Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Настройки на Nikon Z5 за студио
Автор: ecobo   
Дата:   26-04-21 15:02

Мъкаааа
 Re: Настройки на Nikon Z5 за студио
Автор: Djoro   
Дата:   26-04-21 15:23

Чета с удоволствие коментарите и се сещам:
Един студент попитал професора си, „Каква е разликата между МИГ и ВЕЧНОСТ?”
Професорът отговорил:
„Ще ми трябва един МИГ да ти обесня и цяла ВЕЧНОСТ да го разбереш!”
Диалог градивен и поучителен има, когато и от двете страни има поне начални знания в дадена област.
Иначе става, „доста се изпотих, докато му обеснявах!”
И аз се изпотих, докато писах.
А бе.., „с какъв апарат да снимам NUDE” (въпрос от мен за настроение)
 Re: Настройки на Nikon Z5 за студио
Автор: scuba_d   
Дата:   26-04-21 16:24

[smilie5] И най-сложното нещо може да се обясни простичко. По такъв начин, че и обикновен човек да го разбере, но не е лесно. Изискват се умения и много добро познаване на материята. Тия дето много знаят, но не могат да го обяснят, щото е сложно, с лопата да ги ринеш, а на другите шапка им свалям. [shtrak]


ПС: Извинявам се за спама в темата.[beer]
 Re: Настройки на Nikon Z5 за студио
Автор: imitev   
Дата:   26-04-21 18:09

А аз от години съм се отказал да обяснявам на шматки каквото и да е, че докато обяснявам започват да ми дават акъл...

Който има желание - ще намери начин. Който няма - ще си намери причини.

Без съжаления за спама[smilie5]
 Re: Настройки на Nikon Z5 за студио
Автор: dekov   
Дата:   27-04-21 14:26

Цитат:
"Автор: bambula
Дата: 25-04-21 18:30

Келвини те също са ми зададени както е по учебниците за студийно заснемане 5400 но кадрите синеят!"

Къде в учебниците пише, че 5400 келвина е правилно,могат да се променят според източника.
След като не му харесва спрямо снимките от старата камера, не го пращайте в калибрации на монитори и т.н.просто да се настрои камерата според по-синята светлина на неговите светкавици, не е толкова сложно.
А не вярвам критериите да са толкова високи, като за каталог с картини на старите майстори.

 Re: Настройки на Nikon Z5 за студио
Автор: imitev   
Дата:   27-04-21 20:47

Има опции:
- чете, купува си сива карта или Color Checker Passport и си прави настройките сам.
- Вика някой да го направи вместо него за пари/за без пари - както дойде.

Кой е казал, че монитора показва вярно? Може предния апарат да е жълтеел и затова да се е виждало нормално на монитора. А сегашния да е добре, но дисплея да синее...

Една снимка да бяхте качили, че всичкото е дъра бъра.



Публикацията е редактирана (27-04-21 20:50)
 Re: Настройки на Nikon Z5 за студио
Автор: uri64   
Дата:   27-04-21 21:09

> Има опции:
> - чете, купува си сива карта или Color
> Checker Passport и си прави настройките
> сам.
> - Вика някой да го направи вместо
> него за пари/за без пари - както
> дойде.
>

Ми човекът си е написал, че иска втората опция. Казал е, че не разбира от фотография. Но тук упорито се опитват да го накарат да чете трудове по квантова физика [smile] Да видим кой пръв ще се предаде....

 Re: Настройки на Nikon Z5 за студио
Автор: Konstantinov   
Дата:   28-04-21 12:53

Ако се прозвънят 5 телефона на фотомагазините ,динафос и няколко студия за снимки все ще се намери някой да настрои апарата и светкавиците.
 Re: Настройки на Nikon Z5 за студио
Автор: quazimodo   
Дата:   01-05-21 10:54

uri64 написа:

> Ми човекът си е написал, че иска
> втората опция. Казал е, че не
> разбира от фотография. Но тук
> упорито се опитват да го накарат
> да чете трудове по квантова физика
> [smile] Да видим кой пръв ще се
> предаде....


До колкото виждам, bambula даде свободно на всички хранещи го. Оообаче не е наясно и, че може сам да затвори темата си [smilie18][smilie18][smilie18]



Публикацията е редактирана (01-05-21 10:54)
 Re: Настройки на Nikon Z5 за студио
Автор: GenaDP   
Дата:   01-05-21 17:07

Оставил си е паничката отхупена - да му насипват на воля, че да има за хапване чак до зимъска...
 Re: Настройки на Nikon Z5 за студио
Автор: bambula   
Дата:   01-05-21 18:30

Не, просто се наслаждавам на това колко ограничени, злобни и прости хора има ( комплексари), не се намери някой, който да каже пич, аз разбирам или имам студио и ще се опитам да ти помогна, ако те устройва тарифата ми за един или два часа ще ти струва 100,200лв, и една бира или колкото му е там на човека хонорара. Както го е написал (URI64) и все пак благодаря на по- голяма част от хората във форума, които се опитаха да помогнат, а не да бъдат безполезни гноми като някои други! Светли празници на всички!????
 Re: Настройки на Nikon Z5 за студио
Автор: dekov   
Дата:   01-05-21 20:52

Всички знаете, надявам се библейската приказка, да научиш човека да лови риба и цял живот ще бъде сит.
Проблемът му беше, че снимките му синеят спрямо предишната камера,обяснено му беше как да се справи с това.
Вярно някои го пращаха в "висшата математика" с калибрации, сиви карти и т.н.но сред всичките съвети беше ясно как да оправи цветовете, спрамо старата камера, няма значение дали са били верни според Вас цветовете.
Надявам се да се е справил с малко корекция на цветната температура.
Пожелавам му успех!

 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.