Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Nikon Z fc - нов "ретро" фотоапарат
Автор: hotsnail   
Дата:   08-07-21 01:13

Е те камерите среден клас и нагоре са метални. Това черното и на никон д800 и на а1 е покритие боя, чат пат гума и пластмаса. Няма пластмасови корпуси при скъпите модели. При достатъчен тормоз лъсва метала. Просто е хубаво камерата да е черна, за да не се вижда на снимките в разни отражения.

За обективите аз се кефя на Самянг, които правят по-тънки леки корпуси някак и все пак работят обективите им добре. 24/1.8 и 75/1.8 много ги хресвам. Сони също имат няколко подобни попадения - 35/1.8 и 85/1.8, 35/2.8, 28/2, 55/1.8


Тая 28-ца новата на Никон мен много ме кефи като идея и дизайн. Компактна, лека и сигурно ще е повече от сносна като оптика. Не е 1.4 ама какво от това. Не е достатъчно широка за влогърска, което може би е проблем за някои.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z fc - нов "ретро" фотоапарат
Автор: Yog   
Дата:   08-07-21 01:40

За камера, която не е предвидена за професионална употреба, външният вид е важен. А неща като колко снимки изкарва една батерия не са първостепенни. Практически не познавам фотограф, който да не носи резервна батерия за апарата така или иначе, независимо от капацитета.
Извън това - аз лично харесвам камерата на вид. Дори на бюрото си имам един готин, детайлен сувенир - умален модел на класическия Nikon F от 70-те, който много прилича на тази [smile] Но не бих си я купил по простата причина, че за нея няма обективи. Ако Никон правеха малки, светлосилни обективи, подобни на трите Сигма на 1.4 за кроп сензор камери, щеше да е друго.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z fc - нов "ретро" фотоапарат
Автор: Джъмбо   
Дата:   08-07-21 10:32

тоя никон в кутийката е Nikon F 1959 та година... което е малко далече от 70 те [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
и да ти кажа... не прилича :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z fc - нов "ретро" фотоапарат
Автор: Yog   
Дата:   08-07-21 14:36

Вероятно си прав за годината. Но на мен ми прилича. Даже цветовете на скоростите са същите като на новата [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z fc - нов
Автор: hotsnail   
Дата:   08-07-21 20:02

От трите сигми 56 е малък, 30 е сравнително компактен, а 16-ката е прасе....може би си прав, че за кроп 1.4 е добра идея за малки обективи. За фул фрейм 1.8, 2 и дори 2.8 си трябва за да не са тумбести и тежки прасета.

28-цата за фул фрейм е ок с това 2.8. Виж и семплите на ДПревю. Доста сносно. Има малко дефокус....аз бих предпочел 35 или 24 ама....

https://www.dpreview.com/samples/3580752703/nikon-nikkor-z-28mm-f2-8-se-sample-gallery




Публикацията е редактирана (08-07-21 20:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z fc - нов "ретро" фотоапарат
Автор: Джъмбо   
Дата:   09-07-21 10:10

е то... като се замисля всички от течи години са едни цветове, но все пак ако сложиш на живо F и FM2 ще видиш много разлики особено в призмата и големината на тялото...

иначе и моята кутия седи на бюрото в студиото заедно с юбилейните значки...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z fc - нов "ретро" фотоапарат
Автор: nevermess   
Дата:   16-07-21 18:48

Според мен Никон трябваше да направят ретро версия на Z5, не ретро версия на Z50. С тази липса на обективи и добре развитата APSC система на Fuji Z fc малко не пасва в общата картинка. Аз поне не бих купил тази камера, но бих инвестирал в един ретро Z5 апарат ....

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z fc - нов "ретро" фотоапарат
Автор: hose   
Дата:   18-07-21 23:12

за съжаление е мъртво роден, точно както се случи и с Дф... тъжно е, аз съм голям фен на марката и имат феноменални неща назад във времето, но...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z fc - нов "ретро" фотоапарат
Автор: georgioiv   
Дата:   31-07-21 10:19

абе охлюва още ли съсипва форума, 15 години го търпим :) Ебаси садисти/мазохисти са тия админи - и новите и старите .. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z fc - нов "ретро" фотоапарат
Автор: stanpaunov   
Дата:   17-08-21 08:40

Прекрасно фотографско изделие, насочено към хора правещи - Фотография!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z fc - нов "ретро" фотоапарат
Автор: perspectiff   
Дата:   17-08-21 11:47

Ако искаха да откраднат дори и малко пазарен дял от, да речем X100 феновете, би било задължително да пуснат f2 обектив, а не 2.8.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z fc - нов "ретро" фотоапарат
Автор: ararat   
Дата:   08-09-21 17:08

Размисли и страсти относно Zfc от Джъмбо


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »