Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 УВ Лампи?
Автор: Славчо1989   
Дата:   09-12-20 11:55

.

Отговори на това съобщение
 Re: УВ Лампи?
Автор: Славчо1989   
Дата:   09-12-20 11:56

Искам да правя такива кадри, но нямам идея какви лампи трябва да ползвам.Интересно ми е дали може да се купи нещо бюджетно, като за любител, с което да се снимат такива портрети?

https://thumbs.dreamstime.com/z/close-up-uv-abstract-portrait-graphical-color-neon-close-up-uv-abstr



Отговори на това съобщение
 Re: УВ Лампи?
Автор: Raffito   
Дата:   09-12-20 12:16

На теб ти трябва не само UV лампа...а и подходящ филтър...
Обикновенно фотографите снимат по-необичайни снимки в в инфрачервения сектор.
Много е важно с какъв апарат снимаш ,и как ще се държи матрицата на апарата в този сектор на светлината.[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: УВ Лампи?
Автор: skiahtro   
Дата:   09-12-20 12:26

Има сини лампи, също и филтри, както и фенерчета, не са скъпи.
Боите трябва да са флуоресцетни
Това жълтозеленото е флуоросцеин, продава се на ампули в аптеките. Предполагам, от него можеш да получиш различни разцветки.

Отговори на това съобщение
 Re: УВ Лампи?
Автор: новичок   
Дата:   09-12-20 12:27

Едно време по дискотеките всички "светехме" така! Постигаше се с такива пури в тела за луменисцентни лампи. С 20-30 лв. можеш да поекспериментираш.

Отговори на това съобщение
 Re: УВ Лампи?
Автор: Славчо1989   
Дата:   09-12-20 12:39

Ще се радвам ако споделяте и линкове, към определени артикули.Гледах за такива пури, обаче ме притеснява, че трябва да направи специална конструкция, където да се монтира.Дали има някакъв, по-удобен за носене вариант?

Отговори на това съобщение
 Re: УВ Лампи?
Автор: новичок   
Дата:   09-12-20 12:52

тука на едно място ше се ориентираш кво ти трябва! В тубата има вероятно мнооогоо клипове,.. та така, въображение му е майката!


Отговори на това съобщение
 Re: УВ Лампи?
Автор: skiahtro   
Дата:   09-12-20 12:58

E26 Spiral

Отговори на това съобщение
 Re: УВ Лампи?
Автор: CDman   
Дата:   09-12-20 13:22

Някой УВ тестер за банкноти. Компактна машинка, но дали ще свърши работа не знам.


https://www.kenable.co.uk/27661-large_default/eagle-forge-money-bank-note-security-checker-with-uv-b



Отговори на това съобщение
 Re: УВ Лампи?
Автор: baron_barbaron   
Дата:   09-12-20 14:00

Аз си бях купил едно пакетче диоди за такива експерименти, но ме домързя да ги редя на платка и да превърна цялото нещо в използваем продукт. НО разбрах, че диодите вършат работа. Добър цвят са, излъчват много малко синя светлина и ефекта е като цяло е добър. Също обаче бях купувал "фенерче" като от горния линк и достигам до извода, че има диоди които са повече в синия спектър и по-малко във виолетовия. С две думи, ако избереш LED вариант, има голяма вероятност да попаднеш на неправилния продукт :) Това с пурата е приличен вариант, ако си купиш освен нея и едно луминисцентно тяло, и смениш само пурата. Ще работи със сигурност, неудобството ще е в закрепването..

Отговори на това съобщение
 Re: УВ Лампи?
Автор: Hsathv   
Дата:   09-12-20 15:53

Първо се купуват луминофорите. Дали ще е боя, пигмент си избирате вие. Има пигменти дето флуоресцират само при осветяване. Има други които акумулират светлина и флоуресцират дълго време след изгасване на светлината.
http://www.luxnox.com/
После се купува лампата като се съблюдава дължина на вълната. Има различни ув лампи с различни дължини на вълната. И циганията може да започне. Луд на шарено се радва.

Отговори на това съобщение
 Re: УВ Лампи?
Автор: petervassilev   
Дата:   09-12-20 21:41

...



Публикацията е редактирана (10-12-20 14:50)

Отговори на това съобщение
 Re: УВ Лампи?
Автор: baron_barbaron   
Дата:   09-12-20 22:43

petervassilev Бактерицидните лампи и така наречените "Black Light" лампи са съвсем различно нещо. Да вярно е, че и двата вида са газоразрядни и двата вида са виолетови, но са различни като спектър и предназначение. Има и друг вид, пак газоразрядни с още по-широк спектър които покриват UV-B спектъра и дори навлизат в UV-C.. По-възрасните може би си ги спомнят, ползваха ги по татово време за дезинфекция в ясли и училища.
Та силно разпространените на пазара са "Black Light" или UV-A и почти или въобще не застъпват UV-B спектъра. Освен това не променят валентността на кислорода или иначе казано не произвеждат озон. Реално са си най обикновенните лумисцентни лампи, с различно покритие на стъклото. Прав си че съдържат живакчни пари, но са изключително малки количества. Сиреч не са по-опасни от класическите лумисцентни лампи.


Но да хубаво е човек да знае рисковете и да внимава, да не се здобие с UV-B лампа, която освен всичко вреди и на зрението и предизвиква онкологични проблеми. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: УВ Лампи?
Автор: petervassilev   
Дата:   09-12-20 23:49

...



Публикацията е редактирана (10-12-20 14:50)

Отговори на това съобщение
 Re: УВ Лампи?
Автор: baron_barbaron   
Дата:   10-12-20 10:06

Да обобщим накратко че се поотплеснахме в подробности с petervassilev... Авторе на темата, каквото и да си избереш, най важното е да е UV-A спектър и да не навлиза в UV-B и UV-C спектър. B и C спектрите са вредни и опасни. C е изключително вреден, но почти няма на свободния пазар лампи в този спектър. И все пак е добре да внимаваш с избора. LED изпълненията са в ниските честоти на UV-a, сиреч са по-безопасни. Възможно е да има и по високочестотни ( на мен не ми е известно за такива ) но вероятно ще са по-скъпи, по което може да се ориентираш. Реално с газоразрядна лампа ще имаш по-осезаем зрителен ефект, защото са с много по-широк спектър, от LED-овете.

Отговори на това съобщение
 Re: УВ Лампи?
Автор: imitev   
Дата:   10-12-20 12:33

Какво има да се обяснявате толкова UVA, UVB... Никой няма да ви продаде UVB лампа на магазина. Те са специализирани и няма да ги намерите свободно на пазара, понеже са вредни и опасни.

UV или black light луминисцентни лампи има по магазините колкото искате, примерно:
https://bauhaus.bg/luminiscentna-uv-pura-vito-blb/p/106509

https://www.lightshop.bg/index.php?route=product/product&path=256_96&product_id=4476


По детските клубове и дискотеките ги слагат с кашоните.

Само ти трябва флуоресцентна боя за да светнеш.

Отговори на това съобщение
 Re: УВ Лампи?
Автор: baron_barbaron   
Дата:   10-12-20 13:30

imitev ако овториш сайтовете ще се изненадаш колко много лампи се продават в UV-b спектъра. Търговците най често не знаят спектъра им, а самите лампи няма как да са с тесен диапазон... Има там разни за маникюристи, за озонатори, пречистващи въздуха и какви ли не други търговски трикове... Много от тях навлизат в UVb спектъра. И по коректните производители (но не всички) пишат, че продължителната им употреба не е желателна. За пурите от 2-3лв съм съгласен. Те са си виолетови дори почти не излъчват невидимия спектър.


https://www.emag.bg/ultravioletova-lampa-corpofix-cv6-za-dezinfekcija-i-sterilizacija-uv-baktericidna-generirashta-ozon-za-dezinfekcija-sreshtu-virusi-i-bakterii-bjala-kxg0004091/pd/DKH0CMMBM/

Ето пример ;)



Публикацията е редактирана (10-12-20 13:32)

Отговори на това съобщение
 Re: УВ Лампи?
Автор: skiahtro   
Дата:   10-12-20 13:57

Би трябвало да има и сини филтри, които се слагат на обикновена лампа.
Такива филтри се ползват в микроскопи, както и във фенерчета, за отчитане на флуоресценция, без да излъчват вредна радиация. Предполагам има и по-големи.
Всяка лампа, която има бактерициден ефект, има и цитотоциден ефект! Това означава, че убива и човешки клетки!
Лъчението от лампата, която ще се ползва, за фотография, в никакъв случай не би трябвало да има бактерициден ефект!!!!



Публикацията е редактирана (10-12-20 14:09)

Отговори на това съобщение
 Re: УВ Лампи?
Автор: imitev   
Дата:   10-12-20 14:08

Когато лампата не излъчва светлина в необходимият ни спектър няма как да сложиш филтър, който да филтрира това, което го няма.

Отговори на това съобщение
 Re: УВ Лампи?
Автор: skiahtro   
Дата:   10-12-20 14:13

Кое го няма?
Лампата излъчва светлина във видимия спектър. Човека го интересува видимия спектър, за чий му е невидимия?
Човешкото око възприема флуоресценцията, изцяло във видимия спектър, фотоапарата, ще предаде това което вижда човешкото око!!!
Информирай се какво означава флуоресценция! Нещо се бъркаш с друго явление..[smilie3]



Публикацията е редактирана (10-12-20 14:21)

Отговори на това съобщение
 Re: УВ Лампи?
Автор: baron_barbaron   
Дата:   10-12-20 14:33

Принципно невидимият спектър също може да накара много от пигментите в боите да излъчват видима светлина.. Реално малка част от това което виждаме е отразена светлина, конкретно в случаите с тия бои, за които говорим. Повечето си е светене, изместване на електроните в "неустойчива" орбита. Така, че най безопасно си е да се полват лампи, чиито стъкло има филтриращо покритите.. Прозрачните почти винаги попадат в опасния спектър.

Отговори на това съобщение
 Re: УВ Лампи?
Автор: новичок   
Дата:   10-12-20 14:38

Почна ли се вече!? Славчо,...пишман стана че попита!

Отговори на това съобщение
 Re: УВ Лампи?
Автор: skiahtro   
Дата:   10-12-20 14:45

Светлина във видимия спектър, му е абсолютно достатъчна, за да получи горния ефект от снимката.
Човека ще ползва флуоресцентни бои, където ефекта е ярко видим, няма да му е необходимо, да регистрира някаква слаба, едва видима флуоресценция...

Отговори на това съобщение
 Re: УВ Лампи?
Автор: skiahtro   
Дата:   10-12-20 14:51

новичок написа:

> Почна ли се вече!? Славчо,...пишман
> стана че попита!

Що да не пита?
То това оставаше, да изложи модела на ултравиолетова стерилизация...[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: УВ Лампи?
Автор: imitev   
Дата:   10-12-20 14:55

Флуоресценцията е физично явление, вид фотолуминесценция. Обяснението на явлението е свързано с излъчвателен преход на атомите или молекулите от възбудено в основно състояние (виж диаграмата)

По твоята логика за чий дявол ти трябва да се занимаваш с UV лампа за да получиш ефекта с флуоресцентните бои, след като може да вземеш обикновена ламБа, да я боядисаш/да сложиш филтър и готово?

Да ама не става така, трябва си UV светлина за да се активира ефектът на флуоресцентните боички. Обикновените ламБи излъчват много малко в UV спектъра и няма как да сложиш филтър - просто в този диапазон на спектъра те нямат излъчване, затова след филтриране на останалото ще получиш "нищо".

А като почнеш да виждаш UV спектъра, за да кажеш за лампи излъчващи в него че излъчват "видима светлина" значи си станал птичка или насекомо...

Четете повечко. Аз с радиото няма да споря. Ходи намигай в на пейката в квартала...

Отговори на това съобщение
 Re: УВ Лампи?
Автор: skiahtro   
Дата:   10-12-20 15:02

[shtrak] [shtrak] imitev написа:


> По твоята логика за чий дявол ти
> трябва да се занимаваш с UV лампа за
> да получиш ефекта с
> флуоресцентните бои, след като
> може да вземеш обикновена ламБа,
> да я боядисаш/да сложиш филтър и
> готово?
>
> Да ама не става така, трябва си UV
> светлина за да се активира ефектът
> на флуоресцентните боички.
> Обикновените ламБи излъчват много
> малко в UV спектъра и няма как да
> сложиш филтър - просто в този
> диапазон на спектъра те нямат
> излъчване, затова след филтриране
> на останалото ще получиш "нищо".
>
> А като почнеш да виждаш UV спектъра,
> за да кажеш за лампи излъчващи в
> него че излъчват "видима светлина"
> значи си станал птичка или
> насекомо...
>
> Четете повечко. Аз с радиото няма
> да споря. Ходи намигай в на пейката
> в квартала...

Щом казваш...[smile]
От 20 години се занимавам с фуоресценция, досега УВ лампа не съм ползвал, само филтри и добре че ме информира, та да знам
Ти кога си виждал невидимия УВ спектър, да го видя и аз?
И под пейката мога да ти намигна, нямаш проблем[smilie3]
[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: УВ Лампи?
Автор: skiahtro   
Дата:   10-12-20 15:07

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: УВ Лампи?
Автор: новичок   
Дата:   10-12-20 15:23

skiahtro, еми и аз да те попитам тогава, при дългогодишният ти опит посочи ми конкретна лампа(тип и модел) и параметри на филтъра с които работиш?

Отговори на това съобщение
 Re: УВ Лампи?
Автор: skiahtro   
Дата:   10-12-20 16:18

Могат да се ползват всякакви сини лампи, които са за тази цел. Такива слагат по барове и заведения.
Но ако тези лампи имат бактерициден ефект, то те имат и директен цитотоциден! Ако с такава лампа се облъчва неконтролируемо модел, особено лицето, е проблем. Предполагам и "фотографа" в последствие, би могло да бъде подведен под отговорност, вкл. и съдебна.
Предполагам всеки, който дава идеи в тази посока също! Както и администрацията на форума, която не носи директна отговорност, освен ако не бъде доказано, че толерира подобни изказвания..
[smilie3]
[smilie21]



Публикацията е редактирана (10-12-20 17:14)

Отговори на това съобщение
 Re: УВ Лампи?
Автор: skiahtro   
Дата:   10-12-20 16:24

написа:

> skiahtro, еми и аз да те попитам тогава,
> при дългогодишният ти опит посочи
> ми конкретна лампа(тип и модел) и
> параметри на филтъра с които
> работиш?
Работя с различни микроскопи, филтрите са специфични
Предполагам има съответни по-големи филтри, виждал съм такива да се ползват за фенерчета и вършат същата работа, когато се ползват специални бои.
Ултравиолетовото лъчение е опасно, за човешкото здраве!
Нямате никаква нужда от невидимо ултравиолетово лъчение, за да правите снимки, освен ако някой "чел" идиот, си намери някой "нечел" глупак, за модел![smilie3]



Публикацията е редактирана (10-12-20 16:36)

Отговори на това съобщение
 Re: УВ Лампи?
Автор: petervassilev   
Дата:   10-12-20 20:29

Това по-долу не е информация/дискусия за Славчо, защото отново е отклонение от темата (аз съм виновен за това [smile]).

При флуоресценцията молекулата, атомът или съответната съставна структура на "светещия" материал се възбужда до по-високо ниво (Е2), след което при последващ енергиен преход към по-ниско (по-бизко до равновесното) ниво Е1 се излъчва фотон с енергия/честота във видимия спектър (шаренията от снимките).

Възникването на такова възбуждане от ниво Е1 до ниво Е2 във флуоресциращия материал е вследствие на поглъщане на фотон от възбуждащ източник на излъчване, като енергията на този фотон Е трябва да е Е > Е2 - Е1. Т.е., възбуждащото излъчване трябва да е по-късовълново (по-високочестотно) от видимия спектър. Всичко над видимия спектър от тази схема би свършило работа.

Затова за възбуждане на флуоресциращи материали се използва нещо "по-мощно", напр. УВ (или радиоактивно излъчване, като при много старите будилници със светещи стрелки и приборите в кокпита на военните самолети от войната).

Възможно е обаче да има и други съвременни материали, които да създават подобни на флуоресценцията ефекти, особено в комбинация с филтри, специалистите фотографи със сигурност знаят. Но това не е "флуоресценция" в горния смисъл, или може би енергийното възбуждане е на някакъв друг принцип.



Публикацията е редактирана (10-12-20 20:38)

Отговори на това съобщение
 Re: УВ Лампи?
Автор: baron_barbaron   
Дата:   10-12-20 23:59

[beer] [beer] Славчо и аз се извинявам, но се получи хубава дискусия и се радвам, че има хора които се интересуват и обясняват нещата... Та по темата със светещите материали и обяснението на petervassilev имам едно допълнение... Просто ми е най лесно да го снимам та ето... https://drive.google.com/file/d/1Ae0fyR3anHfCS2zRvmfYeHs_54joqC7p/view?usp=sharing
Извинявам се за трперенето, но ме домързя да вадя гимбал. Часовникът е модел от преди 10-тина години, осветлението е най обикновен микроскопски ринг, с евтини бели диоди, опитах се да го покажа. Видеото е с ръчна експозиция за да се види резултата.

Та точно този процес който описва petervassilev, но при голяма част от материалите, не е задължително да е висока честотата, но определено помага. Интензитета компенсра честотата. Тук се случва и с относително ниска честота. :)

ИИИИ наитина се отплеснахме от въпроса, това което Славчо пита как да постигне, може да се постигне и с отразена светлина от източник в синия/виолетовия/ спектър, който не излиза от видимия спектър. Каквито са пурите споменати от Imitev и ледчетата за които говорех аз и още някой също ги спомена. Но с малко по-обикновенни боички, от тия към които се поувлякохме :) [beer]

В книжарниците трябва да има такива боички.. Аз съм купувал от Джъмбо :)



Публикацията е редактирана (11-12-20 00:29)

Отговори на това съобщение
 Re: УВ Лампи?
Автор: imitev   
Дата:   11-12-20 00:32

https://www.canon.co.uk/pro/stories/photographing-body-painting-eos-r/




During the shoot, the studio was kept in complete darkness except for the UV lamp. Models stood in front of black backgrounds to emphasise the colourful patterns on their skin. Taken on a Canon EOS R with a Canon RF 50mm F1.2L USM lens at 1/80 sec, f/3.5 and ISO800. © Antonio Gibotta

Ето, глупаците снимат с UV/blacklight лампи. Даже са си написали с какво снимат, без да подозират, че се излагат като кифладжии...

Вие си слагайте филтри, конвертори, модификатори и си снимайте с видими, много видими и още по-видими осветления!

Аз като по-смотан имам снимки на щерката в детски клуб, намазана с флуоресцентни боички и осветена с УВ/блеклайт лампи от хипермаркета. Много прилича...

Отговори на това съобщение
 Re: УВ Лампи?
Автор: petervassilev   
Дата:   11-12-20 01:05

@ baron_barbaron:
"... Интензитета компенсра честотата. Тук се случва и с относително ниска честота. ..."

Не мога да видя видеото или снимката, но с експеримент може да се установи на какво точно се дължи флуоресценцията в този случай.

1) Двуфотонно поглъщаве във флуоресциращия материал при висок интензитет. При нисък интензитет ефектът от този механизъм е на порядъци по-слаб от еднофотонното поглъщане, но при много висок интензитет (зависи от квадрата на интензитета) може да има поглъщане на два фотона в инфрачрвената област (те трябва да са с два пъти по-голяма дължина на вълната от цвета на флуоресциращия материал). Светодиодите топлят и такова поглъщане е възможно, ако светодиодите са поставени близо до флуоресциращия материал.

Не виждам как това може да се приложи при фотографиране на жив модел [smile], без да го опечем, но някои изобретателни фотографи може да са намерили решение.

2) Възможно е в спектъра на светодиодите да има високочестотна компонента, която възбужда по-нискочестотно флуоресциращия материал. Евтините светодиоди излъчват доста синьо и отвъд синьото.

И в този случай силната светлина вероятно ще изгони модела [smile].

Затова предложените по-горе blacklight лампи с възможно най-голяма дължина на вълната в УВ диапазона може би са най-подходящи за снимане на нашарени лица и тела. А за снимане на предмети - може да се избере и друг вариант с висок интензитет или по-късовълново (и по-опасно) излъчване.



Публикацията е редактирана (11-12-20 01:15)

Отговори на това съобщение
 Re: УВ Лампи?
Автор: skiahtro   
Дата:   11-12-20 09:08

В супермаркета се продават най-обикновени лампи излъчващи светлина във видимия спектър, с боядисано стъкло (т.е. филтър). [smilie3] Ако са тези които се ползват, за ОСВЕТЯВАНЕ, разбира се...[smilie21]
Боите които се ползват, са на базата диоксифлуоран или известен още като флуоресцеин (т.е. боичките от хипермаркета).[smilie3]
Са кой кифладжия, ще намига на пейката в кфартала и кой смотан и кои глупаци, видими и невидими осветления, е друга тема...[smilie3]



Публикацията е редактирана (11-12-20 09:42)

Отговори на това съобщение
 Re: УВ Лампи?
Автор: imitev   
Дата:   11-12-20 09:54

Ето ти параметрите на blacklight UV луминисцентна пура на Osram (да не кажеш че са китайци някакви измислени).
Цък Осрам

Там пише Long-wave radiation: 300…400 nm, демек предимно UV-A и много малко видима светлина.

Очевидно флуоресцентната микроскопия леко се различава от обикновеното снимане на хора намазани с боички - там не ти трябват филтър и много знания по физика, само идеи, моделки, фотапарат, ламБи, боички, фотошоп и находчивост.

Отговори на това съобщение
 Re: УВ Лампи?
Автор: baron_barbaron   
Дата:   11-12-20 10:03

https://streamable.com/314a4x
от тук трябва да е видимо за всички.. Не мога да твърдя със сигурност дали няма HF компонента, но силно се съмнявам предвид цената. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: УВ Лампи?
Автор: imitev   
Дата:   11-12-20 10:06

Сега с какво специалистите допринесоха за ограмотяването на простолюдието и помогнаха на автора на темата да реализира мечтите си с високопарните си изказвания, подплатени с терминология, аз лично не се наемам да обобщавам...

Отговори на това съобщение
 Re: УВ Лампи?
Автор: petervassilev   
Дата:   11-12-20 11:29

@ baron_barbaron:

"https://streamable.com/314a4x
от тук трябва да е видимо за всички.. Не мога да твърдя със сигурност дали няма HF компонента, но силно се съмнявам предвид цената. [beer]"


[smilie24] Ако се направи експеримент и с осветяване с обикновена жичкова лампа или най-добре с IR лампа, ще може да се разбере дали флуоресценцията на стрелките се дължи предимно на късовълново 2-фотонно възбуждане (интензивно инфрачервено излъчване) или на широкия спектър на светодиодите, включващ късовълнова компонента.

Но като гледам цвета на флуоресциращия материал на стрелките, възбуждането (нормалното, еднофотонно) може да се постигне и с видима или почти видима по-късовълнова светлина. Някой, който разполага с такива бои, може да експериментира дали част от шаренията (жълто, червено) не се получава и с осветяване с видима (синя) светлина. За синята флуоресценция очевидно трябва по-ултравиолетово облъчване.

Може би нещо подобно се получава и при флуоресциращите пътни знаци с оранжев цвят - по-късовълновата компонента на светлината от фаровете активира флуоресценцията в диапазона 600-700 нанометра.


Отговори на това съобщение
 Re: УВ Лампи?
Автор: petervassilev   
Дата:   11-12-20 11:40

@ imitev

"Сега с какво специалистите допринесоха за ограмотяването на простолюдието и помогнаха на автора на темата да реализира мечтите си с високопарните си изказвания, подплатени с терминология, аз лично не се наемам да обобщавам..."

Авторът на темата е фотограф, с много хубави снимки, значи е достатъчно интелигентен да отдели плявата (ала-бала, като моите ...) от полезните практически съвети за евтино реализиране на идеята си.

А ако започне да експериментира по опасен начин със жив модел, след намазването с бои, УВ облъчването и изпичането, моделът ще е напълно готов за консумация [smile] .

Отговори на това съобщение
 Re: УВ Лампи?
Автор: CDman   
Дата:   11-12-20 13:07

Тоест, би било разумно да се пробва на кукли или пластмасови манекени. [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: УВ Лампи?
Автор: petervassilev   
Дата:   11-12-20 13:26

@ CDman

[smilie24] Супер идея!

И ако куклата се повреди, носим на вулканизатор и рециклираме до постигане на желания шарен резултат [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: УВ Лампи?
Автор: imitev   
Дата:   11-12-20 13:46

Когато се повреди от лампата на осрам, към която съм дал линк - елате, ще почерпя бира... По кръчмите е пълно с такива лампи и със силиконки. Не са ходили на вулканизация изобщо...

Отговори на това съобщение
 Re: УВ Лампи?
Автор: skiahtro   
Дата:   11-12-20 13:48

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: УВ Лампи?
Автор: skiahtro   
Дата:   11-12-20 13:55

написа:

> @ baron_barbaron:

>
> Не виждам как това може да се
> приложи при фотографиране на жив
> модел [smile], без да го опечем, но
> някои изобретателни фотографи
> може да са намерили решение.
>


Ако има ентусиасти, може да ползват слънцезащитен крем[smilie3]
[smilie21] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: УВ Лампи?
Автор: CDman   
Дата:   11-12-20 14:29

Шегувах се [smile]

Впрочем може и да се пробва за да не се налага да къпеш модела, ама пък като се замисля [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Сериозно: Неоновия грим не е новост. Ако напишете "Neon makeup" ще ви излезат една камара бои, методи и т.н.

Резултата е горе долу това:


https://i.pinimg.com/originals/5f/3a/fe/5f3afea11144ba7354dd3e467e37c87c.jpg




https://lhonings.home.xs4all.nl/shooten/albums/Heartbeat%20blacklight%20bodypaint%2014-02-2016/conte


Мисля, че е близо до това, което иска автора на темата.


Отговори на това съобщение
 Re: УВ Лампи?
Автор: petervassilev   
Дата:   11-12-20 17:57

@ CDman

"... Сериозно: Неоновия грим не е новост."

Надявам се след разгръщането на 5G-то всички да можем да правим такива снимки и да светим по този начин на тъмно, дори и без боички и UV осветление, т.е. още по-безопасно [smile].


Отговори на това съобщение
 Re: УВ Лампи?
Автор: imitev   
Дата:   11-12-20 18:01

Ако се вапцам с тия гадости сигурно и аз ще светя на светлината на УВ лампата от принтера ми [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: УВ Лампи?
Автор: skiahtro   
Дата:   11-12-20 18:07

[shtrak] 3 пъти дневно, пер ос, с обогатен разтвор на плутоний, става без никаква лампа...
[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: УВ Лампи?
Автор: imitev   
Дата:   11-12-20 19:19

Ставаш на лампа...

Отговори на това съобщение
 Re: УВ Лампи?
Автор: skiahtro   
Дата:   11-12-20 19:40

[smilie7] Да но без филтър...[smilie3]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »