Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна
 Края на пътя за Олимпус...
Автор: vgramatikov   
Дата:   24-06-20 20:06

ТУК ]

Говори се че просто са изкупили ценни патенти на Оли и същата компания едва ли ще произведе нови камери и ще продължи бранда.

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: vgramatikov   
Дата:   24-06-20 23:04

За триене не видях че има тема вече.

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: Ctudio5   
Дата:   25-06-20 08:38

Да изброим великите лентови камерки на Olympus, актуални и до днес.

Olympus ОМ1
Olympus ОМ2
Olympus ОМ3Тi
Olympus OM4Ti

последните 2 едва ли ще ги видим някога

Olympus mju 1
Olympus mju 2

Olympus XA
Olympus XA2
Olympus XA4-macro

Olympus Pen EE

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: LeniS   
Дата:   25-06-20 13:04

За мен и PEN F от 63-та е емблематичен. [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: Джъмбо   
Дата:   26-06-20 09:54

много гробари тез дни много нещо

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: quazimodo   
Дата:   26-12-20 22:24

A те не щат и не щат да умират [smilie5]


https://photo-forum.net/static/site_pics/2020-12/1609013719_untitled-01.jpg



Небрежно обективче с още по-небрежна цена от 8 000€ за догодина [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: uri64   
Дата:   27-12-20 01:48

Ш'са купува кат' топъл 'ляб на тия никакви пари [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: quazimodo   
Дата:   27-12-20 08:14

uri64 написа:

> Ш'са купува кат' топъл 'ляб на тия
> никакви пари [smile]
>

Мии, интернет голям, информация много. Може да сравниш с някои цени на Сони [smilie18][smilie18][smilie18][beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: keri-di   
Дата:   27-12-20 09:17

Не само,че ш'са купува кат' топъл 'ляб,той се купува кат' топъл 'ляб!Това,което е било предвидено като първа партида,отдавна е изкупено още като предварителна поръчка!
По-възприемчивите разпродават тръбите си без големи загуби,и преминават на нещо ралично от фъ фъ,и новите програми с AI?

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: serjy   
Дата:   27-12-20 12:10

ми и за си накупих панически некои неща на олимпус, че знае ли се, ще ги бъде ли, или не. та, дано оцелеят и продължът да развиват м43 като система за фотография [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: Yog   
Дата:   27-12-20 13:08

Аз горе-долу съм фен на марката, обаче тоя обектив е абсолютно безумие[smile] Примерно Сони а9 II и обективът 200-600 струват 6500 долара. Двете! В смисъл, дори да снимам само диви животни с камера Олимпус, пак не бих си купил това нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: serjy   
Дата:   27-12-20 14:27

може па да има потребители, все пак са 1000мм еквивалент, ако е острилка и върши работа, що не? мен ми е голям този обектив и не ми трябва, за дълго имах панасоник 100-300/4-5.6 много добро бюджетно решение, което замених с олимпус 40-150/2.8 страхотен обектив, любим ми стана откакто го взех. сега си чакам и телеконвертора Х2 да дойде. иначе, най-много ми липсва компакта версия от олимпус на панасоник 25/1.4. сега си ползвам панасоника, но ми се ще да си взема олимпуски обектив... нооо, няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: vth41   
Дата:   27-12-20 14:56

Дали някой би си го купил на тази цена?

Olympus 150-400mm f4.5 Pro Review

В заключението има размисли по този въпрос.

А, един от феновете (спонсориран от Оли[smile]) го разходи вече до Коста Рика:

OLYMPUS 150-400MM/4.5 TC IN COSTA RICA


Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: GenaDP   
Дата:   27-12-20 16:24

За по-бедните (като мен) има Панасоник 100-400.

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: Yog   
Дата:   27-12-20 18:43

Те и Олимпус имат 100-400. Тая година излезе. Гледам в b&h photo че е 1400 долара. Звучи разумно. Това за 8000 е някаква шега.

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: keri-di   
Дата:   27-12-20 19:46

Yog,Това не е 8000,а е 7000 евро-7500 долара.Но,Това за 7500 долара,за сега е най доброто като ФР,оптическо качество и функционал на пазара-така утвърждават тези,които са го държали в ръце.Та,Това,което е зум обектив,който отнася топ фиксове за по 12-15000 долара-защо трябва да шега?
Питам аз,и отговор не искам-знам какъв ще е.[smile]



Публикацията е редактирана (27-12-20 19:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: serjy   
Дата:   27-12-20 20:13

При всички положения м43 върви и с доста по-малки обективи, което е основния плюс на системата. [smilie24]

i да кажа, че страшно ме кефи хай-рес режима, за пейзаж си е супер. ето един пример, направо от фотоапарата

https://flic.kr/p/2kcEC5J




Публикацията е редактирана (27-12-20 21:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: Yog   
Дата:   27-12-20 21:18

Този обектив ще "отнесе топ фиксове по 12-15 хиляди долара" ако го използваш като боздуган в ръкопашен бой [smilie5]
На практика, това е фул фрейм еквивалент на 300-800 ф/9. И ако му цъкнеш вградения екстендър, става 1000мм ф/11. Не мисля, че някой е заплашен от "отнасяне". Канон напоследък пуснаха подобни обективи. 800мм ф/11. Струва 900 долара и можеш да го закачиш на уникалнo тяло като R5. Всъщност двете биха ти излезли 4800 долара. Сравни го с двойно повече, за този бял кюнец [smilie18]
Пак казвам - самият аз съм фен и на Олимпус, и на м4/3 като цяло. Системата дава възможност наистина евтино да "отидеш" на фокусни разстояния като 600 или дори 800, които на големите сензори обичайно струват големи пари. По-рано през годината си бях купил Панасоник 100-300 II, мога да кажа, че беше съвсем приличен. Ама нов от Амазон ми излезе 480 лири. Така има смисъл. Обективчето малко, леко, евтино, приемливо качество, 600мм еквивалент - какво искаш повече.
Просто това, което са пуснали сега е дивотия.

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: serjy   
Дата:   27-12-20 21:24

да си кажа кои обективи много ми липсват и ако ги има бих си ги купил, това е 25/1,4 от олимпус и 10/2, но да е острилка, също и 17/1.4 в някакъв компактен размер, този сега 17/1.2 за мен е много голям.

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: Yog   
Дата:   27-12-20 21:34

Аз не мога да разбера защо никой не направи прави широк, светлосилен обективи с автофокус. След като народа се запали по т.нар. "влогърство", Олимпус имат идеалната камера с М5 III. Снима в 4к без кроп, екранчето се обръща, автофокусът е хибриден и много добър. Сензорната стабилизация е супер. Защитено от прах и влага, малко и леко - абе идеалната влогърска камера. Всичко, което й трябва е един 9мм ф/2 или 10мм ф/2 с автофокус, с големината на сегашния 12мм ф/2 или съвсем малко по-голям.
Е, няма такъв обектив. Нито Олимпус, нито Панасоник, нито някой от по-малките фирми. Това си го мислех още като бях купил М1 II, която на практика е същата камера в малко по-голямо тяло. Просто си плаче да се експлоатира тая ниша. И можеха да я експлоатират от 2016-а и да заградят едно пазарно секторче.

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: serjy   
Дата:   27-12-20 21:43

за мен, имат какво да разиват, хай-рес от ръка в по-нисък клас тела и още малки и хубави обективи, примерно 50-200/4ИС също няма, а би имал широко приложение. идеалната туристическа камера, камера за стрийт и пейзаж, няма как да изпаднат от тази ниша...

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: keri-di   
Дата:   27-12-20 22:21

Yog,и ти като оня демагог-нортруп,от незнание ли/надявам се,че не/ от демагогски мераци ли,сравняваш DOFа със светлосилата!?
Относно това чудо-800 f 11-наречено още сгъваема тръба,и 200 долара са много [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: Yog   
Дата:   27-12-20 22:53

keri-di, Ф-а на един обектив е резултат от елементарно математическо уравнение. За да го получиш, трябва да изчислиш съотношението между фокусното разстояние и максималната ширина на ириса на обектива. Ще оставя на теб да кажеш възможно ли е в математиката, да промениш единият параметър на уравнението, да не промениш останалите стойности и да получиш верен отговор. Иначе не знам какво е говорил "демагогът-нортруп" по въпроса и не ме въллнува особено.

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: keri-di   
Дата:   28-12-20 00:25

Yog,предварително се извиняван,но аз бих се срамувал,ако напиша подобно нещо-""На практика, това е фул фрейм еквивалент на 300-800 ф/9. И ако му цъкнеш вградения екстендър, става 1000мм ф/11.""
По тази логика,Оли 100-400 f5-6,3/имам го/,на 400 мм + 2х телеконвертор/и това го имам/,ако го затворя до f11,според теб се получава f 44 [smilie10] [smilie11]
Един цитат от многото възмутени,във отговор на нортруп,където той,по същият начин сравнява топлото със тежкото?

Borderlands

As someone who shoots full frame, Tony's analysis of micro four thirds is simply wrong. The f-stop is the same across formats, from the tiniest sub-miniature to ultra large format. Only the relative depth of field is different. To base your entire technical and aesthetic purview on shallowness of focus, is simply bizarre. If you're that obsessed by bokeh, you'll be shooting larger formats than digital 35m



Публикацията е редактирана (28-12-20 07:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Края на пътя за Олимпус...
Автор: serjy   
Дата:   28-12-20 08:04

Светлосилата си е светлосила и тя не намалява при по-малките обективи с малките сензори, съответно позволява да снимаш на висока скорост на затвора и да имаш ясни кадри с по-малки обективи. Доф-а също е част от уравнението, но дали е добре по-дълбок доф, или по-плитък е въпрос на предпочитание. Просто при светлосилата, да освети достатъчно една площ, един обектив е по-голям, ако площа която трябва да освети е голяма и по-малък, ако проща е малка.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »