Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Sony alpha 7 lll vs Canon EOS R
Автор: kosevaz   
Дата:   10-10-20 12:14

Здравейте,

може ли съвет, вероятно темата е обсъждана и преди. Гледах доста ревюта, но се колебая между тези двата модела, любител съм, не снимам професионално, но искам да мина на по-висок клас апарат и обектив?
Може ли препоръка, както и за комбинация с обектив - снимам стрийт, портретна фотография.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony alpha 7 lll vs Canon EOS R
Автор: hotsnail   
Дата:   10-10-20 12:27

какво правиш с тия теми?

ето какво ти написах в другата....


За стрийт ако ще купуваш нов виж и Sony A7C. Току преди 2-3 седмици го обявиха. Пуснал съм тема нейде по-долу. Компактен апарат е с възможности близки от А7м3, но на размер доста по-малък.



http://karaatanasov.info/a7c/cam.jpg





Трябва да напиша едно кратко ревю. Сони ми го дадоха за 2-3 дни и е супер як за стрийт и пътувания A7C.....ама ще видя кога ще събера време. Ето ти го сниман до една от малките кропки А6300 (двата обектива са еквивалент на 35-ци. За фул фрейма има и по-малка 35-ца но на ф/2.8)



http://karaatanasov.info/a7c/a7csize.jpg





Между марки е труден избора и съвета, щото всеки си ползва нещо конкретно връзваш се с дадена марка и купуваш обективи за нея. Да сменяш марката е скъпо начинание - като стане много зле минаваш....

EOS R сигурно не е лош, но има доста проблеми характерни за 1-во поколение камера. EOS R6 поне на мен ми изглежда доста по-добра камера. На стария Канон управлението е кофти, малка е батерията (и на новия също) ... има трески за дялане. От друга страна май картинката е приемлива - Канон имаха проблеми със сензорите много години наред. EOS R е първия им по-добър модел. Та не елош като цяло, но все пак 1-во поколение си има трески някои.

За Канон има интересен 35/1.8 обектив, не знам актуална цена. Има голямо увеличение т.е. снима от много близо, което за мен е много добра идея.

Самянг и Тамрон вероятно до някоя друга година ще пуснат обективите си и за Канон. Сега са само за Сони. Aко искаш веднага 2-3 обектива, Канон според мен още не е готов.


Аз снимам със Сони.

А7м3 е доста смислен апарат. Имах го за няколко месеца. Няма очевадни дефекти и проблеми. Каквото пише, че прави, го прави много добре.

За обективите избор има голям.

За стрийт за Сони бих ти препоръчал следните модели

Сони 28/2 - 800-1000 лева
Сони 35/1.8 - 1000 лева
Сони 85/1.8 - 1200 лева
Сони G 20/1.8 - 2000 лева
Сони Zeiss 35/2.8 - не знам цена
Сони Zeiss 55/1.8 - 1600 лева
Сони GM 24/1.4 - 3000 лева

Самянг 18/2.8 - 700-800 лева
Самянг 35/1.8 - 700-800 лева
Самянг 35/2.8 - 600-700 лева
Самянг 45/1.8 - 700-800 лева
Самянг 75/1.8 - 700-800 лева

Тамрон 20/2.8
Тамрон 24/2.8
Тамрон 35/2.8

Сигма 40/2.8

Може и нещо ултра широко ако искаш - Фойтлендър 15/4.5 е моя избор.

Ето ти един кадър с 75/1.8 и А7С



https://live.staticflickr.com/65535/50441667878_8db2c0bfef_4k.jpg




Публикацията е редактирана (10-10-20 12:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony alpha 7 lll vs Canon EOS R
Автор: kosevaz   
Дата:   10-10-20 13:06

Мерси, еха, колко подробно.

Ще погледна и характеристиките на A7C на Сони.

Благодаря,

Отговори на това съобщение
 Re: Sony alpha 7 lll vs Canon EOS R
Автор: Yog   
Дата:   10-10-20 13:46

Точно стрийт и портрети можеш да снимаш практически с всичко. Не виждам за какво са ти камери по 3-4 хиляди лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony alpha 7 lll vs Canon EOS R
Автор: kosevaz   
Дата:   10-10-20 14:33

Здравейте,

предполагам, че можеш всичко с всичко да снимаш, но аз търся по- добър вариант. Благодаря за отговора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony alpha 7 lll vs Canon EOS R
Автор: hotsnail   
Дата:   10-10-20 16:33

Публикувах впечатленията си в в темата за A7C

Има 3 неща които да видиш спрямо А7м3. Писал съм за тях

1. Затвора е само с задно механично перде и е до 1/4000 механичния затвор
2. Има само една карта (няма резервно копие в камерата)
3. Визьора е малък сравнено с А7м3 и повече прилича на А6х00 серията - става за кадриране, не е супер за ръчен фокус и не се виждат фини детайли в него.

Може би има още едно - управлението е доста спартанско като на А6х00 серията. А7м3 има много копчета, има предно колелце по-удобен е за дълго снимане без съмнение.



Публикацията е редактирана (10-10-20 16:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony alpha 7 lll vs Canon EOS R
Автор: Simbon4o   
Дата:   10-10-20 16:35

Ами А7С е почти точен еквивалент на EOS R. Има едно куцо място обаче при сонито - затвора винаги работи на едно перде и над 1/1000 скорост прави бокето странно. На всички други камери в този клас това не е така. Но пък канона няма 4К във фул фрейм режим, няма и 1080 120р... така че работата е както казах кантар. И цените са им сходни, ако се купува нов.

И все пак обективите са важни, ако имаш канонски обективи - ще работят по-добре с канона. Ако пазариш втора ръка зависи какво ще намериш, аз си намерих много добро А7м3 с гаранция за 2500лв. Всичко е ... според нуждите и приоритетите, ако искаш селфи екран - А7м3 няма такъв.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony alpha 7 lll vs Canon EOS R
Автор: hotsnail   
Дата:   10-10-20 16:47

Симо еквивалент е ама друг път

По-малък е апарата - това е супер важното за конкретния модел. EOS R е само 2 пъти по-голям

https://bit.ly/36XfH5n


АФ на А7С е брутален наистина брутален. Сравнено с А7м3 е осезаемо по-добре, а с Канон.....няма да обсъждаме.

Виж го. Няма общо с туткавия ЕОС Р - 5 к/с с АФ едва едва....тука 10 ги правиш се чудиш защо са го ограничили.....

Стига с тия глупости. Виж камерата.

Нямa никаква прилика с ЕОС Р. Сравняваш трактор с формула 1.... вероятно си прав щото и двете не стават за семеен фургон.....

Съглсен съм до някъде с аналогията с ЕОС РП защото са сходен размер.... ама там говорим за 1/3 камера... нито АФ има, сензора е по-зле от кропка, видео има ли въобще.....по-добре да си взема А7 оригинала или А7Р-ка....



Публикацията е редактирана (10-10-20 16:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony alpha 7 lll vs Canon EOS R
Автор: io_bs   
Дата:   10-10-20 17:09

Портрети се снимат и с фуджи доста - имат приятни цветове и jpg-овете от апарата са супер.
A7C е по-малък от A7III само с липсващата издатина на визьора - но липсата на врътки е осезаема.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony alpha 7 lll vs Canon EOS R
Автор: hotsnail   
Дата:   10-10-20 17:13

да 2.5 сантиметра е по-нисък т.е. 1 инч т.е. 7.1 сантиметра вместо 9.6 сантиметра. Това е горе долу необходимото подрязване за да ползваш съвсем друг тип чанта - 25%

25% е и олекотен т.е. 150 грама от 650 на 510 ....

25% не е малко. Не е два пъти ама нали все пак ще го използват хора. Ама се усеща и то много тая разлика...

Аз имам А6300 и А7р3 и тия 25% се усещат......

Пуисах и в предната тема. Когато ходя на излети с разходка ми е неприятна дилема - А7р3 с хубавия сензор ли да взема или кропката, дето после не мога да и барам файловете....



Публикацията е редактирана (10-10-20 17:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony alpha 7 lll vs Canon EOS R
Автор: Simbon4o   
Дата:   10-10-20 19:00

Всъщност разликата е предимно височината, ширината и дължината със съответните обективи е съвсем сходна. Като показатели също са сходни.

Ако 2та сантиметра височина са ти критични - да A7C е супер компактен [smilie5]. Но пък ако искаш читав визьор е най-зле в класа си.

ПС каноните, които обсъждаме с последните си софтуери са доста подобрени. И както казах на едно място издиша едното, на друго другото.

Да сонито има добър АФ, 10к/с следящ за снимки използваеми, ... екстри да искаш. Но така и не сложиха читав дисплей и визьор в тези камери. Дисплея на канона е много по-добър, захвата му е по-удобен, тъч функционалността е много по-добра и т.н. Затова ги слагам на кантар.



Публикацията е редактирана (10-10-20 19:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony alpha 7 lll vs Canon EOS R
Автор: hotsnail   
Дата:   10-10-20 19:04

Да размера и масата са намалени с 25%, екрана е с това канонско окачване. Малко по-качествени материали и това е.

Визьора, затвора, една карта, по-малко бутони не са в класа на камерите като a7m3 и eos r6. (Еос р е доста сбъркан като ергономия. Не мисля, че заслужава много дискусия)

За сериозна работа няма съмнение че а7м3, еос r6 и а7р3 са класи напред от а7с

А7С обаче ги изкъртва за любителска камера.



Публикацията е редактирана (10-10-20 19:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony alpha 7 lll vs Canon EOS R
Автор: Simbon4o   
Дата:   10-10-20 19:06

А за EOS RP изобщо няма смисъл да отваряме дума, тази камера предстои да я конкурират от сони, за момента нямат нищо насреща и ако трябва да купиш нов фул фрейм безогледалка за тези пари А7м2 е много далеч от RP.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony alpha 7 lll vs Canon EOS R
Автор: hotsnail   
Дата:   10-10-20 19:14

Далече ? Картинката на а7 чистия е по-добра. Дори на а6300 е по-добре. Те сложиха сензора на 5д мк2 от преди 11 години

Отговори на това съобщение
 Re: Sony alpha 7 lll vs Canon EOS R
Автор: Mogila   
Дата:   10-10-20 19:18

Simbon4o чета и си мисля, че са ти хакнали акаунта...

На hotsnail му дават от сони камери и отстъпки за да ги хвали, ама на теб какво ти стана не знам... Канон вече стават за нещо[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony alpha 7 lll vs Canon EOS R
Автор: hotsnail   
Дата:   10-10-20 19:25

Могила Канон когато става стават. Никой не спори. Дори еос р на картинка го докараха, ама има разни болести на първите поколения. Виждаш че в r6 са коригирани.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony alpha 7 lll vs Canon EOS R
Автор: Mogila   
Дата:   10-10-20 19:27

Нищо не виждам и ти не виждаш. Не си пипал тези камери само пишеш глупости, защото имаш изгода от това.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony alpha 7 lll vs Canon EOS R
Автор: Simbon4o   
Дата:   10-10-20 19:34

Автор: Mogila
Дата: 10-10-20 19:18

Simbon4o чета и си мисля, че са ти хакнали акаунта...


[smilie18] [smilie18] [smilie18] амиии не, никога не съм бил сектант. Просто хората виждат нещата по различен начин. И понеже съм малко зарибен на техническа тема пробвам от всичко [smilie5].

И ако Киро беше пробвал EOS RP щеше да види, че сензора е по-добър от на 6д2 и камерата съвсем не е толкова куца колкото я вижда. Може в началото да е била, но след последните ъпдейти фокуса е съвсем адекватен.

И на мен са ми давали камери и обективи от сони да си играя, отстъпки понякога, но нямаме договорка да говоря каквото не мисля. За такова нещо ще трябва да ми ги подаряват сонитата [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony alpha 7 lll vs Canon EOS R
Автор: avo   
Дата:   10-10-20 20:22

4k и отгоре за любителска камера е смела цена, казвам го като любител. А и за горе долу същите пари е А7RIII , който сякаш би дал повече. Лично мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony alpha 7 lll vs Canon EOS R
Автор: hotsnail   
Дата:   10-10-20 20:28

Могила от твоята клавиатура на божия екран, дето се вика. На теб също ти пожелавам да ти плащат и да ти дават техника и отстъпки. Ако може и на екскурзии да те пращат. Уви за сега не мога да се похваля с много придобивки. Ама защо не. В крайна сметка аз съм си фен на марката, както и повечето други фотографи, които познавам, харесвам техниката си.

Изкефих се на а7с, може би щото снимам любителски и за такава камера съм си мечтал. Познавам някои от хората в Сони България и ми я дадоха за събота и неделя.

Иначе Сони и Канон мисля си привличат професионални фотографи за партньори включително и в България. Деляна Гергова май е с Канон и по семинаритепоказва туй онуй. Сони мисля, че с Васко Николов и Делян Марков партнират. Тия хора си изкарват парите със снимки и са сравнително добри. Аз съм щракач.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony alpha 7 lll vs Canon EOS R
Автор: hotsnail   
Дата:   10-10-20 20:30

Avo определено дава повече. А7р3 е много готина камера. С такава съм от доста време. Единственото е, че е по-голяма и малко по-бавна. Аз я виждам С-то като второ тяло. Ще продам кроп системата с а6300 и така ....



Публикацията е редактирана (10-10-20 20:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony alpha 7 lll vs Canon EOS R
Автор: ombre   
Дата:   10-10-20 20:37

Понеже се спомена RP, и аз съм чел,че бил куца камера,но дефакто от многото примери,които съм гледал в нета,не виждам да е драма особено за цената си,така,че тук подкрепям адаша,от друга страна обаче А7м2 е 2014 г,а Канона 2019 , и е нормално Сонито да отстъпва,все пак 5 години хората не са спали и са бачкали по новите тела. Темата за това Сони се измести,дефакто в тяло като на 6000 имаме фф камера,нещо ,ккоето другите производители нямат за момента и се отваря една нова ниша в тази сфера. Не коментирам цената,тя се определя от самите производители,но наистина е скъпа камерка.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony alpha 7 lll vs Canon EOS R
Автор: Mogila   
Дата:   10-10-20 20:43

Не искам да ме пращат по екскурзии- тъкмо се прибрах днес от Сардиния и направих хубави снимки със супер малкото олимпусче със супер малките обективчета.

Ти сигурно си единственият човек, харесващ A7C. Не намираш ли това за малко особено? [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony alpha 7 lll vs Canon EOS R
Автор: hotsnail   
Дата:   10-10-20 20:51

Не бе във фейсбук си имаме група :-)

Ама в България май не сме много. Нишова е камерата, това го разбирам. Не казвам, че другите камери са лоши. Напротив за сериозни неща са по-удобни.

Темата е за стрийт камера и мисля, че това е една от нашите за а7с за това писах въобще за нея.

Да а7м3 дава повече от традиционните екстри за тия кинти. ЕОС Р също дава повече от традиционните неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony alpha 7 lll vs Canon EOS R
Автор: hotsnail   
Дата:   10-10-20 20:56

Могика хора с олимпусчета мисля, че са от тия, дето биха оценили А7С. Фул фрейм олимпусче :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony alpha 7 lll vs Canon EOS R
Автор: Mogila   
Дата:   10-10-20 21:45

Бих го оценил, ама олито има супер малки обективи и струва ново с обектив 500 евро, а не 2100 Евро без обектив и зарядно.

Автор: hotsnail
Дата: 10-10-20 20:51

"Не бе във фейсбук си имаме група :-)

Ама в България май не сме много."

В чужбина сте още по малко.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony alpha 7 lll vs Canon EOS R
Автор: hotsnail   
Дата:   10-10-20 22:54

...уфф писал си Евро...оххх

Добре за 500 евро има. Ама то за 1000 лева и а6000 с обектив или Фуджи някое

За мен качеството на малкия сензор е проблем...винаги решавам да взема другата камера или съжалявам, че не съм я взел.

Просто като ги отворя в къщи и има разлика. Мкже само аз да я виждам, но ....



Публикацията е редактирана (10-10-20 23:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony alpha 7 lll vs Canon EOS R
Автор: Mogila   
Дата:   11-10-20 09:46

За мен а6000 и неговите обективи съвсем не е компактен вариант, а и като дизайн е ебати дървото. В такъв случай бих направил компромис с размера на сензора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony alpha 7 lll vs Canon EOS R
Автор: Найден-Стоянов   
Дата:   12-10-20 09:33

Имам и работя с Canon 6d , Sony а7iii и Canon RP . Бързината и точноста на фокуса при Сонито и РП-то са идентични. Размерите са сходни, картинката също. Само дето цената е доста в полза на Канона. Мен лично Сонито ми харесва заради по-доброто видео, затова продавам и РП-то с РФ 35/1.8 is macro и преходник за EF обективи за 2800....Просто за тази цена не може да вземеш нищо доближаващо се до този комплект.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony alpha 7 lll vs Canon EOS R
Автор: chukov   
Дата:   12-10-20 14:39

Canon RP и Sony 7iii имат еднакво бърз и точен фокус?
При какви условия го установихте това, че е интересно?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony alpha 7 lll vs Canon EOS R
Автор: chukov   
Дата:   12-10-20 14:44

И за видео или за фотография става дума?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony alpha 7 lll vs Canon EOS R
Автор: Найден-Стоянов   
Дата:   12-10-20 16:03

Ми тествах ги бойно на сватба. Точно с твоята тройка [smile] със Сони 28/2 и РП с 35/1.8, за фото са еднакво бързи според мен, за видео тройката е една идея по-бърза. Като и фокуса по очи също е много добър в РП-то.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony alpha 7 lll vs Canon EOS R
Автор: chukov   
Дата:   12-10-20 16:15

Не вярвам фокусът по око да е по-добър на канона. Я пробвай с друг обектив на Сони. 55/1.8 или 85/1.8

Отговори на това съобщение
 Re: Sony alpha 7 lll vs Canon EOS R
Автор: Найден-Стоянов   
Дата:   12-10-20 19:48

Не казвам, че е по-добър а еднакво бърз и точен. Аз лично разлика не откривам. Може и да има някаква но е незабележима за мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony alpha 7 lll vs Canon EOS R
Автор: io_bs   
Дата:   12-10-20 23:37

> За мен качеството на малкия сензор
> е проблем...винаги решавам да взема
> другата камера или съжалявам, че
> не съм я взел.
>
> Просто като ги отворя в къщи и има
> разлика. Мкже само аз да я виждам,
> но ....

Че разлика има - това е сигурно. Ама чак толкова да е голяма - не знам. Сензорите от последните що-годе 5 години не са се подобрявали откъм картинка, само резолюцията увеличават. За повечето цели и кропките могат да са достатъчни.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony alpha 7 lll vs Canon EOS R
Автор: hotsnail   
Дата:   13-10-20 18:39

io_bs за това писах, че е субективно. А6300 е прекрасен апарат и както писа по-добро няма в неговия сегмент освен повечето пиксели на Фуджи.

ПП Оказа се, че А6000 е със същия сензор. Сони правят един сензор и в последващите камери сменят разни неща около сензора. За А6300 например са сменили връзките на сензора (мед към алуминий или обратното) и по-този начин са увеличили скоростта на четене т.е. 4К видеото се е появило. Сменили са покритието на сензора и няма отблясъците, които понякога са видими в А6000. В А6500 и последващите сложиха нов LSI и подобриха серийните снимки. В А6400 и последващите подобриха Аф значително вероятно с нов процесор. В А6600 фокуса май е още по-добръ ис сега А6600 работи с новия адаптер ЛА-ЕА5 ... и всичко това е с един и същ 24МП сензор.



Публикацията е редактирана (13-10-20 18:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony alpha 7 lll vs Canon EOS R
Автор: mmx   
Дата:   14-10-20 12:01

RP с 35/1.8 изгледа много добър вариант за стрийт и травел. Компактен FF и на достъпна цена. То и тази 35ца е стабилизирана, което ще е добре и за видео.

Иначе за AI автофокуса Канонците направиха много, за да догонят Сони. Всички ъпдейти на EOS R и RP бяха направени имено, за да тестват и подобрят автофокуса, който вече е наличен в R5/R6.


написа:

> Имам и работя с Canon 6d , Sony а7iii и Canon RP
> . Бързината и точноста на фокуса
> при Сонито и РП-то са идентични.
> Размерите са сходни, картинката
> също. Само дето цената е доста в
> полза на Канона. Мен лично Сонито
> ми харесва заради по-доброто
> видео, затова продавам и РП-то с РФ
> 35/1.8 is macro и преходник за EF обективи
> за 2800....Просто за тази цена не може
> да вземеш нищо доближаващо се до
> този комплект.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony alpha 7 lll vs Canon EOS R
Автор: Найден-Стоянов   
Дата:   17-10-20 09:27

RP- то има и една опция за дигитална стабилизация в тялото в 2 стъпки която буквално работи на принципа на стабилизирането при пост обработка като реже от картината. Малко по дълъг ти става обектива, но стабилизира страхотно и снимането от ръка става безпроблемно, особенно и със стабилизиран обектив.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »