Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Избор на съвременен компютър
Автор: surg   
Дата:   24-11-20 13:57

М1 вариантите са с пълна загуба на независимост на устройството ви от вас....всичко се докладва на Епъл, от координати до ИП адрес и т.н.......аз не искам такова нещо

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на съвременен компютър
Автор: lamerko   
Дата:   24-11-20 14:06

Ами Windows не е по-добре от тази гледна точка. Част от Linux дистрибуциите също тракват - като цяло си обречен да работиш в нескопосана и неадекватна работна среда, ако робуваш на тази неща.
Се ми е през онази работа, че някой ще ми гледа точно моите IP/координати - не живея в Китай или Северна Корея [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на съвременен компютър
Автор: GOSPODIN   
Дата:   26-11-20 22:00

От личен опит препоръчвам workstation машина втора употреба на 3-4 години с минимум 32ГБ рам на Dell или HP. Говоря за лаптоп 17/19 инча, какъвто имам от 3 години, защото хем дава изключителана производителност, хем може да се пренася в раница, жъпреки, че е 5 килограма. Подобни машини може да се купят за около 1500 лв. Всякакви плкастмасови "съвременни" лаптопи до 2000-3000 лв. са временни измишлютини. Уъркстейшините са разработени за тежкои натоварвания с магнезиево шаси,по два вентилатора, както и с дънна платка изчислена от производителя с огромна производителност. Отделно са възможностите за много физически харддискове (при мен 4 физически в "лаптоп") и много други екстри, като WWLAN, SIM карта и докинг станция, която ми дава 11 USB порта и много други.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на съвременен компютър
Автор: alext   
Дата:   26-11-20 22:29

М1 вариантите са с пълна загуба на независимост на устройството ви от вас....всичко се докладва на Епъл

Е то всичко си докладва, където си трябва, гугъл, фб, уиндоус.. Защо м1 да е пълна загуба на независимост. Може би, че съвсем не може да се пипа и надгражда по хардуера, е по- голямата загуба на независимост.

Излязоха доста тестове на м1 и май няма друго пс в момента за 800евро, което да може да работи с 8к видеа от R5. По- съвременен комп от това няма в момента. Като цяло не си струва сега да се взима лаптоп. Интелите им разказаха играта отвсякъде, ryzen лаптопи догодина, сега само hp извадиха някакви, а епъл са в преходен период и оправят бъговете по софтуера и съвместимостта на програмите.



Публикацията е редактирана (26-11-20 23:17)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »