Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: tate   
Дата:   18-06-21 23:16

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: skiahtro   
Дата:   19-06-21 00:14

Та като каза посеркофци, та се сетих..
Миналата неделя си удавих никона 850 у морето... Много страдах, но го преусмислих, че не се удавих и аз, щото паднах с него от един кей и го преживях..
И сега какво? Почитателите на огледалата, какво биха ме посъветвали в такава ситуация. Пак огледален или не?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: Yog   
Дата:   19-06-21 00:20

skiahtro, смело купувай Olympus TG-6. Ако държиш да е Никон, моделът е W300. Скачаш от кея и просто продължаваш да снимаш![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: Satsan   
Дата:   19-06-21 00:21

tate написа:
Не, нежелая да контактувам с "Безсмислици" и подобни задръстеняци............

Ами чий го дириш тук в такъв случай?
Нито езикът, нито писането ти заслужават внимание.
И ние сме проявявали ленти. Че и на конкурси сме били с черно/бели снимки. Спокойно!
Но светът се развива и тук сме тези, дето разбират и харесват прогреса. Та затова - нямаш избор. Или приемаш безогледалката като символ на прогреса или отпадаш от влака.
Всеки кадър за който ти хабиш време(явно не си го цениш), за който хабиш химикали (които после ги изхвърляш в мивка, което е тъпо) може да го направи начинаещ фотограф с цифров апарат (огледален или безогледален).
Възможно е ти да си изключението (винаги има изключения), но никой в този форум не вярва в това. И ти го показваш с писаниците си. Поздрави и успех!


Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: skiahtro   
Дата:   19-06-21 00:25

написа:

> skiahtro, смело купувай Olympus TG-6. Ако
> държиш да е Никон, моделът е W300.
> Скачаш от кея и просто продължаваш
> да снимаш![smile]
Задължително Никон, за сега нямам намерение, да сменям и обективи..
Въпроса е дали нов 850 или Z7II ?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: tate   
Дата:   19-06-21 00:44

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: tate   
Дата:   19-06-21 00:52

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: radikyokushin   
Дата:   19-06-21 00:56

Викаш, по телефона да ти каже всичко в очите, голем си. [smilie18]

Зад клавиатурата и по телефона си много отворен, ама ако имаш топки да ми кажеш в очите посерко би било интересно, много...[smilie21]

[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: tate   
Дата:   19-06-21 00:59

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: tate   
Дата:   19-06-21 01:08

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: tate   
Дата:   19-06-21 01:16

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: Yog   
Дата:   19-06-21 01:16

Ако аз купувах - зет седмицата. Дори само заради способността да ползва и старите, и новите обективи. Аз от новите си бях купил 3. Всичките бяха по-добри от F еквивалентите. Вече друг е въпросът, че ако ще караш още години с досегашните, най-вероятно ще смениш тялото още веднъж, преди да купиш нови обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: sf555   
Дата:   19-06-21 21:39

Ползвам и двата вида тела и предпочитанието към някое от тях зависи от конкретните условия. При много ярка светлина предпочитам огледалните.
Ако ползвам ръчнофокусни обективи - безогледалния.
Само давам пример - има и доста други фактори.
Говоря за Fujifilm xt-1 и няколко огледални Канона.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: geokar   
Дата:   20-06-21 19:36

При огледално-рефлексните камери освен неизбежното допълнително движение на апарата при снимани (повечето такива имат специална система за закрепване на огледалото в горна позиция при снимки, за да се избегне дефокусиращият тласък) по време на самата снимка не виждаш нищо, при “следене” на обекта с по-дълга експонация, резултатът е на късмет. Затова по лентово време правех такива снимки предимно с неогледални камери. Като се има пред вид, че съм пукал огледало при снимки на -20 градуса. Безогледалката е много по-добър вариант. Е, понякога, главно по носталгични съображения, слагаш филмче в старата Минолта и си щракаш за кеф.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: BXMarkov   
Дата:   20-06-21 21:10

написа:

> Като се има
> пред вид, че съм пукал огледало при
> снимки на -20 градуса.
> Безогледалката е много по-добър
> вариант.

Да, и заради греенето EOS R в Данакил на +40 градуса умря [smilie5]

Така че проблемите и при безогледалните не са малко.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »