Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: За фото изложбите и размера
Автор: nyamago   
Дата:   15-05-21 16:31

Долу изложбите! [smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: За фото изложбите и размера
Автор: ATHOM   
Дата:   16-05-21 17:50

Те и големите формати могат да се печатат на качествен носител и да се оформят в подходяща рамка/стъкло/прочие. Това че някой си е изпльоскал изложбените кадри, напечатани на долнопробен носител, показва нивото му на самокритичност и по никакъв начин не е атестат за това дали големи принтове имат място на изложба/стена.

Наскоро правих принт за декорация на стена. Празна стена, 5 на 3м. 20х30 ли да бях сложил?

Отговори на това съобщение
 Къде
Автор: hakama   
Дата:   18-12-21 14:21

Препоръчайте няколко места където да следя /ФБ/ за нови изложби /фотография, изобр. изкуство/?[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За фото изложбите и размера
Автор: rorus   
Дата:   18-12-21 14:48

Най-после силно фотографска тема!
Но дали има интерес да продължим дискусията?

Отговори на това съобщение
 Re: За фото изложбите и размера
Автор: mitpis   
Дата:   18-12-21 15:10

Мисля че един универсален среден формат 40 на 60 сантиметра стои много добре в малки и средни изложбени зали също и мат е за предпочитане пред гланц, редил съм такива изложби с галеристи и съм участвал в някои колективни изложби. За по голям размер трябва сигурно да си Гурски за да изложиш една фотография на цяла стена, то за него има бъзик , че с две, три снимки прави изложба. Иначе за външните изложби на открито на стойки в парковете и на моста на влюбените в София до НДК ползват по дългата страна на снимките май 120 сантиметра, ама там средата е друга, не като в зала.



Публикацията е редактирана (18-12-21 16:23)

Отговори на това съобщение
 Re: За фото изложбите и размера
Автор: Satsan   
Дата:   18-12-21 16:54

Просто за чесане на езика:
Колко големи фотографии сте изкарвали до сега?
С каква резолюция снимате и колко добре се е получила голямата?
Кой ви е откупил фотографията и за какви пари?
Имате отговори на въпросите от собствен опит - тази тема ви е ненужна. Нямате отговори от личен опит....ами учете се, вместо да се очудвате.
За голям формат е нужна резолюция. Освен, ако не търсите някакъв друг ефект.
Голям формат изкарват колеги, които има какво да покажат, т.е ценни фотографии. Освен това перспективни фотоси.
Голям формат предполага по-висока цена ( не винаги), съответно избрани клиенти, а не случайно попаднали на изложба.
Да не говорим, че предполага и бъдещи рекламни поръчки ( което у нас не е точно така).

Отговори на това съобщение
 Re: За фото изложбите и размера
Автор: hotsnail   
Дата:   18-12-21 17:05

Както nyamago писа има такава тенденция и май не е само при снимките. Май и при картините има подобно залитане към по-големите размери. Има разни статии на тая тема от 2019. Не знам след това дали можем да броим нещо за тенденция. Аз не бих влязъл в галерия сега.

Отговори на това съобщение
 Re: За фото изложбите и размера
Автор: asahi   
Дата:   18-12-21 18:23

"Автор: Satsan
Дата: 18-12-21 16:54

Просто за чесане на езика:
Колко големи фотографии сте изкарвали до сега?"

0т 2х3 см до 3х4 м. Но не това е важното. Важното е, че има наука и правила, които определят взаимовръзките между зрителен ъгъл, дистанция на наблюдение, размер и резолюция на отпечатъка. Който се интересува и на който му е работа знае къде да намери тези неща. Останалите ще си чешат езиците защото ги мързи да учат. Ама след като оправихме имунологията, държавното управление и последно енергетиката що да не оправим и това?


Отговори на това съобщение
 Re: За фото изложбите и размера
Автор: ATHOM   
Дата:   18-12-21 20:57

Дето има една приказка "Абе аз и изложба ше ви наредя, ама нема кой да кара таксито".

Отговори на това съобщение
 Re: За фото изложбите и размера
Автор: rorus   
Дата:   19-12-21 10:42

Във фотографията има различни жанрове и да - за някои има общоприети правила.

За тези обаче, които са в полето на художествената фотография (колкото и неясно да звучи това) - всяка фотография е предмет на визуалното изкуство - и там няма никакви правила. Защото изкуството по дефиниция е поле на неограничената свобода и така трябва да бъде.

Авторът има право да покаже, каквото и както реши. Публиката има право да го хареса или не, да му се възхити или оплюе. Това е.

Така че - ДА:
-- можете да поставите 2 фотографии 20х30 см на стена 4х6 метра:)
-- можете да поставите фотография 2х3 метра на стена 2х3 метра:)
-- имате право да правите изложби, когато и както решите:)

И за да разширя фронта, в който могат да ме атакуват - още две неща:
1) Историята не запазва критиците, а само хората създали нещо!
2) Перфектното е враг на доброто!

Отговори на това съобщение
 Re: За фото изложбите и размера
Автор: landstar   
Дата:   20-12-21 09:13

С една дума - зависи. Неотдавна разгледах миниатюри на Володя Кенарев - великолепни неща. Нещо като 15Х20 см. Обаче като живо! В същото време тия дни позагледах принтове 60Х40 - дребна работа. Стигнах до извода, че зависи каво е снимано. На миниатюрите най-красиви ми стояха натюрморти с близък до естествения рамер мащаби - напр. - дюли, круши. На принта - животни, природа - уникални снимки ама на тоя формат изглеждат незначителни.

Отговори на това съобщение
 Re: За фото изложбите и размера
Автор: dimiliev   
Дата:   21-12-21 23:30

Панорамна снимка с специфичните си размери тогава излиза от стандарта ти !

Отговори на това съобщение
 Re: За фото изложбите и размера
Автор: Satsan   
Дата:   22-12-21 01:32

Както всеки фотограф може да предаде различно съдържание, послание на една и съща композиция/ситуация, така може да предава послание с различен размер. Няма стандарт, няма правила. Има изкуство, публика и критици/хейтъри. Важното е осребряването дали е истинско.

Отговори на това съобщение
 Re: За фото изложбите и размера
Автор: Vinsent   
Дата:   22-12-21 15:38

Ще споделя мнение по въпроса.

Определящ е начина на възприемане на действителността. В логиката са известни два подхода: от общото към частното и от частното към общото - дедукция и индукция.

Ако творбата изисква и налага наблягане на детайлите, т.е. тя представлява анализ, се ползва индуктивния подход - от честното към общото. Тогава снимката трябва да е с голям размер за да се виждат отчетливо детайлите.

Ако са важни петната в кадъра и те са в основата на композицията, това е дедуктивен подход. Снимката може да е с по-малък размер.

[beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За фото изложбите и размера
Автор: Pixel5   
Дата:   20-01-22 15:23

Мисля, че пестенето на пиксели много рядко може да бъде оправдано. Аз лично се стремя да снимам така, че дори и след кропа, да е възможен печат, поне на 35 х 50 см. Очевидно, това е един от най- щадящите хартията формати, а тя също има стойност и то не малка. Скоро имахме изложба в двора на ИМ Разлог. Ами той е 400-500 квадратни метра. Какви трябваше да бъдат паната 20 х 30? За мен 2 м по високата страна си беше абсолютно нормален размер и нито за миг не съм се замислил да го намаля.Ето защо мисля, че дори и да не се знае предварително, къде, как и при какви условия ще се представи принта, винаги е добре да позволява гледане от 2-3 м.

Отговори на това съобщение
 Re: За фото изложбите и размера
Автор: landstar   
Дата:   20-01-22 22:21

Да зарадвам грандоманите: днес получих оферта по мейла от някаква нова фирма - уол принт артист. Направо печатат върху стени. Даже и на тухлени, не си играят хората! Някъде на Иван Гешов се намират. Стана ми интересно щото и цените им звучат прилично - като на хубава хартия.

Отговори на това съобщение
 Re: За фото изложбите и размера
Автор: asahi   
Дата:   20-01-22 22:34

https://www.youtube.com/watch?v=8_kOQzIYEdo



Отговори на това съобщение
 Re: За фото изложбите и размера
Автор: landstar   
Дата:   20-01-22 22:52

И само си дърпа разклонителя! Ще го пробвам някъде.

Отговори на това съобщение
 Re: За фото изложбите и размера
Автор: Slivenski   
Дата:   20-01-22 23:44

Тва с печатането върху стени е интересно.

Аз май си избрах технология, обаче - Dibond.

Няма рамки, няма паспартута... Чиста работа. Леко, елегантно и ефектно. [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: За фото изложбите и размера
Автор: landstar   
Дата:   21-01-22 00:23

Е, то това си е еталбонд. Само дано намериш къде да ти кашират като хората.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »