Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Canon m50 или sony a6000
Автор: plamen_gb   
Дата:   07-12-20 11:21

Ако ти е първи апарат, взимай, който и да е. Като се понаучиш системата се сменя бързо, не си купувай друг обектив освен китовия за сега.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50 или sony a6000
Автор: hotsnail   
Дата:   07-12-20 16:45

Подкрепям идеята малко да се учи с китовия. Ама цялата полза от апарат със сменяема оптика е да сложиш светло силен твърд обектив или дълъг обектив или много широк обектив.

Ако ще снимаш с китовия LX100 на Панасоник или RX100, ZV1 на Сони са много по-готини опции

Да снимаш с китовия е все едно да вземеш БМВ м3 и да го ограничиш до 90км/ч и да караш само на еко режим.....ще се справи. Ама за подобно каране има много по-евтини и комфортни варианти. Разбира се карането бавно е задължително, докато се учиш да караш въобще.

За съжаление смяната на системи е скъпо начинание. Дори е скъпа не само като пари, а и като време и пропуснати фотографски възможности.

На мен ми отнема около година да опозная и свикна с ново поколение камера. Чисто човешки става дума. Да знам как да настроя камерата за конкретна ситуация. Аз не снимам много и за това е толкоз бавно. Ако снимах сватби или друго редовно, щеше да е два или три месеца срока сигурно. Веднага ще се оправя да снимам с коя да е камера, но за по-сложни настройки и ситуации отнема време да ги научиш.



Публикацията е редактирана (07-12-20 16:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50 или sony a6000
Автор: mmjm   
Дата:   07-12-20 19:41

„Ако форма, цвят и т.н ще те откажат, по-добре не се захващай с това“

ZENON, Не разбирам как за един творец формата и цвета са без значение, независимо дали става дума за готовия продукт, за средата в която е създаден или за инструментите с които е създаден. Тук ставаше дума за нещо съвсем друго, твърдението ти, че ергономията е без значение, за да не те обидя ще кажа че е меко казано странно.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50 или sony a6000
Автор: plamen_gb   
Дата:   07-12-20 20:34

Ако си купиш RX100 хареса ти искаш нов обектив... а чакай няма сменяеми обективи. Да не говорим, че е хубаво да свикне и с размера на сензора ако евентуално ще се минава на система със сменяеми обектив ;) Нали смисъла е да може да надградиш...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50 или sony a6000
Автор: Brusherr   
Дата:   07-12-20 22:36

Ще послушам повечето хора и ще видя в магазина какво ще ми допаднв :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50 или sony a6000
Автор: ZENON   
Дата:   07-12-20 23:31

mmjm
не е ли по-важен крайния резултат?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50 или sony a6000
Автор: vth41   
Дата:   08-12-20 09:54

написа:

> mmjm
> не е ли по-важен крайния резултат?

И за мен ергономията и работата с камерата са важни. Затова и поддържам 2 системи - ФФ, единствено, заради крайния резултат (вече 6 години, 4 модела и досега не мога да свикна с ергономия, менюта, бутони и.т.н., от което и следва липса на удоволствие при работа с техниката) и м4/3 с която не можем да се разделим от 2010 г.

Съжалявам за off topic-a.

По темата - от конкретните модели, Канона.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50 или sony a6000
Автор: mmjm   
Дата:   08-12-20 15:03

ZENON, според мен всичко е важно. Трудно ще изкараш задоволителен резултат с инструмент, който не ти е удобен, с привидно удобен, но некачествен инструмент също резултатът няма да е добър, затова знаейки, че камерите са със сходни характеристики е добре да ги пипнем наживо, за мен ще е удобна една, за теб друга, за трети трета, един има големи ръце, друг малки, за един дребните бутони в дадена камера няма да са проблем, за друг това ще е мъка, за човек с добро зрение липсата на визьор няма да е проблем, за човек със слабо зрение е и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50 или sony a6000
Автор: ZENON   
Дата:   08-12-20 15:25

mmjm,
мислех си да не пиша, понеже парите не са мои, но някак не издържах и честно да си призная, не виждам смисъл, но ще кажа следното:
ако имаш ограничен бюджет (какъвто е случая на 90% от снимащите), ще има ли голямо значение, че нещото ще можеш да го държиш много удобно, когато в същото време (след като поснимаш), ще установиш, че тая камера, освен хубавия цвят, удобния захват и хубавото меню, не става за нищо в сравнение с камерата на твоя приятел, която ти се СТРУВА неудобна?

Човек, ако има нещо в главата, би следвало да има приоритети.

Спомням си първата Сори кмера, която си купих - Сори 5N.
Ми то играчка от Зрънчо. В сравнение с К5 с който снимах тогава, ми се видя ташак. После разбрах, че не е.

[beer]



Публикацията е редактирана (08-12-20 15:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50 или sony a6000
Автор: mmjm   
Дата:   08-12-20 22:14

ZENON, с камерите на приятелите можем да влезем в такъв филм със смяна на техника, че не е истина и в крайна сметка обикновено се оказва, че проблемът не е в техниката.

Оспамихме темата на колегата, моля за извинение. Спирам.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50 или sony a6000
Автор: plamen_gb   
Дата:   09-12-20 00:39

Техниката, що годе читава ще свърши работа. Задкамерното устройство трябва да се подобрява и усъвършенства [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »