Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Световно признание за български фотограф
Автор: Raffito   
Дата:   05-02-21 19:41

Световно признание за български фотограф.[shtrak]

Любомир Жипонов


Отговори на това съобщение
 Re: Световно признание за български фотограф
Автор: Raffito   
Дата:   05-02-21 19:42

МЕЖДУНАРОДНИ НАГРАДИ
Гордея се с международното признание, което моите фотографии са спечелили във времето. Изключително съм щастлив, че трудът и усилията ми са възнаградени именно от едни от най-престижните и авторитетни платформи за сватбена фотография в света. Имам невероятният късмет да се срещам със страхотни двойки и да създавам неповторими портретни и сватбени снимки. Благодаря на всички, които ми гласуваха доверие през годините да заснема техните специални и лични моменти![smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Световно признание за български фотограф
Автор: Raffito   
Дата:   05-02-21 19:43

Жипонов


Отговори на това съобщение
 Re: Световно признание за български фотограф
Автор: Raffito   
Дата:   05-02-21 19:48



lubomirjiponov


Отговори на това съобщение
 Re: Световно признание за български фотограф
Автор: doktora   
Дата:   06-02-21 10:08

Ми,браво!!
Всяко българско признание във всяка сфера е гордост.

Отговори на това съобщение
 Re: Световно признание за български фотограф
Автор: nyamago   
Дата:   06-02-21 15:56

Браво - честит удпех! [smilie24]

Но ми идва една дяволска мисъл (с риск да бъда замерван и пребит):

Този пример не е пръв, имаме периодично по някой сънародник (и съфорумник) да пожъне международен успех. НО - мисля си - това са ИНДИВИДИ, не е нацията. Постигат успех с талант и работливост, не защото са българи. Може да са от Мексико или от Чукотка, от рулетката понякога изскача и България. Но няма очевадна причинно-следствена връзка.

Когато десетки наши фотографи почнат да доминират всички световни конкурси и галерии години наред, би могло да се говори за 'българска школа' и може би - за национална дарба.

Както е с оперните певци, доминиращи най-престижните сцени десетилетия наред. Както беше с едни олимпийски дисциплини (няма да ги споменавам), където българки и българи печелеха златни медали и биеха даже съвеЦките си учители, да не говорим за разни посредствени западни нации - десетки индивиди, десетилетия наред.

Във фотографията още не сме там [smilie8] (Засега). Което не пречи да опитваме - и да се радваме когато все повече индивиди, все по-често успяват.
[beer]



Публикацията е редактирана (06-02-21 15:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Световно признание за български фотограф
Автор: Джъмбо   
Дата:   06-02-21 17:49

фалшивичка новинка се оказва май... [smilie8] [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Световно признание за български фотограф
Автор: Raffito   
Дата:   06-02-21 19:02

Аз точно по NOVA -TV чух за първи път тази новина...[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Световно признание за български фотограф
Автор: Джъмбо   
Дата:   06-02-21 19:59

да, а човечеца всъщност си е спретнал пиарче... една на 123-то място е, има други българи доста по-напред от него а Цвети Делийска дори е в топ 5, но никоя медия не го е отразила...

дето се казва ей така тръгват фалшивите новини

Отговори на това съобщение
 Re: Световно признание за български фотограф
Автор: diana2017   
Дата:   06-02-21 21:22

Ще се окаже селски тарикатлък тази "новина" , нищо чудно и да си е платил на НОВА ТВ (която е готова на всичко за рейтинг и пари) , или има свой човек там, нали знаете как стават нещата в милата ни родина. Жалко за колегите, които са му имали доверие и за тези клиенти, които ще му се "доверят"!



Публикацията е редактирана (06-02-21 21:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Световно признание за български фотограф
Автор: uri64   
Дата:   06-02-21 21:33

nyamago написа:

> Браво - честит удпех! [smilie24]
>
> Но ми идва една дяволска мисъл (с
> риск да бъда замерван и пребит):
>
> Този пример не е пръв, имаме
> периодично по някой сънародник (и
> съфорумник) да пожъне
> международен успех. НО - мисля си -
> това са ИНДИВИДИ, не е нацията.
> Постигат успех с талант и
> работливост, не защото са българи.
> Може да са от Мексико или от
> Чукотка, от рулетката понякога
> изскача и България. Но няма
> очевадна причинно-следствена
> връзка.
>
> Когато десетки наши фотографи
> почнат да доминират всички
> световни конкурси и галерии
> години наред, би могло да се говори
> за 'българска школа' и може би - за
> национална дарба.
>
> Както е с оперните певци,
> доминиращи най-престижните сцени
> десетилетия наред. Както беше с
> едни олимпийски дисциплини (няма
> да ги споменавам), където българки
> и българи печелеха златни медали и
> биеха даже съвеЦките си учители,
> да не говорим за разни
> посредствени западни нации -
> десетки индивиди, десетилетия
> наред.
>
> Във фотографията още не сме там
> [smilie8] (Засега). Което не пречи да
> опитваме - и да се радваме когато
> все повече индивиди, все по-често
> успяват.
> [beer]
>

>
> Публикацията е редактирана (06-02-21
> 15:59)

+1


Отговори на това съобщение
 Re: Световно признание за български фотограф
Автор: Yog   
Дата:   06-02-21 21:58

diana2017, Опитайте да платите на телевизия като Нова, да направи репортаж за вас, който да се излъчи като тоя репортаж в няколко предавания, включително централните новини в най-гледаното време. Гарантирам ви, че ще струва колкото споменатият фотограф, всичката му техника, цялото му студио и ще остане да дължи пари [smilie5]

Според мен става дума за най-обикновено непознаване на материята. Този младеж сигурно се е похвалил във фейсбук, че са го наградили. Което доколкото разбирам е вярно, просто е някаква "награда" на която са носители десетки фотографи всеки месец. Някой редактор в Нова или самата репортерка е търсела за деня да направи позитивен репортаж. Видяла е хвалбата на тоя пич, цъкнала е точно едно линкче, за да види че такава организация наистина има и тоя верно е бил отличен с нещо (т.е. не е пълна партенка), направила си е репортажа и понеже той е станал съвсем приличен, останалите редактори на предавания са го взели и са си напълнили и те 2 минути от предаванията. И така. Няма схеми, корупции, свои хора... Истината е, че както за тези от Нова, така и за 99% от хората пред телевизорите, престижът на тази награда (или липсата на такъв престиж) не означава абсолютно нищо. Има ли международна организация? Има. Отличила ли е тоя? Да - значи го правим репортажчето. Ама то имало и други отличени, па имало по-заслужили, па... много важно.

Отговори на това съобщение
 Re: Световно признание за български фотограф
Автор: nyamago   
Дата:   07-02-21 02:40

Е, взел е награда човекът - и никъде не е казал, че други не са взели награди. Всичко е вярно, тогава.

"Здрасти - абе вЕрно ли, че Вуте бил спечелил кола от лотарията?"

"Абсолютно вЕрно. Само че не е Вуте, а Геле. И не е кола, а мотор. И не го е спечелил, а мотор го е сгазил."

Иначе абсолютно вЕрно [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Световно признание за български фотограф
Автор: diana2017   
Дата:   07-02-21 16:02

Изглежда че "колегата" ви си е организирал доста добре фалшив ПР и реклама, в схемата има замесени и един ресторант, както и няколко медии. Обаче медиите казват "Най-красивата сватбена снимка в света за миналата година е българска. Автор на кадъра, за който са гласували трима от четирима души в елитното жури, е Любомир Жипонов.

Страхотната новина разпространи самият майстор на обектива във Фейсбук."

Не е "случайно" споделяне от Фейсбук, а умишлено организирана манипулация и фалшиви новини с користна цел. Този човек и медиите, които са участвали в тази схема, плачат за солидни глоби от СЕМ и КЗК!

Отговори на това съобщение
 Re: Световно признание за български фотограф
Автор: nyamago   
Дата:   07-02-21 16:32

Ако това за манипулацията със съдействие на медии е толкова вярно, колкото изглежда - много жалко, мизерно [smilie2]

Но това, да се повторя от по-горе - не ни спира да поздравяваме истинските победители и успени таланти. Нека да се чуват!

Отговори на това съобщение
 Re: Световно признание за български фотограф
Автор: bogdanov   
Дата:   07-02-21 17:50

Ох завалията. Това стана мода май. Масово обявяват тройки от седмични конферанси за неземни, междугалактически успехи! Дали има и световен конферанс за заводски банкет ?

Отговори на това съобщение
 Re: Световно признание за български фотограф
Автор: Raffito   
Дата:   07-02-21 18:34

Имах намерение да пусна наградения кадър ...ама нъци..неможах.
Не само неможах...ами кадъра вече го нямаше!!!

lubomirjiponov
„Оптимизиране на снимки за социалните мрежи Фейсбук и Инстаграм“ • link in Bio

Искате ли да знаете как един сватбен фотограф оптимизира снимките си за Фейсбук и Инстаграм? Чудили ли сте се защо снимките ви понякога изглеждат размазани или с недобро качество, след като сте ги ъплоуднали онлайн? Как да качвате снимките си за Фейсбук и Инстаграм профилите си със запазено качество на изображенията? Прочетете публикацията в моя сайт и ще разберете отговорите на тези въпроси ???? • link in Bio

#lubomirjiponov #lubomirjiponovphotography


Отговори на това съобщение
 Re: Световно признание за български фотограф
Автор: Yog   
Дата:   07-02-21 18:34

доста се позабавлявах с "в схемата има замесени и един ресторант, както и няколко медии"[smilie5]

в щатите има десетки хиляди олигофрени, които вярват, че в мазетата на пицарии, хилъри клинтън ръководи сатанински кабал за педофилия и източване на кръвта на дечицата. за да я пият за вечна младост. та, човек е свободен да ВЕРВА (по дядо симеон) в каквото иска...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Световно признание за български фотограф
Автор: agop4o   
Дата:   07-02-21 18:55

До скоро вървеше реклама на въпросния фотограф и тук мисля.Е с тая тема му спестихте пари за рекламата[smile][smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Световно признание за български фотограф
Автор: bogdanov   
Дата:   07-02-21 19:36

Да попитам пак, някога някой да е учил някого как се снима на заводски банкет с вокалист мустакат човек с малко име Милко? Че един чужденец е намислил да присъди на наш сънародник почетна грамота и емотиконка с усмихнато човече на тази тема!?



Публикацията е редактирана (07-02-21 19:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Световно признание за български фотограф
Автор: swqaz   
Дата:   07-02-21 19:47


https://i.imgflip.com/1tbrbm.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Световно признание за български фотограф
Автор: Mrockerkata   
Дата:   07-02-21 19:50

Еййййййййййййййй,ама прекалена работа!
шИ каже човек, че е убил човек Любо!
Ужас,
ай стига де!
Любо е отличен, ДА.
И снимката му е добра, ДА.
Факт е обаче, че има още няколко български сватбени фотографи, които също са участвали в тези конкурси и са с отличени снимки,
а Цвети Делийска е класирана за миналата година дори в ТОП 5 за сватбената си фотография в света!
Което е далеч по-голямо постижение....но не е отразено по този начин.
Затова става въпрос.
Понеже нямам време да се обяснявам , а и желание нямам, само ще си копирам коментара, който написах снощи в групата ни към НАПСФВ.
За непосветените НАПСФВ означава Национална Асоциация на Професионалните Фото и Видеооператори.
,,Ама че шеметно стана. А всъщност, във всеки един коментар има ИСТИНА! И всеки е прав, в някаква степен. Аз виждам едно добронамерено отношение/поне в началото/ към Любо....и от Бони и от Пепи и от всички критикуващи го.... че има малко или много изопачаване. /волно или неволно/. Но пък това според мен дори самият Любо не е предполагал, че ще добие такива размери и разтръбяване из медиите. Реално заглавията са най-недостоверни.......... за което се съмнявам, да има той вина. И от там стана очевидно проблем. Любо е човек и професионалист и приятел, когото аз искрено харесвам и уважавам! И занапред ще е така. Рядко се срещат толкова възпитани, млади устремени хора, които се трудят честно и с Любов и успяват. Лично за мен, това няма да промени отношението ми към него. Защото го възприемам като цяло, впечатленията ми не са от месеци, а от доста дълго време........и това, че медиите го изстреляха и той пое вълната......е моментна слабост. Всеки може да залитне. Въпросът е в същността си какъв е."
Тъй че, поспрете се, без да познавате някого и без да знаете за какво иде реч да обсъждате и ОСЪЖДАТЕ!

Отговори на това съобщение
 Re: Световно признание за български фотограф
Автор: hotsnail   
Дата:   07-02-21 19:57

Mrockerkata тъпо е, но когато човек е публична личност публично го съдят. Така е традиционно устроен света - има публични хора, които с лицемерие и много старание държат чист публичен профил. Има си частни граждани, които предпочитат да не споделят много и съответно ако не вредят на другите, не ги съдят. Когато си публична личност отнасяш отношението за такава. Да много лесно може обществото да те линчува.

Отговори на това съобщение
 Re: Световно признание за български фотограф
Автор: swqaz   
Дата:   07-02-21 20:00

Мария, какво точно да спрем, и какво да не осъждаме?

Отговори на това съобщение
 Re: Световно признание за български фотограф
Автор: asahi   
Дата:   07-02-21 20:00

Снимката ми харесва.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »