Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: Julius   
Дата:   23-07-21 08:06

На тия е почнал да им идва акъла... вместо да трошат грешна пара за тестове - безплатна ваксина.

https://www.dnes.bg/koronavirus/2021/07/23/napor-za-vaksini-zaradi-gryckoto-more.498060



Публикацията е редактирана (23-07-21 08:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: wlad   
Дата:   24-07-21 04:53

Днес пред ваксинационните пунктове в Пд имаше 20-30 човека постоянна опашка. Такова нещо нямаше дори през април. Не знам дали причината е Гърция или просто са прозрели хората, че 4-тата вълна ще е съкрушителна, но все е стъпка в добра посока.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: Raffito   
Дата:   26-07-21 15:46

Някои колеги вече са се върнали от Гърция...


https://photo-forum.net/static/site_pics/2021-06/1624881503_dscf6348tinosbw2.jpg



снимката е от Албум-нови предложения...[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: uri64   
Дата:   26-07-21 16:26

> На ферито можеш да минеш с теста от
> границата, стига да спазиш срока,
....

На фериботите за и от Тасос никой грам не гледа сертификати и нам кви си книжа....товарят бързо, разтоварват и въобще не се занимават с проверки...на връщане на ферибота Лименас - Керамоти, говореха по радиоуредбата, че всеки трябва да си има попълнена декларация и сертификати и че от coast guard ще проверяват, но тия двамата униформени си седяха кротко в един ъгъл и разлистваха някаква папка...на самата граница на излизане гърците погледнаха само личните карти и това е, а на влизане съвсем бегло прегледаха дали има сертификати, ама въобще не четоха какво пише в тях...аз се бях притеснил защото видях че съм объркал номера на личната карта в PLF формата с QR кода, ама никой не се загледа в този документ...на отиване границата минахме за 40 минути (в събота в 12730 по обяд), като повечето коли бяха румънски, а самия преглед на документите и личните карти беше 2 минути от сила, на връщане минаването беше за 15 минути (в 17:20 в събота), като прегледа на документите беше 10 секунди....това от миналата седмица.


Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: lamerko   
Дата:   26-07-21 17:43

Декларациите за феритата на място ли се попълват?

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: uri64   
Дата:   26-07-21 17:48

Принципно има възможност и електронна форма да се попълни но трябва да знаеш как се казва ферито и в колко часа е рейса и ако не попълниш някое поле не те пуска нататък, така че най-добре на място....ама на място е такава суматоха че не знам...аз не видях някой да е попълнил - нито на отиване нито на връщане
Но иначе като си купиш билетите ти дават и формулярите...на ферито на връщане ни ги дадоха на гръцки - иди разбери какво къде да попълниш :)



Публикацията е редактирана (26-07-21 17:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: lamerko   
Дата:   26-07-21 19:05

Хм... гръцка му работа. Интересно, ако попълня гръцката бланка на български, дали всичко ще е ОК :)

Както и да е - май ще има добавени забавни елементи :)

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: uri64   
Дата:   26-07-21 22:37

Абе няма особени проблеми…аз си бях разпечатал сертификатите (за ваксинация на жена ми и за прекаран Ковид от мен) и ПЛФ формата в няколко екземпляра и така и си ги върнах обратно…живот и здраве ако отидем пак през септември ще си ги ползваме пак [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: asahi   
Дата:   27-07-21 00:15

Декларацията за чужденци е на английски. Получаваш я заедно с билета. Къде и кога ще я попълваш е личен избор. До моя остров се пътува 2 часа и проверките бяха стриктни. Мерките на острова също са стриктни. Неслучайно броят на заразените на този остров спада. За изминалата седмица са 29 на 100 000.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: uri64   
Дата:   27-07-21 00:51

Може, най-вероятно е при различните дестинации да е различно. Аз не казвам кое е по-доброто или как би трябвало да бъде, а просто как е било при нас.


Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: ipolit   
Дата:   27-07-21 11:26

За ферибота може да пишеш каквото си искаш в полетата за името на кораба и фирмата. ANY става. Не знам някой иска ли ги, аз ги бях попълнил, но си отмених резервацията.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »