Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Защо безогледални фотоапарати?
Автор: Setynka   
Дата:   16-06-21 22:03

Здравейте, мили хора. Правя едно проучване за безогледалните камери (за Уни). Ще ми е приятно, ако отделите 2 минути, за да отговорите на няколко въпроса. Предварително ви благодаря.

Който има време и желание, може да отговори на въпросите на следния линк:
https://www.surveymonkey.com/r/TL8B85R

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: tate   
Дата:   16-06-21 22:11

Безогледалката е нищо но от сърце !! Никога няма да пипна "Безогледалка" загубана време е !!

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: hansto   
Дата:   16-06-21 22:33

:D
още не е петък

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   16-06-21 23:13

По-добър фокус , по-малко неща да се счупят ... повече кадри в секунда ... по-лек ... по-светъл визьор ... Некви такива неща ...

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: Yosssarian   
Дата:   17-06-21 00:15

Нещо като електрическа кола...

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: Satsan   
Дата:   17-06-21 02:09

Предимствата са:
Че се работи по-леко и по-лесно с безопгледалка.
Може да видиш какъв кадър ще създадеш преди да си го създал.
По-леко тегло, по-малък обем.
Повече надграждания има, които може да получиш от официалния сайт на съответната марка по електронен път.
Много по-малко брак заради недобър фокус.
Естествено много зависи от обективите и от този, който държи безогледалката.
Недостатъците:
По-скъпата цена на тяло и обективи.
По-малко кадри с една батерия.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: lamerko   
Дата:   17-06-21 04:12

Безогледалките са малко закъснялото звено в еволюцията на фотографската техника. Накъде ще завие бъдещето - не се знае, но следващите десетина години са на техни. Простата истина. :)



Публикацията е редактирана (17-06-21 04:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: GenaDP   
Дата:   17-06-21 04:41

Простата истина я разбрахме.
Сега кажи за умната...

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: VladHD   
Дата:   17-06-21 07:52

Умната истина е, че всеки снима с каквото му е удобно

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: demiman   
Дата:   17-06-21 11:47

"По-добър фокус"
"повече кадри в секунда"
"по-светъл визьор"
"Може да видиш какъв кадър ще създадеш преди да си го създал"
"Много по-малко брак заради недобър фокус"

..........

Това са по-скоро шегички за предимствата на безогледалките [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: SteliyanStoyanov   
Дата:   17-06-21 12:49

В другото ми хоби (едно от многото), никой не ми се смял че ползвам оберфрези, циркуляри и cnc фреза, както и аз не се смея и подигравам на хората използващи ръчни триони и длета, за да създадат готов продукт. Изобщо не разбирам защо се джанкате кое колко бърз фокус и кой какво използва, като в крайна сметка значение има само крайния продукт?



Публикацията е редактирана (17-06-21 12:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: Pac   
Дата:   17-06-21 13:12

Аз не мисля, че останаха причини да си купиш DSLR, освен че излиза по-евтино. Еволюцията просто отхвърля огледалото.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: Pac   
Дата:   17-06-21 13:39

Исторически погледанато огледалото е сложено там във филмови времена, когато е било наистина необходимо. И е било приложимо за дигиталните, когато електрониката е била по-бавна и изображението не е могло да се обработва достатъчно бързо и да се покаже в адекватно добър визьор.
С настоящите технологии електронните визьори практически не отстъпват на оптичните. Дори и да имат някои малки недостатъци, имат други големи предимства.
По-важното. Безогледалката през цялото време разполага с информацията от целия сензор, при което може да прилага най-разнообразни алгоритми за фокусиране и всякакви метрики. Този постоянен поток от информация е отворена врата за всякакви изчислителни иновации. В ДСЛР-а данните, с които разполага апарата са много ограничени. Разчита се на малък брой фокусни точки. Това не означава, че не може да бъде достатъчно добър инструмент за много задачи. Но просто безогледалките са по-добри и ще стават още по-добри.
Винаги най-важен ще бъде фотографът. Много добри фотографи продължават да снимат с ДСЛР и уважавам този избор. Но всякакви фанатици по темата, които обясняват, че безогледалките не стават, са ми доста смешни.
Огледалото ще остане за малък брой ексцентрици, както са сега тези, които снимат на лента. С тази разлика, че лентата наистина дава различна визия, докато снимките с ДСЛР нямат никаква добавена стойност спрямо тези направени с безогледалка. В дългосрочен план ще останат повече хора снимащи на лента, отколкото такива снимащи с ДСЛР.
Това е моето скромно виждане по темата. Не държа да съм прав. За себе си отдавна съм решил, че ще снимам с безогледалка и съм щастлив от това.



Публикацията е редактирана (17-06-21 16:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: Yog   
Дата:   17-06-21 14:04

Аз най-много харесвам
1) Безшумното снимане
2) По-точният автофокус
3) Идеалните нови обективи, които излизат за безогледални, дори в бюджетния ценови клас
4) Хитринки, като зум при ръчен фокус и peaking, дори във визьора
5) По-доброто видео

А основният недостатък е, че (почти)всички добри модели камери и нови обективи са от скоро на пазара и практически няма евтин начин да си ги купиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: quazimodo   
Дата:   17-06-21 14:08

Най-накрая един щастлив човек в този форум[smilie18][beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: Alsand   
Дата:   17-06-21 14:45

LorDDemoniC, Повече кадри в секунда ли? Моят апарат прави тъкмо два пъти повече кадри в секунда от EOS R.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: iasen2   
Дата:   17-06-21 14:55

Понякога се изумявам как ви вълнуват такива неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: demiman   
Дата:   17-06-21 15:33

Абе и мен не ме вълнуват ... ма кат прочета някой бисер ... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: Yog   
Дата:   17-06-21 16:01

Alsand, с малко търсене можеш да намериш най-бавно снимащата безогледална камера. Тогава всички ДСЛР-и ще правят повече кадри в секунда от нея. Готово![smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   17-06-21 16:05

Alsand повече от R5 и R6 ли? Над 20 ? :)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: iasen2   
Дата:   17-06-21 16:09

Наистина ли ви вълнуват броя кадри в секунда?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: asahi   
Дата:   17-06-21 16:09

Защо безогледални фотоапарати?

Защото са по-нови, а новото се харчи. Най-новото - най-много.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: Julius   
Дата:   17-06-21 16:13

Няма такъв въпрос в анкетата! [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: asahi   
Дата:   17-06-21 16:21

Стои в заглавието на темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: Julius   
Дата:   17-06-21 16:28

Да, но, в анкетата такъв нямааа..... и човек няма как да блесне с горния отговооор. [smilie6]

Няма и как човек да избере повече от 1 вид апарат, а повечето сигурно имат поне по 2 типа из шкафовете. [smilie7]
(а ако добавим и филмовите - 'ептен)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: imitev   
Дата:   17-06-21 17:24

Абе мацката/пича иска да му попълните анкетата в интернет, не да пишете каквото сварите във форума :)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   17-06-21 18:29

iasen2 да , аз снимам спорт и птици :) Кадрите в секунда , следенето по лице и око са мега полезни ...

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: iasen2   
Дата:   17-06-21 19:28

LorDDemoniC , електронния визьор е най-ужастното нещо на безоледалките. Особено при чакане нещо да се появи в него....

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: wlad   
Дата:   17-06-21 20:14

Защо просто не помогнете да момичето, като попълните анкетата ѝ.[smile] На мен ми отне половин минута. Далеч по-малко време, отколкото да се прочетат всички непоискани коментари в темата. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: stukloplast   
Дата:   17-06-21 20:34

След по - малко от 10г въпроса на темата ще е друг, но ако форума още съществува, ще има все още хора с космати чела, които все още ще искат да рисуват в 2Д по стените на министерството на спорта...
Чудя се даже как някои от тях са се престрашили да минат от каруца на лада... При все че не могат да държат права линия.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: ZENON   
Дата:   17-06-21 21:05

Изникна ми обратния въпрос.
С какво огледалните са по-добри...
Мисля, че тук ще има повече поводи за веселба.
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   17-06-21 23:03

iasen2 , но на старите , R5 и A9 II немат никви ядове ...

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: avo   
Дата:   17-06-21 23:48

"LorDDemoniC , електронния визьор е най-ужастното нещо на безоледалките. Особено при чакане нещо да се появи в него...."

iasen2, факт. Особено в слъчев светъл ден. Но се свиква и започваш да гледаш повече в дисплея, а при слабо осветление е за мен единствения момент, когато EVF има предимство, тогава е ок. Иначе си харесвам и DSLR-a, и безогледалката, последната с ФФ сензор и със стъклата напомня по размер и тегло на кроп DSLR, това отчитам за положително.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: nevermess   
Дата:   17-06-21 23:58

Досега не съм намирал безогледалка до 4К лева, която да фокусира по-добре от D500 за птички и пчелички. За R5 на канон не знам, защото нямам 9к лева, но от това, което чета в нета високият клас DSLR-и все още имат няколко трика с които да спечелят потребители (особено при тези цени).

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: Yosssarian   
Дата:   18-06-21 00:37

Спора ми напомня онзи, когато в края на 60-те Seiko създават първия ръчен кварцов часовник....Публиката екзалтирано предрича окончателния край на механичните часовници, и тяхното производство наистина застива до края на 80-те, когато интереса към фината механика отново се възражда....Влезте в който и да е реномиран магазин за часовници днес и вижте колко много механични такива се предлагат (и купуват).....И винилови плочи все още се предлагат, търсят и купуват.Сухата съпоставка на технически параметри не решава спора - има и други фактори, някои от тях определено ирационални...

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: iasen2   
Дата:   18-06-21 06:54

Yosssarian, абсолютно си прав. Затова и аз споменавам цифровия визьор - той скапва усещането и тръпката при снимане. Същото е при механичните и кварцовите часовници.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: stukloplast   
Дата:   18-06-21 07:20

И аз затова разкарах Теслата - липсваше ми аромата на конски говна, закуската от мухи и механичното потропване на дървените колела на каручката...

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: Alsand   
Дата:   18-06-21 08:22

Yog, LorDDemoniC,

Ами мисля, че 16 кадъра в секунда са ми предостатъчни. Да не говорим, че в изключително редки случаи (само два пъти) съм ползвал тази опция. Всичко над това, вече е изгъзица. В крайна сметка, кинолентата върви с 24 кадъра в секунда.
И все си мисля, че апаратите ми имат по-ценни качества от скоростта на снимане.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   18-06-21 09:24

Alsand гледам , че си с 1dx m2 , аз съм с 1dx ... чудесни са , но са си тухли тежащи ... дисплея им е кофти ... моя няма следене по лице и очи ... често като снимам баскетбол фокуса при 3-4ма скупчени играчи не отива където искам ... пробвах Сони А9 преди година / две , е човече локвам лице на дадения играч и си го следи постоянно почти без грешка ... Новото си е ново ... Що не карате вече мерцедеси 124ки , беха много яки и возия и вървене ?
Истината ще е в R3, R1 ... тяло като 1дх здраво с малко подобрена електроника от R5 :) (Нов процесор? По добро ИСО? А дано!)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: Alsand   
Дата:   18-06-21 10:08

LorDDemoniC, Не отричам, че са тухли, но пък ергономията е чудесна. Също така имам и използвам един изключително запазен 1Ds Mk2. Много стар, но ми дава невероятни цветове и нюанси и то на 16,7 мегапиксела. В музиката има едно нещо, което се нарича груув. Е същото е и при фотоапаратите. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: Setynka   
Дата:   18-06-21 14:22

Ихааа, страхотни сте! Много благодаря на всеки, който е оставил коментар тук и/или е попълнил сървея. Системата не ми позволи да променя самото съобщение на темата, затова се надявам всеки да успее да види този коментар, защото наистина съм ви много благодарна, мили хора!

PS Да, под "безогледални" не ставаше въпрос за сапунерките. [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: CaptureTheMoment   
Дата:   18-06-21 15:10





Публикацията е редактирана (18-06-21 20:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: CaptureTheMoment   
Дата:   18-06-21 15:14





Публикацията е редактирана (18-06-21 20:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: CaptureTheMoment   
Дата:   18-06-21 17:36

Здравейте! Отговорих на въпросите в оставеният линк. Защо безогледални ли?! Защото откакто докоснах безогледален, нямам желание да снимам с ДСЛР... Разбира се, неподценявайки никак здравината и възможностите им, но удоволствието, удобството и лекотата от работа с безогледални + страхотния фокус, накланят сериозно везните в тяхна полза! [shtrak]



Публикацията е редактирана (18-06-21 20:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: tate   
Дата:   18-06-21 22:15

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: radikyokushin   
Дата:   18-06-21 22:29

Пич, ако си търсиш внимание по форумите, повЕрвай ми, избрал си много тъп начин да го намериш? Предозирал ми се виждаш нещо, давай го малко по-полека!

Сигурно имаш поне един тИлИфон у джебарата, а?
Щото... нали... и без телефони сме живели някога, както и без много други неща.
Ти т'ва ли ни предлагаш сега - да се върнем в пещерите?
Я припкай обратно в пещерата да си драскаш с въглените по стените щото, от мен да знаеш, само това може да те направи "истински фотограф". Мани ни назе...


Аман от комплексари! Айде много здраве от прованса!



Публикацията е редактирана (18-06-21 23:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: tate   
Дата:   18-06-21 22:55

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: radikyokushin   
Дата:   18-06-21 23:02

Не знам к'во 'зимаш, ама лови яко... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: tate   
Дата:   18-06-21 23:04

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: radikyokushin   
Дата:   18-06-21 23:09

[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Споко, утре ше ти мине...[smilie18]



Публикацията е редактирана (18-06-21 23:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: tate   
Дата:   18-06-21 23:16

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: skiahtro   
Дата:   19-06-21 00:14

Та като каза посеркофци, та се сетих..
Миналата неделя си удавих никона 850 у морето... Много страдах, но го преусмислих, че не се удавих и аз, щото паднах с него от един кей и го преживях..
И сега какво? Почитателите на огледалата, какво биха ме посъветвали в такава ситуация. Пак огледален или не?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: Yog   
Дата:   19-06-21 00:20

skiahtro, смело купувай Olympus TG-6. Ако държиш да е Никон, моделът е W300. Скачаш от кея и просто продължаваш да снимаш![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: Satsan   
Дата:   19-06-21 00:21

tate написа:
Не, нежелая да контактувам с "Безсмислици" и подобни задръстеняци............

Ами чий го дириш тук в такъв случай?
Нито езикът, нито писането ти заслужават внимание.
И ние сме проявявали ленти. Че и на конкурси сме били с черно/бели снимки. Спокойно!
Но светът се развива и тук сме тези, дето разбират и харесват прогреса. Та затова - нямаш избор. Или приемаш безогледалката като символ на прогреса или отпадаш от влака.
Всеки кадър за който ти хабиш време(явно не си го цениш), за който хабиш химикали (които после ги изхвърляш в мивка, което е тъпо) може да го направи начинаещ фотограф с цифров апарат (огледален или безогледален).
Възможно е ти да си изключението (винаги има изключения), но никой в този форум не вярва в това. И ти го показваш с писаниците си. Поздрави и успех!


Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: skiahtro   
Дата:   19-06-21 00:25

написа:

> skiahtro, смело купувай Olympus TG-6. Ако
> държиш да е Никон, моделът е W300.
> Скачаш от кея и просто продължаваш
> да снимаш![smile]
Задължително Никон, за сега нямам намерение, да сменям и обективи..
Въпроса е дали нов 850 или Z7II ?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: tate   
Дата:   19-06-21 00:44

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: tate   
Дата:   19-06-21 00:52

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: radikyokushin   
Дата:   19-06-21 00:56

Викаш, по телефона да ти каже всичко в очите, голем си. [smilie18]

Зад клавиатурата и по телефона си много отворен, ама ако имаш топки да ми кажеш в очите посерко би било интересно, много...[smilie21]

[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: tate   
Дата:   19-06-21 00:59

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: tate   
Дата:   19-06-21 01:08

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: tate   
Дата:   19-06-21 01:16

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: Yog   
Дата:   19-06-21 01:16

Ако аз купувах - зет седмицата. Дори само заради способността да ползва и старите, и новите обективи. Аз от новите си бях купил 3. Всичките бяха по-добри от F еквивалентите. Вече друг е въпросът, че ако ще караш още години с досегашните, най-вероятно ще смениш тялото още веднъж, преди да купиш нови обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: sf555   
Дата:   19-06-21 21:39

Ползвам и двата вида тела и предпочитанието към някое от тях зависи от конкретните условия. При много ярка светлина предпочитам огледалните.
Ако ползвам ръчнофокусни обективи - безогледалния.
Само давам пример - има и доста други фактори.
Говоря за Fujifilm xt-1 и няколко огледални Канона.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: geokar   
Дата:   20-06-21 19:36

При огледално-рефлексните камери освен неизбежното допълнително движение на апарата при снимани (повечето такива имат специална система за закрепване на огледалото в горна позиция при снимки, за да се избегне дефокусиращият тласък) по време на самата снимка не виждаш нищо, при “следене” на обекта с по-дълга експонация, резултатът е на късмет. Затова по лентово време правех такива снимки предимно с неогледални камери. Като се има пред вид, че съм пукал огледало при снимки на -20 градуса. Безогледалката е много по-добър вариант. Е, понякога, главно по носталгични съображения, слагаш филмче в старата Минолта и си щракаш за кеф.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо безогледални фотоапарати?
Автор: BXMarkov   
Дата:   20-06-21 21:10

написа:

> Като се има
> пред вид, че съм пукал огледало при
> снимки на -20 градуса.
> Безогледалката е много по-добър
> вариант.

Да, и заради греенето EOS R в Данакил на +40 градуса умря [smilie5]

Така че проблемите и при безогледалните не са малко.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »