Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Това вече е грозно
Автор: guciguci   
Дата:   23-01-21 09:49

Забранене е да ползваме адблокер в сайта,но това вече наистина е прекалено. Половината екран е зает вече от реклама. Скоро цялата страница може да стане рекламна.


https://i.postimg.cc/Sx06Rf9D/1111111111.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Това вече е грозно
Автор: quazimodo   
Дата:   23-01-21 11:27

Качваш не'къв блокер, спираш да ползваш базара, и си решаваш проблема[smilie18][smilie18][smilie18][beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Това вече е грозно
Автор: Raffito   
Дата:   23-01-21 12:05

Грозно или красиво...
важното е да падат -кинти...
А как ще се издържат собствениците на ФФорума???[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Това вече е грозно
Автор: philip   
Дата:   23-01-21 12:29

Чак пак грозно?! Но ако съм на местото на администраторите бих предложил и опция с месечен/годишен абонамент, за тези на които пречат рекламите.


Отговори на това съобщение
 Re: Това вече е грозно
Автор: venelinvvv   
Дата:   23-01-21 12:42

Не стига, че ползвате огромна платформа за снимките си и то безплатно, а се оплаквате, че хората трябва да сложат храна на масата... Вие на работа за без пари ли ходите ?

Отговори на това съобщение
 Re: Това вече е грозно
Автор: guciguci   
Дата:   23-01-21 12:51

Нямам против рекламите. както си беше преди,беше добре,дори понякога виждах нещо интересно и отварях рекламата. Но сега казвам,че карето се е разширило с 150 процента и закрива половината ми екран

Отговори на това съобщение
 Re: Това вече е грозно
Автор: hansto   
Дата:   23-01-21 13:07

аз нямам проблем. Ползвам Ublock origin. Задавам елементи на страници да се блокират, и тук и в други сайтове и няма проблеми. Няма спам от реклами, няма проблеми със сайта

Отговори на това съобщение
 Re: Това вече е грозно
Автор: hotsnail   
Дата:   23-01-21 14:09

Просто решение би било да пуснат абонамент от 1-2 лева на месец и гледаш форума без реклами.

С тия реклами в крайна собствениците се опитват да си плащат сметките. Вероятно поне да си покрият разходите по сайта. Щото на дали от български сайт с няколко десетки хиляди посетители ще изкарат големите пари от реклами.

Например youtube има такава опция и ми се струва доста удачна. Лoшото е, че там много автори включват реклами във видеата си, вместо да разчитат на парите от youtube......

Друго е да сложат може би банери между отделните постове във форума - примерно до 3 банера през 8 поста



Публикацията е редактирана (23-01-21 14:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Това вече е грозно
Автор: victory13   
Дата:   23-01-21 15:34

пускането на абонамент ще е най-лесния начин да се самозакопаят... дълбоко...

нашенеца хич не е свикнал с такива работи... мога да предположа темите на първа страница като цената на хляба, на бензина, на доматите, на картофите,... и абонамента [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Това вече е грозно
Автор: mmjm   
Дата:   23-01-21 16:31

Защо да се закопаят? Не искаш да гледаш реклами плащаш някой лев, не ти се плаща използваш сайта както е.

Отговори на това съобщение
 Re: Това вече е грозно
Автор: yakumo   
Дата:   23-01-21 16:41

Ами то е написано, защо ще се закопят. Нашенецът не може да възприеме, че е справедливо да плаща по един или друг начин. Той плаща само на тези, които си взимат от него, без да го питат.

Отговори на това съобщение
 Re: Това вече е грозно
Автор: guciguci   
Дата:   23-01-21 16:45

Темата пак тръгна в друга посока. Аз имах друго предвид,но нищо,ако имате нужда ползвайте темата за утеха....[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Това вече е грозно
Автор: victory13   
Дата:   23-01-21 16:53

за ващо предвид има ад блок плюс...

Отговори на това съобщение
 Re: Това вече е грозно
Автор: mmjm   
Дата:   23-01-21 17:04

„Ами то е написано, защо ще се закопят. Нашенецът не може да възприеме, че е справедливо да плаща по един или друг начин. Той плаща само на тези, които си взимат от него, без да го питат.“
Не говорим за задължителен абонамент, а за опция, така че нищо не е написано. Сега масово се използват ад-блокери включително от хора, които ако имаше опция биха платили да не гледат реклами, както и да е хора разни.

Отговори на това съобщение
 Re: Това вече е грозно
Автор: victory13   
Дата:   23-01-21 17:13

и как ще я реализирате тази опция по-конкретно... примера по-горе с тубата не става...

Отговори на това съобщение
 Re: Това вече е грозно
Автор: TPECHAT   
Дата:   23-01-21 18:03

А що просто не се разкараш?

Отговори на това съобщение
 Re: Това вече е грозно
Автор: sherbit   
Дата:   23-01-21 19:08

pi-hole

Отговори на това съобщение
 Re: Това вече е грозно
Автор: linken   
Дата:   23-01-21 20:06

[beer] Съгласен съм с автора. Навсякъде, където се обърнеш всичко с реклами. Започва да става дразнещо. Дърпайте си uBlock Origin и не се занимавайте. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Това вече е грозно
Автор: lamerko   
Дата:   23-01-21 20:43

По принцип, рекламите колкото са повече и по-недискретни, борбата с тях е по-голяма. Крайният ефект може да е леееко нежелан от страна на конкретния сайт.

Отговори на това съобщение
 Re: Това вече е грозно
Автор: hotsnail   
Дата:   23-01-21 20:45

Е какъв е проблема? Ако си влязъл с потребител платил абонамент просто няма да ти слагат контейнерите за реклами. На местата с реклами има малко парче код, което зарежда рекламата. Не е никакъв проблем, да се връщат страниците без това парче ако си платен потребител.

Същия механизъм го има на куп мобилни игри.

Интересния въпрос е цената за абонамента. ФФ сигурно си знаят колко пари вземат от реклама и колко потребители имат. Лесно ще снетнат, колко да е абонамента, за да не губят пари от това.

Отговори на това съобщение
 Re: Това вече е грозно
Автор: Gothic_Man   
Дата:   23-01-21 20:51

Имам Addblock Plus и се почувствах някак си пренебрегнат защото не виждам нито една реклама. Изключих го за да видя от какво съм се лишил ... и пак го включих. По добре ми е без реклами. Приятна вечер на всички


Отговори на това съобщение
 Re: Това вече е грозно
Автор: hotsnail   
Дата:   23-01-21 21:25

Gothic_Man написа:

> Имам Addblock Plus и се почувствах някак
> си пренебрегнат защото не виждам
> нито една реклама. Изключих го за
> да видя от какво съм се лишил ... и
> пак го включих. По добре ми е без
> реклами. Приятна вечер на всички
>

... и ако всички си сложим блокери за реклами, просто сайта ще затвори.......

Отговори на това съобщение
 Re: Това вече е грозно
Автор: Gothic_Man   
Дата:   23-01-21 21:30

hotsnail написа:

> Gothic_Man написа:
>
> > Имам Addblock Plus и се почувствах
> някак
> > си пренебрегнат защото не виждам
> > нито една реклама. Изключих го за
> > да видя от какво съм се лишил ... и
> > пак го включих. По добре ми е без
> > реклами. Приятна вечер на всички
> >
>
> ... и ако всички си сложим блокери
> за реклами, просто сайта ще
> затвори.......

Съгласен съм, но какъв е смисъла да гледам нещо, което не ме интересува, разконцентрира ме и дразни с появата си на най-необичайни места? Същото е и когато гледаш филм и започнат да ти го прекъсват през 15 минути с реклами за простата, дебелото черво, дамски превръзки и бързи кредити. Едва ли на много хора им е приятно.


Отговори на това съобщение
 Re: Това вече е грозно
Автор: nyamago   
Дата:   23-01-21 23:40

А бе я техничарите тук да подскажат метод при който рекламите се сервират, но не се виждат в браузъра?[smilie11] Платформата, която ги разпределя и върти, получава интифа, че са видяни. Същото, като статистика, получават и оригиналните плащащи рекламодатели (производители и продавачи). А пък за потребителя остават невидими и никого не дразнят.

Някой някъде не е ли направил такъв блокер? [smilie8]

[beer]



Публикацията е редактирана (23-01-21 23:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Това вече е грозно
Автор: zhabazelena   
Дата:   24-01-21 12:57

Няма как без реклами, в цял свят е така, телевизия, вестници, радио, билбордове. Дразни ме реклама за магията на Ковашки за правене на пари /опит за пирамида/ и уред за пестене на електроенергия, както всички знаем няма такова животно и си е чист опит за измама. Трябва да се подбират ракламите и тези, които са подвеждащи да не се публикуват, дори и до носят много пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Това вече е грозно
Автор: SSG   
Дата:   24-01-21 17:36

Аз реклами не виждам почити навсякъде! Ако обаче заобиколят методите ми на защита просто ще си изтрия профила и ще спра да влизам тук, а рекламите на който са му интересни да ги гледа!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Това вече е грозно
Автор: guciguci   
Дата:   24-01-21 18:18

Абе,хора,аз не съм против рекламите. Пуснах темата,за да отбележа ,че карето за реклами в Форум е станало доста голямо. В базар и други секции си е нормално. Само във Форум е нараснало към 3 пъти

Отговори на това съобщение
 Re: Това вече е грозно
Автор: hotsnail   
Дата:   24-01-21 18:21

не знам какво гледате. Аз тука виждам предимно реклами свързани с фотография - фото студио някое, foto магазин нещо. Понякога сладкарница Неделя или Технополис или някой абсорбатор..... все полезни бизнеси.

Има само една реклама отгоре и толкова. Нито е претоварено, нито е насред съдържанието......

Аз и предложих алтернатива - някаква малка такса на месец за многфо тънко обидните типове като SSG. Нема безплатно пич. Сървера ток арчи, интернета пари струва, дисковете пари струват.... как да ги плащат без реклами хората?

Дори се замислих, че ФФ има възможност да предоставя и по-скъпи услуги - например ревюта на снимки с опитни фотографи, конкурси с рекламна цел за разни фирми, облачен бекъп.... има доста варианти за монетизиране на фотографски сайтове.

Вярно в България е смешено малък пазара, но....



Публикацията е редактирана (24-01-21 18:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Това вече е грозно
Автор: mitpis   
Дата:   24-01-21 19:41

Рекламите са необходимо зло за съществуването на сайта, аз просто не им обръщам внимание, какво толкова, защо човек трябва да се прави на ощипана мома?!

Отговори на това съобщение
 Re: Това вече е грозно
Автор: wlad   
Дата:   24-01-21 20:07

Вместо да им търсим цаката, вярвам не е лошо да кликаме на тях чат-пат ... [smile]
Аз така разбирам общността, каквато би следвала да е и този сайт.

Отговори на това съобщение
 Re: Това вече е грозно
Автор: metodiev_martin   
Дата:   24-01-21 21:22

Преди години имаше такава идея за плащане и елиминиране на рекламите, не зная какво се случи с нея.
В българските условия, това не би работило. Още повече, тези които биха платили, след това биха искали да получат качествено съдържание - нещо което на този етап е доста трудно откриваемо тук...

Отговори на това съобщение
 Re: Това вече е грозно
Автор: nsirakov   
Дата:   25-01-21 14:04

гуци... оправиха го... сега карето е нормално

Отговори на това съобщение
 Re: Това вече е грозно
Автор: guciguci   
Дата:   25-01-21 15:48

Да,така е

Отговори на това съобщение
 Re: Това вече е грозно
Автор: hotsnail   
Дата:   25-01-21 17:31

отгоре го оправиха. Сега обаче има вече по 5 карета на страница. Като няколко са омесени в съдържанието. Има и в базара и в галериите. хахахах и всички освен горното са едрички.....

да са живи и здрави, дано стигат парите да плащат разходите.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »