Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Почистване на сензор на Sony a6000
Автор: Lady_Drakula   
Дата:   28-03-21 21:32

Хахаха, по времето когато съм се регистрирала ми е звучало добре, сега се чудя мога ли да го сменя [smilie18]
Дано не се включи и Хари Потър, че тогава наистина ще стане страшно!

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на сензор на Sony a6000
Автор: Lady_Drakula   
Дата:   28-03-21 23:19

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на сензор на Sony a6000
Автор: Vinsent   
Дата:   29-03-21 01:55

Хайде да стане малко забавно, ще разкажа случка:

Беше преди много години, когато дори и не сме си мислели, че ще дойдат апарати със сензори. Снимам с Практика ЛЛЦ. Някъде по морето един мечкар с мечката си предлага срещу минимално заплащане да си направим снимки с нея. Инсталирам до нея дъщерята и снимам, после сменям обектив, пак снимам. Прибираме се в къщи.
На другия ден обаче, когато поглеждам във визьора установявам, че някаква бубулечка се движи вътре. Бре!? Свалям обектив, гледам, чудя се, няма бубулечка. Слагам обектива, гледам, във визьора бубулечка се движи. [smilie18]

Оказа се, че докато съм сменял оптиката, бълха от мечката е скочила точно вътре в апарата и се е мушнала някаде при пантапризмата... [smilie18]

Притесних се, ама нямам изход. Мисля си, като се прибера от морето, ще разглобявам апарата да я намирам. И продължих да си снимам, сменям обективи, снимам.

Докато един ден се оказа, че бубулечката (демек, бълхата) вече я няма вътре, успяла е да изскочи по някое време.[smile]

[beer][beer][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на сензор на Sony a6000
Автор: Lady_Drakula   
Дата:   29-03-21 17:23

Хаха, тез бълхи много скокливи! [smilie18] Трябва да се радвам че аз нямам насекоми в обектива, сигурно щях да съм изпушила досега [smilie5]
А иначе, по темата, свързах се с хората от Стемарк. Много приятно изненадана останах от бързия отговор! Ако всичко върви по план, може би до събота отново ще мога да снимам снимки без точки [smilie5]
Само за демонстрация, една снимка какво имам предвид https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/166350630_733132160731697_770239861562543455_n.jpg...

Влудяват ме! [smilie4]



Публикацията е редактирана (29-03-21 17:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на сензор на Sony a6000
Автор: petervassilev   
Дата:   29-03-21 19:49

"... може би до събота отново ще мога да снимам снимки без точки [smilie5]"

Може би подобни точки ще види всеки от нас, който снима точно това с подобен сензор при затворена бленда, т.е. при екстремна и като цяло неизползваема заради дифракцията настройка. С изключение (не е сигурно) на тези, които току що са си чистили сензора.

Казвам го за успокоение, а не за да разубеждавам за правилното според мен решение. След години работа сензорът се нуждае от професионално мокро почистване.


Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на сензор на Sony a6000
Автор: Lady_Drakula   
Дата:   29-03-21 20:36

О, изобщо не го приемам като разубиждававе, напротив! :)
А иначе такива експерименти не си правя често. Проблема е, че най-голямата точка, която виждате на тази снимка, се вижда и на нормално отворена бленда :( Бледа е, наистина, но е там, особено като знаеш че е там [smilie18]
Корекция в движение - думата разубиждававе просто не мога да я коригирам.... такъв Бисер не се вижда всеки ден [smilie18]



Публикацията е редактирана (29-03-21 20:38)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »