Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Фотоапарат за видео
Автор: Stani_1   
Дата:   05-08-20 12:14

Здравейте! Може ли да ми препоръчате фотоапарат от ценови клас до към 1500 лв., който да е горе-долу добър за видео? Благодаря! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за видео
Автор: quazimodo   
Дата:   05-08-20 12:39

Евентуално вдигаш малко бюджета и купуваш това

П.П. Ако не търсиш истинско 4К видео а те устройва и 1080p може да вземеш G 80/90. И преди да рипнат като матросовци ултрасите на Сони, да си помислят в кой модел на Сони има 5-осова матрична стабилизация при видеозаснемане[smilie18]



Публикацията е редактирана (05-08-20 12:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за видео
Автор: Stani_1   
Дата:   05-08-20 14:46

Не държа да снима в 4К, и без това няма къде да го обработя след това :). Ще разгледам вариантите, благодаря!
А това, че е с по-малък размер на сензора не е ли проблем?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за видео
Автор: Synthy   
Дата:   05-08-20 15:26

не.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за видео
Автор: keri-di   
Дата:   05-08-20 16:04

Прочетете това ,и решавайте?
Мисля,че щом Andrew Reid го казва,значи е така!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за видео
Автор: yakumo   
Дата:   05-08-20 19:30

И преди да рипнат като матросовци ултрасите на Сони, да си помислят в кой модел на Сони има 5-осова матрична стабилизация при видеозаснемане

Е, новият има. И е 8К, ама не точно видео [smilie5] текст

Panasonic G9 си е супер, а при по-малки претенции дори и по-стари модели като GX80 могат да свършат работа [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за видео
Автор: Yog   
Дата:   05-08-20 19:31

Кажи какво мислиш да снимаш, за да се ориентираме ние, твоите съветници, по-добре [smilie3] И кажи дали 1500 са само за камерата или за камера и обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за видео
Автор: ombre   
Дата:   05-08-20 20:23

А не е ли по добре направо камера да се вземе? Иначе освен Олито и предложените два Панасоника,бих погледнал и GX9. Ползвам GX80 ,ползвал съм го за видео само няколко клипчета от по няколко минути и смятам,че за парите си е много добра опция.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за видео
Автор: Yog   
Дата:   05-08-20 21:30

ombre, всъщност твоя GX80 е по-добрия вариант от GX9, защото по-новия модел с 20-мегапикселовия сензор снима 4к със сериозен кроп. Това доста ограничава откъм обективи. Аз също имах GX80, ползвах го с 14-140 и видеото беше супер. Същият обектив на GX9 се превръща в 35-милиметров еквивалент на 14мм, което може да е прекалено тясно. По същият начин G80 е за предпочитане пред по-новия G90.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за видео
Автор: nvassilev   
Дата:   05-08-20 21:37

Виж също Panasonic Lumix DMC-FZ 2000 , ако не те притеснява по-малкия сензор

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за видео
Автор: mmx   
Дата:   05-08-20 22:21

Още един глас за комбинацията GX80 с 14-140 или с 25/1.4 в зависимост от това, какво искаш да снимаш и при какви условия. А комбинацията от тези 2 обектива ще ти покрие почти всичко. Държа го за втора камера и си е трепач, а и всичко се събира в компактна чанта под кило.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за видео
Автор: nokoniko   
Дата:   06-08-20 08:21

Купуваш този комплект и следващите 10 години само се кефиш.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за видео
Автор: Yog   
Дата:   06-08-20 10:05

Големият недостатък на Олимпуса за тази конкретна употреба е, че не може да използва Auto ISO в Manual, когато снимаш видео. А понеже за видео два от параметрите (скоростта на затвора и апертурата) почти винаги са константни за даден кадър, разчиташ осветеността да я направиш с исото. Да, ама като няма авто и Exp. Comp. не работи в Manual за видео, целият процес става спънат. Трябва да пипаш по екранчето, а понеже камерката е дребосък, всяко докосване я клати. Иначе да, има силни страни. Снима добро 4к без кроп (макар че най-качественото 4к е в странната резолюция 17:9 и само в 24 кадъра в секунда, докато стандартното 16:9 и 25 е по-мекичко), автофокусът е много по-добър, отколкото говорят разни ютюб експерти, стабилизацията е убиец, обективи има най-различни, както същата марка, така и понеже е безогледалка с малък сензор, практически всеки обектив можеш да й сложиш с един елементарен адаптор. Та има доста предимства, но има и недостатъци, които ти тровят живота.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за видео
Автор: Stani_1   
Дата:   06-08-20 10:16


Yog написа:

> Кажи какво мислиш да снимаш, за да
> се ориентираме ние, твоите
> съветници, по-добре [smilie3] И кажи
> дали 1500 са само за камерата или за
> камера и обектив.

Занимавам се с музика и идеята ми е да снимам някакви горе-долу прилични видеа към песни, които могат да включват както хора, така и природа и др. Отделно обичам да снимам [smile]
По-скоро 1500 за камера + обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за видео
Автор: Stani_1   
Дата:   06-08-20 10:33

А какво мислите за Canon EOS M50. Той върви със стандартен обектив EF-M 15- 45 мм f/3.5-6.3 IS STM или Nikon D5600 с обектив AF-P 18-55mm VR?



Публикацията е редактирана (06-08-20 11:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за видео
Автор: Yog   
Дата:   06-08-20 11:49

Щом няма да "влогиш" е по-лесно. Може и камера без вход за микрофон или въртящ се екран. Канон М50 е добър вариант, ако ще снимаш в 1080р. Има много добри "уроци" из тубата как да докараш по-приятна на вид картинка с него. Автофокусът ще ти улесни живота значително. Сони а6100 с китовия 16-50 ако решиш да е 4к. Нов от магазина е стотина лева над бюджета ти. Пак с много добър автофокус... Абе, стават повечето за това, което си описал. И панасониците, които коментирахме по-горе, и олимпусчето също... Важното е да има желание [smile]

P.S. Само Никон 5600 не става. Ни автофокус, ни 4к, ни нищо. За снимки е идеален, за видео не.[smilie3]



Публикацията е редактирана (06-08-20 11:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за видео
Автор: Stani_1   
Дата:   06-08-20 12:07

Yog написа:

> Щом няма да "влогиш" е по-лесно.
> Може и камера без вход за микрофон
> или въртящ се екран. Канон М50 е
> добър вариант, ако ще снимаш в 1080р.
> Има много добри "уроци" из тубата
> как да докараш по-приятна на вид
> картинка с него. Автофокусът ще ти
> улесни живота значително. Сони а6100
> с китовия 16-50 ако решиш да е 4к. Нов
> от магазина е стотина лева над
> бюджета ти. Пак с много добър
> автофокус... Абе, стават повечето
> за това, което си описал. И
> панасониците, които коментирахме
> по-горе, и олимпусчето също...
> Важното е да има желание [smile]
>
> P.S. Само Никон 5600 не става. Ни
> автофокус, ни 4к, ни нищо. За снимки
> е идеален, за видео не.[smilie3]
>

Това наклони везната към Canon-a май :) Гледах и това Сони също, но автофокусът на Canon изглежда по-добър на видеата, кото гледах. В 4К едва ли ще снимам, защото са ми много тежки за обработка.
Благодаря много за помощта! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за видео
Автор: ombre   
Дата:   06-08-20 12:44

Yog ,мерси,не знаех,че мегапикселите са проблем,мислех,само,че човек трябва да се съобразява с кроп фактора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за видео
Автор: ruil4o   
Дата:   06-08-20 12:46

това сигурно ли е "автофокусът на Canon изглежда по-добър"? До колкото съм чувал, Сони се славят с най-бързия автофокус в този сегмент!

Отделно Kанона има само 50p при FullHD, а Сонито 120 - все ще потрябва Slow Motion. Сонито няма ограничение на дължината на видеото, а Канона има ли?



Публикацията е редактирана (06-08-20 12:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за видео
Автор: keri-di   
Дата:   06-08-20 16:47

Stani_1,ако се снима от статив,Канона и Сонито ще се представят по-добре.
Но,на практика,в повечето случаи се нима от ръка,и във този случай двете горни камери са абсолютни дървета!
Най-добре,първо пробвай всяка камера,която решиш да взимаш,реши,кое за теб е приоритет от нещата изброени в предните постове-и след това си хвърляй парите?



Публикацията е редактирана (06-08-20 17:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за видео
Автор: ombre   
Дата:   06-08-20 17:46

Keri di е много прав,ако имаш опция по добре първо пробвай. Ако си от София,можем да се видим и да пробваш Паната GX80,но имам само 12-32,който не знам колко е ок за видео. Просто не снимам видео и съм бос в тази област.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за видео
Автор: Yog   
Дата:   06-08-20 18:48

Като човек, който е имал камера както с канонския Dual Pixel AF, така и от последните Сони, твърдо мога да кажа, че канонския прави много по-приятни и естествено изглеждащи преходи. АФ на Сони е нечовешки бърз и точен, но във видео не изглежда толкова добре, ако искаш да минеш от преден на заден план, примерно. Дори на намалиш скоростта, пак "скача" много. То разбира се зависи и от скоростта на моторчетата на обектива, но с всички обективи е по-бързо от на Канон. А дуал пиксела прехожда плавно, все едно го прави на ръка много умел оператор. Ако в снимането си правиш такива преходи, сонито малко дразни. Виж ако искаш фокуса да "следи" из кадъра някого, сонито е супер точно... Но да не се отплесвам. Както казах и по-горе, М50, а6100, GX80 G9, M-5III, на практика с всяка една можеш да снимаш видеоклип. Цяла редица други неща ще са по-важни за крайния му вид от модела камера [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за видео
Автор: mmx   
Дата:   06-08-20 20:37

В този клас - 1500лв, Panasonic е идеалният баланс за видео. Може да погледнеш и GH4 като тяло - влизаш в професионалния клас, но тялото не е стабилизирано. Обективите са достъпни и има голям избор на MTF обективи. Иначе стабилизираните тела се спавят невероятно. Напрактика стабилизацията на Сони телата е нищожна в сравнение с Панасоник. Дори с GX80 с малко тренировки от ръка може да постигнеш снимане като със слайдер/гимбъл. Автофокуса не е като на Сони, но си има трикове и като се разровиш постигаш страхотни резултати.
И не на последно място - Panasonic MTF е компактна система. Хората я подценяват заради размера, но видеата говорят друго - разгледай се и ще се убедиш!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за видео
Автор: ombre   
Дата:   06-08-20 20:58

Хубаво е да се отбележи,че GX 80/9 нямат опция за външен микрофон.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за видео
Автор: Konstantinov   
Дата:   06-08-20 23:08

Ако имаш записан звука и го добавяш допълнително входа за микрофон може да не е проблем.Освен това сони и панасоник които съм ползвал бяха така направени че вградения микрофон не записва шумовете от апарата.
Аз снимам видео в момента ,над 80 часа ,със сони а6500 -снимам от екран на който прожектирам филми 8,супер 8 и 16 мм които съм снимал края на 60-те до 80-те години ,звука пускам през микрофонния вход от сд или компютъра, входа за микрофон търпи претоварвания без да премодулира.С обектива 16-70 фокуса е инертен ,но снимам на ръчен фокус .Автоматичния баланс на бялото и автоматичното исо ,прави тия стари филми да изглеждат с нормални цветове и осветеност.Най добре излиза на 720р 6 мбс.Пробвах на 1080 и 4к и не изглежда по-добре.Снимах 5 минути една песен на 720р стефан вълдобрев като си представяше книгата, апарата ми беше така настроен от предишната вечер и образа е кристален гледам на 50 инчов 4к ипс 8 битов телевизор.Така че сони са направили супер добра компресия за да докарат720р 6 мбс на добро качество без артефакти.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за видео
Автор: Almagest   
Дата:   08-08-20 12:29

Fuji x-H1 е чудесен. А и за фотография е много добър. Имах такъв, но ми се прецака HDIM порта. Продадох го за 1200 лв. До 1500 лв. може да се намери. Както с фотографията, така и с видеото, иска се да добиеш вкус към образа, да имаш визуална култура. А тя в много случай е недостъпна дори за виртуози в техническата сфера.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за видео
Автор: Stani_1   
Дата:   09-08-20 01:09

Днес пробвах Panasonic gx9 и g90. Мисля, че ми харесаха, особено g90 заради slow motion-а, а и е доста по-удобен :)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за видео
Автор: Stani_1   
Дата:   09-08-20 01:12

Относно звука - нямам нужда (поне засега) от външен микрофон, защото не ползвам звука от видеата. Един критерий по-малко [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за видео
Автор: plamen_gb   
Дата:   09-08-20 15:40

Ако ти трябва АФ за видео Панасоник или Канон.

Аз лично бих взел Канон ако ще се ползва и за снимане.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за видео
Автор: ombre   
Дата:   09-08-20 16:15

Нормално 90-ката е като дслр и определено е по удобна,но ако търсиш компактност 85/9 са по удачния избор. От друга страна пък на 90-ката екрана се върти навсякъде,докато 85/9,само нагоре и надолу,не че не върши работа,но е по ограничено.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за видео
Автор: nokoniko   
Дата:   09-08-20 17:41

тук имаш всичко каквото ти е нужно.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за видео
Автор: Yog   
Дата:   09-08-20 18:52

Скъп е Олимпуса. 1800 лева за камера втора ръка, без обектив.

Един нов Канон М50 с китовия обектив е 1100(до миналата седмица даже 999 беше). Сигма 16/1.4 е 850 лева, супер обектив, също нов. Трите неща излизат + 150 лева на Олимпуса.

А за 4к - Никон Z50 с обектив 16-50 VR, нов в магазина, 100 лева по-евтин от Олимпуса.

А за 1900 кинта, чисто нов Панасоник G9, дето даже снима 4к slow motion...

Не виждам как ще си го купя тоя Олимпус. Не че не съм фен на марката, в последната година имах 2 камери и 4 обектива Олимпус. Харесвах си ги, ама тая сделка не се връзва...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за видео
Автор: quazimodo   
Дата:   09-08-20 19:19

nokonikoнаписа:

> тук имаш всичко каквото ти е
> нужно.[shtrak]

Нещо много бързо му се нарадва. А беше толкова зор за него[smilie18][smilie18][smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за видео
Автор: nokoniko   
Дата:   10-08-20 08:35

Не задържам техника повече от 5-6 месеца. За 3 години съм сменил 4 тела- фуджи, 3 никона и сега оли...[shtrak]



Публикацията е редактирана (10-08-20 08:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за видео
Автор: Stani_1   
Дата:   10-08-20 15:33

Предлага се един GH4 втора употреба, който е на много добра цена, но не му работи копчето за аутоплей. Понеже това тяло е без стабилизация, а аз ще снимам най-вече от ръка, мога ли да постигна добра стабилизация с обектив и с какъв?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за видео
Автор: Stani_1   
Дата:   11-08-20 21:32

Благодаря на всички за помощта и насоките, определено ми помогнахте в избора!
В крайна сметка си взех G90 и мисля, че няма да съжалявам :)
Желая ви успехи и прекрасни кадри! [shtrak] [smile]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »