Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Синдрома Искам всичко най-ново
Автор: CDman   
Дата:   15-02-21 12:26

Спорът ми напомня за един виц:

Дж.Б.Шоу (1856-1950) бил на изложба на часовници.
Журналист го разпознал и решил да вземе интервю.
- Какво мислите за изложбата.
- Никакъв напредък не виждам - отвърнал Шоу - Часовниците вървят със същата скорост с каквато са вървяли и по времето ня дядо ми.
[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Синдрома Искам всичко най-ново
Автор: swqaz   
Дата:   15-02-21 12:32

Можел ли е Ансел Адамс да направи такива пейзажи с техникатаа, с която е разполагал?

примерно : линк

егати комплексарите в днешно време, които ползват съвременна техника [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Синдрома Искам всичко най-ново
Автор: Slivenski   
Дата:   15-02-21 12:37

Ти генерално бъркаш нещата, пич - затова и тръгна по кофти наклон темата.

Никой не е казал, че с нова техника НЕ МОЖЕ да се прави качествена фотография. Може. Просто не всеки може. Новата техника не е гаранция за качество. Нито старата. Това е последното, което ще ти кажа в тази тема. Бъди здрав!

Отговори на това съобщение
 Re: Синдрома Искам всичко най-ново
Автор: swqaz   
Дата:   15-02-21 12:47

Slivenski, ти бъркаш нещата пич! Ти каза, че със 15 годишна техника може да се направи всичко, а купуването на нова е комплесарщина!
Сума народ се изредихте га казвате, че щом Адамс е снимал със старата си техника, вече няма никакъв смисъл от нова, защото техниката нямала значение.
Да техниката няма значение ако нямаш талант, но ако имаш талант, с новата техника можеш да постигнеш повече отколкото със стара.
А също така дали имаш или нямаш талант, ако си купуваш нови инструменти не означава, че си комплексар. Новите инструменти улесняват работата, пък ако ще и крайния продукт да е пълна скръб.
Нови инструменити не се купуват за да те направят магически талантлив артист. Новите инструменти се купуват за улеснение в работата или творчеството. Никой не е казал, че изкуството произлиза от инструментите.

Отговори на това съобщение
 Re: Синдрома Искам всичко най-ново
Автор: Slivenski   
Дата:   15-02-21 13:05

Автор: swqaz
Дата: 15-02-21 12:47

Slivenski, ти бъркаш нещата пич! Ти каза, че със 15 годишна техника може да се направи всичко, а купуването на нова е комплесарщина!

-----------------------------

Не, никъде не бях казал това. Акцентът на казаното от мен беше върху таланта и уменията, а не върху техниката. Аре, че стана досадно.

Отговори на това съобщение
 Re: Синдрома Искам всичко най-ново
Автор: swqaz   
Дата:   15-02-21 13:08

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Синдрома Искам всичко най-ново
Автор: Бармалей   
Дата:   15-02-21 13:24

Ndaaa... от всичкото четене разбрах едно: Поне фотоапаратът ми да е хубав [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Синдрома Искам всичко най-ново
Автор: Alsand   
Дата:   15-02-21 13:34

Автор: swqaz
Дата: 15-02-21 12:47

Няма никакъв проблем технически проблем, снимките от линка, който ти даде, да бъдат направени с техника на 15 години. Например с ето тaзи камера, с която също така разполагам:

https://www.dpreview.com/files/p/articles/3054468440/Images/frontview.jpeg


Отговори на това съобщение
 Re: Синдрома Искам всичко най-ново
Автор: swqaz   
Дата:   15-02-21 13:42

Ами снимките, които съм показал в линка са правени преди толкова години горе долу, така че ти вярвам :)))))))
Друг е въпроса, чв в твоя профил няма дори доближаващи се до това.
А съвсем друг е въпроса какво съм искал да кажа с показването на линка горе.
Не би разбрал, не се мъчи [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Синдрома Искам всичко най-ново
Автор: Slivenski   
Дата:   15-02-21 13:47

Наспасяем случай... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Синдрома Искам всичко най-ново
Автор: Alsand   
Дата:   15-02-21 13:47

Автор: swqaz
Дата: 15-02-21 13:42

Друг е въпроса, чв в твоя профил няма дори доближаващи се до това.


Хахахахаха[shtrak] [smilie18] [cool]
Първо не съм стъпвал по тези места. А второ, чак толкова неузнавами от обработка снимки, не са ми по вкуса. Имам предвид тези, от твоя профил! При мен обработка почти липсва, което си е мое решение.

Отговори на това съобщение
 Re: Синдрома Искам всичко най-ново
Автор: swqaz   
Дата:   15-02-21 13:48

Мда, вижда се! Имаш си почерк [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Синдрома Искам всичко най-ново
Автор: Бармалей   
Дата:   15-02-21 13:56

Апропо: [smilie5]
https://www.facebook.com/Natallia.Udartseva/videos/612822989279735/?t=6

Отговори на това съобщение
 Re: Синдрома Искам всичко най-ново
Автор: Alsand   
Дата:   15-02-21 14:31

Автор: swqaz
Дата: 15-02-21 13:48

Мда, вижда се! Имаш си почерк [smilie24]


Да, имам си почерк. Какъвто - такъв! Но има много важни неща, които тук никой не споменава. Зад изключителните кадри на онзи майстор, освен умението и таланта на фотографа, не по-малка роля има и много сложната, трудна и скъпа логистика.

За да направя ето този кадър например, разчитах на късмета си, защото, планирането на всеки един ден от пътуването се прави 6 месеца по-рано. Точният ден е определен тогава, а времевия отрязък, за който се молиш върха да не е скрит от облаци е между 6 и 8:30 сутринта. И нямаш шанс за повторение в друг ден. И тогава се радваш, на каквото има!


https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-05/1557732882__mg_3763_ii.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Синдрома Искам всичко най-ново
Автор: swqaz   
Дата:   15-02-21 14:40

Евала [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Синдрома Искам всичко най-ново
Автор: mitpis   
Дата:   15-02-21 15:27

Ами то в най-скоро време технологиите ще достигнат до това ниво, че няма да има нужда от фотоапарати и фотографи по днешните понятия. Мъск успешно провежда опити с внедряване на чипове инпланти под костите на черепа, което ще направи целия свят едно голямо село и много професии ще си заминат. Аз съм за техническия прогрес и съм любопитен как се променя света. Съгласен съм swqaz, че развитието на прогреса не пречи на творчеството, който го може, ще си го може и с новите изразни средства, пък който иска нека си ползва ретро инструменти, има хора харесват ретро коли и карат ретро коли, това му е хубавото на света, че е многообразен.

Отговори на това съобщение
 Re: Синдрома Искам всичко най-ново
Автор: CDman   
Дата:   15-02-21 16:02

М'чи тъй я. К'во ше се занимаваме - тела, обективи, сензори ... аман.[smilie8]
Бастър чип в кратуната и гутоу. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Синдрома Искам всичко най-ново
Автор: hotsnail   
Дата:   15-02-21 16:08

mitpis а като прочетеш малко прогнози за професиите именно фотографите наред с други изкуства не са застрашени от чипове, AI и подобни щуротии.....

Просто защото шофьорите няма да има какво да правят, администратори, счетоводители, програмисти вероятно в голяма степен. Ще трябва да им намерим работа. Ще станат актьори, фотографи, художници и т.н. или пък ще трябва да ни гледат в капсули като в матрицата.....но дори и тогава фотографите мисля, ще останат.....

Отговори на това съобщение
 Re: Синдрома Искам всичко най-ново
Автор: uri64   
Дата:   15-02-21 16:26

Да снимат капсулите? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Синдрома Искам всичко най-ново
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   15-02-21 17:43

Не е коректно да се гледа в паницата на другия, и да се твърди, че видите ли покупката на нова техника била излишна. Който е по-богат, купува/подменя техника по-често, като съответно и самата техника е по-качествена. Прави го, тъй като това не може да го разклати финансово. Ако покупката доставя удоволствие, всичко е наред. [smile]
Респективно, останалите купуват по-рядко техника, която е от по-нисък клас, тъй като трябва да се вместят в определен бюджет.[smilie3]
Поведението и на едните, и на другите е съвсем резонно.[smilie7]

Има обаче една трета група хора, които хем не са си надвили на масрафа, хем гледат да си купят нещо много скъпо, което по принцип не им е по силите. Няма значение дали е скъп фотоапарат, скъп смартфон или нещо друго. Тези хора почват да спестяват от какво ли не - лишават се от всичко друго, само и само да достигнат заветната цел и да се сдобият със скъпата играчка, която не им е по джоба. Чудя се, когато след много лишения, най-после мечтаната играчка се озове в ръцете им, дали радостта от покупката успява достатъчно да компенсира това, че за да я имат се е наложило да я изгладуват - буквално.[smilie10]

Такъв тип хора не ги разбирам.[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Синдрома Искам всичко най-ново
Автор: Yog   
Дата:   15-02-21 18:58

Всеки да снима с каквото иска. Ако има нещо, което ме дразни, това са проповедите на хора, които уж са възмутени от поведението на другите. (Какво им дава право да съдят другите как си харчат парите е отделен въпрос). Но както писах и по-горе, огромен процент от тези "възмутени" хора, ако имаха неограничен бюджет, на часа щяха да изприпкат като сърнички в магазина, за да си купят новото супер Сони за 14 хиляди лева, новия супер Канон за 9 хиляди лева, средноформатен Фуджи или каквото там се води в момента върха на сладоледа.

Отговори на това съобщение
 Re: Синдрома Искам всичко най-ново
Автор: Julius   
Дата:   15-02-21 19:50

Па нека си проповядват, на тебе какво ти пречат?
И ти знаеш, че не е така; и те знаят (вътрешно), че не е така... така че къде е проблема?
Те рано или късно нещата си идват на местата. [smilie3]

По-забавни са ми тия с колите - дето си купуват 10-20 год. (мощни) трошляци, а не могат да си позволят горивото за тях. Мин. седм. ги гледах точно такива двама - ядяха хамбургери и картофи от багажника на беемвето на паркинга на Мадоналдс. И на тях не им е лесно, да не мислиш? Дали са си последните спестявания, а "възвращаемост" никаква - заведенията затворени и не могат да свалят мацки. Но някой и друг месец като пуснат нощните кръчми официално и ще попаднат на златотърсачката, която заслужават. И истината пак ще лъсне наяве. [smilie3]

Така че да не ти дреме - каквито и неравновесия да съществуват в краткосрочен план, в дългосрочен - обикновено
се наместват. Само наблюдавай. [smilie7] Най-много емоции обикновено влагат радетелите за незабавна справедливост.

Отговори на това съобщение
 Re: Синдрома Искам всичко най-ново
Автор: GenaDP   
Дата:   15-02-21 23:40

Какво ви бърка какво си купуват другите, щом не е с вашите пари? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Синдрома Искам всичко най-ново
Автор: uri64   
Дата:   16-02-21 11:20

^
[smilie24] [smilie24] [smilie24]


Именно! Ама как иначе ще се изкакат 4 страници с Радини вълнения и невероятни футболни драми?


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »