Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Защо Sony a7 R III има шум
Автор: hotsnail   
Дата:   08-08-21 14:13

Konstantinov написа: Като сложа на жепег и при сони се оправя червеното

Дпревю ползват адоби. Цветовете им със Сони все още са доста интересни. Та не бих ги гледал задълбочено. Лошото е, че не знам за някои, дето тестват с capture one. Това и за Фуджи тестове е проблем. Адоби и обработка на роу последните години е малко мизерия. Те пари не правят от лайтрум и явно не инвестират.....кепчър 1 пък друго нямат. Та накрая плащаш за масата снимки на кепчър за роу и на адоби за фотошоп.

Аз имах д700, а7м2 с подобен сензор на д750 и после а7р2. На тия стъпки от еволюцията разликата беше доста впечатляваща. При обработка д700 до исо 800 имаше адекватни цветове. А7м2 скочи на 1600 и понякога 3200. А7р2 исо 6400 за мен му е твърдата граница, но доста прилично се справя на нея.

А7С дето ползвам сега е подобен на а7р2 т.е. исо 6400, но понякога и 12800 е сносно.

Ама като цяло е добре да се снима на исо до 800. Така остава място за обработка.



Публикацията е редактирана (08-08-21 14:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Sony a7 R III има шум
Автор: Yog   
Дата:   08-08-21 19:59

Моите впечатления са, че най-много зависи от снимката. На някои шумът е видим на 1000 исо, на други не се забелязва и на 8000, освен ако не се вгледаш да го търсиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Sony a7 R III има шум
Автор: hotsnail   
Дата:   08-08-21 22:37

Yog мен малко зърно не ми пречи. То шум има и на исо 100 от всякакви камери ако се завреш в разфокусирани сенки да гледаш пиксели на 300% .....

Важно е цялото излъчване на снимките.

Дори много от модните фотографи и то тия с качествените супер санитарни снимки за списания, слагат изкуствен грейн, за да изглежда по детайлно изображението. (примерчета от добър БГ фотограф ама не снима в БГ много)

Трябва да извадя от дълбоките архиви имам снимки от как излезе а7р2 и ми падна че ето. Портрети на закрито с естествена слаба светлина. Исо 6400 и кожата седи сносно с полутонове и детайли ....преди с а7м2 6400 посмъртно не го ползвах.

Ето тука D700 на ръба на това дето понасях. Мисля, че е исо 800 или дори може би 1000. Нагоре.....и да тука светлината е мега скапана като спектър - улични лампи в София.

Ето тука Сони представяха А7р2 и бяха направили събитие в Трявна. Имаше апарати, модели (в кадър) и обективи. Не съм качил кадрите с метаданни, но имаше и на 6400 такива горе долу.

още един кадър

Ето и с друг любим апарат Д600 (ама се наложи да го върна заради затвора). Та тази е на исо 5000 или подобно на ужасна светлина -цветни крушки.



Публикацията е редактирана (08-08-21 23:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Sony a7 R III има шум
Автор: serjy   
Дата:   09-08-21 10:44

човек, много са ти зле кадрите дето даваш за пример, явно никаква техника не може да помогне в твоя случай, дори и сони [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Sony a7 R III има шум
Автор: Yog   
Дата:   09-08-21 11:09

Това е много типично за този форум. Ако се обсъжда някакъв технически аспект на снимки, апарати или обективи, веднага изскача велик творец, който започва да ръси мозък. Снимката на слушалките, които снимах на бюрото, как е от естетическо-творческо-художествено-гениална гледна точка? Вписва ли се в златното сечение на ненужното заяждане?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Sony a7 R III има шум
Автор: uri64   
Дата:   09-08-21 11:17



> човек, много са ти зле кадрите дето
> даваш за пример, явно никаква
> техника не може да помогне в твоя
> случай, дори и сони [smilie18]

И през ум не би ми минало да адвокатствувам на Охлюва, ама в конкретния случай присмял се хърбел на щърбел [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо Sony a7 R III има шум
Автор: serjy   
Дата:   09-08-21 11:18

говоря, че технически са много зле, все едно е снимано с някакъв телефон това, а не с камера за 10бона, което обяснява в голяма степен сони талибанщината откъде води началото си, явно неспособността да се снима технически правилно по някакъв начин се гледа да бъде компенсирано от техниката, но докато техниката има някакви граници, некадърниците нямат и резултата е плачевен...

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Sony a7 R III има шум
Автор: uri64   
Дата:   09-08-21 11:20

Нда де, щото не е като да не сме виждали тестови и нетестови кадри в теми за 4/3 [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо Sony a7 R III има шум
Автор: serjy   
Дата:   09-08-21 11:20

ми честно казано не изглеждат толкова зле [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Sony a7 R III има шум
Автор: uri64   
Дата:   09-08-21 11:22

ВЕрвайте ми, както казваше едно величество…. [smile] …иначе сони талибанщината си я знаем вече то даже без нея скучно и сиво

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Sony a7 R III има шум
Автор: hotsnail   
Дата:   10-08-21 01:20

Серджи да това са кадри с много трудна за камерата светлина. Май съм обяснил защо тия пускам.



Публикацията е редактирана (10-08-21 01:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Sony a7 R III има шум
Автор: Don_Diego   
Дата:   11-08-21 13:30

Дълго не бях влизал по тези места, та като попаднах на тая тема, разбрах защо го избягвам този форум вече... [smilie5]

Две неща ще са вечни очевадно... меренето на марките и мрънкането от техниката, че не ти оправдала очакванията.

А това което ще ме изумява в неприлични порции е, как има хора да изръсят маса пари, да купят Sony a7 R III и да снимат селска вечеринка, нещо което всеки смартфон може да направи... при това, не телефон за 2.5 бона.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Sony a7 R III има шум
Автор: asahi   
Дата:   11-08-21 16:36

Мани бегай, аз пък се чудя защо си гледат шИдьоврите на 300%? Сигурно се опасяват да не са се минали?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Sony a7 R III има шум
Автор: Yog   
Дата:   11-08-21 20:51

Don_Diego, вярваш или не - може да бъде форма на забавление. Аз си купих точно този модел камера, въпреки че не само не ми трябва, ами даже не я ползвах много. Защо тогава?!? По две основни причини - интересно ми е какво представлява като реална употреба и второ, спокойно мога да си позволя да я купя, да я пробвам и да я продам на някаква загуба. Правил съм го с няколко марки и модела и вероятно ще го направя пак [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Sony a7 R III има шум
Автор: swqaz   
Дата:   11-08-21 23:25


Съсипаха я тази марка! Има шум в камерите без шум!!!

Колкото и да се шегувате, въпросът с хвърлените на вятъра много пари си остава, а и може и вас един ден да ви дойде на главата.

И защо не признават гаранцията тези хора? Аз им обясних с примери за шума, а те ми казаха, че няма да ми сменят, или дори ремонтират камерата заради този дефект. Ниски критерии има вече тази фирма [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Sony a7 R III има шум
Автор: victory13   
Дата:   13-08-21 12:06

примерът със слушалките изобщо не е релевантен към дискутирания евентуален проблем... снимката спокойно би могла да се заснеме и на исо 600 от ръка, пак така ще изглежда, а със статив съответно може и на колкото искате ниско исо... т.е. в тази снимка така или иначе има достатъчно светлина... моделите на охлюва също позират без никакво движение, не е ясно на каква скорост са снимани, и не би могло да се прецени имало ли е нужда от високото исо, съответно не са ясни светлинните условия...

друго би се случило при заснемането на танцуваща двойка в нощен клуб, или вечерна сватба, когато високото исо е абсолютна необходимост... но такива няма да се видят от притежателите на Марката в темата... естествено питащия ще продължи да се чуди камерата или той е проблема... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Sony a7 R III има шум
Автор: Yog   
Дата:   13-08-21 13:15

victory, ако мен ме броиш сред 'феновете на марката', да знаеш че си в грешка. Всякакви марки съм имал, даже вече продадох камерата. Може би наплашен от шума в нея?!?![smilie5] На никоя не съм 'фен. А кадърът със слушалките 'нарочно е така' както пише по меметата във фейса. Опитва се да покаже, че най-много зависи от условията и снимката. Затова неговата е 'шумна' на 2500, а моята чистичка на 5000

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Sony a7 R III има шум
Автор: victory13   
Дата:   13-08-21 14:16

А... Ясно... Трябваше да дочета и др постове... [beer]

Без да следя в подробности, в такъв случай вече сигурно сте с Канон... [smilie18]. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Sony a7 R III има шум
Автор: Yog   
Дата:   13-08-21 16:15

Още с нищо не съм, защото току що я продадох. Но само Фуджи не съм имал, може да се поправя...

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Sony a7 R III има шум
Автор: hotsnail   
Дата:   13-08-21 16:47

Виктори два от кадрите ми които пуснах не са със Сони а другия не е с а7р3. Първо чети после се излагай. Обсъждахме еволюцията на камерите и цветовете на слаба светлина. Илюстрирах тезата ми, че последните десет години видимия напредък е в това да имаш по-поносим цвят на високото исо. Нито за а7р3 нито за шум нито за танцуващи подпийнали двойки става дума. Пуснах кадри, коиот за мен са на предела на добрия цвят на съответните модели. За мен в тия кадри има достатъчно много цветове въпреки сравнително високото ниво на исо за моделите. Мога да пусна и от А7р3 ама ще ме освиркате за естетиката на кадрите примерно....

a7r3

Този кадър е на 12800 и да има си цвят и някакъв детайл. В един сумрак беше вече АФ малко се церемонеше леко - не искаше да лови всеки път очите. Тоя кадър няма и обработка просто експорт директен без почти никакво шумоподтискане. Ама се види как вече се пропукват нещата на 12800. В лицето полутоновете са прецакани.....

Дори и при Фуджи тоя напредък сигурно е видим от първия х100 до хт4



Публикацията е редактирана (13-08-21 17:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Sony a7 R III има шум
Автор: victory13   
Дата:   14-08-21 10:05

В 9:10 на 17 юни колко да е сумрак [smilie8] ... ма то все вали таз година, та може да си улучил някоя дъждовна вечер в полето...

Снимка, минала през С1 и с такива цветове не е "няма обработка" посмъртно. Дали са танцували плъзгачите, или е ударен готов пресет, все тая... второто също е обработка... Също без никаква обработка и камерата станала под 10 мегапиксела [smilie24] .

Както се посочи, самоволното вдигане на исото нищо не показва. Таз снимка спокойно може да събере 3 стопа от скорост и един от бленда, да ги даде на исо-то, и пак така ще изглежда... Чудя се тия ем-найсе стопови стабилизации само за дитирамби по форумите ли ги ползвате, или на практика...

Ай със здраве... [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Sony a7 R III има шум
Автор: hotsnail   
Дата:   14-08-21 10:43

виктори ти въобще не стопли какво се дискутира нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Sony a7 R III има шум
Автор: pyreg   
Дата:   30-08-21 18:40

Dzimko, ясно е че бюджета не ти е проблем, както и че техническата част относно сензори. шум и тн не са ти силата.
Вместо да купуваш друга камера вземи си няколко светлосини обектива и се радвай на това бижу.
Шума го гледай при експорта, а не докато обработваш картинката на 100%-200%.
Ако при експорта не ти харесва резултата просто сложи малко NR от съответния софтуер и готово.

Ако имаш желание да понаучиш относно шума може да погледнеш тук:
https://en.wikipedia.org/wiki/Shot_noise

Общо взето какъвто и да е сензора ако светлината не е много и снимаш на високо ISO шум ще има. За това има и софтуери за "изчистване" на шума. Въпроса е че с тази камера обикновено ще има и достатъчно детайл.
Години по-късно R5 и Z7II също са камери на ниво, та даже и по-добри в някои отношения. Което е нормално все пак са последен модел. Но голяма разлика в шума няма да видиш, понеже вече всички са една генерация/технология. И вече шума е основно от светлината, а не от камерата.

Ако искаш да видиш разлика в шума може да сравниш с единствения подобен Canon от старото поколение 5DS. Спрямо него R3 е революция наистина.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »