Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Borislav87   
Дата:   19-09-22 23:44

Благодаря много за обясненията. Имах предвид да си цъкам по дисплея в менютата. Иначе си взех 50мм 1.8f. Да, шумен е, но ще го ползвам за снимки предимно. Мен ме устройва. Взех го с гаранция за 320лв. Относно бутоните вече съм си ги нагласил според моите нужди. В случая аз няма и каквото толкова да пипам. Просто настройвам за видео, бленда, шутър исо и това е. Фокусът е уникален! За снимките пък тегулирам само бленда и ISO. Снимам на опция А. Даже май ще взема китов обектив за видео. На 3.5 бленда няма никакъв шум в леко тъмно помещение, а във фитнеса е по светло. Така че ще ми свърши работа и китовия. Но 90% от времето ще си снимам с 28мм 2ф. На мен ми харесва много

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: ombre   
Дата:   20-09-22 15:29

Честито с кеф да си го ползваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: istoykov   
Дата:   11-09-23 00:38

здравей, hotsnail,
според теб апаратът може ли да се използва спокойно със светлосилни обективи - F1.2/1.4, без човек да се притеснява за проблеми с подрязване на бокето?

Доколкото разбирам, при скорост на снимане до 1/1000 няма проблем. При по-бързи скорости трябва да се превключи на изцяло електронен затвор, който пък има проблем с бързодвижещи се обекти. Дал си пример с промяна на една насторйка:

> При снимане на RAW с тих електронен затвор и има някакво движение >използвайте Drive Mode - Continuous Low за да снима с 12 бита и чете >сензора за 1/30 от секундата.
>
>Ако снимате на Single с 14 бита, ще чете сензора за 1/15 от секундата и >това създава повече проблеми с движещи се обекти.

Не мога да се ориентирам, при скорост на четене на сензора от 1/30 и скорост на скорост на заснемане по-бърза от 1/1000 би ли се получило изкривяване в образа на тичащ човек? (не знам дали бих гонил боке в такава ситуация, по-скоро питам, за да се ориентирам)

ND филтър ли би разрешил подобни проблеми като намали скоростта на заснемане


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   11-09-23 09:28

Да ND филтър 3 или 6 стопа ще свърши прекрасна работа.

На пълен електронен затвор и серийна снимка ще е по-малко изкривяването. Ама ще го има. Та бягащ човек със статична камера, ще се изкриви човека. А ако бързо въртиш апарата, ще се изкриви фона.

Не ми е било особен проблем да си ползвам 1.4 и 1.8 обективите. 1.2 не съм пробвал. На обед Юли и Август рядко снимам с широка бленда на слънце. Обикновено ще искам човека да иде на сянка и видя как светлината да идва отпред и да освети добре лицето. Примерно в някой вход, стая… и скоростта пада много бързо на 1/125 например.

На открито примерно с пейзаж за фон скоростта се качва. Ама то дефокуса обикновено е просто по-мека картина във фона и си е ок

Ето тук имам кадри на открито и може да видиш на слънце и на сянка каква е разликата в скорост и в дефокус.

https://photos.app.goo.gl/E7BrmcidU3mZj5vbA


Sony 35/1.4 GM е обектива, който съм ползвал.

Не съм ползвал ND или тих електронен затвор. Не виждам и толкова голям проблем.



Публикацията е редактирана (11-09-23 09:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: uri64   
Дата:   11-09-23 13:22

Хъм, добра(IMHO) картинка дава тоя Sony 35/1.4 GM.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   11-09-23 14:20

uri64 написа:
> Хъм, добра(IMHO) картинка дава тоя Sony
> 35/1.4 GM.

Да. Много детайл и контраст ми дава и меко боке. Учудващо компактен и лек е овсен това. Сравнявам със Сигма Арт 35/1.4, който пък повече ми допадна сравнене със Самянг-а от 2018. Може да направя дори сравнителни кадри със Сони и Сигма.

35/1.4 е за мен обектива за коли, мотори и подобни неща. А GM-а е поносим размер за A7C

Ето как седи за портретче...


https://live.staticflickr.com/65535/52793211471_13f5928ee9_b.jpg



Maya and the venti cup by Kiril Karaatanasov, on Flickr

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: istoykov   
Дата:   11-09-23 18:07

hotsnail, много благодаря за информацията [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   11-09-23 22:31

A7C II ръководството е публикувано.

ВсякаквИ интересни факти има вътре и обясненИя за новите функции. Надявам се и за R-ката скоро да излезе.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: fragranse   
Дата:   11-09-23 22:37

Актуален си!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: uri64   
Дата:   11-09-23 23:29

Ми добре е.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: istoykov   
Дата:   12-09-23 08:42

hotsnail написа:

> A7C II ръководството е публикувано.
>
> ВсякаквИ интересни факти има
> вътре и обясненИя за новите
> функции. Надявам се и за R-ката
> скоро да излезе.


Моля те, сложи го и в темата, която пусна за A7c II и R-ката, за да го видят хората


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   17-09-23 20:51

Есенен Ретро Парад София

Тук с 35/1.4 не ми стигна 1/4000. Включих тихия затвор и нещата се получаваха.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: istoykov   
Дата:   18-09-23 07:55

Да, снимките са чудесни. Не забелязвам изкривявания на ходещи хора, явно трябва движенията да са по-бързи.

ПС: Видях бръмбара със ските до телевизионната кула, много се зачудих защо ги е закачил, все едно отива на изложба :)


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   17-12-23 02:14

голем дзвер се оказа мъника. По принцип много си харесвам 85/1.4 ама с него се снима малко по-трудно от другите обективи на Сони. На А7рм3 прави малки но неприятни грешки с фокуса може би 10-15% от кадрите и това много ме дразни...вчера боднах 85-цата на мъника и ооо чудо Аф кове почти всеки път. От 200 кадъра 2-3 има дето не ме кефи как е ковнал фокуса.

Всичко е на автомат на фокуса т.е. следи очи.

Не вярвах че има толкова голяма разлика в реалната работа. За това и не бях слагал 85-цата на А7С толкова време. А7р3 пак е много надеждна камера и примерно с по-бързи обективи като 135/1.8 има много рядко брак, ама явно по-новите машини са зверове....



https://live.staticflickr.com/65535/53402399250_4d3cc2df21_b.jpg

King of bokeh.. by Kiril Karaatanasov, on Flickr


Голям кеф сега мога да си плющя с 85-цата на широко отворено най-безотговорно.... [beer]



Публикацията е редактирана (17-12-23 02:16)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »