Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Рила, както никога досега
Автор: geopal   
Дата:   04-03-21 20:58

@Julius
Първо искам да кажа, че като бях на мястото на снимките си мислех, че гледката е страхотна и няма повече как да стане по-яко. После, като НАЙ-накрая сглобих панорамата беше също супер! Но коментарите и обратната връзка от преживяването на хората е извън скалата! Благодаря на всички!
[shtrak] [beer]
Та- данните ги взех от wikipedia

Може и нещо да не съм преписал като хората, може и там инфото да не е ок, ще проверя, благодаря!
Панорамите, които показваш, са страхотни! Ако имам сили и здраве, ще посетя тези места лятото. Търся помощници и съмишленици :) Биха станали уникални гига панорами! Страхотно!

Отговори на това съобщение
 Re: Рила, както никога досега
Автор: Julius   
Дата:   04-03-21 21:30

Мани я Уикипедия!
Сулю и Пулю пишат в нея без да си проверят информацията, а веднъж написана се мултиплицира по останалите сайтове. Те и Урдините езера, както казах ги водят шест, но така като гледаш циркуса - колко са на брой? [smile]
И мога да те уверя, че там където е Безименното е сред най-чистите извори на вода, от които съм пил!
(да знаеш, ако случайно закъсаш в района)
Пък нека си пишат, че там езеро няма... [smilie7]


https://i.ibb.co/y4RWPQ1/Urdini.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Рила, както никога досега
Автор: Julius   
Дата:   04-03-21 21:50

Tия и те - Уикимапията - същата трагедия.
Задръж мишката в/у всеки от трите Купена и ще видиш какво ще ти покаже! [smilie3]
Средния Купен със 100 метра по-нисък от Малкия... [smilie7] (веселбата е пълна)
Урдините тук поне са 7, не 6 - една идея са по-близо до реалността. [smile]


https://i.ibb.co/ZzzB7C5/Kupenite.jpg


Ооо, пардон, той е 2620 километра (!) Е, на това му се вика Среден Купен! [smilie5]

Та така с източниците на информация.

Трябва внимателно да се подбират. [smilie3]
[beer]



Публикацията е редактирана (04-03-21 21:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Рила, както никога досега
Автор: ceco   
Дата:   04-03-21 22:08

Грандиозна работа, поздравления за труда! Разгледах я в детайли, особено върховете по главното било на Мальовишкия дял. С интерес огледах и частта около х. Седемте езера и надясно - пътеката към Бъбрека ... да видя дали не си ме заснел и мен [smile] ..., защото същия ден минах от там с приятели. Следите от ските си видях, ясно се виждат дори следите от снегоходките на моите спътници! Явно сме минали по-рано и вече сме на Бъбрека или по Сухия чал - перфектно време беше, наистина! А от Сухия чал също има мегдан за яка панорама - потчи във всички посоки е невероятна гледка! [shtrak]

Ето една моя мини-панорамка от преди 3 години от Сухия чал ... хваща само малка част от твоята - горе-долу участъка от Попова капа до х. Седемте езера.

https://photo-forum.net/static/site_pics/2021-02/1613112255_rila18_358pahd.jpg




Публикацията е редактирана (04-03-21 22:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Рила, както никога досега
Автор: geopal   
Дата:   04-03-21 22:29

@Julius, ще коригирам, като намеря време, редно е!
@ ceco, радвам се, че си преживял същия ден на това място. Прекасен ден беше! Панорамата ти е супер, особено лъча около хижата![cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Рила, както никога досега
Автор: ceco   
Дата:   04-03-21 22:47

А за височините - Julius е прав, а и от снимките се вижда, че Малкия Купен и Попова капа са горе-долу на едно ниво. Ако височината на Попова капа е 2704/2701 за двете си чучки съответно, достоверно е Малкия Купен да е 2705 м. Средния купен го дават между 2720 и 2724 м. в различни източници.

Отговори на това съобщение
 Re: Рила, както никога досега
Автор: Julius   
Дата:   05-03-21 08:05

Оо, хванал си следобедните сенки!
Браво, Цецо! [smilie24]
[beer]

geopal,
изпратил съм ти линк към по-надежден източник. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Рила, както никога досега
Автор: geopal   
Дата:   05-03-21 09:32

@Julius, благодаря! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Рила, както никога досега
Автор: steffo   
Дата:   08-03-21 09:21

Страхотна работа!
И най-вече преживяването да го гледаш на живо!
Хем късмет да уцелиш подходящото време, хем напън да го стигнеш, хем умение да го отснемеш!
Благодаря за споделеното!

Отговори на това съобщение
 Re: Рила, както никога досега
Автор: geopal   
Дата:   08-03-21 21:40

Благодаря!
И да! Имах страхотен късмет! Адреналинът не ми даваше мира, докато не свърших снимките след близо 3 часа. Нито бях пил кафе, нито ял. Молех се, облаците да не се вдигнат и да си "замине" гледката. Нямаше никой около мен, освен птицата, което е част от снимката (жълтоклюна гарга може би). Имаше известно чудене да снимам ли, да се любувам на гледката ли. Без слънчеви очила и злънцезащита стана малко такава работата [smilie10]
Разпечатах я 240/40 см, изглежда великолепно! [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »