Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Синдрома Искам всичко най-ново
Автор: jeff   
Дата:   13-02-21 22:19

Такаа, Сони кефят Правят яки телевизори и PS4/5 а напоследък вадят нови апарати - ПРЕЗ МЕСЕЦ. Добре, Ковид стратегия за оцеляване.

Ама тук стана като Новините - ТИ знаеш кво ще дават днес - НОВИЯ щам на Сони [smilie5] [smilie5] [smilie5]

И народа - надявам се главно начинаещата част! - ДНЕС купува а УТРЕ продава НА ПОЛОВИНА че пак НОВА по яка гъба е изникнала [smilie5]

Сега вече си СУПЕР фотограф даже кинаджия ама до УТРЕ. Ама то се оказало че си СЪЩИЯ като вчера [smilie5] [smilie5] [smilie5]

И да не забравяме - Има ВЕЛИКИ КАДРИ на 10-тки години а зад тях НЕ стоят велики апарати а ВЕЛИКИ ФОТОГРАФИ

Та по темата

https://streamable.com/ocipj2



Отговори на това съобщение
 Re: Синдрома Искам всичко най-ново
Автор: DACI123   
Дата:   13-02-21 23:00

Прав си...Ама много си прав!![thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Синдрома Искам всичко най-ново
Автор: Slivenski   
Дата:   13-02-21 23:06





Публикацията е редактирана (15-02-21 12:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Синдрома Искам всичко най-ново
Автор: radikyokushin   
Дата:   13-02-21 23:27

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Синдрома Искам всичко най-ново
Автор: jeff   
Дата:   14-02-21 00:05

Сега няма да гадаем дали си се объркал някъде или се асоциираш към тия дето сменят редовно техника ЗА ДА БЛЕСНАТ [smilie5]

Ама темата не е за теб а за друго [smilie5]

Но за пещерите си прав, програс трябва да има

И така, прогреса е хубаво нещо ама да е и в кадрите [smilie5]

Така че се съмнявам и на теб Сони да ти помогне [smilie5] [smilie5][smilie5]

Но както каза Slivenski - Та, не са виновни корпорациите, че хората сами се натискат да им дадат парите си... :-)


Отговори на това съобщение
 Re: Синдрома Искам всичко най-ново
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-02-21 03:10

Прав-дръжки! Киселяк.
“Живей и остави другите хора да живеят както искат!”

Отговори на това съобщение
 Re: Синдрома Искам всичко най-ново
Автор: Yog   
Дата:   14-02-21 06:05

Убеден съм, че възмУтените от консуматорския порив на фотографите, биха си купували всеки нов модел камера, ако можеха да си го позволят. И биха ги показвали на всеки, при всяка удобна възможност.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Синдрома Искам всичко най-ново
Автор: swqaz   
Дата:   14-02-21 08:23

Когато снимах с домашния си телефон, снимките бяха много зле.
После взех първия телефон с камера, с който вече успях да направя снимка, но тя не беше по-добре от тези направени с домашния, но поне имаше някакви силуети.
Сега принтирам снимки от телефона си за домашните албуми.

И все пак се възхищавам на творците, които все още снимат с домашните си телефони, и при всяка новост, запяват великия рефрен за бабата, която цял живот автоматик е карала [smilie8]

Има си хора, които отхвърлят прогреса, защото им идва прекалено бързо за адаптиране. Просто има някакво забавяне в мозъка, и не успяват да се справят, и затова го отричат [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Синдрома Искам всичко най-ново
Автор: Slivenski   
Дата:   14-02-21 08:27





Публикацията е редактирана (15-02-21 12:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Синдрома Искам всичко най-ново
Автор: swqaz   
Дата:   14-02-21 08:33

От първия айфон до последния няма никаква разлика явно.
Явно, бавните в развитието, не признават плавен прогрес. Те скачат от домашен на айфон, а от айфон на каквото дойде вече, още са в чакане :))))
Абе искат новостите да се крият от тях докато не се натрупат повечко, и тогава да им ги поднасят :))))))

Отговори на това съобщение
 Re: Синдрома Искам всичко най-ново
Автор: lamerko   
Дата:   14-02-21 08:34

Този синдром движи с бясна сила не само икономиката, но и прогреса. Не напразно едни сектори се развиват шеметно бързо, а други са в дълбок застой. Подобно на надпревата през студената война и поддема на космическите технологии - къде смятате щяха да бъдат постиженията в момента, ако го нямаше противопоставянето?

Ако нямаше интерес от електрически коли, колко щяха да са на пазара в момента? А фотографската техника - дали въобще щеше да има масови дигиталки? :)

Отговори на това съобщение
 Re: Синдрома Искам всичко най-ново
Автор: Slivenski   
Дата:   14-02-21 08:39





Публикацията е редактирана (15-02-21 12:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Синдрома Искам всичко най-ново
Автор: swqaz   
Дата:   14-02-21 08:47

Със сигурност!
Бавноразвиващите не могат да се справят дори с малките стъпки на прогреса, и го наричат консуматорство [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Синдрома Искам всичко най-ново
Автор: asahi   
Дата:   14-02-21 09:48

Когато някой заеме крайна позиция във фотографски спор поглеждам в профила му. Ако там не намеря потвърждение не приемам аргументите му.

Отговори на това съобщение
 Re: Синдрома Искам всичко най-ново
Автор: Slivenski   
Дата:   14-02-21 10:09





Публикацията е редактирана (15-02-21 12:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Синдрома Искам всичко най-ново
Автор: Julius   
Дата:   14-02-21 10:15

Това не е синдром.
Такава е природата на желанието за притежание: "Ако имам еди-какво си ще съм щастлив!
Поставя напълно ненужно условие пред щастието.
(особено когато под щастие се разбира единствено предизвикане завистта на околните)
Задоволяваш, претръпваш и желанието поставя следващото условие: "За да съм щастлив..."
И така нататък, докато не се освободиш от порочния кръг.
Някои хора така и не успяват.

p.s.
Тук не става дума за хора, за които едно нещо е професия и отказът от следване на новостите (независимо колко са смислени) може да им коства изхвърляне от пазара.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Синдрома Искам всичко най-ново
Автор: vinse   
Дата:   14-02-21 10:26

Поредната тема тип "гроздето е кисело", не е първата, няма да бъде и последната. Не разбирам защо някой би го бъркало как другите хора си харчат парите. Напълно разбирам нуждата техниката да се ъпгрейдва константно, освен новите "екстри", новата техника те мотивира още повече да вършиш това с което си се захванал.
И не - аз не съм човек който си сменя техниката всяка година, всъщност за последните 5 години снимам с един и същи апарат, така съм и с горе долу всяка една техника, която имам, но напълно разбирам хората, които искат винаги да са на "гребена на вълната".

Отговори на това съобщение
 Re: Синдрома Искам всичко най-ново
Автор: iasen2   
Дата:   14-02-21 10:30

в 99% от случаите една снимка може да се направи с техника от преди 10-15 години. Останалото е избиване на комплекси и слушане на форумните глупости на горещия охлюв....

Отговори на това съобщение
 Re: Синдрома Искам всичко най-ново
Автор: Slivenski   
Дата:   14-02-21 10:35





Публикацията е редактирана (15-02-21 12:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Синдрома Искам всичко най-ново
Автор: philip   
Дата:   14-02-21 13:26

lamerko: "Този синдром движи с бясна сила не само икономиката, но и прогреса."

- Определено![smilie24]

Погледнах и профила на jeff:
"последни обяви от Базар
• Купува: Купува Sony alpha - A 7 III - Изтекла
"

В подобни теми теми винаги се сещам за инфлуенсъра hotsnail, мисля че Сони му дължат сериозни хонорари, че благодарение на него, бая от потребителите тук избраха… сещате се какво. Ако бях на администраторите щях да му определя поне месечна такса.[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Синдрома Искам всичко най-ново
Автор: swqaz   
Дата:   14-02-21 13:40

iasen2:

"в 99% от случаите една снимка може да се направи с техника от преди 10-15 години. Останалото е избиване на комплекси и слушане на форумните глупости на горещия охлюв...."


Малии, тоя Ясен със сигурност е отвличан от извънземни, и вярва в чипиране чрез 5G, и 100% е сигурен, че земята е плоска :))))

Аз снимам с камера от преди 5-6 години, и явно съм комплексар.
Ясене, откъде да си взема нещо на 15 години, че да спра с избиването на комплекси?
Ми тези дето тепърва ще се захващат с фотография? Те как да се оправят с това? Дори в магазините за втора употреба нещата са по-нови!

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Синдрома Искам всичко най-ново
Автор: iasen2   
Дата:   14-02-21 13:44

swqaz аз снимам с такава камера и не ми пречи на работата. Ако на теб ти пречи, значи причината е в теб........

Отговори на това съобщение
 Re: Синдрома Искам всичко най-ново
Автор: doubleG   
Дата:   14-02-21 13:57

Таман си мислех какви компрекси трябва да са те налегнали та да си мислиш , че 99% от снимките не могат да се направят с техника от преди 10-15 години.За стойностни снимки да не говорим, те могат да се направят и с техника отпреди 50 годин.

Отговори на това съобщение
 Re: Синдрома Искам всичко най-ново
Автор: iasen2   
Дата:   14-02-21 14:00

Познавам един, дето си купи навремето сони сапунерка с 35мм сензор на няколко хиляди, за да сваля мацки.....

Отговори на това съобщение
 Re: Синдрома Искам всичко най-ново
Автор: swqaz   
Дата:   14-02-21 14:02

iasen2, нещо не мога да разбера! Това, че не таб не ти пречи да стигнеш от точка А до точка Б за 6 месеца с каруца, не знам защо, този, който си купи самолет и направи същото за минути да е комплексар?
Пък и защо хората да нямат по-високи критерии от теб? Аз виждам, че ти не си много взискателен към себе си, но има хора, които са.
Сега тези, които постигат едно и също нещо като други хора, но по-бързо и по-лесно чрез нови технологии, защо да са комплексари?
Не са ли всъщност най-комплексираните точно тези, които не могат да си позволят нови технологии, които да ги улесняват, и не спират да се хвалят как виждаш ли постигат същото с много по стара техника. Е за мен това са истинските комплексари, които постоянно гледат в канчето на другия, и се възмущават ако то е по-пълно от тяхното. Дори искат да обидят хората с по-пълно канче [smilie18]

Щракай си там и не го взимай навърте :)))

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »