Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви

Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Re: Правилото 'на третините' - подигравка
Автор: mihalo   
Дата:   16-06-21 02:45

Парадоксът се появява когато всички са прави, а рационален извод липсва. [smilie3]

Средновековният въпрос - "Колко дяволи могат да се съберат на върха на една игла?" си е пример. [smilie25]

Дали ми схващате идеята? Да опитам да обясня... "частните случаи" са само парчета от цялото! Да се съединят в едно цяло изисква някаква емпатия, а тя е малко противоположна на себичната ни природа, демек егото.

Не протестирам нещо, само ми се ще да намеря "извод". [smilie8]

Отговори на това съобщение
Автор: Yosssarian   
Дата:   17-06-21 00:17

"....само ми се ще да намеря извод"

"42" става ли?

Дата:   17-06-21 02:25

Галактически погледнато "42" става напълно [beer]

А, бирата е защото 7 дни по шест... [smilie25] е заветният смисъл.

Редакция:
О, опс! Малко редакция е нужна за когото не му се е случило да попадне... В "Пътеводител на галактическия стопаджия" един комп след дълго смятане на въпроса "Какъв е смисълът на живота изплюва отговор - "42". Йосарян /главният персонаж на "Параграф 22"/ просто ме бъзика готино [smilie24]

Публикацията е редактирана (17-06-21 02:49)

Автор: CDman   
Дата:   17-06-21 07:58

Когато прочетох за сефте въпросната книга бях на 17-18. Тогава реших, че отговора е безсмислен, но по-късно разбрах, че просто не съм го разбрал.

42 е смисъла на живота според компютъра, тоест, за него и според неговия умствен капацитет това е правилния отговор.

За мен може да е 44 или 69, за друг - да пише по форуми, за трети да готви и т.н.[smilie3]

Накратко - универсални истини няма.[beer]

Последното изречение също не е универсална истина.[smilie18]

Автор: Slivenski   
Дата:   17-06-21 10:13

Както е казал другарят Сталин: - По въпроса за плурализма на мненията две мнения няма!

Всъщност не знам дали въобще го е казал. Ако не го е казал той, значи аз съм го казал. [smilie18]

Дата:   18-06-21 00:48

Ами, знаем ОТГОВОРА, остава да намерим ВЪПРОСА, и задачата е решена....
Дерзайте![smilie6]

Дата:   18-06-21 01:47

№ Yosssarian,
По отношение на не-дуалистичния начин на мислене намирането на въпрос за отговора е правилният подход [smilie7] Подкрепям... не, че съм будист..

№ Slivenski,
Ще ти цитирам цитата :)))
/поне до изясняване на авторството [smile] /

Дали не оспамихме темата? [smilie10]

Автор: nyamago   
Дата:   18-06-21 03:18

> Дали не оспамихме темата?

Ни най-малко, напротив! Няма да се правя, че точно такава съм я измислил, но обратът (обратите) в нея ми харесват и ми се ще да вярвам, че и други ги харесват.

Даваме нататък! [smilie6] [smilie24]
[beer]

Дата:   21-06-21 00:10

Засечка, а? Какво се оказва? Не сме наясно какъв беше въпроса (въпросите), нали? Затова и няма отговор.....ами, как да има...

Дата:   21-06-21 01:58

Това засечките са фундаментално, постоянно и неотменимо явление! [smile]

Дата:   21-06-21 02:42

> Не сме наясно какъв беше въпроса (въпросите), нали? Затова и няма отговор...

Въпросът си беше ясен, последвалите въпроси - също (както и отговорите). Един въпрос води към друг, някои отговори пораждат още въпроси, няма лошо. Казва се разговор.
[beer]

Автор: bogdanov   
Дата:   22-06-21 00:12

чета, чета и пак не разбирам. Няма рецепти как да правим косата памук, главата живопис. То за това си има про-та, но ако не харесваш, значи Салгадо те проклина да не хваща фокус обектива поне 6 години. Сега хем ще говоря по темата, хем извън темата. Първо правило за успех, не композирайте! Забравете пространството около главата! Намерете релефен тапет хайтек и го поставете около косата на стар човек смахмузен, ако е и избакатен още по-силно става. Дайте блър на косата докато придобие мекотата на тридневно пиленце Няма смисъл от пространство, колкото по близо до главата свършва рамката, толкова по-адекватно за успешният формат в последно време. Сега за цвета, не смея много да говоря защото сред нас има специалисти завършили успешно курсове . Но наглоста ми така или иначе няма граници, за това ще продължа. Придържайте се към кафяво-жълтото и няма да сбъркате, знаете жълтото отпред, кафявото отзад. Ако се чудите кой цвят е по-подходящ за добавка използвайте опушен лешник. Копайте в бръчките и мислете, за образите на светците. Ще видите колко много хора с вашият вкус ще срещнете! Относно вкусът... той се изгражда с времето, но част от него остава във вечността. Пример за това е поговорката за кучето което се е научило да яде лайна... така си остава!
Сега ще направя и една забележка колкото и да не ми се иска. Защо бе колеги не ви хареса чак толкова тази :
https://photo-forum.net/i/2302710?fbclid=IwAR0tswuCh1bVrnp_gqsduQV90t7ye3RDEJdW2t5qR79ET1si2aRj5cAou...

(въпреки, че бая ви е харесал :))), а се скъсвате от гласуване за тази:

https://photo-forum.net/i/2305850

не са ли много подобни ?
...за кое правило говореше няамаго... а да за това на третините... е... нямаго!

Публикацията е редактирана (22-06-21 00:30)

Дата:   22-06-21 01:57

"....не са ли много подобни ?"
Никак не са подобни, и го знаете много добре!В първия пример веднага срещаш втренчения поглед, и несъзнателно бързаш да отклониш своя...
Втория пример - Офелия, прилича на ренесансова картина. Освен това, наблюдателя не изпитва напрежение...Причината - обекта - Офелия, не гледа в наблюдателя. Това дава възможност на последния да се любува на образа дълго и "безнаказано"...нещо като воайор, надничащ иззад пердето на прозореца...Връзката тук с "правилото на третините" съществува - в психологически план, не в геометричен - и в двата случая (примера с Офелия, и общия случай на композиция, изградена в унисон с правилото на третините) образът се възприема като "естествен", наблюдението не носи напрежение. Това се харесва.

Публикацията е редактирана (22-06-21 02:05)

Дата:   22-06-21 03:00

Някъде по "пътя" на тази тема се опитах да намекна за дуалистичната природа на харесването, симпатията, разбирането... все неща, които могат да се погледнат и от друг "хълм". Може идеята и да не е от лесно разбираемите... то, и аз не съм наясно с нея, но добрият начин е да си говорим.

Темата пое интересна девиация и съм любопитен да науча нещо ново. Изобщо не си мисля, че може да се знае всичко. Времето на енциклопедистите отмина... /поради експлоадиращия обем на информация и съответно - дезинформация/.

Както и да е, да си се върнем на "сигурно".. демек по темата [smilie25]

Дата:   22-06-21 07:52

Темата е неизчерпаема защото всеки може да говори каквото иска в нея. Има обаче едни етични правила, при чието нарушаване се създава напрежение и с времето то не утихва. Преди време тук се организираха гласувания на принципа аз на тебе-ти на мене и това правило се задържа в някой дълбоки гънки от слоевете на форумния живот. Друго правило е лицемерното общуване. То създава "приятелски" кръгове с които не ти е приятно да се виждаш. Коментарите с един, два и три удивителни знака под кадър маркират това "приятелско" присъствие. Осъдителното поведение когато се получи критика също е един принцип родил се и живеещ само тук. Друг принцип, който забелязвам напоследък са плюсчетата и минусчетата срещу коментарите. Хората които ги използват с методична коварност мъстят за "сторен грях" коварно потривайки ръюици. Дори и да са те блокирали могат да ръсят минусчета по всичките ти коментари. Както и да обсипват с плюсчета удивителните знаци, които им поставят онези от принципа на удивителните знаци. Мисля, че се спекулира с тези плюсчета и минусчета... те не отбелязваха ли стойностен коментар или полезна критика? Та при явното нарушение на тези принципи човешки, съчетани с лош вкус и висока самооценка се рисува поредния мазен портрет пред който повечето ще ахнат страхопочитателно и лицемерно. Мислейки си, че това се тачи тук и сега! Личното ми отношение не е персонално, то е към този подмолен модел на поведение.
Хубав ден на всички и дайте да измислим някой друг, нов принцип ![smitten]

Дата:   22-06-21 15:22

@Богданов, ти отвори една Пандорина кутия, но за щастие това (засега) не породи познатите от другаде персонални битки. Харесва ми следващият ти пост, където слагаш акцента върху правилата, за да си по темата [smilie3]

Правилата за оценяване и общуване тук, освен безспорната етична и човешка страна, имат отношение и към основния въпрос на темата: дали следване на правила води до успех:

- композиционни правила като Третини, Златно сечение и прочие ще се срещнат най-чето и последователно в работите на водещите автори в сайта. (Водещи по точки, разбира се - друга обективна мярка няма). Значи те ги спазват. Лесно логично заключение е, че спазване на правила и успех (поне по точки) са свързани.

- правила за 'приятелско' гласуване не отменят това, само го засилват.

- правила за подлизурство с удивителни също не го променят, само че сервилните приносители на удивителни не винаги спазват третините и другите букварни правила - затова и нямат успеха на идолите си. Няма корелация между дадени удивителни и успех [smilie6]

А оценките за коментарите с 'плюсчета' и 'минусчета' като полезни или напротив би следвало с админ правило да се забранят за препинателни 'коментари'. Даже е лесно да се автоматизира и 'плюсчето' да не сработва, ако в коментара има само препинателни знаци. (Няма да търсим изкуствен интелект също да го блокира, ако коментарът има думи, но те са "Страхотно - слагам го в Любими"...)

Правила и правила - всякакви ги има. Могат да водят до един или друг вид успех. Вярно ли ще е да се каже:

"Кажи ми ки правила спазваш - и ще ти кажа как си представяш успеха."?

[smilie11][beer]

Автор: Julius   
Дата:   22-06-21 15:58

Още ли не си я затворил тая тема?! [smilie7]
p.s.
За третините не знам, ама знам че ако в раб. време пишеш такива романи няма да станеш служител на месеца. [smilie5]
Има доста пряка зависимост. [smile]
(и второ - внимавай шефа да не те надуши, че да се запознаш с едни други правила - тези на трудовата борса)
[shtrak] [beer]

Дата:   22-06-21 16:10

bogdanov, на мен пък ми е направило впечатление, че има такива потребители, които слагат удивителни (!!!) на снимки, за които не гласуват - примерно митпис май му беше ника!? [smilie5] Което за мен е още по-тъпо, ама какво пък - свят шарен и голям, всеки е свободен да прави каквото го кефи стига да не влиза в разрез с правилата на сайта. [smilie7]

Моето виждане е, че човек не трябва толкова много да се впряга за едни препинателни знаци и да живее само на повърхността, а да развие дълбочина. Понякога проблемът е, че може би хората на изкуството са прекалено чувствителни - повече, отколкото се налага? [smilie8]

Дата:   22-06-21 18:07

> За третините не знам, ама знам че ако в раб. време пишеш такива романи...

Не си виждал истински романи, значи [smilie5] Работното ми време е 24 часа и понякога работата ми изисква писане на сериозно обемисти романи. Не плащат на кило, но някои неща (в работата, не тук) не могат да се обяснят с три думи.

> ... няма да станеш служител на месеца.

Тъкмо мислех да се кандидатирам - много обезнадеждаващо [smilie2]

> ... внимавай шефа да не те надуши, че да се запознаеш с едни
> други правила - тези на трудовата борса...

Проблемът при мен е, че шефът... съм аз.[smilie6] На трудовата борса не съм стъпвал през живота си - за търсене на работа. Само за търсене на хора да работят за мен. И това хич не е лесно [smilie8]
[beer]

Дата:   22-06-21 18:24

nyamago написа:

> Не си виждал истински романи, значи [smilie5]

Съм, съм! [smilie7]

И ... до какъв извод стигна в крайна с/ка за правилата (или още си в процес на оформянето му)? [smile]

Хокинг чел ли си? "На раменете на гиганти - Each generation stands on the shoulders of those who have gone before them, just as I did inspired by Isaac Newton and Albert Einstein."

Какво представляват някои от правилата (или по-скоро насоките) - извлечение на база предходен опит. Ако някой иска да преоткрива топлата вода - ок, винаги ще има такива. Но всяко "джудже застанало на раменете на гигант винаги ще вижда повече и от двамата". [smilie3]
[beer]

Дата:   23-06-21 00:00

https://www.youtube.com/watch?v=87MMbN1bQCs

колко добро е това "майсторско" изпълнение на Боб Рос ?

първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »