Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Новата Sigma 85mm за безогледални
Автор: sirkhann   
Дата:   11-08-20 20:21

Новият RF 85/1.2 - само заради него си заслужаваш да се извозиш на Канон, ама трябва да влезеш в банката не само с маска и ръкавици, както,заради Ковид-а,би направил всеки, който в момента иска да тегли, ами и с някоя пластмасова играчка, и да теглиш и от чужди сметки. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Новата Sigma 85mm за безогледални
Автор: kvakioh   
Дата:   11-08-20 20:51

85/2 is macro

Отговори на това съобщение
 Re: Новата Sigma 85mm за безогледални
Автор: hotsnail   
Дата:   11-08-20 22:13

Квако и други фирми са се излагали....

Обобщението е, че RF не става. 85/2 нефелен но скъп. 85/1.2 става и прекалено скъп. Турни и 9 бона за камера и системата е яко безсмислена



Публикацията е редактирана (11-08-20 22:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Новата Sigma 85mm за безогледални
Автор: sirkhann   
Дата:   11-08-20 22:28

Абсолютно цената от 15 хиляди за R5 + 85/1.2 е безумна, колкото и добра да е системата. Дали може да конкурира стара средноформатна система? Сигурно, ама в правилните ръце. За аматьори като мен, и Сигма понякога е прекалено [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Новата Sigma 85mm за безогледални
Автор: kvakioh   
Дата:   12-08-20 07:57

600 долара е 85/2 макрото, супер изгодно, дори ако тъпо сравняваме с някои други марки, къде дигнахте на 9 и 15 хиляди за телата...Има и по-изгодни камери от серията R.
Това го пиша заради 85-те мм, само портретисти и един снимал някакви водопади 1 път случайно в живота си с 85мм ще ползват тази дължина. Сега 85мм не са били по-достъпни и универсални след 85/2 макро.

Отговори на това съобщение
 Re: Новата Sigma 85mm за безогледални
Автор: sirkhann   
Дата:   12-08-20 08:31

Този обектив все още не се продава.

Никой не знае нищо за него все още. RF като цяло са хубави, но...

От друга страна - R системата не е за всеки - R5 и R6 са много скъпи. Чистият R пак е по-скъп от Z6 и е колкото A7 III, докато Rp е по-достъпен, но и няма много възможности. Сензорите и на двата не са толкова универсални, колкото на останалите марки в момента, видеото - също. Единствено тези тела нямат и стабилизация в тялото. Ако идваш с торба ръчни обективи от стара система, е малко греда да нямаш стабилизация, въпреки добрия фокус във визьора. Освен това повечето RF обективи са безумно скъпи, защото започнаха със светлосилни L стъкла.

Отговори на това съобщение
 Re: Новата Sigma 85mm за безогледални
Автор: kvakioh   
Дата:   12-08-20 08:59

Имаме цена, което е най-важното за начало.

Отговори на това съобщение
 Re: Новата Sigma 85mm за безогледални
Автор: kvakioh   
Дата:   12-08-20 09:52


http://store.picbg.net/pubpic/BD/C5/2f4e1e4ed215bdc5.jpeg


Ламелите ми харесват.

Отговори на това съобщение
 Re: Новата Sigma 85mm за безогледални
Автор: hotsnail   
Дата:   15-08-20 11:57

DPreview

определено най-смисленото ревю за сега.

Изненада е, че GM-а всъщност е по-плоска равнина на фокуса.


Пуснаха я вече по амазон Сигмата за поръчки. 2500 левчета някъде идва без отстъпки.

Отговори на това съобщение
 Re: Новата Sigma 85mm за безогледални
Автор: Yog   
Дата:   15-08-20 16:36

Да, 1270 евро е в гермаския Амазон. Струва ми се скъпо.

Отговори на това съобщение
 Re: Новата Sigma 85mm за безогледални
Автор: sirkhann   
Дата:   15-08-20 17:23

Свиквайте [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Новата Sigma 85mm за безогледални
Автор: Mogila   
Дата:   15-08-20 20:23

Всяка година вдигат фото фирмите по 10-20% цените... тъпо. Няма как с това дразнещо поведение да ме накарат да купя нещо ново.

Отговори на това съобщение
 Re: Новата Sigma 85mm за безогледални
Автор: hotsnail   
Дата:   15-08-20 20:46

то и продадените бройки спадат. Ако и ние не купуваме, ще последват Олимпус, а цените ще се качат още......накрая ще станат цени като професионалното видео т.е. камери започващи от 10 хиляди Евро и обективи започващи от 5 хиляди евро и това е.....

Отговори на това съобщение
 Re: Новата Sigma 85mm за безогледални
Автор: sirkhann   
Дата:   15-08-20 21:12

Да, ама от друга страна, този обектив има 15 лещи, от които - 1 асферична и 6 използващи специални стъкла - всичко това струва много пари. Всичко това е с една камара къзарийки, включително стъпкови мотори, пръстен за бленда, заключващ механизъм за бленда, деклик да бленда, термостабилна пластмаса... Колко да струва?

За сравнение Zeiss Planar 85/1.4 тежи също 670 грама, има само 6 елемента, от които - нито един специален, и струва 2099 лв. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Новата Sigma 85mm за безогледални
Автор: hotsnail   
Дата:   15-08-20 21:24

Линейни мотори се ползват вече поне от Сони, Фуджи и Тамрон.

Канон гледам още се мъчат със стъпки мотори и вероятно ще трябва да преправят сегашните обективи. Сони използваха стъпкови мотори до към 2014.

Отговори на това съобщение
 Re: Новата Sigma 85mm за безогледални
Автор: sirkhann   
Дата:   15-08-20 21:26

Тая Сигма е със стъпков, не е линеен. Моя грешка. Ама не е "ултрасоник" поне.

Отговори на това съобщение
 Re: Новата Sigma 85mm за безогледални
Автор: TPECHAT   
Дата:   17-08-20 01:22

Идеална за тия пари, но само в слъчай че нямаш друго. Не мисля да си сменям HSM-то.

Отговори на това съобщение
 Re: Новата Sigma 85mm за безогледални
Автор: hotsnail   
Дата:   27-08-20 08:08

MARC ALHADEFF

Има хубави примери за дефокуса. Не е зле.

Отговори на това съобщение
 Re: Новата Sigma 85mm за безогледални
Автор: lamerko   
Дата:   27-08-20 11:10

Хм... забележително коригиран на 1.4. На 16 издиша, но ще е от дифракцията при А7Р4.

Отговори на това съобщение
 Re: Новата Sigma 85mm за безогледални
Автор: Yog   
Дата:   27-08-20 14:08

Наистина впечатляващото е колко голям избор има и на какви прилични пари. Сони избиха рибата с решението да "отворят" Е байонета за всички производители.

Отговори на това съобщение
 Re: Новата Sigma 85mm за безогледални
Автор: sirkhann   
Дата:   27-08-20 18:45

На f/16, дифракцията на FF е зверска. Теоретично, на тази бленда я могат да се извадят реални 8МП, я не. Винаги е супер странно като почнат хората да снимат пейзажи на такива бленди. Или пък f/22 на кропка ми е любимото... Там и 2 МП не се събират. Дифракцията дава лимит на резолюцията на база размера на сензора, не броя на МП. Просто при лимит от 8 МП, това се вижда по-лесно, когато се гледа на 100%, на сензор, който е 60 МП, отколкото на такъв, който е 20. Логично... Плюс това и самият дизайн на обектива може да ограничава допълнително реалната разделителна способност под теоретичния максимум.

Хубавото на тези модерни обективи е, че могат да извадят наистина много детайл за новите сензори с много пиксели, но го правят доста рано - обикновено до f/4. Има ли смисъл - всеки си преценява.

За да се извлече максимум детайл от тяло с много пиксели, а в същото време се постигне дълбоко поле на фокус, вече се изискват пинизи - правене на много кадри и майсторското им лепене със софтуер или на ръка. Едно време беше лесно с 12 МП на ФФ.

Отговори на това съобщение
 Re: Новата Sigma 85mm за безогледални
Автор: thephotonub   
Дата:   27-08-20 19:00

Нямам търпение да излезе новият Art 50mm DG DN или също GM 50mm. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Новата Sigma 85mm за безогледални
Автор: Yog   
Дата:   27-08-20 20:11

Аз мисля да купувам 50мм за Сони и също ми е интересно дали ще излезе от новите DN и на тая дължина. Както и на каква цена ще е, разбира се. Но дори и там има колкото варинти искаш. За 55/1.8 отзивите са хубави, за 50/1.4 "Цайсони" също, макар че този ми е скъп. Досегашната Сигма Арт 50/1.4 също много е хвалят, но пък ми се струва голям. Дори за 45/1.8 на Самянг съм чел положителни отзиви. Май само 50/1.8 не е добър. Абе, не е като да няма [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Новата Sigma 85mm за безогледални
Автор: io_bs   
Дата:   28-08-20 10:34

Със сигурност ще изкарат нов 50мм с дизайн за къс фландж. Само да не е ф1,2 и да е кютюк като 35-цата [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »