Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: kes   
Дата:   14-09-20 19:24

От пролетта снимам с Канон 70D и 400 f/5,6 без стабилизация.
Натрупах известен опит и има неща, които не ми харесват в моята система.
1.Фокусът на отдалечени обекти, не винаги е убийствено рязък, дори когато фонът е небе. И като седна вкъщи на обработката при 100% дигитално увеличение, картинката често е леко замазана.
2. Фокусът много се влияе от фона и поради това загубих не малко прекрасни сцени, което изключително ме дразни. 2.1. Нямам следене на обекта.
3.Далекобойността в доста случаи не ми достига, въпреки, че пълнокадровия еквивалент ми е 648 мм.
Каква система бихте ми препоръчали.
Колебая се между
Никон d 500 и 200-500/5.6
Сони а6600 или а9 и 200-600/6,3
Канон а6 и моя обектив 400/5,6 с перспектива 800/11 или 500/4

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: capos   
Дата:   14-09-20 19:37

Моят избор беше Nikon D500 и 200-500/5.6. За Sony не знам. Canon директно ги отписах. Нямат кропка, която да е еквивалентна на D500. За R5 пари нямам, а новите стъкла на f/11 са по-скоро туристически, предвид че често на f/5.6 съм на границата, а дори изпускам кадри заради ниска скорост.

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: victory13   
Дата:   14-09-20 19:40

Здравейте,

Защо не опитате да продадете 70d, и да се напънете за 80d... Има разлика, и то доста, ще имате и следене... Говоря от личен опит.
Можете да осъществите и другите варианти, но си мисля че ще са доста по-бюджетни...

Успех! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: capos   
Дата:   14-09-20 19:52

Е аз точно Canon 80D смених с Nikon D500.

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: krassi04   
Дата:   14-09-20 20:11

От доста време снимам с А7м3 и Сони 200-600.Добра комбинация е но според мен със Сони А9 е най-добре.


Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   14-09-20 20:26

200-600 с А7р3 работи сносно. Има доста място за подрязване ако не стигнат мм-ите

А9 или а9м2 си е друга работа - 20 фпс .....

Преди го ползвах с 400/5.6 но е сравнително трудно, защото има АФ само в централната третина по дългата страна.

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: hansto   
Дата:   14-09-20 20:59

Зависи дали ще се ходи много с обектива и дали ще се снима със статив. Никон 200-500 е добър, но тежък. Сигма 100-400 няма кило и е предназначен за снимане от ръка. Чудесен на 400мм

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   14-09-20 21:40

Смени 70д с 7д марк 2

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: kes   
Дата:   14-09-20 22:45



krassi04 написа:

> От доста време снимам с А7м3 и Сони
> 200-600.Добра комбинация е но според
> мен със Сони А9 е най-добре.
>

Краси точно теб искам да те питам, като най- активен с 200-600 на Сони. Предполагам, че снимаш от ръка, не ти ли натежава по някое време?
Друго което ми прави впечатление, че при повечето твои снимки има характерно замазване на образа например
https://photo-forum.net/i/2311876
https://photo-forum.net/i/2311649
https://photo-forum.net/i/2311116
предполагам, че това се дължи на голямо увеличение (кроп) в последващата обработка? В такъв случай с а9 нещата ще са още по-зле, заради по- малкото пиксели.

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: kes   
Дата:   14-09-20 23:10

capos написа:

> Е аз точно Canon 80D смених с Nikon D500.

Защо го направи? Гледам, че си снимал със 600мм, вероятно е бил Сигма? Предполагам, че не е толкова бърз като канонските обективи.
Намираш ли съществена разлика в автофокуса между 80d и d500 и в какво се състои?

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: kes   
Дата:   14-09-20 23:12

LorDDemoniC написа:

> Смени 70д с 7д марк 2

Това е най-бюджетния вариант, но не съм сигурен, че ще има голяма разлика.

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: krassi04   
Дата:   14-09-20 23:39

Да, тежък е обектива, но аз съм му свикнал, снимам от ръка, но в повечето случай подпирам се на коляното.А за Сони А9, той е също 24мп,като А7м3.


Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: vanko_2   
Дата:   14-09-20 23:42

Какъв е този Канон а6?
Аз щракам с Канон доста време. 800/11 не препоръчвам, това е голям компромис. Проблем е, че Канон се отказаха от 7Д марк 3, и че спряха кропките от 1Д Марк серията след 4 версия. Маркетингово подхождат към по-широкия пазар и всичките им нови кропки са голям компромис за уайлд фото. Иначе белите каноски стъкла си заслужават отвсякъде. Универсални варианти без компромис няма. Откъм "далекобойност" мисли за прикрито приближаване към обектите.Това е част от този тип фотография. Разбира се ако се търси макс детайл, което не е задължително [smile]



Публикацията е редактирана (15-09-20 00:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: capos   
Дата:   15-09-20 00:24

Снимах с 80D и Tamron 150-600 G2. В сравнение D500 и 200-500/5.6 старата ми система много по-често хващаше неточно фокус, както и не се справяше добре с динамични сцени и следене на движещи се обекти. Мисля че причината беше, както в обектива, така и в камерата. Canon 7d m2 със сигурност ще е по-добре в това отношение. Въпреки че не съм снимал с него обаче не мисля, че някой ще възрази, че D500 e по-добрата камера. Следящият фокус на D500 е бърз и точен. Все пак имай предвид, че ако обектът е малък фокусът винаги ще ти бяга на фона. Динамичният обхват е много добър. Скоростта на снимане е впечатляваща.

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: Yog   
Дата:   15-09-20 01:57

kes, разгледах снимките, които си качил в профила си. не се коси много-много за следващия си апарат. ти можеш да ги снимаш пустите птички. то тва е основното. каквото и да си купиш, по-модерно и добро от сегашната ти камера, ще даде резултат. дето се вика - няма как да сбъркаш [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   15-09-20 07:35

О ще има , 70д има проблеми с фокуса ... 7д м2 има прекрасен микроаджъсмънт ... Не се набутвай излишно много пари за смяна на системата ...

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: dilomski   
Дата:   15-09-20 10:06

Купих си D500 Още като излезе през 2016-та.
И през 2020 не виждам коя кропка ще го бие като автофокус. Който е снимал с тази камера знае за какво става въпрос. Безогледалките за екшън въобще не ги броя.

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: kvakioh   
Дата:   15-09-20 10:37

D500 е балансът. 7D mkII е алтернативата не толкова балансирана от Канон. 1Dx mkII, Sony A9 mkII са небюджетните и по-добри технологично апарати.
D500 неслучайно достатъчно много като хора са си го запазили с телеобективи, въпреки че са преминали на безогледалки.
В случая прехвърлянето към Никон ще е лесно, към Сони изисква повече £€$, Канон само тялото да е 7D mkII.

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: imartin   
Дата:   15-09-20 14:37

D500. Безогледалните все още не са за екшън уайлдлайф, колкото и да са напреднали в сравнение с преди. Да видим новите Канони, но с тези прегрявания не само на видео, но и на бързи серии;с бързото изхабяване на батериите и с крехките си тела - едва ли. За D500, понеже е кроп тяло, с повече шум на високо ИСО, по-добре по възможност по-светлъл обектив - ф2,8-4. Дори да е 300 мм с кроп фактора ще дава 450 мм, приравнено на фул фрейм, което, ако наблегнеш на укриването е напълно достатъчно. Отлично ще работи и с конвертор х1,4 (=630мм/4-5.6) За по-тъмните обективи (>=f 5.6), какъвто е и 200-500, аз бих взел фул фрейм тяло с повече мегапиксели - D850.Разбира се, цената на тялото ще е друга, с около 1500 лв отгоре.
Във всички случаи хубавите снимки на птици стават с укриване и там трябва да се наблегне, а не толкова на многото мм.


Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: io_bs   
Дата:   15-09-20 15:36

imartin написа:
> Във всички случаи хубавите снимки
> на птици стават с укриване и там
> трябва да се наблегне, а не толкова
> на многото мм.

Най-ценният съвет дотук
[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: kes   
Дата:   15-09-20 17:09

7d II = 1200 лева
D 500 + 200-500/5,6 = 4000 лева
R6 + адаптер + 1.4х = 6200 лева
А6600+ 200-600 + 1.4х = 6400 лева
A9 + 200-600 + 1.4х = 7800 лева

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: kes   
Дата:   15-09-20 23:28

Ванко имах предвид R6. Ти намираш ли съществена разлика във фокуса между 1dIV и 1dx?
Относно загряването, доколкото, чух "проблемът" бил изкуствено създаден за да се продават по-скъпите кино камери и имал софтуерно решение.
Марто имаше ли проблем при фокусирането на ушатата сова.
https://photo-forum.net/i/2293406
Колко от кадрите ти излязоха на фокус? Проблемът при мен е, че такава сцена посмъртно не мога да фокусирам.

Наистина укриването ми е слабото място, но то не решава всички проблеми. Например при снимане на пчелояди в полет от укритие нащраках 2 хиляди кадъра , докато попаднах на един и то не съм сигурен дали тогава не бях на ръчен фокус. Междувременно изтървах обмен на храна във въздуха и други интересни моменти.

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: vanko_2   
Дата:   16-09-20 01:02

Разлика има в полза на 1ДХ. Нищо не загрява, и двете камери работят безотказно. Изпитано от минус 27 до плюс 37. Но така и не се реших да сменя 1ДМК4 с 7ДМК2. Има голяма разлика в картинката :)

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: imartin   
Дата:   16-09-20 01:04

Ушатата сова я снимах с Д850 и Сигма 150-600 Спортс. 2/3 от кадрите са на фокус. 200-500 на Никон не се различава много от Сигмата в това отношение. (Въобще - много съм доволен от Д850. Страхотна камера!) Понеже си на Канон, смело бих ти препоръчал 5D Mark IV. Един приятел, с който често снимаме, преди година го взе като ъпгрейд на Марк 3. Снима със същата Сигма. Много добър автофокус. Много по-добър от Марк 3. Не отстъпва на Д850. Точно пчелоядите в полет ги разби и то не на фон небе, а на по-шарен и разсейващ автофокуса. Но ако не искаш да влагаш много пари, то 7d II. Преди това обаче непременно намери някой, който го има, пробвай го и виж дали ще ти отговаря на очакванията и нуждите. Убедил съм се, че това е най-добрият начин. Преди време само от ревюта реших да взема Никон Д7200 като второ тяло. Основното ми беше Д750. Обективът 200-500. Разликата в АФ беше огромна, а уж еднаква система за АФ (доколкото помня). Явно и големината на сензора е от значение за АФ. Бързо се разделихме с Д7200, иначе добра камера, но не с тъмни обективи за птици.


Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   16-09-20 08:10

[beer] vanko_2 Аз навремето смених 7дм2 с 1дм4 поради по хубавата незърнеста нечервеникава картинка на 1д серията ... Сега с 1дх и АФ и картината са в пъти по-добре ...

kes обявил си кинтите ... така , че избора е ясен ... [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: capos   
Дата:   16-09-20 08:50

Аз моя 80D го смених след снимане в Маджарово, където нащраках около 3000 кадъра. 90% от кадрите в полет бяха омазани. Все някак го търпях ама след товеа изпълнение много се изнервих.
Ако бюджетът не е щедър според мен на първо време сменяй 70D-то за 7D mark2 и няма начин да не усетиш значително подобрение.



kes написа:

> .... Например при снимане на
> пчелояди в полет от укритие
> нащраках 2 хиляди кадъра , докато
> попаднах на един и то не съм
> сигурен дали тогава не бях на
> ръчен фокус. Междувременно
> изтървах обмен на храна във
> въздуха и други интересни моменти.

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: kes   
Дата:   16-09-20 11:59

Как снимате в jpg или raw?
Ванко, какво имаш предвид за разлика в картинката между 1ДМК4 и 7ДМК2 ?
Демоне, гледам че на аватара ти има колело. Когато караш взимаш ли със себе си фотоапарат и ако да, къде го слагаш?
Орко е доста бърза птица https://photo-forum.net/i/2173130 виждам, че 7dII се е справил с фокуса.
Ето за такива случаи ми трябва далекобойност https://photo-forum.net/i/2200479 обичам да се разхождам сред природата.
Идва зимния период и мислех да успокоя топката, но като гледам доста от снимките ви са в студените дни.

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: imartin   
Дата:   16-09-20 12:34

Аз снимам винаги само в RAW. JPEG само ако веднага трябва да пратя или предам на някого кадрите. Но това обикновено не засяга снимането на диви животни, а разни събития.
Зимата е един от най-благодатните периоди за снимане на птици. Но укриването е важно. Най-лесното: направи си една зимна хранилка за пойни птици, с укритие. То може и да е просто - от клони с хвърлена мрежа отгоре. Може и с палатка - за по-топло. Така и ще подхранваш малките птици, и ще ги снимаш. Впрочем тогава появата и на малкия ястреб е въпрос на време [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   16-09-20 13:21

kes , на 7д м2 фокуса е перфектен , само по исо и детайл леко би отстъпил на д500. Случая с ястреба бе , че снимах червенушки на дървото и изрода ми мина на една две педи над главата и се заби в клоните ... безуспешен опит , кацна за секунда на тоя пилон и изчезна ... идея нямам как реагирах :D

За мен лятото е по-скоро период за водолюбиви и прелетни птици ... ма аз лятото карам бая колото ... https://www.youtube.com/LorDDemoniC
има и за пилци и за колоездене в канала ми ...
Ако имаш още въпроси смело минавай на ЛС ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: kes   
Дата:   17-09-20 15:53

Имам приятел от Русе, където живея с d850, само трябва да намеря обектив за проба. Човек от форума любезно предложи да тествам неговия d500, 200-500/5,6
Канон щели да организират представяне и тестване на r6, така че и това бих могъл да проверя.
Марто пишеш, че си имал Никон 200-500, защо си го заменил със Сигма 150-600. Снимал ли си с двата обектива на едно и също тяло и намираш ли разлика във фокуса? Спортната версия не ти ле е тежка за снимане от ръка?

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: imartin   
Дата:   18-09-20 02:37

- Никон 200-500 е чудесен обектив, но изработката е евтина - не е защитен от влияния на околната среда, от прах и от влага, бързо се пълни с прах и боклучета между лещите(това рядко оказва влияние на картинката, но на мен въобще не ми харесва). Непременно ако взимеш него, внимателно пробвай конкретната бройка на 500/5,6. Има доста разлики в остротата на различните бройки. Впрочем това важи за всеки обектив, вкл.за белите канонски - разбира се в много по-малка степен. Мой приятел преди няколко години си купи от един от най-известните и уважавани тук фотографи Canon EF 70-200mm 1:2.8 L IS II USM за една торба пари. Обективът мажеше (и няма как продавачът да не го е знаел...) Затова непременно тествай и внимателно после гледай на голям екран преди да купиш.

- Сигма 150-600 (Спортс) - много добре и солидно изработен със защита от прах и влага. Според мен с десетина процента повече кадри на фокус, отколкото при 200-500. +100 мм. Единствени недостатъци пред 200-500: по-тежък и един стоп по-тъмен (6,3) в дългия край. Също и тежък (но пък солиден) сенник, който някак дебалансира. Има и някои др.дребни предимства - настройване софтуерно, фиксиране на желаните мм. Последното при Никона го няма(има само на 200 мм,не знам защо) и често откриваш, че обективът "сам" си е преминал от 500 на 420 мм, например. Т.е.трябва да придобиеш навик да го изтегляш напред, за да го върнеш на макс.мм, ако се е "смалил"случайно. В екшъна на снимането обаче това често се пропуска.
За снимане от ръка - и двата са тежки. Като ги хвана в ръка едновременно разликата е явна, но при снимане на практика, като не мисля за нея, не я отчитам. Просто с Никона ще изкарам някоя друга секунда повече при по-дълго снимане. За снимане по-дълго от десетина минути си искат ако не трипод/монопод, то поне подпиране (бийнбаг и пр.)


Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: kes   
Дата:   18-09-20 20:22

Марто харесва ми твоята система. Солидна бойна и много приятно качество на снимките, които си качил. Честно казано, не очаквах, че d850 има добър фокус. Мислех, че само Д5 става, но след като ме замисли прочетох добри отзиви и на други места. Относно Сигмата също бях в грешка, че собствените на Никон, обективи са по добри. Честно казано, за също се бях насочил първоначално към Сигма 150-600 за моя Канон но към по- евтината и по-лека версия „С“. В крайна сметка тук във форума видях 400/5,6 и съм много доволен, че го взех. Също бойно стъкло, бързо, рязко, без подвижни части и супер леко. Мога да го нося цял ден и да снимам без да се уморя. Мисля, че ако му намеря тяло с интелигентен АФ ще покаже добри резултати.
Вместо спортната версия на Сигма, бих предпочел 500/f4, модела от 1999г. е само с един килограм по-тежък.
Ванко2 ти с такъв ли снимаш? От техническа гледна точка според „dxomark“ 1dx изкарва почти всичките си пиксели с него. Произвежда картина от 16 мегапиксела от 18 възможни.
Не така стоят нещата при Никон d 850 изкарва с никонския 500/f4 24 мегапиксела от наличните 45 на тялото. В сайта няма данни за спорт, нито за канон R, нито Сони.
От към шум в сайта шампион е Сони а7III 40% процента по-малко от d850 и 34% по-малко от 1dx. Краси забелязал ли си такова нещо?, преди Сонито с какво си снимал?

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: krassi04   
Дата:   18-09-20 21:00

Нямам опит с DSLR,винаги съм снимал с безогледалки,така че не мога да ти отговоря.Преди да си взема а7м3,снимах с а7м2,но беше голяма мъка.Видях твойте сметки за тела и обективи,има и друг вариант за по лека система с сони А6400 и новата Sigma 100-400 f5-6,3 за Сони Е,или Сони 6600.Тази сигма има стабилизация и е лека тежи само 1,150 кг.

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: philip   
Дата:   18-09-20 21:51

Принципно колкото по-тежък е комплектът тяло обектив, толкова по-инерционен е (демек по-стабилен) било от ръка или със статив. Тъй че за диви животни не е нужно да се бяга от тежки обективи, стига да са Ви по джоба.


Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: kes   
Дата:   03-11-20 11:20

Има развитие по темата за автофокуса.
Трите основни въпроса, на които търсех подобрение бяха:
1.Острота;
2.Следене на фон;
3.Прибилижение;
По първата точка вече установих, че наистина 70D толкова си може. Изглежда при следящ фокус липсва острота и се нужда е от микрокорекция. https://www.dpreview.com/reviews/canon-eos-70d/12

И сам стигнах до този извод при тестове по мишена на 5 метра и на терен при 25м. Направих съответната корекция и вече има леко подобрение. Като цяло обаче все още не съм постигнал желана острота при снимане на птици в полет и продължавам с експериментите под вещите съвети на един колега от форума.
По втората точка, следене на фон почти нищо не мога да направя, освен да си помагам на ръка. Тук изглежда най-силни са Сони а9 дори и след включването на Канон R6. Интересното е че попаднах на твърдения на професионалист според, които 1d серията на Канон отстъпва осезаемо от възможностите на D850 Никон.
По третата точка, работя за направа на укрития и планирам до края на годината да имам на сушата и във водата. Също така мисля за някакъв по- голям обектив, но това е тема на друг разговор.
В заключение търся 1D IV по следните съображения:
1.Предполагам, че превъзхожда аф възможности на 70 d защото е професионална камера въпреки, че е по- стара технология.
2. При следенето има по-качествен визьор, който да ме държи в час за фокуса и евентуално би позволили добавка на ръка.
3.На приближаването не помага особено, но да кажем, че е компромис между кроп и фф.



Публикацията е редактирана (03-11-20 12:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: skiahtro   
Дата:   03-11-20 13:52

А Tamron 150-600 в сравнение със Sigma 150-600?

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: pdimitrov   
Дата:   03-11-20 15:10

Кой Тамрон с коя Сигма ? Доколкото знам, Тамрон Г2 е най-добрият вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: kes   
Дата:   04-11-20 22:40

Спортната версия на Сигма 150-600 за Никон има отлични отзиви от колегата imartin
За Тамрон чувам противоречиви мнения.

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: skiahtro   
Дата:   05-11-20 07:41

Tamron SP 150-600mm f/5-6.3 Di VC USD G2
VS
Sigma 150-600mm f/5-6.3 DG OS HSM Contemporary Lens
--------------------------------------------
Разликата м/у Sigma 150-600mm f/5-6.3 DG OS HSM Contemporary Lens и Sigma 150-600mm f/5-6.3 DG OS HSM Sports Lens само в теглото и обема ли е? Защото разликата в цената е двойна...

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: kes   
Дата:   05-11-20 12:06

На този тест
се вижда малка разлика в качеството на изображението между двете версии на Сигма и по голяма разлика в качеството в сравнение с Тамрон Г2.
Разликата в теглото не е малка, спортната версия е конструирана от алуминева сплав, което само по себи си доста вдига цената за сметка на здравината.

При автофокуса туксе говори за непостоянство при съвременната версия, а при спортната се говори за пропуски, когато е избрана различна фокусна точка извън централната.

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   05-11-20 12:22

Вземай си Сони 200-600 и а9 и а7р4 и си свиркай

Друг вариант р5 и новите им базуки.....

Какво ги ровиш тия антики и слр-и? Музей ли ще правиш или ще снимаш?

ПП сериозно ако гониш качество и цена Канон 400/5.6 и някакво модерно тяло на Канон си вземи. Дори и със Сони става, но има някои особености заради адаптирането. Забрави Сигма и Тамрон като марки въобще относно тия супер зумове. Не стават и трите дето гледаш. Пробвал съм ги и са зле доста. Ако сравниш кадри с 400/5.6 дето излиза на 1000 лева няма да имаш въпроси.....скорст и точност на фокуса тоя канон на моето а7р3 имаше в изобилие. Ама смених на Сони 200-600 - за Сони е много добра комбинация от цена и възможности. 100-400 на Сони също е супер, но е малко по-скъпо......



Публикацията е редактирана (05-11-20 12:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: ombre   
Дата:   05-11-20 13:12

Кире кефиш ме. Вземи си една техника над 20 бона и си свиркай. Тоя 200-600 много пара,няма ли по евтини алтернативи?

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   05-11-20 13:45

омбре 1000 лева излиза 400/5.6. Какво по-евтино искаш?

Ми няма по-евтино с добър АФ и оптика. Качеството на тоя обектив е несравнимо със зумовете на сигма и тамрон


По-евтино има сигма 400/5.6 с АФ ама фокуса е бавен....

200-600 е 3000 лева нов, ако нацепиш промоция...по-евтино излиза от сигма 150-600 спорт и е много по-добър....

хайде първо виж какво съм написал....

А7м3 или А7ц е около 4 бона ново от магазина. 200-600 е 3 бона.... т.е. 7 хиляди имаш комплекта със всичко как си трябва.... какви 20 хиляди??? А има и втора ръка и сив внос ако ще се спесява - а7м3 излиза на 2500, 200-6000 сигурно и той може на 2-2 и 500 да излезе втора ръка от ибей... за под 5000 ще направиш комплект......

Кое е 20 бона? Какви 20 бона те гонят?



Публикацията е редактирана (05-11-20 14:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: skiahtro   
Дата:   05-11-20 14:12

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   05-11-20 14:59

Препоръчах канонски обектив - 400/5.6



Публикацията е редактирана (06-11-20 10:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: kes   
Дата:   05-11-20 15:27

Ако ще е Сони ще бъде с 200-600, проблемът, е че нямат големи обективи на старо, като Канон 500 F4 IS например, а ако ще правя кръстоска по- добре да си остана на Канон. Съмнявам се Сони с обектив на Канон може да има по- добър автофокус от Канон 1ва серия с канонски обектив. Колкото до телата, Краси04 който щрака най- много с 200-600 във форума казва, че понякога а7III го предава във фокуса.
Бях попаднал в ютуб на човек, който минал от Канон 1 на Сони 9 и в началото много се радваше на автофокуса и теглото. Няколко седмици по – късно , каза че системата му забила два пъти на ключови моменти, това го вбесило и върнал Сонито и сега пак мъкне тежкия Канон, но поне има сигурна камера.
Относно безогледалките, проявавам интерес и към Канон R6 (заради по-разумната цена от R5), но доколкото разбрах с моя обектив 400/5,6 производителността падала до 5 кадъра в секунда. Ако ще трябва да купувам 100-500/7,1 който е крачка назад в качеството на изображението от сегашния ми обектив- твърдо не.

ПП Моля колегата skiahtro да се въздържа от конфронтация, подадох сигнал срещу менението му, с молба да бъде изтрито. Да видим има ли действащи модератори

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: skiahtro   
Дата:   05-11-20 19:33

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: diskusa   
Дата:   05-11-20 22:35

Канони,Никони,Сонита.....Истината е,че трябва да се снима от близо !
Когато си на повече от 30-35 метра за големите птици и на повече от 10-15 метра за малките не търси острота, с каквото и да снимаш все тая.
Настройката на фокуса също е от голямо значение,говорим за фронт и бек фокус.Когато го настроиш да е точен на късо започва да бяга на дългата дистанция и обратно,аз моя съм го нагласил на къса дистанция -12-15 метра и над 25-30 метра не търся качество,защото когато снимаш от ниска гледна точка шанса да налетиш на мараня или лека мъгла е доста голям..тогава фокус забрави..!
Друг много важен според мен момент е на какъв фокус се снима,аз снимам на следящ фокус със потвърждение,дори и стационарни кадри.Успеваемостта е в пъти по-голяма от обикновенния следящ фокус,дори и на стария Канон 40д,с който някога снимах обикновения следящ фокус,ако от 100 кадъра 80 са брак,на следящ с потвърждаване имам от 100 кадъра 80 на фокус..
На времето Веско Граматиков беше си купил един голям 600 мм Канонски обектив и беше много изненадан,че като снима с него няма острота...на 100 метрова дистанция няма как да има острота,тук при нашия климат и светлинни условия.


Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   05-11-20 22:53

няма много смисъл да слагаш Канонски дълги стъкла на Сони. Освен ако не ползваш Сони вече и канона дойде на добра цена.

Има един проблем, за който и преди съм писал, фокусните зони работят само в централната третина на кадъра по дългата страна. На Сони всички точки са хоризонтални. Няма кръстати и двойни кръстове. Ама за сметка на това са много точките т.е. 300-400-500-600...

Другия проблем е, че АФ на А7м3 и А7р3 не ще да работи с адаптирани обективи при повече от 3 к/с. Не им стига явно процесора.

Може би, А7р4 и А7С имат някакви разлики ама не съм пробвал. А9 знам че се справя до 10 или дори 12 к/с с адаптирани обективи. Ама пак ще имаш ядове със страничните точки вероятно.

За да работят страничните точки трябват данни за оптически корекции, които няма от къде да ги вземе Сони камерата за Канонски обектив или за Сигма или Тамрон.

Ако ползваш адаптиран Сони обектив като 70-400 няма ядове с АФ на А7р3 - работи по целия кадър. Пак процесора се задъхва над 3 к/с и няма АФ ако пуснеш бързо щракане.....

Със 200-600 няма ядове и 10 к/с прави а7р3.

На 600мм аз от ръка снимам и имам пропуски, но имам и попадения. Препоръчаха ми хората да си купя един монпод. Вероятно ще подобри нещата значително. Ще мисля.....то сега ми е трудно. Не мога да ходя на Керкини. Около София има птици, но не знам, как да ги дебна.

Моята спекулация е, че е по-добре да не харча повече кинти за техника, а да се фокусирам върху моите умения.

400/5.6 на кропка би трябвало да са ти предостатъчно. Дори на фул фрейм с повечко пиксели би трябвало да ти стигат.

От там насетне май е проблем на умения, укрития, познания за животните....

Следя един пич във инстаграм, дето кове животни с телефон понякога, понякога с широки обективи...... мечки, лисици, елени, вълци... явно човека има подход и знае какво да прави с различните животни, kъде да ги намери, как да се приближи.....за едно стадо елени дето ги снима с телефон, беше писал, че ги е гонил 10-тина дни из горите на Шотландия, докато му дали, да се приближи....

Kosta Punkka



Публикацията е редактирана (05-11-20 22:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: ombre   
Дата:   06-11-20 09:12

Кире от майтап не разбираш приятелю. Просто ми стана забавно с това свиркай си,като се има в предвид цените на фотографската техника какви са. Иначе разгледах кадри с въпросния 200-600 и много ме изкефи,в синтезиса е 4 бона....[smilie25] По весело,пошегувах се да повторя....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: capos   
Дата:   06-11-20 10:29

Някой, някъде може да ги снима с телефон... умението да се укриеш е много важно, но ако снимаш съботно-неделно и си в България, където всичко живо се гази и стреля нещата са далеч от розови.

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: vgramatikov   
Дата:   06-11-20 12:19

Колебаеш се му техника на много различни пари едното е 15 бона другото е 5 ? Това не е праивлно зададен въпрос.

Ако имаш реални въпроси ги напиши.

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: kes   
Дата:   11-04-22 00:46

Има развитие по темата.
Замених 70D с 1D IV и съм много доволен. С обектива 400 /5,6 ефективното фокусно разстояние падна 648 мм при 70D, на 520 мм при 1D IV

Солиден, бърз 10 кадъра в сек, голяма батерия, бързо празни буфера, по-малко шум в образа.
Като цяло авто-фокуса е по-постоянен и няма нужда от микро корекция. Ето един летящ обект който изникна изневиделица и 1D IV го закова.


https://photo-forum.net/static/site_pics/2021-05/1622242949_ce1p1358c.jpg



После минах на R6
Още по-малко шум от 1D IV Аф следи в целия визьор. Ето два примера


https://photo-forum.net/static/site_pics/2021-09/1631662146_02.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/2021-12/1640810303_640a9592.jpg



После взех евтиния обектив 800/f11 Когато има слънце е феноменален


https://photo-forum.net/static/site_pics/2022-02/1643929742_640a6052b.jpg




Дори в облачно време прави прилични снимки


https://photo-forum.net/static/site_pics/2022-01/1643062990_640a8289crop.jpg




АФ на R6 ми позволява да правя някой снимки, които преди не можех. И все пак само 10 % от всичките ми опити успяват. Не е това, което търся и продължавам да мечтая за а9 и 200-600.

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: seymour_sz   
Дата:   11-04-22 07:02

А защо прескачате Олимпус?

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: kes   
Дата:   11-04-22 12:02

Може би защото нямат ФФ, а и когато започнах дискусията АФ им не беше на нивото на останалите.

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: krassi04   
Дата:   11-04-22 14:31

Видях че темата е повдигната,и аз да се включа.Продадох,А7м3 и си купих скоро А9ка,страхотна е с 200-600,нямам никакви забелжки .Снимал съм няколко пъти досега ,нито един път не ми е забил апарата.В профила ми последните снимки на мишелови са с него.


Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: seymour_sz   
Дата:   11-04-22 16:53

Да, нямат ФФ, но гледам доста профита снимат птици с тях най-вече заради лекотата на тяло и обективи, а и имат про-обективи, които с кропа на 2х и телеконвертор 2х стигат 1800 мм еквивалент

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: hansto   
Дата:   11-04-22 17:48

Бях чел преди, че от известните издания и фотографи работещи за тях (nat geo подобни) всички снимат с кропки заради фактора 1.5, май бяха д500-ки телата
Аз имах също кропка с Сигма 100-400 и беше доста леко комбо и приятни картини вадеше. Сега с фуджи чета не толкова добри отзиви за тяхната 100-400 и ползвам 70-300, и чакам тяхната 150-600, която щяха да извадят тази година

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   11-04-22 19:05

От Яо-Тина години т.е. От д800 насам снимат с фулфрейми и кропят. Апарат като А1 или Z9 или R5 имат толкова пиксели, че няма проблем да си резнеш

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: keri-di   
Дата:   12-04-22 00:10

Аз пък си щракам със най-оплюваната система.Нямам никакъв проблем да си режа,и във сложни условия си докарва,..


https://live.staticflickr.com/65535/51980166609_be2b7975cc_k.jpg




https://live.staticflickr.com/65535/51980154914_fd63bf7c3a_k.jpg



Такъв снеговалеж беше,че от няколко серии по 5 кадъра,смо на 4 от тях очите на кълвача не са закрити от снежинки.


https://live.staticflickr.com/65535/51907046351_84b2e3dc4f_h.jpg





Публикацията е редактирана (12-04-22 10:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: avo   
Дата:   12-04-22 01:29

Моят скромен опит, не претендирам, че съм прав.
До момента снимах с Тамрон 150-600 G2 с D7500 или Z6. Зетката е по-приятна да снимаш като усещане, автофокуса след последния ъпдейт особено изобщо не е толкова бавен, колкото пише в интернет. Предпочитам кропката обаче, заради приближението /относително/, по начина по който снимам, ми идва къс обектива на ФФ. Относно Тамрона, много приличен, но не на максимално отворена бленда. Затворен до f7.1-8 е много остър, но от серия 6-7 кадъра има 3 с идеален фокус, 1-2 без, и 1-2 със задоволителен. Това се споменава и в ревютата му, нямам опит и не зная така ли е и с други дълги обективи или не. От скоро се сдобих с 500 PF и планът е да го сложа на Z7 - при достатъчно голям обект в кадъра като ФФ, при необходимост от кроп до DX ще останат все още едни 20Мп, колкото D7500 оригинално дава. И търся активно никонски TC 1.4 iii, какъвто май никъде няма, нито нов, нито стар.

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: kes   
Дата:   18-04-22 14:32

keri-di
Поздравления, Олимпуса дава невероятен детайл, с кой модел и обектив си снимал и колко е дигиталния кроп на чинката?
krassi04
Поздравления за Сонито. Как намираш автофокуса в сравнение с А7III
Удобен ли ти е за захващане?
Имаш ли наблюдения при малки летящи птици на електронен затвор как се справя. При мен, ако птицата е много близо ужасно назъбва крилете, защото сензора не е стакнат.
Аvo
Поздравления за новия обектив, има ли очевидно превъзходство в АФ в сравнение с Тамрона?

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: avo   
Дата:   18-04-22 21:03

"Аvo
Поздравления за новия обектив, има ли очевидно превъзходство в АФ в сравнение с Тамрона?"

Снимал съм съвсем малко с него досега, нямам много време. Ползвал съм го само с D7500, чакам да ми пристигне ТС 1.4iii и Z7 и ще го сложа на безогледалките. Първите ми впечатления са, че на f5.6 е остър да кажем колкото Тамрона на f8, автофокусът е по-шумен, на пръв поглед не е светкавично бърз, но почти никога не хънтва и се ориентира бързо къде да фокусира. Резултатът е, че резултантното време за фокусиране е по-кратко. Тамронът понякога е много бърз, понякога се разхожда напред-назад и спира без да има фокус, на слаба светлина предимно. Накратко, засега ок, а и по-малката с около 600гр маса се усеща осезаемо. Аз го взех основно заради доброто му представяне сложен на Z6/7 с телеконвертори, Тамронът не блести с ТС 1.4 на него. Отделни кадри се получават доста добре, но няма повтаряемост и реално става само за експерименти в слънчево време.

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: krassi04   
Дата:   18-04-22 22:44

Kes,отговарям на въпросите ти.В сравнение с а7m3, автофокуса на а9 е много по-бърз.Няма го това изкривяване при снимане на бързо летящи птици с електронен затвор.Като размери апаратите са почти еднакви,а9 е с маллко-по дебело тяло и захвата е по-добър.Малко съм снимал с апарата,но скоро снимах лястовици в полет и няма назъбване на крилете.


Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: keri-di   
Дата:   23-04-22 20:20

kes благодаря!
Снимам със 1Х и 100-400 F5-6,3.Чинката я снимах от около 7 м.и от целият кадър изрязах повече от половината.
При дистанция от 3-4 м и исо от порядъка на 800,100-400 може да даде и страхотни резултати-с обработка разбира се.


https://live.staticflickr.com/65535/50977274647_7fe49e7ae6_k.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: jvader   
Дата:   29-04-22 10:41

Sony а9 и 200-600mm ако можете да си го позволите. Другото е ала-бала![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: keri-di   
Дата:   30-04-22 12:41

Soni A9 II-10500лв,200-600-4200лв,тотал-14700лв
ОМ1-4300лв,300-ф4-6000лв,40-150 ф2,8-3000лв,МС20-800лв,Sigma 56- 1.4-890лв,тотал-14990лв.
Втората комбинация отнася първата на 99% [beer]



Публикацията е редактирана (30-04-22 12:42)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »