Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Нов монитор или калибратор
Автор: Mogila   
Дата:   20-05-21 10:11

Здрасти wtauf,

игнорирай всички препоръки за нов монитор и извикай някой да калибрира твоя. Покупка на друг е напълно ненужна. Както и 5000 часа работа нищо не е.

Фабрични настройки на нов монитор без калибрация можеш да забравиш, било то Айзо или Майзо.

Ако все пак си решил да похарчиш едни пари, просто го направи. Но ще е напълно излишно и пак ще трябва задължително калибрация.

Успех :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов монитор или калибратор
Автор: wtauf   
Дата:   29-05-21 01:54

Взвх си Asus pa278qv и отделно калибратор x-rite display studio. След калибрация стария монитор започна да показва по-реално цветовете. Новия въпреки, че е фабрично калибриран пак се наложи да го калибрирам, защото цветовете бяха прекалено топли. Може би това с топлите цветове идва от графичната ми карта R9 270x toxic, но не съм сигурен все пак. В крайна сметка съм доволен от резултата. На практика можех да си остана и със стария монитор, но новия все пак е по-добър, а и по-голям, въпреки, че с размера тепърва ще свиквам ????

Отговори на това съобщение
 Re: Нов монитор или калибратор
Автор: landstar   
Дата:   29-05-21 09:23

Важи стария принцип на ФФ - кеф цена няма! Честито!

Отговори на това съобщение
 Re: Нов монитор или калибратор
Автор: imitev   
Дата:   30-05-21 13:39

Честито!

Минахме през калибраия, еизота и накрая асус :) Обичам го тоА форум деа :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »