Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Фотофорум ли остана само?
Автор: mihalo   
Дата:   06-10-21 02:13

Само Фотофорум ли остана като чисто фотографски сайт /без ориентация към някоя от марките/? [smilie11] [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотофорум ли остана само?
Автор: mihalo   
Дата:   06-10-21 02:27

Става дума за българските сайтове. Преориентираха ли се хората към не толкова "токсични"-те инстаграм, фейс и т.н. Не е ли време вече да спрем със съперничеството на първосигнално ниво?


Отговори на това съобщение
 Re: Фотофорум ли остана само?
Автор: uri64   
Дата:   06-10-21 02:38

Съперничество между кое и кое?


Отговори на това съобщение
 Re: Фотофорум ли остана само?
Автор: quazimodo   
Дата:   06-10-21 06:46

Имаше наследник на 4 кулпикс-а, Изчезна ли окончателно?

Явно е изчезнал и той...[smilie7]



Публикацията е редактирана (06-10-21 07:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотофорум ли остана само?
Автор: CDman   
Дата:   06-10-21 07:36

Монопол [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотофорум ли остана само?
Автор: venelinvvv   
Дата:   06-10-21 07:37

В този форум се регистрирах 2016 година с огромен ентусиазъм.
Още в началото, когато нищо не разбирах, ми направи впечатление, след като попитах каква техника да си купя, че 90% изляха жестока пумия върху мен. Да съм си снимал с телефон, да си взема сапунерка и да не се занимавам с фотография, защото щом питам такива въпроси не било за мен и заради такива като мен фотографията от изкуство станала пълна глупост... После следях форума, снимки и т.н. и виждам, че това си е нещо нормално и хранежа си е постоянен. Или ако питаш нещо, ако не те нахранят ти вкарват няква тъпа ирония. Та, тоя форум е за боклука. Наздраве [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотофорум ли остана само?
Автор: asahi   
Дата:   06-10-21 08:16

Ако няма други форуми сега е моментът да направите 2-3 алтернативни и по-добри, да разбиете монопола и да се докажете.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотофорум ли остана само?
Автор: landstar   
Дата:   06-10-21 08:38

Аз пък като се регистрирах към 2008-ма имаше по-стриктен контрол от админите, карахме в чисто фотограския коловоз без лични нападки и обидни квалификации. След като Бони и Жоро се оттеглиха се даде повече "гласност", вероятно с комерсиална цел чрез увеличаване на публиката. Лично много пъти съм намирал помощ от колеги във форума. Неща, които в никой чуждестранен сайт не можеш да откриеш. Съвети от първа фотографска ръка. Да се надяваме, че ФФ няма да стане поредния фейсбук а ще си остане мястото където любителите се срещаме с професионалистите и можем да чуем мнения предимно по темата. Празните приказки и обидите да се изливат другаде - интернет широк.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотофорум ли остана само?
Автор: quazimodo   
Дата:   06-10-21 08:52

landstar написа:

> Да се надяваме,
> че ФФ няма да стане поредния
> фейсбук а ще си остане мястото
> където любителите се срещаме с
> професионалистите и можем да чуем
> мнения предимно по темата.
> Празните приказки и обидите да се
> изливат другаде - интернет широк.

Надежда всяка оставете [smilie18][smilie18][smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотофорум ли остана само?
Автор: kvasilev   
Дата:   06-10-21 11:00

Само той остана,и за съжаление няма нищо фотографско в него,едни и същи малоумници (гняс гнусна) (жмел) му *бават мамата.Отвратителни същества пишещи заядливи и саркастични коментари във всяка тема , избягвайки от същността и .Жалко е и тъжно.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотофорум ли остана само?
Автор: nyamago   
Дата:   06-10-21 13:08

Няма драма!

Направих 10 години тук, опитал съм и от предишните чорбаджии, и от сегашните. И от нравите на 'постоянното присъствие', и на временно прелитащи...

През всичките години слушам как 'форумът не е това, което беше' и как 'загива' - а предизвестието за смъртта му е май твърде преждевременно и преувеличено. Има и добро, и лошо - но сме програмирани да обръщаме внимание предимно на лошото, и това е нормално. Така е навсякъде в живота - само погледнете медийните заглавия...

Добре е някой да лае от време на време, но керванът ще си върви още дълго. Поне докато телепатичната видеография не ни бъде инжектирана с 5G и ваксини, a тая фотография с камери и телефони не бъде забранена от Световните Зли Сили със закон под заплаха за смъртно наказание.

Радвайте се, че това все още не се случва - и си щракайте!
[shtrak][beer]



Публикацията е редактирана (06-10-21 13:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотофорум ли остана само?
Автор: fototo   
Дата:   06-10-21 13:13

[beer] [shtrak] Леле ние 18 годишните [shtrak]
Радвайте се, щракайте се, не му мислете много!
[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотофорум ли остана само?
Автор: asahi   
Дата:   06-10-21 14:25

Гледам коментарите на Mr.Chaos и аха да се впечатля от конкретиката в същността:
Красота!
Яко,супер кадър!
Харесам,любима Прага.
красиво!!!
Чуден кадър!!!
Прекрасна!
Яко! (N пъти)
Харесвам! (N пъти)

Нищо по-различно от критикуваната масовост.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотофорум ли остана само?
Автор: igmicha   
Дата:   06-10-21 15:25

"храненето" и изливането на пумия е в манталитета на българина, поне що се отнася за комуникацията му в форуми като този например. Пишеш на кирилица значи отдавна трябва да си свикнал с това, знаеш че не всички са такива просто търсиш и намираш ценните личностти сред тълпата.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотофорум ли остана само?
Автор: asahi   
Дата:   06-10-21 15:41

Помѝя, помѝи.
1. Замърсена от миене вода.
2. Разбъркана във вода храна за животни.
3. Прен. Грубо. Храна или напитка с лоши вкусови качества.
4. Прен. Обиди, клевети.

За да е по-сложно думата е и глагол.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотофорум ли остана само?
Автор: igmicha   
Дата:   06-10-21 15:59

точно за това говорех, по важно бе, не какво съм написал а как съм допуснал правописна грешка[smile] Браво на asahi , трябва да се чувства горд че е успял да намери още една във Фотофорум.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотофорум ли остана само?
Автор: Admin   
Дата:   06-10-21 17:14

Богатството на социални медии от над десетилетие показа нагледно, че не платформите са виновни за пишещите в тях, те са само среда, където може да покажеш какво ти липсва от детските години. Хубавото е, че след толкова години обществото започна да е по-чувствително и разви умения за отсяване.

И няма как да е по друг начин, защото Интернет беше нова среда с всички нейни детски болести.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотофорум ли остана само?
Автор: quazimodo   
Дата:   06-10-21 17:32

Mr.Chaos написа:

> Само той остана,и за съжаление
> няма нищо фотографско в него,едни
> и същи малоумници (гняс гнусна)
> (жмел) му *бават
> мамата.Отвратителни същества
> пишещи заядливи и саркастични
> коментари във всяка тема ,
> избягвайки от същността и .Жалко е
> и тъжно.

Боже, колко мъка има по тоя свят, боже!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотофорум ли остана само?
Автор: nyamago   
Дата:   06-10-21 21:44

Няма страшно!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотофорум ли остана само?
Автор: Yog   
Дата:   07-10-21 02:12

igmicha, може би когато ти направят забележка за елементарна грешка, която си допуснал, е по-добре да кажеш "не знаех че така се пише, човек научава нещо всеки ден" или нещо от сорта. Обмисли го като ход, може пък да ти допадне. Иначе, един от възмутените по-горе го беше написал по същия начин. Което прави уточнението съвсем на място.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотофорум ли остана само?
Автор: kvakioh   
Дата:   07-10-21 08:20

И форумът не остана...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотофорум ли остана само?
Автор: CDman   
Дата:   07-10-21 08:26

Останал, не останал. [smilie11]
Ще го бъде, няма да го бъде.[smilie11]
Ще вали, няма да вали.[smilie5]

Вижте дискусията тук:

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1954722&t=1954722


И може би ще спрете да се чудите защо хората избират други платформи.[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотофорум ли остана само?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   07-10-21 09:34

Имаше един период, в който коментирах снимки на различни хора, които виждах, че имат нужда от две думи.
Обикновено се ядосваха.
Някои казваха, че мога да снимам, но иначе размислите ми били много грешни. Не зная как с тези размисли правя тези снимки?

Обичам интелигентни хора и интелигентни разговори.
Тук интелигентни хора има, но се включват едни други, дето успяват да принизят разговора до нивото на Марианската падина и губя интерес.

Регистрирах се 2003 година. За протокола.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотофорум ли остана само?
Автор: ipolit   
Дата:   07-10-21 13:31

Много си е хубав даже сайтът и особено форума. Няма друго място, на което да можеш да зададеш всякакъв въпрос и да ти отговорят интелигентно и компетентно. Аз влизам в още няколко специализирани, но 95 процента от пишещите са пълни малоумници.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотофорум ли остана само?
Автор: dilomski   
Дата:   07-10-21 13:32

Все едно.



Публикацията е редактирана (07-10-21 13:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотофорум ли остана само?
Автор: petervassilev   
Дата:   07-10-21 14:13

Не мога да сравнявам с други форуми, но тук наистина може да се научи доста от отговорите на зададените въпроси.

Но тъй като често въпросите са зададени неточно, отговорите и реакциите тръгват в съвсем друга посока.

Когато питаш и очакваш съвети и помощ е редно да бъдеш прецизен и да доуточняваш при необходимост, а също така да погледнеш предишни подобни теми (има търсачка). След като недоразуменията при задаване на въпроси възникват толкова често, може би във форума трябва да се добави кратък списък с напътствия как да се задават въпросите/темите (възможно е това вече да съществува в правилата, не съм ги чел [smile] ). Тогава и полезните отговори ще са повече и това ще е от полза за всички.


Отговори на това съобщение
 Re: Фотофорум ли остана само?
Автор: serjy   
Дата:   07-10-21 15:16

малии я съм се регистрирал на 31.05.2006 22:51ч... не е лошо форумчето, много хора израстнаха като фоторафи тук [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотофорум ли остана само?
Автор: asahi   
Дата:   07-10-21 18:10

Новобранци [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотофорум ли остана само?
Автор: mihalo   
Дата:   08-10-21 02:41

Една прегръдка не струва нищо [smitten]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотофорум ли остана само?
Автор: quazimodo   
Дата:   08-10-21 08:07

написа:

> Една прегръдка не струва нищо
> [smitten]

Мда, само некой ковид може да си докараш[smilie18][beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотофорум ли остана само?
Автор: victory13   
Дата:   08-10-21 10:40

опре ли до прегръдки... и друго може да си докараш... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотофорум ли остана само?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   08-10-21 13:10

Двама си говорят:
- Брат, кажи кво да сготвя довечера, ама нещо по-изгъзено?
- Трътки, брат. - отвръща вторият.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотофорум ли остана само?
Автор: mihalo   
Дата:   09-10-21 03:31

Ясно! Нема да я бъде тая с Imagine на Ленън. Точка. Утопия начи, пак точка.

Четох някъде, преди години, една статия на пръв поглед без академични претенции /вече не мога да я открия в нета/ на един човек, биолог очевидно, който описваше живота на квасните гъбички. Преработват захарите от гроздовия сок и го превръщат във вино, но ако не се спрат навреме по някакъв начин, виното става на оцет убивайки жизненото им пространство.

Май така е и с хората.

Всъщност в статията имаше много по-цинични паралели между живота на квасните гъбички и на хората - засирането на средата в която живеят.

Моля, ако някой знае къде е да ми прати едно линкче!


Отговори на това съобщение
 Re: Фотофорум ли остана само?
Автор: CDman   
Дата:   10-10-21 10:25

Четох някъде, преди години, една статия на пръв поглед без академични претенции /вече не мога да я открия в нета/ на един човек, биолог очевидно, който описваше живота на квасните гъбички. Преработват захарите от гроздовия сок и го превръщат във вино, но ако не се спрат навреме по някакъв начин, виното става на оцет убивайки жизненото им пространство.

Във всеки процес има т.нар. "критична маса" на kомпонентите, тоест ако нещо е в повече нещата отиват на зле.

Конкретно тук самообявилите се за "велики творци" са доста над критичната маса.
И като си повярват започват едни изказвания, едни дълбоки съждения: кои снимки ставали, кои не, защо никой не гласувал за техните, които били "топ оф дъ топа" [smilie18] , кое било изкуство, кое не, кой какво бил завършил, кой при кой се бил учил, кой имал право да коментира, кой не и така, лека по лека, виното стана на оцет. [smilie5]

За жалост прцеса е необратим, но лично на мен вече не ми пука.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотофорум ли остана само?
Автор: quazimodo   
Дата:   10-10-21 10:53

Не знам (и не ме вълнува), кой какво е чел, учил, завършил и за колко велик се смята, но дори и преди 10 години ФФ беше само едно заглавие с "фотографски" привкус. И моля никой да не рипа на амбразурата с лафа, че тук едва ли не съвсем безплатно, някой на някого отваря очите за света на изкуството като цяло и фотографията в частност. Реализацията на един Фото Култ да речем, беше много по-близо до тази на истински фотографски форум. Моля админите да не се чувстват обидени от поста. Естествено е всеки да си има свои виждания за заобикалящата го действителност. [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотофорум ли остана само?
Автор: Djoro   
Дата:   10-10-21 12:04

И Админа на Фото Култ назначи една дама Ди..ва, , която направи страницата на този сайт (на Фото Култ), като реклама на туристически обекти, и стана една..., сега се срещаме с авторите по чуждите, и чуждестранните форуми.



Публикацията е редактирана (10-10-21 14:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотофорум ли остана само?
Автор: asahi   
Дата:   10-10-21 12:23

Както неведнъж е споменавано форумът се прави от участниците в него. Колко са "истински" или "по-малко истински" зависи от всеки от тях. Не съм забелязал администрацията да възпрепятства някой да бъде себе си.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотофорум ли остана само?
Автор: chukov   
Дата:   12-10-21 09:09

Прочетох внимателно написаното и искам да кажа, че аз пък имам едни други интересни наблюдения. Забелязвам недоволство сред писалите по-горе, от факта, че все по-малко "професионалисти" има и че било трудно да се почерпи опт или да се вземе съвет от тях.

Сравнително от скоро съм във форума - от 2003 г (някакви 18 години)

Какви хубави неща си спомням от първите години:
- голяма част от хората имаха сравнително реална представа за себе си и за фотографските си възможности;
- знаеха как да попитат, за да им се отговори;
- оценяваха факта, че човек с много опит е по-полезен от статия в нета;
- критериите за ниво във фотографията не бяха последователите в инстаграм или гледанията в ютуб (Фейса и Инстаграм ги нямаше просто;
- у всички имаше желания за срещи наживо, които доведоха до много нови приятелства и забравяне на виртуални вражди :-)

Та в контекста на това, което написах по-горе, на много от опитните фотографи просто не им се занимава да дават акъл по много причини:
- няма смисъл, защото това отнема много време и енергия, а в крайна сметка после всеки прави това, което си е наумил предварително;
- опитът среща отпор от прочетеното в нета ".. ама в тоя сайт пише, че ...", " ... тая снимка ако не беше хубава нямаше да има 1500 лайка";
- мнозина не само забравят подадената ръка, ами често посягат и с нож откъм гърба;
- настанаха времена на агресивна посредственост и в областта на фотографията и те ясно се виждат в първия момент, когато някой иска да спечели пари с фотоапарата си.

Много са процесите и явленията, които доведоха до промяната на форума. Фейсбук и Инстаграм издърпаха огромна част от аудиторията, която прекарва почти цялото си време там. Хората се промениха. Социалните мрежи дадоха трибуна на комплексираните хора, които намериха трибуна за самоизява и въоръжени със стотици лайкове под снимките си се завръщат тук във форума да назидават.

Мисля, че старите кучета във форума (тези, който изкарахме по над 15 години тук) виждаме по-ясно нещата, защото хронологично сме проследили промяната.

Така де



Публикацията е редактирана (12-10-21 09:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотофорум ли остана само?
Автор: asahi   
Дата:   12-10-21 09:27

Виж какъв потребител си имаме
А Фотокулта се е превърнал в лична галерия на Станислав Недев. Има интересни снимки от рок сцената.


Отговори на това съобщение
 Re: Фотофорум ли остана само?
Автор: MixMike   
Дата:   12-10-21 18:32

Социалните мрежи дадоха трибуна на комплексираните хора

Тази мантра я споделям от години...а и в песен я възпяха.
Както с достъпа до евтин апарат/телефон с камера при фотографията, така и с евтиния достъп до компютър и интернет през 21век, доведоха до това всеки олигофрен/малоумник/дебил да добие невиждана до този момент в историята на човечеството трибуна.
И разбира се, "ако магарето СЕГА не си покаже магарията, кога?"

Крещяща посредственост, чалгаризация, опростачване, гарнирано с изключителна незаинтересованост на младите по каквито и да е въпроси...апатия, празнота на съществуването, празнота в емоциите, липса на морал, липса на симпатия и нормални човешки взаимоотношения... чувство за безнаказаност и най-деградиращото - безотговорност пред всичко и всички!

абе, важното е да сме живи и здрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотофорум ли остана само?
Автор: serjy   
Дата:   13-10-21 09:02

я па в инстаграм виждам много профили на хора снимащи с телефон, но имащи "око" и интересен поглед. такава фотохрафия тук просто е обречена на нулево внимание. от друга страна тук гледаме снимки със скъпа техника, тежки обработки и тнт, но от хора без вкус, общо взето снимки без никаква стойност, то тук се радват на голям рейтинг. така, че светът се променя и не винаги е за лошо.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотофорум ли остана само?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   13-10-21 10:12

Човек, който пита, за да научи нещо, не може да носи отговорност, че не си е задал "правилно" въпроса. Няма как да си наясно с това какво не ти е ясно.
Всички сме били студенти и сме питали какви ли не щуротии преподавателите си, които, въпреки късото съединение във въпросите, са разбирали какво не ни е ясно и са ни обяснявали с нужното внимание.
Може някой да пита - Защо, когато снимам на по-високо ИСО, снимките ми стават с по-кофти цветове, вместо с по-добри?
Ясно е, че нещо му се губи, с две изречения човек може да му намести чакрите.
Но, за съжаление, вместо това, ще се навлезе в една ситуация с подигравки.
Хората на това му казват комплексарщина. Други биха казали - неудовлетворение от живота.
Много хора остаряват преждевременно. Смъртта в техния случай само финално потвърждава преждевременното им остаряване.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотофорум ли остана само?
Автор: Yog   
Дата:   13-10-21 14:07

MixMike, прочети тази статия [smile]
Дългичка е, но е любопитна подборка на мисли на известни автори и редови граждани, от 4-ти век преди новата ера до последните няколко години. Всички обясняват какъв провал е новото поколение [smile]
Аз си харесах един цитат от възмутено писмо до известно списание:

"Къде са мъжествената енергичност и атлетичен външен вид, с които изпъкваха нашите предци? Възможно ли е това да са техните истински наследници? Със сигурност не! Раса от феминизирани, възхитени от себе си изнемощели безделници. Няма начин те да произлизат директно от героите при Поатие и Аженкур."

Това е написано през 1771 г. [smile]
(а Поатие и Аженкур са известни битки във войните между англичани и французи)

За който не чете английски, превеждам само някои от заключенията на стотиците поколения преди нас за младите

- Мързеливи са
- Вгледани в себе си
- Всъщност, просто ужасни
- Мислят, че всичко знаят
- Очакванията им са прекалено високи
- Оплакват се прекалено много... това са само 6 от дадените може би 30 примера. [smile]

Та, явно младото поколение не става от Аристотел насам. Направо не знам как сме го добутали до тука...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотофорум ли остана само?
Автор: Julius   
Дата:   13-10-21 14:38

Това не значи, че напъните за копаене на дъното не продължават с все по-големи мащаби!

Потресаващо...


Отговори на това съобщение
 Re: Фотофорум ли остана само?
Автор: serjy   
Дата:   13-10-21 14:46

възмутително! и двамата са бели [smilie23] трябваше единият да е негър!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотофорум ли остана само?
Автор: Бяла_гарга   
Дата:   13-10-21 14:52

igmicha, всичко е важно - и какво се пише, и как се пише.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотофорум ли остана само?
Автор: Julius   
Дата:   13-10-21 14:59

serjy написа:

> възмутително! и двамата са бели
> [smilie23] трябваше единият да е негър!

Черния го пазят за Червената шапчица - ще е изненада.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотофорум ли остана само?
Автор: asahi   
Дата:   13-10-21 17:05

Глупости говорите. Накамура е жълт.

Някъде оплювали ли сме младото поколение или пропускам нещо?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотофорум ли остана само?
Автор: nyamago   
Дата:   13-10-21 17:15

> Някъде оплювали ли сме младото поколение или пропускам нещо?

Кой да го оплюва като всички сте от младото поколение? [smilie8] [smilie5]

Сериозно: където и да сложим възрастовата граница: 25, 35 или по-нагоре - младите са мнозинство. Нерядко се кефят да се подиграват на 'пенсиите' (Така бях посрещат тук преди 10 години от иначе уважаван от мен младеж), но тях няма кой да ги оплюе [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотофорум ли остана само?
Автор: chukov   
Дата:   13-10-21 18:00

my.point.of.view написа:

> Човек, който пита, за да научи нещо,
> не може да носи отговорност, че не
> си е задал "правилно" въпроса. Няма
> как да си наясно с това какво не ти
> е ясно.

Тук не става дума за това. Просто за начина, по който се задава въпроса. А не дали е технически правилен.
Например: не можеш днес да си си купил апарат и да зададеш въпрос "Как да печеля от фотография" и да искаш някой да ти обясни.

Просто пример дадох.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотофорум ли остана само?
Автор: CDman   
Дата:   14-10-21 07:55

Та, явно младото поколение не става от Аристотел насам. Направо не знам как сме го добутали до тука..

Обобщенията не са добър начин да се описва реалността. Това, че младите са такива е толкова вярно, колкото това, че българите са талантливи и трудолюбиви, примерно. [smilie5]

Авторите явно са забравили, че са били млади или просто не си признават, че са били същите.[smilie3]

Като минал през соц-школовката и аз страдах от подoбни заблуди, ако не и по-големи,но като се сблъсках челно с реалността изтрезнях. Някои мои набори обаче си останаха с мисленето, че са център на света и всичко започва и свършва с тях.[smilie8]

Иначе казано като ти опре яйцето до г... се вижда годен ли си или не.[smilie5]

Естествен подбор един вид. [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотофорум ли остана само?
Автор: Slivenski   
Дата:   14-10-21 08:22

Всъщност по времето на Аристотел на никого нямаше да направи впечатление, ако Супермен е бисексуален. Дори по-странно би било, ако не е... В този смисъл, човечеството е претърпяло някакъв регрес и сега отново има развитие. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотофорум ли остана само?
Автор: Alein   
Дата:   14-10-21 12:08

Каква беше темата и как стигнахте до Аристотела и Суперменфема? Сега наред са Авицена, Годзила и Извънземното - в среден род. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотофорум ли остана само?
Автор: nislon   
Дата:   14-10-21 12:33

... и приказката за Кирчо и Кокорчо [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотофорум ли остана само?
Автор: Alein   
Дата:   14-10-21 14:12

Кирчо и Кокорчо си имат собствен теляк, за да имат отделна приказка. Пък и да се пръкне таквази, никой не може да ги изтели, щото не им пука и от метална тривка с шипове.
Но виж, цял цикъл приказки за мошенгиите, раждащи се в две допълнителни алелни двойки гени, ще бъде иновация в приказкоразказването.
После може и да пишем за други генетични "гостинчета" при особените люде, носещи вродената и само вродена Креативност в рисуването, математиката, литературата и .......Фотографията. И както при всички дарби креативността във Фотографията няма как да бъде научена, изучена, дисертационно защитена, отвоювана,купувана или подарявана, прелъстена или превземана на абордаж. Можеш само да я загубиш нейде по пътя си към безкрая, ако ти е харизана в Началото.
Аз не съм от късметлиите и затуй никога няма да посещавам уроци по фотография. Но пък ми е кеф, кога я зърна под нечии други щрачки. Благословени креатционерите във Фотографията. От тях се раждат най-нечовешките приказки...
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотофорум ли остана само?
Автор: quazimodo   
Дата:   14-10-21 16:33

Кво пушиш? Може и на мен да ми подейства релаксиращо[smilie18][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотофорум ли остана само?
Автор: GenaDP   
Дата:   14-10-21 20:52

Може и да шмърка... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотофорум ли остана само?
Автор: asahi   
Дата:   15-10-21 00:16

Mохабетът стана технологичен.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »