на Иванчо... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: ceco   
Дата:   12-10-21 06:45

Ivanino[smilie24] , Julius[smilie24] , krassik[smilie24]

За тези, които се втурнаха да обясняват на автора на темата как не бил прав, колко безпринципно било поведението му... Нека си отговорят на следните въпроси:

1. Заявявате, че не ви интересуват гласове и точки, пълни глупости било това, пък не само четете тези глупости, ами и мнение давате как трябва и как не, колко несправедливо било да не се гласува за едни (може би хубави) снимки, защото авторът им ... и той така правел. В крайна сметка,за едни точки и едни гласове става въпрос, нали нямаха значение? Или са важни все пак? Кое от двете?

2. Ако се окаже все пак, че и за вас имат значение тия пусти гласове, и като знаете тъй добре как е правилно и най справедливо да се гласува, защо не го правите? То е не само възможност да неутрализирате нечия чужда издънка, но и да покажете вашия вкус и предпочитания. Или сте на принципа «Слушай ме какво ти говоря, не ме гледай какво правя» !?

3. «Много е ниско нивото тук, няма за какво да гласувам, моите критерии са къде-къде по-високи ...» - най-често припявания рефрен в този форум, любим аргумент на повечето негласуващи. Ако очаквате тук да се появи някакво чудо невиждано, шедьовър от световно ниво, който е единствено достоен да получи вашия глас в знак на одобрение, че става ... май много на серозно сте се взели, хайде приземете се малко! Шедьоври едва ли ще дочакаме, а един глас не решава нищо, да се изживява някой като супер-рецензент, човек-жури, от когото зависи някаква Голяма награда ... комично става. Каквото и да е входното ниво, винаги може да се отсее нещо «добро», «по-добро» и «най-добро», и това е основната цел на гласуването – да отсее зърното от плявата. Мнозина обаче не се чувстват съпричастни към този процес ... но се ползват (и признават) неговите резултати. Пример:
Автор: Slivenski
Дата: 09-10-21 21:05
Аз гласувам много малко... Само ако нещо наистина силно ме впечатли, основно в 2-3 категории. Но понякога преглеждам рейтинг Б и гласувам накуп.


Той този рейтинг Б (както и избраното по галерии) не са някаква даденост, а резултат от гласуването на много хора, които не ги е страх да поглеждат и в «нови предложения»!

4. Ефектът «На УРА за снимката на Първа страница!». Сигурно сте забелязали как качи ли се една снимка на Първа страница, за един ден само гласовете (а и коментарите) за нея се удвояват или утрояват спрямо всички, получени от нея до този момент. Това няма как да се случи само с гласовете на активно гласуващите. Разбира се, това са едни от най-добрите, подбрани (не знам и аз как) сред най-добре оценените вече снимки, и те като правило си заслужават всички тези гласове, въпросът е защо не са ги получили (поне част от тях) по-рано? Наистина добрите снимки тук не са много и правят впечатление, аз примерно, без да съм спец или профи, за повечето такива (които одобрявам де) съм гласувал още през периода на анонимност, за част от тях – докато са били в «нови предложения». Повечето стават рейтингови снимки, отиват на челни места в еднодневни, тридневни, месечни класации или галерии, така минават неведнъж и пред очите на мнозина от онези, престрашили се да гласуват за тях едва когато ги видят на Първа! Да, най-лесно е когато някакъв авторитет (редактор, админ или модератор) ви я препоръча, тогава – с две ръце сте ЗА, пък ако не ... явно не става, или е «хубавичка, ама знам ли, утре ако й намерят кусура, ще се изложа като Душко Добродушков с печена тиква, най-добре да си пасувам...». Добре, но ако вместо нея бе избрана някоя друга, подобна или по-добра? Най-вероятно за нея щяхте да гласувате охотно, пък за онази ... пас. Освен че е безпринципно, това внася и силна диспропорция в рейтинг-системата (от две почти равностойни по качества снимки, едната ще е 3 пъти по-слабо оценена от другата). [smilie8]
Не че е проблем за мен, пълна справедливост няма, това е ясно, а горното е повод за размисъл за хората с високите претенции, пледиращи за «висока летва», но гласуващи предимно за снимки на Първа или събрали вече достатъчно висок рейтинг. Ако не да преразгледат поведението си, то поне да бъдат малко по-обрани в претенциите си към другите ... [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Julius   
Дата:   12-10-21 07:30

ceco
[beer]
Относно:

> Не че е проблем за мен, пълна
> справедливост няма, това е ясно...

Вчера сутринта някъде по телевизиите мярнах Илияна Раева, та се замислих за общото в драмите м/у фотографията и худ. гимнастика. Художествената гимнастика може да е върха в двигателната ни култура, но какъв точно спорт е?
И изобщо спорт ли е!? [smilie7]
Постиженията в спорта обикновено лесно могат да бъдат измерени, претеглени, засечени (къде с рулетка, къде с хронометър). Та и във фотографията:
- винаги ще има надценени лоши снимки;
- винаги ще има недооценени хубави снимки.
При толкова субективност няма как да е другояче.


Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: CDman   
Дата:   12-10-21 08:02

Не знам защо не разбирате идеята на автора на темата.

Елемантарно е.
За да искаш нещо, трябва първо да дадеш нещо.

Ако за един "велик автор" 99% от снимките са плява защо пуска неговата снимка тук ? [smilie11]
Да вдигне левъла ? Едва ли.

Като му е толкова изтънчен вкуса да я пусне в някой конкурс. Там ще бъде оценен от истински фотографи, а не да драпа за точки от същия този "фотографски плебс", чиито снимки не могат да задоволят възвишените му критерии.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Slivenski   
Дата:   12-10-21 11:18

Автор: ceco
Дата: 12-10-21 06:45

----------------------------

Понеже съм цитиран в посочения пост, само да кажа, че някои хора си имат и други занимания, които не им позволяват по цял ден и нощ да висят във форума и да гласуват /или да не гласуват/.

И да - ако нищо не ми е харесало, няма да гласувам! Ако 3 снимки в месеца са ме впечатлили, за толкова гласувам.
Въобще не съм длъжен да цъкам точки, само за да се чувствам съпричастен. [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: serjy   
Дата:   12-10-21 11:22

Подкрепям мнението, че трябва автоматично да отпада правото на Б глас за участници, които не гласуват. Все пак това право им се дава за да гласуват, не е някаква титла, щом не им харесват тук снимките и не считат, че трябва да гласуват, нека автоматично да губят това право. Много правилно!

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Slivenski   
Дата:   12-10-21 11:26

Насилственото гласуване само ще свали нивото, няма да го повиши. Както всяко насилствено нещо... [smilie3] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: serjy   
Дата:   12-10-21 11:34

Няма нищо насилствено. Просто, който се интересува и иска да даде своя принос в общата оценка на фотографиите го прави, който му е през дедовия си губи Б-правата, те явно не му трябват. Какъв е тоя зор да имапш Б право и да не гласуваш? То се дава точно за това, или бъркам?

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Slivenski   
Дата:   12-10-21 11:41

Автор: serjy
Дата: 12-10-21 11:34

Няма нищо насилствено. Просто, който се интересува и иска да даде своя принос в общата оценка на фотографиите го прави, който му е през дедовия си губи Б-правата, те явно не му трябват. Какъв е тоя зор да имапш Б право и да не гласуваш? То се дава точно за това, или бъркам?


------------------------


Ако питаш мен, аз нито имам Б рейтинг, нито съм си качил снимките за гласуване. И пак гласувам, макар и рядко... Но както каза някой по-горе, А-точките никъв хуй не струват. Та се чудя защо въобще гласувам. Освен заради себе си, за да си направя колекция с кадри, които са ми харесали. Ама и тя за къв хуй ми е, и аз не знам.

Та какво викате: негласуващите - балтията и аут?! Здравите сили трябва да победят, другари! [smilie18]



Публикацията е редактирана (12-10-21 11:42)

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: SameButDifferent   
Дата:   12-10-21 11:42

Предложението на serjy може да се окаже мотивиращо всъщност. Ако някой с Б-права загуби правата си, може да се понапъне да покаже нещо ново, с което да си върне правата. Това, разбира се, е много хипотетично.

Иначе съм съгласна с ceco. И не мисля, че става въпрос за насилствено гласуване. Насила хубост не става, както се казва.


Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: serjy   
Дата:   12-10-21 11:47

Въобще откакто се въведе Б системата тук е пълен ташак. Настана една борба кой да се докопа до Б права и се сормихара всякакви групички и коалици с цел само да си наливат гласове един на друг, има много писано по въпроса и много фрапширащи примери. Така, че за мен Б гласовете трабва да отпаднат и да се преименуват на "избор на редактора", този избор да го правят няколко човека, поканени от фото форум, с доказани естетически възгледи и разнообразни интереси във отографията. Това да е дефакто Б рейтинга, а не на някакви групички. А рейтинга да си остане като право на всеки да гласува. Тази система я има по стотици сайтове за фотография и работи.

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Slivenski   
Дата:   12-10-21 11:50

Автор: SameButDifferent
Дата: 12-10-21 11:42

Предложението на serjy може да се окаже мотивиращо всъщност. Ако някой с Б-права загуби правата си, може да се понапъне да покаже нещо ново, с което да си върне правата.

-----------------------------------------------


Правата за Б рейтинг се дават за хубава фотография, а не за брой гласувания. Абсурдно е между двете да се слага връзка и гласуването да обуславя Б правата.

Ако се направи, ще има точно обратния ефект - още по-малко гласуване и още по-ниско ниво.

И друго. Има доста хора, които са в този форум от 20 години. Не може да се очаква от тях активност, както преди. Има умора. И това е нормално. Защо трябва да се отнемат Б правата на някой, който преди е бил активен и е допринесъл много за този сайт, но вече не влиза и не гласува толкова често? Това е нечестно.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Julius   
Дата:   12-10-21 11:51

Сливенски, чак ми става забавно като те гледам как се напрягаш. [smile]
Ти упорито продължаваш да отказваш да схванеш, че темата не те касае.

Става дума за хората, които отговарят едновременно на две условия:
- пускат активно снимки;
- не гласуват.

Ти отговаряш само на 2-то условие, кое не разбираш? [smilie7]

Никой не насилва търговците в базара - да си гледат сделките;
Никой не насилва философите във форума - да си теоритизират.

Въпросът е да се стимулира процесът на гласуване да е двустранен - както да взимаш, така и да даваш.

Аз имам периоди, в които изобщо не качвам снимки... съответно и не гласувам.
Като намеря време да пускам снимки - гледам да наваксам и с гласуването.
Интересно ми е да видя кой къде е бил, какво е заснел, случил ли е на подходящи условия и т.н.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Slivenski   
Дата:   12-10-21 11:52

Автор: Julius
Дата: 12-10-21 11:51

Сливенски, чак ми става забавно като те гледам как се напрягаш. [smile]
Ти упорито продължаваш да отказваш да схванеш, че темата не те касае.

------------------------


Не мисля, че е твоя работа да ми казваш какво ме касае и какво не. Не ме чети - просто е. [beer]



Публикацията е редактирана (12-10-21 11:53)

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: ninikolov   
Дата:   12-10-21 11:55

То това е ясно и справедливо изглежда, ама как да отличим незаинтересуваността и нежеланието за гласуване от негласуването поради нехаресване. Не може, който не покрие някаква квота за гласуване да го трепем с лопатата. Ако ще се прави такава статистика, тогава поне да се включи и това колко снимки е прегледал съответния грешник. Току виж се оказало, че е не от липса на желание.
В тоя ред на мисли: Да гоним ли тия дето не харесат поне 30 (50, 100 ...) снимки на месец. В какво ще ги обвиним? Че не харесват безумните бози?
А на Б авторите, като им е задължение да гласуват, определен брой снимки ли трябва да нацъкат или може само тези, които смятат за стойнстни? Щото ако трябва да нацъкат някаква квота... леле-мале.


Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Julius   
Дата:   12-10-21 11:56

Slivenski написа:

> И друго. Има доста хора, които са в
> този форум от 20 години. Не може да
> се очаква от тях активност, както
> преди. Има умора. И това е нормално.
> Защо трябва да се отнемат Б
> правата на някой, който преди е бил
> активен и е допринесъл много за
> този сайт, но вече не влиза и не
> гласува толкова често? Това е нечестно.

Виж, с това съм абсолютно съгласен. [smilie3] [smilie24]

Има насищане, има умора - затова има толкова "прегорели" хора и като се появи нова тема "какъв апарат да купя / искам да стана фотограф" и точно тези кисели и прегорели хора ги пращат на майната им. Само че по-скоро би следвало те да си вземат малко отпуска от форума. [smilie3] Очевидно е, че са прегорели.

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Slivenski   
Дата:   12-10-21 11:56

Автор: ninikolov
Дата: 12-10-21 11:55

То това е ясно и справедливо изглежда, ама как да отличим незаинтересуваността и нежеланието за гласуване от негласуването поради нехаресване. Не може, който не покрие някаква квота за гласуване да го трепем с лопатата. Ако ще се прави такава статистика, тогава поне да се включи и това колко снимки е прегледал съответния грешник. Току виж се оказало, че е не от липса на желание.
В тоя ред на мисли: Да гоним ли тия дето не харесат поне 30 (50, 100 ...) снимки на месец. В какво ще ги обвиним? Че не харесват безумните бози?
А на Б авторите, като им е задължение да гласуват, определен брой снимки ли трябва да нацъкат или може само тези, които смятат за стойнстни? Щото ако трябва да нацъкат някаква квота... леле-мале.

---------------------------------------------

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Slivenski   
Дата:   12-10-21 11:57

Автор: Julius
Дата: 12-10-21 11:56

Slivenski написа:

> И друго. Има доста хора, които са в
> този форум от 20 години. Не може да
> се очаква от тях активност, както
> преди. Има умора. И това е нормално.
> Защо трябва да се отнемат Б
> правата на някой, който преди е бил
> активен и е допринесъл много за
> този сайт, но вече не влиза и не
> гласува толкова често? Това е нечестно.

Виж, с това съм абсолютно съгласен. [smilie3] [smilie24]

-----------------------------------------------------------


Ох, добре, че ме одобри! Иначе нямаше да мога да спя тази нощ! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Julius   
Дата:   12-10-21 11:59

Аз на бялото черно няма да кажа, но силно се надявам здравия ти сън да не зависи от моето одобрение, че тогава наистина си го закъсал! [smile]
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Julius   
Дата:   12-10-21 12:03

ninikolov написа:

> То това е ясно и справедливо
> изглежда, ама как да отличим
> незаинтересуваността и
> нежеланието за гласуване от
> негласуването поради нехаресване.

Единия вариант е в броенето да се включва и "виж автора" - това си е също един вид гласуване, защото после така или иначе не можеш да гласуваш за 'видяна' снимка, дори след изтичане на анонимния ѝ период.

p.s.
Не че това ще предпази от злоупотреби, защото колко му е да наваксаш с 'гледането на автора'... ;)

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: ninikolov   
Дата:   12-10-21 12:09

Има добри фотографи, които по-добре да не критикуват(гласуват), има и добри критици, които по-добре да не снимат.

Иначе за прегряването - така е, ама тя френската любоффф ръжда не хваща.... Така де [smilie25]
Ходиш си, връщаш се, като топка, вързана на ластик. Лошото е, че напоследък ластика малко май е поизгнил, защото все по-малко се връщат. От влагата ще да е. На форума е интересно, шумно, шарено, всякакви ги има и добри и лоши, а в блатото все едно и също. Влага.


Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Djoro   
Дата:   12-10-21 12:12

Аз пък се забавлявам с Форума и гласуването, стигам до под 24 точки, нарастват гледанията, а не ме одобряват церберите от Б-тата, не слагам никакви гласни пред тази категория специалисти по фотография.
След това на лични автори ме питат защо ги ограничават да пишат и гласуват, без да съм ограничавал никой.
Само дъвчим тази тема, полза никаква.
Но всички да поканим старите известни автори пак да почнат да качват снимки тук на настоящия Форум, има нужда от тяхно присъствие.

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Slivenski   
Дата:   12-10-21 12:20

Разбирам стремежа на хората да се сравняват и състезават. Това е в човешката природа. Разбирам и защо ги дразни, когато някой отказва да го прави.

Но това е фотографски сайт - за фотография. Не е за гласуване.

Всъщност почти не се сещам за някой известен международен сайт за фотография, в който да има нещо подобно - гласуване /еле па и задължително/, Б рейтинги, точки и прочие.

Има лайкове, има да следваш даден автор, има коментари - по желание, има редактори, куратори и подобни. Има трендинг, попюлър и прочие. Има различни опции за гледащия да си сортира какво иска да гледа.

Но точки, медали и задължителни неща - няма.


Сори за състезателите! [smilie18] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: serjy   
Дата:   12-10-21 12:25

За мен "Б" правата са един вид освобождаване от отговорност на собствениците на фото форум и делегирането на правата по селекцията на снимките на някакви други хора. Такава селекция вече има и това е общата селекция по "А" рейтинг. Това делегиране на праава и прехвъляне на оценката на други, за мен не работи и ако това не е забелязано вече 15 години, какво да очакваме занапред? Откъде да дойде стимул за нов участник да качва? Никой няма да го забележи, ако предложи нещо различно от модерните в момента клишета. В резултат сайта запада, както се вижда.

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: ipolit   
Дата:   12-10-21 12:46

Ако има някакво значение, снимките и на ivanino (автора на темата), и на krassik са много хубави. Респективно имат и приличен брой гласове, тъй че още 10 гласа плюс (от колеги, дето ще се засрамят, че до сега не са им гласували за снимките) едва ли ще променят радикално набраните от тях точки до 5 цифрени.

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: CDman   
Дата:   12-10-21 13:50

Това делегиране на праава и прехвъляне на оценката на други, за мен не работи и ако това не е забелязано вече 15 години, какво да очакваме занапред? Откъде да дойде стимул за нов участник да качва? Никой няма да го забележи, ако предложи нещо различно от модерните в момента клишета. В резултат сайта запада, както се вижда.

Точно![smilie24]

Дискусията напомня опитите на стара мома да върне предишните си ухажори, които е отрязала.[smilie3]

И разбира се виновна не е тя, а те, че не са проявили мъжество да продължат да я ухажват и след като ги е отсвирила. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: nyamago   
Дата:   12-10-21 14:17

Активността в темата (и във всичките ѝ предишни версии) недвусмислено показва ГЛАВНИЯ ИНТЕРЕС на населението във форума. Ако няма гласуване и точки, сайтът сигурно ще се изпразни от посетители, а и от членове.

И всеки, който от някаква висота декларира (еле тук в темата), че точки и гласуване не го интересували, е не просто лицемер, а жалък смешник.[smilie6] Нищо лично, заблуждава себе си, а не нас.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Slivenski   
Дата:   12-10-21 14:37

Нивото на разговор взе да достига нормалните низини за форума.

Хубав ден на всички! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: krassik   
Дата:   12-10-21 16:01

Сайтът е прекрасно замислен,бих казал ,че е уникален и много интересен със системата за гласуване на която се базира,но правилното и нормалното му функциониране зависи от отговорността и активността предимно на гласуващите,особено на тези с Б право на гласуване. А когато това липсва или не е достатъчно, всичко е на път да рухне. Но няма как да да задължиш някой да гласува,ето това е истината. Пределно ясно е , че това е до желанието на отделните автори. И когато поради една или друга причина авторите не са достатъчно активни и всичко забуксува,системата започва да не функционира както трябва и както е замислена.Както поясних вече в предният ми пост,собствениците са намерили за тях решението на проблема.След като Б авторите не са достатъчно активни,те задкулисно движат нещата,не толкова защото искат да се намесват,а просто защото е необходимо. Никой няма да иска да гледа едни и същи снимки на първа страница в продължение на няколко месеца ,нали? Така че привидно всичко си работи нормално,снимки влизат в Б галерията,редовно минават 100Б точки и т.н., но ако някой си мисли ,че това става само чрез гласуването на Б авторите,се заблуждава. Всички тези предложения,които отправяме са хубаво нещо,но няма гаранция,че те ще подобрят нещата.Възможно е и дори да ги влошат. Предполагам,че през годините са се отправяли достатъчно подобни предложения,никое от които не е подобрило значително нещата,ако то е било изпълнено. Затова разбирам предпазливостта на собствениците/ админите към тези неща. Промените невинаги се правят и възприемат лесно.Винаги ще има хора,който ще ги оплюят и ще възроптаят против тях ,както и такива,които ще ги одобрят и приветсват. Но промените са желателни,когато нещо не работи както трябва. А в момента тази система с А и Б рейтинг и права за гласуване определно не работи достатъчно добре. Трябва да се помисли за още промени,а ако те не доведат до положителни резултати, вече може да се помисли и за цялостна подмяна на системата,където няма да го има това А и Б разделение. Това на мен лично не ми се иска да става,защото ще избягаме от тази уникалност на сайта ,за която споменах по-горе.А и Б рейтинга си е тръпка,но често води до разрдразнение сред авторите,защото един пускат снимки и пасуват,чакат наготово,а другите освен всичко друго и гласуват активно,така както трябва да е.



Публикацията е редактирана (12-10-21 16:29)

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: serjy   
Дата:   12-10-21 16:12

Щом собствениците на сайта наливат Б гласове и правят класацията, това за мен е похвално и правилно. Въпросът е, закакво са им другите Б-та?

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: krassik   
Дата:   12-10-21 16:32

serjy - Те само подпомагат класацията,когато това е необходимо,не я правят изцяло [smilie3]



Публикацията е редактирана (12-10-21 20:37)

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Julius   
Дата:   12-10-21 16:35

Може и да греша, но от моите скромни наблюдения съм останал с впечатление, че 'да' - има такова вътрешно гласуване (от куратор или админ - все едно), но то е било някак равномерно разпределено между снимките в секцията по такъв начин, че да се запази естествената им подредба, образувана от активно гласувалите. Т.е. това помпане се явява донякъде нещо като компенсация на отлива на хора в резултат на соц. мрежи или каквото там, като това действие го намирам за доста резонно и справедливо. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: krassik   
Дата:   12-10-21 20:35

Julius- От написаното от мен досега,някой може да остане с погрешни впечатления,че аз едва ли не упреквам някого в нещо (конкретно управата на сайта).Няма токова нещо! Подкрепям действията им,затова написах,че с оглед на доброто функциониране на сайта,вероятно бих постъпил по същия начин .Но ще заменя думите си "не е справедливо,но е оправадано " в първия си пост ,с думите " не е коректно ,но е оправдано",които са по-подходящи като че ли в случая,за да не става объркване.

Трябва да е ясно обаче това,че ако не се измислят и предприемат някакви действия за стимулиране на активността ,нещата ще си продължат така и занапред. От време на време ще се пускат отново теми за това тук,ще се бистрят за пореден път тези неща,но какво от това,нима нещо ще се промени? Кучетата си лаят, керванът си върви.
Дела трябват, а не думи - бе казал едни наш революционер [smilie3]



Публикацията е редактирана (12-10-21 20:39)

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Julius   
Дата:   12-10-21 21:36

Мисля, че съвсем правилно те разбрах и написах почти същото, защото споделям написаното от теб. [smilie24]
(не съм се изразил правилно ли?)

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: krassik   
Дата:   12-10-21 23:02

Всичко е точно,Julius.Правилно си ме разбрал и си се изразил. [smilie24] Обърнах се към теб,защото твоето съобщение ме наведе на мисълта,че малко противоречиво и неуместно използвах някои думи в първия си коментар,които е възможно да доведат до различно смислово значение.Затова направих това уточнение,за да е ясно и за всички останали.



Публикацията е редактирана (12-10-21 23:07)

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: CDman   
Дата:   13-10-21 09:37

Трябва да е ясно обаче това,че ако не се измислят и предприемат някакви действия за стимулиране на активността ,нещата ще си продължат така и занапред.

Не виждам как ще стане това, освен ФФ да наеме фотографи на хонорар[smilie3] , който да зависи от Б-точки.[smilie5]
Е, те тогава да видиш активност [smilie18]

Майтапя се [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: nyamago   
Дата:   13-10-21 13:59

^ Ти се майтапиш, ама не съвсем!

Дълго време в подобни теми хората саркастично питаха:
"Къде ги осребряват тия Б-точки?"
"Какво мога да си купя с тях?"

Вече няма нужда от остроумия - точките (и всичко, което ви дойде на ум) вече може реално да се осребрява. Механизмът се нарича NFT (Non-fungible tokens) - мнозина сигурно вече са наясно, останалите могат да го потърсят в Гугъл. Много хора вече направиха сериозни пари от неща с неявна (дори съмнителна) ценност, както и от наистина ценни творения и обекти.

Правите си крипто токен-че от точките, пускате го в MarketPlace (например) да се търгува по широкия свят и - осребрявате! [smile] Може да не получите милиони като множеството примери в Интернет, но все за няколко бири ще изкарате.
[beer]



Публикацията е редактирана (13-10-21 14:01)

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: serjy   
Дата:   13-10-21 15:08

абе, тоя фото-форум верно е на умирачка, дори споровете носят някаква наслада и привкус на интелектуална размяна на мисли, с уважение към опонента. дори никой не ти влиза остро с бутонките [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: pstoev   
Дата:   15-10-21 11:30

В защита на "Б" мързеливците. ФФ ми е винаги от отворените табове. 2-3 пъти седмично влизам в Нови предложения и доста често стигам до 30стр. без да съм гласувал. После влизам в Избрано, там понякога има 2-3 кадъра за които да гласувам. Но пък е пълно с такива за които не бих и които са минали 150Б. Проблема че болшинството от хората тук приемат фотографията за снимане на килограм, не за изкуство. Затова тук има хора от 15г. които не са стигнали Б, и такива които с първите си 3 кадъра го постигат!



Публикацията е редактирана (15-10-21 21:46)

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Slivenski   
Дата:   16-10-21 13:46

Дайте някоя яка снимка да гласувам, деева! Гласувах, гласувах - докарах ги до 43 гласувания в последната година... Искам да ги направя 50, че да не си загубя Б правата! [smilie18]

Шегувам се - нямам Б права. Преди имах, но като си изтрих снимките преди години, ги загубих... [smilie25]

Само исках да кажа, че човек не може да е всеяден в изкуството. Никой не ходи на кино, само за да ходи на кино, както би казал Мечо Пух. Един харесва екшъни, друг комедии, трети драми за лесбийки /това третото в духа на последния скандал в българското кино [smilie18] /. Та така и с гласуването. :-)

[beer]
[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: CDman   
Дата:   16-10-21 16:02

Каква драма к'во нещо. [smilie18]
Все едно с всеки глас "злато" обеднявате с по 100 лева. [smilie5] , съответно "сребро" 50.

А "виж автора" е безплатно. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Slivenski   
Дата:   16-10-21 16:09

Аз откога разправям да го премахнат тоа интригантски бутон, деева! [smilie18] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Julius   
Дата:   16-10-21 17:36

CDman написа:

> Все едно с всеки глас "злато"
> обеднявате с по 100 лева. [smilie5] ,
> съответно "сребро" 50.

Пропуснал си да калкулираш инфлацията от последните две години! [smilie7]

Иначе едно-две неща определено ми привлякоха вниманието... има двойки, които си гласуват едни на други и без да искам с един мой кадър от популярно за тях място стана така, че се излъгаха и гласуваха за мой кадър и оттогава станаха сякащ още по-внимателни - да не се минат да гласуват за кадър на 'неправилния' човек! [smile]

Защото сравнявам мои снимки с почти същите такива (мога да дам поне три такива примера - на 99% са идентични) разликата от 20-30 точки винаги идва от едни и същи 5-6 човека (които ако наистина си мислят, че това остава незабелязано - е за тяхна сметка), но за мен по-важното е друго - независимо, че са гласували само за техния човек, а не и за двата кадъра -> това значи, че кадъра си струва, сцената е добра, - така че аз пак съм си извлякъл нужната информация. Другото не ме интересува. [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: avo   
Дата:   16-10-21 19:19

Абе луда работа е. Не казвам, че разбирам, или снимам добре, просто ми е приятно като хоби, ама сега влязох нарочно в избрано, последната най-нова страница, и има може би 30% избрани кадри, от които може да ти се догади, просто ги гледам и не разбиарам кое им е избраното и как може да има 7 души дето са ги харесали. Сигурно грешката е моя телевизор, само споделям мнение...

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: mmjm   
Дата:   16-10-21 21:26

Помните ли pacolon? Последната му тема моят принос към форумната статистика


Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: PetarpetroFF   
Дата:   17-10-21 19:18

Изглежда темата отново е буря в чаша с вода [smilie18]



Публикацията е редактирана (17-10-21 19:24)

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Satsan   
Дата:   17-10-21 21:11

Прекалено на сериозно взимате тези точки. Айде снимайте и се радвайте, че не сте в интензивното. Животът е хубав!

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Slivenski   
Дата:   17-10-21 21:33

Тоя форум беше такова интензивно преди 10-15 години, че сега изглежда като група за взаимопомощ... [smilie18] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: next_time   
Дата:   23-10-21 19:41

Погледнах случайно календара - е няма да повярвате - 21 век сме.
А ревльовците същите като в 20 век.
Странна работа. Може би утре ще трябва за да се логна първо да съм гласувал за 10 снимки.
И да съм със зелен сертификат.


Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: nyamago   
Дата:   23-10-21 22:38

Едно време каква носталгия по старите времена имаше - днешната нищо не струва! [smilie6]

[beer]
.
.

А за новите времена (бъдещето) може би вече сте срещали из мрежите тоя текст:


Годината е 2040. Ядете паста
от скакалци, от тубичка.
Закусвате в колата - електрическа
и самоуправляваща се. Позволен е
само един маршрут: до работа
и обратно.

Вечерта се прибирате и ви посреща
партньорът ви - 'не-бинарен' ("те").
Влиза детето и декламира:
"Мисленето е престъпление!"

Пълно щастие!



Публикацията е редактирана (23-10-21 22:51)

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: CDman   
Дата:   24-10-21 09:44

Автор: Slivenski
Дата: 17-10-21 21:33

Тоя форум беше такова интензивно преди 10-15 години, че сега изглежда като група за взаимопомощ...


Мда, по времето на анонините коментари си беше направо психиатрия [smilie5]

Проблема с егото на авторите е сериозен и се дискутира от много време. За жалост решение няма, което ме кара да си мисля, че нещата ще се променят, когато се обнови потребителския контингент, което също не виждам как ще се случи.

Накратко - патова ситуация.

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: Slivenski   
Дата:   24-10-21 10:54

Автор: CDman
Дата: 24-10-21 09:44

Мда, по времето на анонините коментари си беше направо психиатрия [smilie5]

-----------------------------------------

Верно и че анонимни коментари май имаше... Мале, мале! [smilie18]

А иначе, контингентът неминуемо се обновява. Това е нормално - един си тръгва, друг идва. Някои дори се връщат... [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: hotsnail   
Дата:   24-10-21 13:04

Пуснах снимкаааа за пръв път от мноооого време...

Отивам да гласувам и коментирам, да не се натъжите [smilie18] [smilie18] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: kes   
Дата:   26-10-21 15:26

За мен гласуването във форума е едно от важните неща, за които съм тук. Снимам отскоро и искам да видя дали се развивам в правилна посока. За съжаление ми се струва, че гласуванията не отразяват обективно художествената стойност на фотографиите тук. Често ми се случвало, когато харесам даден автор и вляза в профила му за повече снимки, да открия изключително нисък рейтинг в сравнение с мои снимки, които не намирам за толкова добри. Освен това, имам някакво усещане, че одобрението на моите снимки сякаш спадна, колкото и да се стараех и това ме мотивираше да качвам повече, но без желания резултат. Доста са ми неясни правилата, но имам усещането, че получаването на повече гласове не зависи само от качествата на снимката и има някои други фактори, които не мога да си обясня. Например едва вчера три мои снимки от лятото попаднаха в галерия избрано и т.н.
На всяка снимка отбелязвам, че желая критики, но такива не идват, в този ред на мисли връщането на анонимни коментари може би е добра идея.
Аз също гласувам, от любов към фотографията и ми се струва че го правя доста често. Сега виждам, че съм го правил 260 пъти за годината. За мен това никак не е малко защото означава, че съм разгледал около 8000 снимки! А най- хубавите от тях съм коментирал.
Аз също ползвам бутона инфо за да видя техниката с която е снимано и много се дразня когато се вижда само дата и брой гласувания. За мен камера инфото също е ценна информация и винаги я оставям в момите снимки.
Да с голяма час от участниците в моята категория вече съм приятел във ФБ, но това не влияе на гласуванията ми. Общо взето след една година вече мога да позная снимките на редовните участници в категорията без да отварям инфо за камерата им.

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: TPECHAT   
Дата:   30-10-21 15:51

Немате ли си фейсбук за събиране на лайкове :-)

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: philip   
Дата:   30-10-21 20:02

TPECHAT, явно нЕмаме, а ти от 2018 не си дал глас (лайк) тук, не ти ли мина през ума, че явно темата не е за теб?[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: PetarpetroFF   
Дата:   30-10-21 23:05



Преди десет години , тази тема трябваше да е на сто плюс страници [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: hotsnail   
Дата:   31-10-21 01:09

след проведен кратък ненаучен експеримент мога да кажа, че ТРЕСНАТ има много право.

Пуснах кадри във фейс и тук. Не пускам кадри тук и там също. Тук дори нацъках, че искам критика туй онуй.....

Резултата във фейс 120-тина лайка в ТФП групата дето пуснах. Коментари макар и оскъдни от хора, които уважавам. Дори съм леко удивен от това. в друга много по-малка група подобна снимка взе 46 лайка

Във фото форум 140 точки или 39 лайка. Има 7 коментара половината от мен. Вижте ми снимките от 2013 например - 54 коментара с предложения за редакции и т.н.

Всеки сам си преценя, както е модерно да се казва.



Публикацията е редактирана (31-10-21 08:22)

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: sirkhann   
Дата:   31-10-21 17:04

Ако не беше пуснал във Фейса, лайковете ти тук щяха да са на наполовина - оптимистично.

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: PetarpetroFF   
Дата:   31-10-21 21:46

При все , че има кадри ... особено на Карамазов [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: hotsnail   
Дата:   31-10-21 23:46

Ширкане мислиш ли, че има толкова силна връзка между ТФП групата във фейсбук и Фото Форума? Знам ли, може да си прав, то колко фото любители да има….. явно във фейса просто към фотолюбителите добавяме моделите и сметката излиза?

Отговори на това съобщение
 Re: За тези, които не гласуват повече от 50 пъти на год., но пускат по 5 сн.на
Автор: sirkhann   
Дата:   01-11-21 13:31

Ами като видиш познат автор или снимка, дето са я пуснали по 5-6 групи, много по-лесно е да я забележиш и тук. А не е като да нямаме сериозни проблеми с визуализацията на съдържанието, за което много хора са ревали през годините... Дори от чисто практическа точка, ако забравим персоналното гласуване, страшно много кадри се губят по начина, по който се виждат снимките в Албум. То повечето ръчни часовници имат по-голям циферблат...

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »