Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Fujifilm GFX 100S
Автор: sauron69   
Дата:   27-01-21 21:20

https://www.dpreview.com/news/1997605001/fujifilm-gfx-100s-offers-100mp-in-a-smaller-less-expensive-...

Докатото в по-долната тема споровете кой е по-велик Сони или Канон икисело ли е граздето текат с пълна сила, Фуджи тихомълком пуснаха
камера със 100мп, по-голям сензор и цена 5,999долара.
Не че сега няма пак да почнат да се обясняват какви кусури има апарата, но за мен съотношението като цена/качество няма конкуренти.

102MP BSI-CMOS 44 x 33mm medium format sensor
Image stabilization system rated at up to 6EV
Continuous shooting at up to 5 fps with C-AF
4K video at up to 30p with HDMI output of 10-bit 4:2:2 or 12-bit Raw footage
Multi-shot 400MP mode for static subjects
2.36M-dot rear touchscreen with two-axis tilt
Fixed 3.69M-dot OLED EVF with 0.77x equiv. magnification
Lossy, lossless or uncompressed Raw in 16 or 14-bit
Twin UHS-II SD card slots
NP-W235 battery, rated at 460 shots

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: sauron69   
Дата:   27-01-21 21:27

https://jonasraskphotography.com/2021/01/27/fujifilm-gfx100s-gf80mm-f1-7-first-look-more-than-full-f...

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: papi   
Дата:   27-01-21 21:27

да попитам за чии са ви тези 100 мгп ?!
не помните ли времената когато и на 6 мгп бяхте доволни ...


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: Yog   
Дата:   27-01-21 21:37

Интересно ми е защо ги правят 4:3 Аз по принцип харесвам този формат, но точно в това, в което такава камера би била най-силна, пейзажната фотография, като че ли 3:2 е по-удачно. Но това не би ме спряло да я купя, ако имах 12 хиляди лева за хобито [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: Simbon4o   
Дата:   27-01-21 21:48

"съотношението като цена/качество няма конкуренти."

Kачество на какво? Качеството на мегапикселите? Някои от нещата, които можеш да снимаш без проблеми с въпросното сони с това фуджи ще ти е доста по-трудно. :) Същото е и ако искаш да снимаш 400мп пейзаж или статична сцена някаква, със сонито ще ти е по-трудно. И някакси сонито снима 4 пъти повече пиксели на видео примерно... качество да видиш.

Различни инструменти са. Иначе новото 100мп фуджи за мен лично поправи всичко сбъркано в предишния модел. Супер са го барнали, удобно, с добри възможности за много ситуации.



Публикацията е редактирана (27-01-21 22:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: sauron69   
Дата:   27-01-21 23:53

То е ясно че универсална камера, която да е най-добра във всичко няма да има. Другото е въпрос на приоритети. И на кеф. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: hotsnail   
Дата:   28-01-21 00:06

То и тука има опции.

Хасел т.е. DJI сега имат сходен сегмент. Могат да му сложат и дрон.

Има и фейз 1, които имат доста работи за професионалисти - най-важното пазар с хора с работа, обективи....

Иначе фуджака е интересен. За среден формат има супер много екстри. 4к видео е впечатляващо. Дори за това ще има някакви клиенти.

Трябва да видим някакви сравнения. Първите фуджаци в общи линии бяха на ниво на А7Р и Д8х0 апаратите като снимки. Добавяме и липсата на оптика и в общи линии скъп инструмент за гъзария.

Дали тази камера дава повече от А7р4 или дори Р5 е интересно да се види с примери. Със сигурост оптиката и много ограничава. В общи линии не го виждам за нещо различно от студийни рекламни кадри и отчаяни пейзажисти.



Публикацията е редактирана (28-01-21 00:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: uri64   
Дата:   28-01-21 01:55

hotsnail написа:

> В общи линии не го виждам за нещо различно от студийни рекламни
> кадри и отчаяни пейзажисти.

Човеко, това е гейзер направо! [smile] Апотеоз! [smilie5] Трябва да се изсече със златни букви на плоча от Карарски мламор. Направо уби Тони и Челси с права лопата [smilie24] [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: lamerko   
Дата:   28-01-21 02:33

Ами... Сони утре като пуснат среднофроматна камера с идентични възможности и същия сензор, изведнъж тяхната камера ще стане универсална, но най-добра във всичко [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: hansto   
Дата:   28-01-21 07:06

Гледах вчера събитието по представянето и отново бях приятно изненадан, добре че имаше субтитри на повечето че японския английски не е супер ясен :)
Относно 100с - не знам как са успяли да вкарат IBIS-a в толкова по-малко тяло (+ - FF)и с по-нов фърмуер от 100-то ще е нещо уникално. Бърз фокус, изобщо дано някой ден да пипнем това чудо.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: hotsnail   
Дата:   28-01-21 08:48

...и Сони и Канон да пуснат все тая ако нямат и 15-тина обектива и 5-10 хиляди клиенти.

Миналата година добавиха някакви лупи от Фуджи.

Ще видим. Вземете по един, пък покажете шедьоври недостижими с други системи останалото е ала бала.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: hansto   
Дата:   28-01-21 09:03

@hotsnail май всички знаем, че има какво да кажеш за Сони, ама защо и в темата за фуджи всичко извърташ, че пак сони?

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: hotsnail   
Дата:   28-01-21 09:34

hansto хайде да не разваляме поредна тема с лични глупости.

Аз писах, каквото си мисля за тази камера. Няма лошо да не сме съгласни един с друг. За туй света е разнообразен.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: hansto   
Дата:   28-01-21 09:51

не се заяждам, не обичам, констатирам единствено, че правиш препратки към други камери, а за фуджи си написал за 4к видео само.
Японците много хитро се опитаха да сравняват тяхната с ФФ камера откъм тегло и рекламен слоган "more than full frame", ще е интересно колко ще могат да привлекат ФФ фотографи. Факт е, че последната година нямат слаб продукт - ХТ4, X100V, XS10, 50mm 1.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: ATHOM   
Дата:   28-01-21 10:06

"Ще видим. Вземете по един, пък покажете шедьоври недостижими с други системи останалото е ала бала."

Абсолютно същото е валидно и за прелюбимата ти марка Сони и новата им камера.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: hotsnail   
Дата:   28-01-21 10:25

Точно така е. Тази камера е революционна за формата си. 4К видеото е огромно достижение на този размер сензор. 5 к/с също са много. Ако АФ е подобен на Х-Т4 това също е много.

При фул фрейма сега явно уклона във високия сегмент е към супер много кадри в секунда 20 дори 30 вече, сравнително много мегапиксели 50 и 60 понякога, страшно бърз и надежден АФ, невероятни трикове за видео, 8к видео. Наличие 20 или 30к/с и безумно бърз АФ и визьор без лаг, вероятно е полезно за някои ситуации...ако снимаш спорт или животни. За съжаление не съм снимал подобни неща от година.

Лично за мен сега по-интересна е компактността, която улисани в стопове, кадри в секунда и резолюции загубихме. Дали това не е по-важната камера за Фуджи и нас като фотографи? Не се дискутира, няма реклами... малко пренебрегната пък всъщност де да знам.....



Публикацията е редактирана (28-01-21 10:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: kvakioh   
Дата:   28-01-21 10:38

Кирил, тази бесна мантра за компактността защо за пореден път не на място?? В средния формат с пикселите няма как, малките деца го знаят. Също и за пейзажите и т.н. Много по-малко са портретистите от останалите.
Аз лично след като видях резултатите от предишната 100 мпикс камера и макро се замислям сериозно за 50-те и по-малката камера. 2 обектива-широк и макро стигат.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: hotsnail   
Дата:   28-01-21 10:44

Два обектива.... ммм аз сега си минимизирах системата с 4 обектива. По-малко ще ми е трудно. За Х-Е4 мисля, че мога да намеря подобни 4 обектива и може би ще са по-компактни.

От средноформатните 16 битовите си струват. Имаше първоначално 14 битови, които дават същата картинка като Д850 или А7р3 и просто няма смисъл да плащаш за по-скъпи обективи, за да имаш по-бавен фокус

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: kvakioh   
Дата:   28-01-21 10:56

Пробвай със среден формат с двата, които казах и ще разбереш. Не е голяма работа и АФ да го пробутваш и него тук. Картинката е важна само.
Иначе и аз не успявам с под 3бр на по-малките формати.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: my.point.of.view   
Дата:   28-01-21 10:56

Ако обективът е несменяем, го взимам.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: uri64   
Дата:   28-01-21 11:58

Не е, но пък можеш да си сложиш капачка с дупка и да имаш пинхолка за 12К [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: uri64   
Дата:   28-01-21 12:01

hotsnail написа:

> Два обектива.... ммм аз сега си
> минимизирах системата с 4
> обектива. По-малко ще ми е трудно.


https://i.pinimg.com/originals/04/ba/1a/04ba1a443c6d41fe381c9cd681a934ca.jpg



[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: my.point.of.view   
Дата:   28-01-21 12:13

Аз си минимизирах системата до 1 обектив, а често и по-малко.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: my.point.of.view   
Дата:   28-01-21 13:02

А то като е кропка на кропката, какво му е нормалното фокусно разстояние? 65 мм?

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: io_bs   
Дата:   28-01-21 14:27

Фулфреймите са кропки на MF [smilie5] Иначе да - 63 mm е „нормалният“ обектив, който Фуджи предлагат. Макар това разстояние да е по-дълго от диагонала на сензора, който е 55мм.

А относно писанията на hotsnail - X-E4 можеше да е важна камера, но доста я отрязаха спрямо предната версия. Честно казано не знам защо някой би предпочел това тяло вместо X-S10 или X-T30.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »