Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  34  35     всички  напред  последна
 Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: Sassho   
Дата:   16-10-17 20:26


Днес пристигна куриер с препоръчано писмо - подписах , взех , отварям и що да видя :

Уважаеми г-н Аз , любезно Ви уведомяваме че по закона за Онлайн търговията дължите данък върху сумата 7317лв и наказателни лихви за периода 2016г от извадки на куриерски служби. Приканваме Ви към Доброволно плащане в срок 14 дена от датата на получаване на уведомлението. Дъра-бъра още половин страница препратки към някакви членове и точки.

Няма да ви казвам ШОК [smilie10] Трескаво почвам да се чудя да няма грешка и изведнъж ми светва че миналата година си обнових техниката в къщи - разкарах едно Sony Nex 7 , стария 43" Samsung , лаптоп Asus ,за телефоните няма да споменавам че са ни мания в семейството и непрекъснато има текучество. Отделно чат-пат пускам служебно по някой тонер или някъв PC компонент , но надали има и 10-на пъти в годината , за никаква онлайн търговия не може да иде и реч. Работата почва да ми мирише на адвокат.

Първо защо ЕКОНТ или друга куриерска служба предоставят информацията си на трети лица без мое / наше съгласие.

Второ извадките на ЕКОНТ или др. куриерска служба откога имат "тежест" на Официален документ.

Трето дори примерно да бях онлайн търговец , "калкулираните" суми от извадките не са печалба а оборот. Досега не съм чувал за Данък Оборот , ама като гледам България ще е първата която ще го въведе.

Данъка горе-долу е 10% върху сумата , плюс примерно 300 кинта "лихви" и ето 1 бон за това че съм си разпродал личното имущество.


Някой друг с подобен проблем от НАП и как да се процедира ?

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: asahi   
Дата:   16-10-17 20:32

НАП не е трета страна, а данъчната администрация на Републиката. Вземи си съобщението и иди в териториалната служба на НАП по местоживеене. Вероятно ще попишеш малко, но е в твой интерес.

При следващите продажби не забравяйте да пишете в товарителницата "Употребяван телевизор".

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: iasen2   
Дата:   16-10-17 20:40

системите на Еконт и НАП са свързани. Светнал си червено и веднага са ти пратили картичка. Ще трябва сега да обясняваш :)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: Sassho   
Дата:   16-10-17 20:43

Слава Богу че някой се обади [beer]

Аз не попълвам документите / товарителниците в Екон-та , само им казвам - Опция преглед и тест. В смисъл ако знаех че някой някъде ме следи и има обяснение за "тънкостите" с които трябва да се изпраща битовата техника щях стриктно да ги спазвам. Но съм изумен че данъчните ни се завряха и следят чак в "задния" двор , където си изхвърляме / продаваме ненужните вещи.

Второ защо ЕКОНТ или Спийди не ни уведомяват че предостявят информация за "оборота" на НАП или Президента и пак не разбирам - какво е общото между парите минали през клиент -> куриер и НАП и как така се начисляват някакви "данъци" и "такси" върху текуща сума ? Мислех че накрая на годината се декларират приходи / доходи
а не Оборот ?

П.П. Сега ми остава Проблема как ще си продавам "старите" телефони. Като си направя сметка аз си сменям телефона два пъти в годината , детето също по разбираеми причини - бързо ги амортизира ))
И сега трябва да търся някой познат или на името на жената само и само да не навъртя "сума" над 1000лв , която да задейства "лапичките" на НАП. Ама това е страшна Простотия [smilie19]



Публикацията е редактирана (16-10-17 20:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: Тед   
Дата:   16-10-17 20:58

С други думи на база оборота са те приравнили на търговец и пак не знам как са изчислили колко е печалбата, за да ти сложат този данък.
Ако печалбата/данъчната основа ти е 7 317лв, то смятай оборотът колко трябва да ти е....73 170 лв.

Наистина отиди и поискай някой инспектор в НАП да те осветли, видиш ли може някоя грешка.
Може да пишеш до ЕКОНТ каква информация са предоставили на НАП по твоята партида за съответния период.
Ако сега ти идва съобщението - ти вече си в нарушение и затова, че не си подал и някоя и друга декларация.
В крайна сметка можеш да обжалваш акта по реда на ДОПК. Но първо пред началника на ТД на НАП за съответния регион.



Публикацията е редактирана (16-10-17 20:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: EvaJor   
Дата:   16-10-17 21:04

Законът за онлайн търговията, т.е., Законът за електронната търговия не е данъчен закон??? Откъде накъде ще начисляват данък по този закон, това е невъзможно. Нещо друго пише или са имали предвид.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: Sassho   
Дата:   16-10-17 21:05

Не , "данъка" не е 7317лв а в върху тази сума. Това обаче никак не ме радва. А Вас ? [smile]

Значи първото нещо което утре трябва да направя е да искам разпечатка от Еконт-a за да видя дали се засичат сумите.

Но все си мисля че има нещо Страшно нередно в нашата "държавица" [smilie11]



Публикацията е редактирана (16-10-17 21:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: Тед   
Дата:   16-10-17 21:11

7317 лв е облагаемата основа/данъчната основа. Само че как е формирана....само НАП и куриерите знаят.
Усетили са те по наложните платежи.

От НАП са започнали кампания за контрол върху онлайн търговци. Тя се извършва чрез специално разработен софтуер, който наблюдава сайтовете за интернет търговия. Данъчните събират данни и от куриерските фирми за получените плащания, като сравняват паричните потоци с осчетоводените транзакции. При регистриране на несъответствие се облагат всички недекларирани доходи, а отделно укриването на данъци над 3000 лв. се наказва със затвор до шест години, а за неплащане на данъци над 12 000 лв. се предвижда лишаване от свобода до осем години.
Според анализите на приходната агенция най-често срещаните злоупотреби в сектора се извършват не от фирми, а от физически лица, които получават плащания с наложен платеж.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: iavorianev   
Дата:   16-10-17 21:18

В момента НАП са огладнели страшно много и заповедите да притискат хората идват отгоре. Около мен всички получиха писма, но за суми над 30 000 лева. Търсят се документи за да се приложат, защото за пред НАП целия оборот от Еконт ти е чиста печалба. Друг е въпроса че ако имаш документ примерно за телефона ти или телевизора, реално касовия бон ще докаже че си на загуба и те ще ти връщат данък загуба [smilie25] [smilie25] [smilie25] По закона има помятие че си продавал вещи за лична употреба с нетърговска цел. С една дума в твоя случай плашат гаргите

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: iasen2   
Дата:   16-10-17 21:27

помисли дали имаш декларирани доходи, с които си ги купил тези неща. ако нямаш по добре си плати глобите. могат да ти направят ревизия на физическо лице и там нещата стават едни .......?

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: iavorianev   
Дата:   16-10-17 21:37

Ясене, сподели какво става при тая прословута ревизия?

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: iasen2   
Дата:   16-10-17 21:50

проверяват ти разходите, и дали си имал деклариреани доходи за тях, проверяват ти банковите сметки. ако си продал техника за 7000лева, трябва да имш поне 7000лв декларирани доходи. ако имш укрити доходи не се занимавай и си плати глобата



Публикацията е редактирана (16-10-17 21:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: iavorianev   
Дата:   16-10-17 21:57

Ясене , и ако проверяващия не взима лев, ко прайме?

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: asahi   
Дата:   16-10-17 22:07

Че масовият българин има ниска финансова култура е ясно на всеки и не е необходимо да посочвам доказателства.
Че масовият българин не обича да плаща данъци също е ясно. Андрешко все още се смята за положителен герой.
На базата на тези предпоставки имаме желание за по-уредена държава, за по-честни политици, за още някакви много и хубави неща, които сме виждали или чували по чужбина. Това се случва когато държавата е богата. А тя забогатява от нашите данъци - преки и косвени. Излиза, че е в наш интерес да се плащат данъците - аз моите, ти твоите, той - неговите. И понеже аз не мога да определям и следя твоите и неговите данъци за това се грижи данъчната администрация. Тя пък изпълнява данъчните закони, които, както добре знаете, масово не познаваме.

Обикновено се сещаме за тези работи когато ни почукат данъчните на вратата. Аз лично съм доволен от едно такова развитие на нещата. Данъчните са се разработили, при това с интелигентни методи. Покрай свързването на касовите апарати с НАП се осветлиха доста обороти, а сега са подкарали и онлайн търговията. Ще има повече пари в бюджета, съответно повече за разпределяне.

Сега някой ще каже - ама те политиците крадат. Може и така да е, но тези твърдения се доказват в съда. Някои политици бяха съдени, някои са в затвора. Ако видите нещо - в прокуратурата. Цацараторът ще потърка доволно ръчички.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: boni   
Дата:   16-10-17 22:10

Какви са тея глупости, не могат да ти налагат данък на оборота! По тая логика един онлайн търговец с оборот 200 000, трябва да плати 20 000 данък, а тя печалбата му може да е по-малко.
Утре ще проверя как стои въпроса

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: iasen2   
Дата:   16-10-17 22:11

нещо като не разбирате и като се оплачете във форума не значи, чеще оправи от само себе си. лека и доходна

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: asahi   
Дата:   16-10-17 22:13

Бони, докато нямаш обявени разходи оборотът ти е печалба. В данъчната декларация можеш да си приспаднеш присъщите разходи, но без данъчна декларация нямаш такива.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: victory13   
Дата:   16-10-17 22:14

asahi, за какви данъци говориш при продажба на употребявана техника... на която данъците са отдавна платени при покупката ѝ [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: boni   
Дата:   16-10-17 22:16

Е ако си купил нещо 3-4 ръка, какви фактури и т.н ще имаш.
Изобщо подкараха пак дребните хора за глупости, щото е по-лесно.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: asahi   
Дата:   16-10-17 22:18

"Автор: victory13
Дата: 16-10-17 22:14

asahi, за какви данъци говориш при продажба на употребявана техника... на която данъците са отдавна платени при покупката ѝ [smilie11]"

Ти за какъв точно данък говориш, че е платен?

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: boni   
Дата:   16-10-17 22:19

Дали засичат и какво си купил през Еконт, та да си правят сами баланса.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: asahi   
Дата:   16-10-17 22:21

Това е възможен вариант. Вероятно ти ще трябва да си засечеш и да го включиш в документите, които ще пишеш в подобна ситуация.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: Ivodam   
Дата:   16-10-17 22:28

Държавата все повече се утвърждава като феодална структура, с разпределяне на свои хора по места и тотален гнет на населението и изсмукване и на последните му стотинки.
Не стига, че плащаме най-високите косвени данъци в Европа, само ние нямаме диференцирана ставка на ДДС (дори румънците вече имат), ами сега ще ни тормозят и за продажбите втора ръка.
Ми който продаде една кола, или не дай си Боже едно жилище, трябва направо да ходи да се предаде на властите и да влиза доброволно в дранголника, баси.


[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: boni   
Дата:   16-10-17 22:29

Това са пълни глупости. Няма как да се облага продажбата на лични вещи втора употреба. Да си гонят за това онлайн търговците. И изобщо, за да вървят нещата в държавата се почва отгоре. Искаш да убедиш чичо Пешо дето прави мебели от Чуйпетлово да си плаща данък печалба, но той чете как Икея е все на загуба. Или да дам пример със селската бензиностанция и Лукойл( все на загуба) , или с бакалията и Метро ( все на загуба) . Не се прави така.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: Ivodam   
Дата:   16-10-17 22:30

asahi написа:

> Това е възможен вариант. Вероятно
> ти ще трябва да си засечеш и да го
> включиш в документите, които ще
> пишеш в подобна ситуация.


А покупките ми в ИБей дали също ги следят, имаш ли инфо случайно?


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  34  35     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »