Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви

Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Sony A1
Автор: hotsnail   
Дата:   17-02-21 09:32

като каза битове и си пишем за фърмуер се сетих още две неща:

1. новите камери имат 16 битово RAW видео. Това е супер. Ама ще е хубаво да пуснат и 16-битов RAW за снимки. Вече явно всичко го има. В a7s3 е някак ок видеото да е по-добро от снимките. Ама А1....А и това ще им даде предимство пред R5. Сигурно 16-те бита ще са само с 10-тина кадъра в секунда за снимки

2. Само ZV1 може да работи директно като уеб камера в 720p. Това е супер полезно. Ако някак го направят да е 1080p ще удовлетвори сигурно бая хора да stream-ват от телефона направо без разни джунджурии в средата. Аз ще го използвам много.

HEIF май е контейнер формат и какво ще има вътре май е гъвкаво. Аз много се ядосвах на Самсунг - щото го ползват за по-висока компресия на 8 бита.

Публикацията е редактирана (17-02-21 09:33)

Отговори на това съобщение
Автор: mitpis   
Дата:   17-02-21 10:37

Не съм застъпник на Могила за банна,всеки създал тема си решава относно такива въпроси, обаче е интересно да се четат и алтернативни мнения на темите, поне за мен.Жалко, че се излиза извън добрия тон понякога. Това относно 16 бита за raw е добра идея, но мисля че ще си остане в професионалния сигмент само, за до се отличават профи камерите от останалите.

Публикацията е редактирана (17-02-21 10:47)

Автор: Simbon4o   
Дата:   17-02-21 11:40

Видеото на а7с3 е 12бита, 16те бита са линеарни (без крива). Има го обяснено на доста места. [smilie5] Накратко - не е същото като 14 битови снимки. По-скоро като 12 битови. И не е роу, защото липсват още някои важни за роу моменти като бял бяланс например.

Автор: MixMike   
Дата:   17-02-21 13:31

н.з.
[smilie21]

Публикацията е редактирана (17-02-21 15:19)

Автор: LorDDemoniC   
Дата:   18-02-21 10:57

Едно по различни изпитание за А1 ... https://www.youtube.com/watch?v=Wno9MrUO0xc

Автор: Julius   
Дата:   18-02-21 14:08

Започна обещаващо, ама тоя лаладжия... 1 тон приказки изприказва, пък?
Тия -19 градуса, а нашия 'морж' със скъсани дънки и маратонки? Няма гети, нищо...
Или е излязъл от колата, снимал е 5-10 мин макс. и обратно пак на топло или не са били баш -19?
Нещо не ми звучи много достоверно? [smilie8]

първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »