Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Монитор за обработка
Автор: milenskiat   
Дата:   03-08-20 21:38

- това на което гледате картинките не е монитор, а дисплей...Монитор е компютърната програма, чрез която видеокартата обработва цифровата информация, и я изпраща към дисплея
--------
За каква програма иде реч?!? Моята видеокарта обработва цифровата информация с драйверите си, с помощта на GPU - графичния си процесор и паметта си, а след това предава тази информация чрез различните интерфейси за връзка: VGA, DVI, HDMI, Display port.
--------
Значение на думата монитор - тълковен речник
мн. монитори, (два) монитора, м.
1. Приемник или друго устройство, използвано за контролиране на телевизионно излъчване или телефонна комуникация.
2. Спец. Изходно устройство на компютър, служещо за възпроизвеждане на видеоинформация; дисплей.
3. Спец. Военен кораб с артилерия за обстрел на крайбрежни обекти.
--------
Компютърен монитор - част от компютърна конфигурация.
Дисплей за показване информация в пилотската кабина на самолет.
Дисплей на телефон.
Дисплей на банкомат.
Дисплей за показване информация на футболен мач.

Какво излиза монитор и дисплей са синоними. Пък някой може да стреля с монитора по крайбрежни обекти - в зависимост от гледната точка.

Екран, панел, матрица, термини...
Всички знаем какво търси колегата.
Не "дисплей" с вграден хардуерен калибратор за 2000-5000 лв., а монитор с що годе вярно предаване на цветовете защото дори браузърът с който разглеждате снимки работи със sRGB, както и телефона, таблета ви. Но на всяко екранно устройство снимките ви ще изглеждат различно.
Калибрация могат да ви направят във сервиз, срещу скромна сума. Едва ли колегата си калибрира монитора по два пъти на ден.

Предложих по-горе монитор от който имам добри лични впечатления, с достъпна цена и в много ревюта в момента го посочват като най-добро съотношение цена/качество и който е професионален монитор серия за дизайнери и фотографи. С това мисля, че бях полезен - другото са философски приказки за яйцето, кокошката и пилците. На колегата успех с разумния избор на нещо, което ще ви върши работа.
N.B. За т.2 и аз чакам, че ми стана забавно и интересно.



Публикацията е редактирана (03-08-20 22:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за обработка
Автор: asahi   
Дата:   04-08-20 08:45

"Автор: venelinvvv
Дата: 03-08-20 14:37

Djsony, това с калибрирането ми е малко странно. Аз мога с настройките на windows, а видях в магазини за фототехника, да не им правя реклама сега, предлагат калибриране на монитор и не мога да си обясня, как ще го направят без компютъра ми .... [smilie11]"

Тази калибрация ще важи до вратата на магазина.Онази фабричната - до една друга врата.


Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за обработка
Автор: venelinvvv   
Дата:   04-08-20 14:41

Бармалей, аз се позовавам на българският тълковен речник, в който пише : "Изходно устройство на компютър, служещо за възпроизвеждане на видеоинформация; дисплей."
Приятен ден [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за обработка
Автор: imitev   
Дата:   04-08-20 16:36

И в крайна сметка избра ли си/хареса ли си монитор/дисплей?

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за обработка
Автор: venelinvvv   
Дата:   04-08-20 18:34

Ммм... мисля да увелича леко бюджета.

BenQ-PD2700Q ми се струва бюджетно и разумно решение[smilie24]
Второ мнение за него няма да ми е излишно [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за обработка
Автор: imitev   
Дата:   04-08-20 18:35


Ще ти свърши работа, поръчвай го.

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за обработка
Автор: victory13   
Дата:   04-08-20 21:34

да вметна, че това не е фотографската линия на benq... тя е sw...

има ревюта на джъмбо за 24 и 27 инчовите, аи на доста други места [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за обработка
Автор: lord_kik   
Дата:   04-08-20 22:15

Това че има AdobeRGB с малко маркетинг и хоп фотографска серия.Дали е PD или SW е вече въпрос на финансова култура.Аз лично бях се хвърлил първо на Nec Pa241, после имах Reference 242 ,после имах два броя PA322UHD и реших да си оставя
Benq BL2711 и за миг не съм съжалявал а разликата в парите ги наместих за нещо по-смислено.

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за обработка
Автор: mitakabs   
Дата:   05-08-20 06:42

написа:

> Това че има AdobeRGB с малко маркетинг
> и хоп фотографска серия.Дали е PD
> или SW е вече въпрос на финансова
> култура.Аз лично бях се хвърлил
> първо на Nec Pa241, после имах Reference 242
> ,после имах два броя PA322UHD и реших
> да си оставя
> Benq BL2711 и за миг не съм съжалявал а
> разликата в парите ги наместих за
> нещо по-смислено.
Че той BenQ-PD2700Q е същия панел с "по-нормална" резолюция за работа за 27" от тоя дето си хвалиш. Тази резолюция е подходяща, по-скоро за 32" и нагоре монитор!

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за обработка
Автор: lord_kik   
Дата:   05-08-20 10:01

Резолюцията за миг не ми е била проблем на 27инча,все пак технологиите се развиват,а едно време full hd беше манна небесна,но вече е отживелица.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »