Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Как се обличате за планински преходи
Автор: Satsan   
Дата:   13-03-21 11:02

И тук темата отиде...в Хималаите. Дай Боже всекиму!
А си бяхме на два..три часова разходка у нас.


Отговори на това съобщение
 Re: Как се обличате за планински преходи
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-03-21 12:53

То така се почва :)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се обличате за планински преходи
Автор: ВладиЧ   
Дата:   13-03-21 14:48

Аз лично започнах по-сериозно да ходя по планините през 1978-79 година с туристическа група Стършел от Пазарджик. Едни от първите ми ярки спомени са от изкачване от хижа Гоце Делчев до хижа Безбог и после връх Безбог в Пирин.
Бях обут с кубинки, вълнен войнишки клин, шушляково яке, гети пак от шушляк и носех един оранжев самар взет назаем от един приятел. Тогава още нямаше лифт от хижа Гоце Делчев до хижа Безбог и този преход си беше няколко часово стръмно изкачване.[smile] После няколко години през всички сезони на годината ходех със същата екипировка, но вече бях си купил едни кожени зелени обувки Дахщайн и това тогава беше върха на сладоледа.[smilie5][smilie5]
Чак през лятото на 1989 година изкарах първият си курс за АНРБ (алпинист НРБ), като една година по-рано бях започнал да се занимавам и със скално катерене.
Ако това ще помогне на темата.- Моля...
Сметнах, че описанията и изкачвания в Хималаите, които качих по-горе ще са по-полезни и ще имат повече информация от тези първи спомени. [smile]



Публикацията е редактирана (13-03-21 18:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се обличате за планински преходи
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-03-21 23:15

Малко след ледниковия период, а [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се обличате за планински преходи
Автор: landstar   
Дата:   16-03-21 21:26

Не ги разбирам тия хора. Е, някои правят страшни снимки по планините, но да мъкнеш цял денк от чорапи, вълни, полари и проч за мене е съмнително удоволствие.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се обличате за планински преходи
Автор: asahi   
Дата:   16-03-21 21:44

Можеш да мръзнеш. Можеш и да замръзнеш. Планината дава неограничени възможности да се прецакаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се обличате за планински преходи
Автор: ВладиЧ   
Дата:   17-03-21 19:09

Не знам да не прозвучи много еретично в този форум, но аз никога не съм ходил по планини специално за да снимам там...
Правенето на снимки по планини за мен е някаква много малка част от цялото това приключение, преживяване и пътешествие из тази част от живота наречен - изкачване на планини. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Как се обличате за планински преходи
Автор: yarek   
Дата:   18-03-21 18:58

Зависи колко високо се качваш в планината. Моя искрен съвет е да напишиш в гугъла "обличането на слоеве" има много изписано по темата.
Едно е със сигурност - стабилни топли обувки с водоотпорна мембрана от типа на Gore-tex или Event.

Планинска фотография подразбира в себе си, не само ходене но и висене на едно място в изчакване да добра светлина, за това трябват топли дрехи, ръкавици, обувки, щеки. Абе представи си планинар + 7-8 кг фотографска техника на гръб, романтика :)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се обличате за планински преходи
Автор: asahi   
Дата:   20-03-21 20:55

Вчера минах през един Декатлон. Има всичко, подредено е добре, стоката е категоризирана според трудността на преходите. Това се отразява и на цената. Ако бързаш погледни утре, че от понеделник ще ги затворят за локдауна. Кликни за първоначално ориентиране


Отговори на това съобщение
 Re: Как се обличате за планински преходи
Автор: tvk75   
Дата:   21-03-21 10:44

просто, леко, топло и удобно

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »