Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: ТТЛ и данни от мерене
Автор: GenaDP   
Дата:   24-12-20 00:56

Светкавицата в ТТЛ режим измерва амбиента през обектива с помощта на пре-флаш

Мъка, мъка... в ТТЛ светкавицата не мери нищо, а за измерването на амбиентната светлина не е нужен никакъв пре-флаш.

Отговори на това съобщение
 Re: ТТЛ и данни от мерене
Автор: uri64   
Дата:   24-12-20 01:27

Явно са налице системни пропуски в познанията или неразбиране...сарказмът и недоизказванията не помагат...или обяснете човешки на питащия или нищо не пишете, че с гаврене не помагате изобщо [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: ТТЛ и данни от мерене
Автор: GenaDP   
Дата:   24-12-20 02:19

Човешки е обяснено на стотици места в мрежата, а Гугъл е на една клавиатура разстояние.

Отговори на това съобщение
 Re: ТТЛ и данни от мерене
Автор: dekov   
Дата:   24-12-20 09:27

"Автор: aroot
Дата: 23-12-20 19:51

dekov, никога не съм снимал на P.
Нямам отговор на въпроса, защо.."
.
Не е обидно да се снима на автоматичен "Р" режим, разработчиците са вложили много труд за да може потребителя да прави колкото може повече правилно експонирани снимки, без да е учил Фотографско училише.
Първото качество на добрата снимка е правилната експонация,след това следват художествените достойнства.
От екзифа на снимките на режим "Р" също може да се понаучи нещичко,
а така също този режим позволява намеса от страна на снимащия с цел творческа промяна на визията на снимката.
Разработчиците са помислили и за тези които нищо не разбират и са им дали зелената иконка, където не могат да се намесват и да развалят снимката.
Пожелавам успех, весели празници и много зраве!
[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: ТТЛ и данни от мерене
Автор: quazimodo   
Дата:   24-12-20 10:17

dekov написа:


> Не е обидно да се снима на
> автоматичен "Р" режим,
> ...а така също този режим позволява
> намеса от страна на снимащия с цел
> творческа промяна на визията
> на снимката.
...

Когато преди това е включено безопасното изместване на експозицията[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: ТТЛ и данни от мерене
Автор: bard   
Дата:   24-12-20 12:00

RGB сензорът дава тази информация на светкавицата от отразената светлина на пре-флаша.
Колкото до познанията-достатъчни са ми да знам какво и как да правя и без i-TTL, в повечето ситуации не ми е необходим.
Не ми е нужно дори да знам всеки един детайл в камерата какво прави и как го прави, както не ми е нужно да знам къде аджеба са тия коне под капака, за да шофирам добре.
В конкретния случай изразих мнение, което е базирано на достатъчно опит и с Годокс и с Никон светкавици.
И да, все още твърдя, че не е нормално случващото се на питащия в темата.
Айде със здраве[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: ТТЛ и данни от мерене
Автор: новичок   
Дата:   24-12-20 13:38

В англ. инструкция не е описано че можеш само да [smilie10] (пре-флашнеш) и заключиш с функционалния бутон, а на български е упоменато! Понеже aroot не е сигурен че светкавицата светва два пъти би могъл да снима със заключено огледало( Mirror lock-up). Така ще се удължи неограничено интервала между светванията. Всичките писания от мое име ги пиша воден от лекото съмнение, че светкавицата не работи в истински ттл, а в някакъв автоматичен режим със собствен сензор (китаеца е доказано способен на всичко)!Поради липса на такава светкавица, нямам възможност да проверя подозренията си. А дали е възможно грешката с преекспонирането да се получава и ако меренето е точково [smilie3]!?

Отговори на това съобщение
 Re: ТТЛ и данни от мерене
Автор: aroot   
Дата:   24-12-20 14:14

Здравейте на всички.
новичок - снимам с matrix metering и даже съм си забранил да го барам.

Bard- може и да си прав за китайците, не знам, но по вероятно е ЗКУ да е причината.

dekov - щракнах няколко пъти на P и не боляло [smile]

Като цяло забелязах, че като съм 0 и - нещо си в меренето по разните му режими, че даже и до -2 , а блендата поддържам в интервала 2-8 светкавицата компенсира и дава добра и експозиция( за моите представи). Което и дава отговор на основният ми въпрос..

Още веднъж на включилите се с полезните си съвети.
Весели празници и бъдете здрави!

Отговори на това съобщение
 Re: ТТЛ и данни от мерене
Автор: velkowww   
Дата:   26-12-20 19:59

Аз съм ползвал Goddox, Meike и Metz. От всичките тези Metz се справя най-добре в режим ТТЛ. Другите прегарят кадъра. Аз го разбирам по следният начин, че когато светката ти е в ТТЛ не настройваш нищо по нея. Тя се адаптира към апарата и съответните му настройки, осветеност в дадена ситуация и другите парамери като зум, исо, бленда и тн. Тоест не е нужно да и се правят разни компенсации и тн. Поправете ме ако греша....[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »