Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Fujifilm GFX 100S
Автор: sauron69   
Дата:   27-01-21 21:20

https://www.dpreview.com/news/1997605001/fujifilm-gfx-100s-offers-100mp-in-a-smaller-less-expensive-...

Докатото в по-долната тема споровете кой е по-велик Сони или Канон икисело ли е граздето текат с пълна сила, Фуджи тихомълком пуснаха
камера със 100мп, по-голям сензор и цена 5,999долара.
Не че сега няма пак да почнат да се обясняват какви кусури има апарата, но за мен съотношението като цена/качество няма конкуренти.

102MP BSI-CMOS 44 x 33mm medium format sensor
Image stabilization system rated at up to 6EV
Continuous shooting at up to 5 fps with C-AF
4K video at up to 30p with HDMI output of 10-bit 4:2:2 or 12-bit Raw footage
Multi-shot 400MP mode for static subjects
2.36M-dot rear touchscreen with two-axis tilt
Fixed 3.69M-dot OLED EVF with 0.77x equiv. magnification
Lossy, lossless or uncompressed Raw in 16 or 14-bit
Twin UHS-II SD card slots
NP-W235 battery, rated at 460 shots

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: sauron69   
Дата:   27-01-21 21:27

https://jonasraskphotography.com/2021/01/27/fujifilm-gfx100s-gf80mm-f1-7-first-look-more-than-full-f...

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: papi   
Дата:   27-01-21 21:27

да попитам за чии са ви тези 100 мгп ?!
не помните ли времената когато и на 6 мгп бяхте доволни ...


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: Yog   
Дата:   27-01-21 21:37

Интересно ми е защо ги правят 4:3 Аз по принцип харесвам този формат, но точно в това, в което такава камера би била най-силна, пейзажната фотография, като че ли 3:2 е по-удачно. Но това не би ме спряло да я купя, ако имах 12 хиляди лева за хобито [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: Simbon4o   
Дата:   27-01-21 21:48

"съотношението като цена/качество няма конкуренти."

Kачество на какво? Качеството на мегапикселите? Някои от нещата, които можеш да снимаш без проблеми с въпросното сони с това фуджи ще ти е доста по-трудно. :) Същото е и ако искаш да снимаш 400мп пейзаж или статична сцена някаква, със сонито ще ти е по-трудно. И някакси сонито снима 4 пъти повече пиксели на видео примерно... качество да видиш.

Различни инструменти са. Иначе новото 100мп фуджи за мен лично поправи всичко сбъркано в предишния модел. Супер са го барнали, удобно, с добри възможности за много ситуации.



Публикацията е редактирана (27-01-21 22:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: sauron69   
Дата:   27-01-21 23:53

То е ясно че универсална камера, която да е най-добра във всичко няма да има. Другото е въпрос на приоритети. И на кеф. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: hotsnail   
Дата:   28-01-21 00:06

То и тука има опции.

Хасел т.е. DJI сега имат сходен сегмент. Могат да му сложат и дрон.

Има и фейз 1, които имат доста работи за професионалисти - най-важното пазар с хора с работа, обективи....

Иначе фуджака е интересен. За среден формат има супер много екстри. 4к видео е впечатляващо. Дори за това ще има някакви клиенти.

Трябва да видим някакви сравнения. Първите фуджаци в общи линии бяха на ниво на А7Р и Д8х0 апаратите като снимки. Добавяме и липсата на оптика и в общи линии скъп инструмент за гъзария.

Дали тази камера дава повече от А7р4 или дори Р5 е интересно да се види с примери. Със сигурост оптиката и много ограничава. В общи линии не го виждам за нещо различно от студийни рекламни кадри и отчаяни пейзажисти.



Публикацията е редактирана (28-01-21 00:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: uri64   
Дата:   28-01-21 01:55

hotsnail написа:

> В общи линии не го виждам за нещо различно от студийни рекламни
> кадри и отчаяни пейзажисти.

Човеко, това е гейзер направо! [smile] Апотеоз! [smilie5] Трябва да се изсече със златни букви на плоча от Карарски мламор. Направо уби Тони и Челси с права лопата [smilie24] [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: lamerko   
Дата:   28-01-21 02:33

Ами... Сони утре като пуснат среднофроматна камера с идентични възможности и същия сензор, изведнъж тяхната камера ще стане универсална, но най-добра във всичко [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: hansto   
Дата:   28-01-21 07:06

Гледах вчера събитието по представянето и отново бях приятно изненадан, добре че имаше субтитри на повечето че японския английски не е супер ясен :)
Относно 100с - не знам как са успяли да вкарат IBIS-a в толкова по-малко тяло (+ - FF)и с по-нов фърмуер от 100-то ще е нещо уникално. Бърз фокус, изобщо дано някой ден да пипнем това чудо.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: hotsnail   
Дата:   28-01-21 08:48

...и Сони и Канон да пуснат все тая ако нямат и 15-тина обектива и 5-10 хиляди клиенти.

Миналата година добавиха някакви лупи от Фуджи.

Ще видим. Вземете по един, пък покажете шедьоври недостижими с други системи останалото е ала бала.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: hansto   
Дата:   28-01-21 09:03

@hotsnail май всички знаем, че има какво да кажеш за Сони, ама защо и в темата за фуджи всичко извърташ, че пак сони?

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: hotsnail   
Дата:   28-01-21 09:34

hansto хайде да не разваляме поредна тема с лични глупости.

Аз писах, каквото си мисля за тази камера. Няма лошо да не сме съгласни един с друг. За туй света е разнообразен.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: hansto   
Дата:   28-01-21 09:51

не се заяждам, не обичам, констатирам единствено, че правиш препратки към други камери, а за фуджи си написал за 4к видео само.
Японците много хитро се опитаха да сравняват тяхната с ФФ камера откъм тегло и рекламен слоган "more than full frame", ще е интересно колко ще могат да привлекат ФФ фотографи. Факт е, че последната година нямат слаб продукт - ХТ4, X100V, XS10, 50mm 1.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: ATHOM   
Дата:   28-01-21 10:06

"Ще видим. Вземете по един, пък покажете шедьоври недостижими с други системи останалото е ала бала."

Абсолютно същото е валидно и за прелюбимата ти марка Сони и новата им камера.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: hotsnail   
Дата:   28-01-21 10:25

Точно така е. Тази камера е революционна за формата си. 4К видеото е огромно достижение на този размер сензор. 5 к/с също са много. Ако АФ е подобен на Х-Т4 това също е много.

При фул фрейма сега явно уклона във високия сегмент е към супер много кадри в секунда 20 дори 30 вече, сравнително много мегапиксели 50 и 60 понякога, страшно бърз и надежден АФ, невероятни трикове за видео, 8к видео. Наличие 20 или 30к/с и безумно бърз АФ и визьор без лаг, вероятно е полезно за някои ситуации...ако снимаш спорт или животни. За съжаление не съм снимал подобни неща от година.

Лично за мен сега по-интересна е компактността, която улисани в стопове, кадри в секунда и резолюции загубихме. Дали това не е по-важната камера за Фуджи и нас като фотографи? Не се дискутира, няма реклами... малко пренебрегната пък всъщност де да знам.....



Публикацията е редактирана (28-01-21 10:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: kvakioh   
Дата:   28-01-21 10:38

Кирил, тази бесна мантра за компактността защо за пореден път не на място?? В средния формат с пикселите няма как, малките деца го знаят. Също и за пейзажите и т.н. Много по-малко са портретистите от останалите.
Аз лично след като видях резултатите от предишната 100 мпикс камера и макро се замислям сериозно за 50-те и по-малката камера. 2 обектива-широк и макро стигат.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: hotsnail   
Дата:   28-01-21 10:44

Два обектива.... ммм аз сега си минимизирах системата с 4 обектива. По-малко ще ми е трудно. За Х-Е4 мисля, че мога да намеря подобни 4 обектива и може би ще са по-компактни.

От средноформатните 16 битовите си струват. Имаше първоначално 14 битови, които дават същата картинка като Д850 или А7р3 и просто няма смисъл да плащаш за по-скъпи обективи, за да имаш по-бавен фокус

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: kvakioh   
Дата:   28-01-21 10:56

Пробвай със среден формат с двата, които казах и ще разбереш. Не е голяма работа и АФ да го пробутваш и него тук. Картинката е важна само.
Иначе и аз не успявам с под 3бр на по-малките формати.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: my.point.of.view   
Дата:   28-01-21 10:56

Ако обективът е несменяем, го взимам.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: uri64   
Дата:   28-01-21 11:58

Не е, но пък можеш да си сложиш капачка с дупка и да имаш пинхолка за 12К [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: uri64   
Дата:   28-01-21 12:01

hotsnail написа:

> Два обектива.... ммм аз сега си
> минимизирах системата с 4
> обектива. По-малко ще ми е трудно.


https://i.pinimg.com/originals/04/ba/1a/04ba1a443c6d41fe381c9cd681a934ca.jpg



[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: my.point.of.view   
Дата:   28-01-21 12:13

Аз си минимизирах системата до 1 обектив, а често и по-малко.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: my.point.of.view   
Дата:   28-01-21 13:02

А то като е кропка на кропката, какво му е нормалното фокусно разстояние? 65 мм?

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: io_bs   
Дата:   28-01-21 14:27

Фулфреймите са кропки на MF [smilie5] Иначе да - 63 mm е „нормалният“ обектив, който Фуджи предлагат. Макар това разстояние да е по-дълго от диагонала на сензора, който е 55мм.

А относно писанията на hotsnail - X-E4 можеше да е важна камера, но доста я отрязаха спрямо предната версия. Честно казано не знам защо някой би предпочел това тяло вместо X-S10 или X-T30.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: my.point.of.view   
Дата:   28-01-21 14:49

Ако извадят 55 мм като "нормален", им остават по-малко обективи за широкоъгълни :)
Така могат да викат - ето, ето - тоя е 21 мм, приравнен е 16 мм, ултраширок.

А има ли опция да ми махнат цветното фолио пред матрицата и да снимам черно-бяло?

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: George_Todoroff   
Дата:   28-01-21 21:52

hotsnail написа:

> Първите фуджаци в общи линии бяха
> на ниво на А7Р и Д8х0 апаратите като
> снимки. Добавяме и липсата на
> оптика и в общи линии скъп
> инструмент за гъзария.

>
> Публикацията е редактирана (28-01-21
> 00:14)

Учудвам се как може изобщо да приравняваш среден формат сензор, пък бил той и 44х33, с фул фрейм?! Били на нивото на Сони и Никон?! Такива изказвания са за топ бисери във форума просто...
Блажени са невежите!

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: hotsnail   
Дата:   28-01-21 22:23

Кое са бисери? Виж им картинките вместо да пълниш с безумия.

14 бита. Същата картинка, дето се разпада по същия начин.......ако искаш и тестове гледай и каквото искаш. Бяха тотално безсмислени.

Да 44мм ако няма някаква екстра като 16-те бита е пълно безумие....малко и скъпи обективи и никаква полза.

Новия обаче е друга бира. Ще дойдат примери ще сравняваме. За картинката съм оптимист.



Публикацията е редактирана (28-01-21 22:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: kvakioh   
Дата:   28-01-21 22:35

Видимо ли е 14бита и 16 разликата?? Или е набито окото да "разпознава" каквото му харесва?? Така като се говори за битове, може ли малко разяснение, че не всеки знае що и как се различават. Като се каже-Гледай, добре е да се каже кое и как..., нали?
Има достатъчно обективи, даже на 1.4 вече.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: ATHOM   
Дата:   28-01-21 22:37

[smilie18] Сони сектата в действие. [smilie18]

Точно на този човек да му обясняваш за картинката на GFX е...[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: George_Todoroff   
Дата:   28-01-21 23:17

@hotsnail чисти бисери са ти приказките! Снимал ли си с тия камери или четеш други безумни хора дето ги сравняват със Сони-телевизорите? Щото има един безумец в чужд форум да разправя как не виждал разликата между Сони и Хаселблад/Фейс 1. На Сони обективчетата не могат да стъпят на малкото пръстче на GF обективите, ама това трябва да го видиш - не да го прочетеш.
И преди да си изказал друг бисер, и ако ти е интересно, мога да ти покажа, щото ползвам системата от година и половина. Снимал съм и с GFX 100 и да ти кажа, ама хич не се доближават до Сони или Никон (10 години съм снимал с Никон), ама грам - в друг вселена са просто.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: hotsnail   
Дата:   29-01-21 00:38

чакай сега първите 50-ки на 14 бита и 16 битовия 100мп са различни сензори.


тука обяснявате какви шедьоври излизат от 14 битовия 50мп сензор и как нямало кой да го стигне.... хайде покажете ми тия уникатни шедьоври с 50мп 14 битов сензор.

Има хиляди сравнения и роу файлове по мрежата не съм видял един, дето да е непостижим с д850....


Снимал ли съм.... ми не. Няма и желание. Едно време мислих да си купя подобен и гледах гледах...ми не. Съжалявам. Не.

Зя 100мп сензор не споря. Там вече наистина е друга категория. Съгласен съм. Писах и за новия, че очаквам да е страхотна картинка.

Сигхрно и еквивалента на 85/1.8 за 3000 долара е супер острилка, ама дали си струва малко по-острия образ спрямо някаква сигмица за 2000 левчета, която и по-добре ще маже фона ако това Ви се иска....

за мен не си струва. Може да съм тъп любител да ръся бисери ама обекиви на 3-4 пъти по-високи цени, със супер ограничен избор и сензор, който не предлага нищо повече да го величаят тука.... еми ок, щом Ви влече....

За 16 битовите 50-ки на хасел и фейз 1 и не знам дали фуджи пуснаха подобна съм също съгласен че са различни. Много отдавна имаше един човек ги сравянва с д800 мисля и роу файлове беше сложил... имаше разлика някаква, за него съществена.



Публикацията е редактирана (29-01-21 00:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: uri64   
Дата:   29-01-21 01:54

hotsnail написа:

> .... Писах и за новия, че
> очаквам да е страхотна картинка.....


Да припомня какво написа, че очакваш от новия:

hotsnail написа:

> В общи линии не го виждам за нещо различно от студийни рекламни
> кадри и отчаяни пейзажисти.

Честно, мисля, че в тая тема надмина самия себе си [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: hotsnail   
Дата:   29-01-21 02:50

Юри ако не вадиш по една дума а прочетеш целия параграф или пост, ще видиш какво имам в предвид нали?

>>>>> Със сигурост оптиката и много ограничава.<<<<<

Това е предното изречение!

Писах, че обективите са малко и скъпи! 2700 долара е в щатско 110 Ф/2 ......имат още 4~5 обектива и всички са над 2000 долара, няма нито един над 120мм ......то 120мм приравнени са 90 май на фул фрейм. Та ако искаш малко по близък портрет или бюти да снимаш и се оказва, че няма обектив за тая цел. Хората ползват на канон и никон 180 макро например т.е. Нещо около 240мм макро на това Фуджи ..,ама няма. (Прочие за Сони също е проблем това т.е, няма 180 макро още, но мога да ползвам канонските модели с адаптер. А и 135-цата на Сони фокусира от 60-70см та става)



Публикацията е редактирана (29-01-21 02:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: ATHOM   
Дата:   29-01-21 08:46

Когато обработиш поне 100-тина кадъра от такава камера, тогава приказвай какво може и какво не. Иначе си лалаш ей така, за лалането.

Спориш с човек, който си изкарва хляба с тази система, обяснява ти че е снимал и с Никони една камара години, ама не, ти знаеш по-добре.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: George_Todoroff   
Дата:   29-01-21 09:46

Титан! Я погледни пак дали няма нищо над 120mm? Виж и дали са 5-6 обектива също?
А сигма струва толкова, защото толква си може. Колкото плащаш толкова получаваш. И въобще не става дума за "острилки", не е това най-важното в един обектив. Ама тука специалистите търсят бокенце и да е остричко...
Шедьоврите нали знаеш, че не излизат от камерата? И помисли пак колко е важно и за какво е важно гъстота и размер на пиксела съотнесен към площ на сензора преди да сравняваш среден формат с 35 мм. Физика! Нищо не величая аз специално. Намерил съм това дето ми върши най-добра работа и ми служи чудесно. Дразня се ма форумни драскачи дето не са пипнали, ама са много компетенти, щото в нета има много написано от други такива. Айде със здраве! Със стената не ми се спори!

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: sauron69   
Дата:   29-01-21 09:59

9 твърди и 3 зума

GF 23mm f/4 R LM WR
GF 30mm f/3.5 R WR
GF 45mm f/2.8 R WR
GF 50mm f/3.5 R LM WR
GF 63mm f/2.8 R WR
GF 80mm f/1.7 R WR
GF 110mm f/2 R LM WRGF
GF 120mm f/4 R LM OIS WR Macro
GF 250mm f/4 R LM OIS WR
GF 32-64mm f/4 R LM WR
GF 45-100mm f/4 R LM OIS WR
GF 100-200mm f/5.6 R LM OIS WR
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: swqaz   
Дата:   29-01-21 10:07

Добре де, не му се ядосвайте на човека! Това си е здравословен проблем. За него всичко е подробни изчисления, и всичко е на теория. Досега не е показал нищо на практика.
hotsnail дори е пленен единствено от теоретичния краен резултат, изобщо не се интересува от действителния.
Той смята, че на теория само с изчисления могат да се създадат най-великите шедьоври в изкуството, които ще премахнат необходимостта от човешки фактор в изкуството.
Скоро като сложат гридове за всички композиционни теории в камерите на Сони, и ги направят да ти изписва директно във визьора кое правило улавяш при всяко разместване, тогава вече той ще получи нирвана и ще се възнесе.
Разбира се безпогрешните математически шедьоври ще ви харесват само на теория, но за това на него знаете през кое му е [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: hotsnail   
Дата:   29-01-21 10:15

George_Todoroff успех и късмет. Важно е на Вас да Ви върши работа.


swaqaz заради малки душици като теб никога няма да споделя снимка в ФФ

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: swqaz   
Дата:   29-01-21 10:20

hotsnail, убеден съм, че това е причината все още да има други фотографи. Ако споделиш, може и всички да спрат да ти говорят както всички спират да говорят на доктор Джорджано като им покаже снимките си :))))))

Това с малките душици как го смяташ?

А тези без душиците, които са само математика, за тях какво?

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: hotsnail   
Дата:   29-01-21 10:32

Sqwaz аз не съм художник. Но заради снимките съм виждал така от далече един двама. Чел съм малко за изобразително изкуство. Дори лекции, които са за начално обучение на художници.не мога да се сборя с четка или молив, не мога и боя да забъркам - имам бегла идея как става, но не мога. Мяркал съм някоя картина. Даже съм си задавал въпроса как са направили. Може би дори по National Geographic съм гледал някое филмче за сикстинската капела и вероятно за Флоренция. Даже и в музей съм влизал, може би повече от веднъж. На база тия ограничени данни съм забелязал, че хората малко от малко през Ренесанса са си планирали творбите. Това споделих в другата тема. В тия ограничени данни не съм видял правило на третините.

За какво го дъвчете това. my.point.if.view и още 4-5 човека също го обясниха. Ама не та не. Нямало пропорции, всеки си мажел със самороден талант и това е......

Малко повече уважение проявете, имаме училища за художници, имаме художествена академия. Тия хора там времето ли си губят, щом е само да самороден талант?

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: ecobo   
Дата:   29-01-21 10:41

Върховна камера на убийствено добра цена! Дядо Коледа да се стяга.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: ecobo   
Дата:   29-01-21 11:00

написа:


> Малко повече уважение проявете,
> имаме училища за художници, имаме
> художествена академия. Тия хора
> там времето ли си губят, щом е само
> да самороден талант?

Там се учат техники. Това да можеш да пренесеш на платното каквото виждат очите ти или каквото ражда въображението ти е 100% дар от Господ. Ако не беше така, всеки, минал през Академията, щеше да е велик художник. А всъщност повече от 90% от завършилите там изобщо не успяват да се реализират като ходожници, и това не е щото са учили нещо друго от успешните 10%.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: swqaz   
Дата:   29-01-21 11:20

Кои са тези, които са го обяснили? Доктор Джорджано ли, какво е обяснил? Човек който имитира 100% всичко, от тези на които се кефи, дори опитва да е със същите камери и тнт. Такива ли да ни обясняват? Душевно болни, които твърдят, че като си покажат снимките създава депресии на хората, които са ги видели :)))
За какви пропорции говориш? Какво общо имат те с композиционните правила?
Аз лично мога да ти нарисувам човек(крачещ, седнал, бягащ) напълно реалистично изглеждащ без да знам изчислените пропорции(защото не ги знам). Тези пропорции са за тези, които не могат без да измерят, но това няма нищо общо с темата там. Правалита за пропорциите са като правилата за експонацията на звездите както друг е обяснил там. Това са истински правила, които трябва да спазваш ако искаш точно определени неща, стига да ги искаш де.

Правилата за пропорциите на човешкото тяло ти дават реалистичен изглед на човек, ок. Какво ти дава правилото за златното сечение? Това правило ли е изобщо, или препоръка за нещо си?

Великите артисти са под 1% на хората, останалите са анализирали творбите им и са си извадили някои изводи, с които да помогнат на начинаещите по лесно да имитират великите, с което да научат нещо от тях. Но имитирането на композицията на велик артист няма да вдъхне живот на посредствеността ти ако си посредствен. Великия ако реши да промени любимата си композиция с такава, която не е ползвал досега, и все още не е превзета от математиците, пак ще постигне впечатляващ резултат, което ти с механичния си мозък няма да можеш да си обясниш.

hotsnail:
...аз не съм художник...

И фотограф не си [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: uri64   
Дата:   29-01-21 11:38

Това е тема за Fujifilm GFX 100S (макар, че независимо какви са му били намеренията Киро успя да набози и нея), та не е зле тия разправии да се изтеглят другаде.

Малко се трие и бан-ва в тоя форум като цяло.


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: swqaz   
Дата:   29-01-21 11:39


Изкуствения(но с някои ограничения) интелект каза:

"...Малко повече уважение проявете, имаме училища за художници, имаме художествена академия. Тия хора там времето ли си губят, щом е само да самороден талант?"

Ами за какви мислиш че е? Разбира се, че тези без талант само си губят времето там. Ти какво си мислеше?

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: hotsnail   
Дата:   29-01-21 11:39

Не съм фотограф. Друга професия имам факт. Любител снимам съм. Претендирам, че знам как да държа апарата и какво правят копчетата. Дори понякога правя по някоя снимка. Подарявам ги. Не продавам снимки. Ако тоя дето съм снимал се зарадва и на мен ми харесват ми стига.

Не разбирам за какво спориш?

Някъде писал ли съм, че със сметки стават картини?

Писах, че някои хора явно са ползвали сметки за да си направят картините, така са писали и в записките си. Конкретно дискутирахме записките на Леонардо.

ПП спирам да пиша тука. Ако пишете нещо интересно добре. Ама ....



Публикацията е редактирана (29-01-21 11:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: swqaz   
Дата:   29-01-21 11:48


...Някъде писал ли съм, че със сметки стават картини?...

Мда. Каза, че без сметки не става!

Постоянно се извърташ като доктор по физиология :)))))

Сега в тази тема правиш същото. Хващаш се за науката когато сензора на любимото ти сони доказано превъзхожда сензора на камерата, която искаш да смажеш с него:))), но когато науката е дава предимство на другия сензор, както е в случая, тогава изведнъж науката не е важна а някакви теоретични резултати, които ти дори и не разбираш.

Я сега кажи, науката какво казва за сензора на Fujifilm GFX 100S сравнен със сензора на някое сони? Или точно в този случай науката не е важна? Защото твърдиш, че резултатите са еднакви.
Айде изведи доказателствата за твърденията си.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: mitpis   
Дата:   29-01-21 12:14

Между другото за тези фуджита има евтини добри преходници към канонски и никонски обективи, друг въпрос е тези обективи дали могат да покрият изискванията на толкова голям сензор. Доколкото бях чел, май автоматично минавали в кроп режим.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: io_bs   
Дата:   29-01-21 12:22

написа:

> Между другото за тези фуджита има
> евтини добри преходници към
> канонски и никонски обективи, друг
> въпрос е тези обективи дали могат
> да покрият изискванията на
> толкова голям сензор. Доколкото
> бях чел, май автоматично минавали
> в кроп режим.

Камерата няма как да разпознае, че е закачен FF обектив на нея - дори да е сложен „умен адаптер“. Иначе има някои FF обективи, които се справят добре и на по-голямата матрица. В Dpreview - medium format форума има примери.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: mitpis   
Дата:   29-01-21 12:30

Не съм запознат чесно казано, стори ми се бях чел нещо подобно.Онтосно X-E4 най-голяма загуба според мен от орязването е премахването на задната врътка.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: farushko   
Дата:   29-01-21 13:54

https://www.youtube.com/watch?v=qMna8UzyneM


Страхотно видео.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: ATHOM   
Дата:   29-01-21 15:58

Тилт шифт обективите работят добре по разбираеми причини.

На Сигма АРТ серията:

14-24 покрива от 17мм (приравнено 14мм на GFX) нагоре ако се изреже сенника
40mm f1.4 покрива 95% широко отворен, ако се затвори до 2,5 покрива на 100% след прилагане на профила в LR
85mm ART покрива на 100%
105 ART покрива на 100%

Още доста Канонски и Никонски стъкла покриват, но не мога да ги цитирам по памет, тези горе ги знам щото за някои съм се интересувал, а други съм ги и ползвал.

@mitpis - не, камерата си стои в режима в който си я сложил. Не преминава автоматично в 35мм режим.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: krstef   
Дата:   29-01-21 18:22

Ако поради ниската цена за подобна камера успее да се масовизира, тамрон, сигма и самянг ще се надпреварват да й правят от хубави, по-хубави стъкла.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: asahi   
Дата:   29-01-21 18:34

Това Flash X sync speed 1/125 sec можеше да е по-добре. Каква е динамиката на сензора?


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: vth41   
Дата:   29-01-21 19:08

Photographic Dynamic Range

Модела е по-стария от 2019 г, но (ако не греша) сензора е същия.


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: ATHOM   
Дата:   29-01-21 20:00

asahi, не знам как работи и защо е така, но на 50с-ката безпроблемно имам HSS със Godox Xpro тригер и каквато светкавица от Godox се сетиш.

Сега като се замисля, не съм пробвал със светкавица директно върху камерата...


Edit: да, потвърдено. Светкавица директно върху хотшу - 1/125.



Публикацията е редактирана (29-01-21 20:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: hansto   
Дата:   29-01-21 20:29

на Х маунт камерите лимита на ХСС не е ли показан на скоростта с едно Х след това - на хт20 е 180х?
може и на медиум-ките да е така ?

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: ATHOM   
Дата:   29-01-21 21:59

Така е.

Как работи и защо работи HSS-а обаче, нямам никакво понятие.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: asahi   
Дата:   30-01-21 01:12

HSS е една друга бира.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: scuba_d   
Дата:   30-01-21 14:28

Фотоапарат номер едно по продажби в B&H


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: scuba_d   
Дата:   31-01-21 13:44

Малко хумор


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: hotsnail   
Дата:   09-03-21 09:43

Следващия ще е впечатляващ...

128МП с globalshutter т.е. ще има тих затвор напълно използваем за всякакви спортове, никакво изкривяване при видео, супер висока синхро скорост......

Следващия GFX ще е революция.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 100S
Автор: hotsnail   
Дата:   03-04-21 23:36

DPreview video review



Публикацията е редактирана (03-04-21 23:37)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »