Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Черно бяла ръчна фотография.
Автор: Shreek   
Дата:   26-06-20 17:55

Има ли тук ентусиасти, които си правят снимките сами, както това се правеше преди 30-35 години?
ФОХАР е ликвидирано отдавна, предполагам. Българско производство на фотохартия не можах да открия.

Признавам си, че в момента съм малко далече от фотографията, но това е краста, която не умира. Не съм в България, но в България все още си пазя увеличителя, комплект малки ванички, щипки, имах гланцова преса, но нея я бракувах поради липса на място за съхранение.

Корексдозата ми пострада някога покрай сръчни детски ръчички. Бакелитът е крехък материал, а лентите за нея и идея си нямам къде са.
Загледах сайтовете на Фотопавилион и Фотосинтезис, но това, което някога наричакме корекс доза така и не открих. Видях нещо, наречено "Макара, предназначена за използване с резервоарите на Paterson Super System 4", което ми прилича на безлентова макара за корекс доза, но останалата част не я откривам.

Ако някой все още се занимава с вадене на снимки на хартия, в "тъмната стаичка", моля да ми напише осъвременените имена на изолзваните някога инструменти.

Не казвам, че непременно ще се захвана пак, но един ден, когато се прибера в България, вероятността тази краста, сам да си правя снимките, отново да ме прихване е доста голяма.

А дотогава ще карам на телефона, и на един Nikon D5100, освен ако не се случи да го сменя с друг фотоапарат.

Ще ми бъде приятно да прочета, ако все още има хора, които искат сами да си промият филма и сами да си извадят снимките.

 Отговори на това съобщение 

 Теми Автор  Дата
 Черно бяла ръчна фотография.  ново
Shreek 26-06-20 17:55 
 Re: Черно бяла ръчна фотография.  ново
Zdram 26-06-20 18:34 
 Re: Черно бяла ръчна фотография.  ново
Shreek 26-06-20 19:13 
 Re: Черно бяла ръчна фотография.  ново
Raffito 26-06-20 20:51 
 Re: Черно бяла ръчна фотография.  ново
X_C 26-06-20 21:52 
 Re: Черно бяла ръчна фотография.  ново
kvakioh 27-06-20 20:20 
 Re: Черно бяла ръчна фотография.  ново
Shreek 28-06-20 01:40 
 Re: Черно бяла ръчна фотография.  ново
s_l 28-06-20 17:57 
 Re: Черно бяла ръчна фотография.  ново
fotorafi 29-06-20 09:38 
 Re: Черно бяла ръчна фотография.  ново
Djoro 29-06-20 15:25 
 Re: Черно бяла ръчна фотография.  ново
my.point.of.view 01-07-20 10:17 
 Re: Черно бяла ръчна фотография.  ново
X_C 02-07-20 23:36 
 Re: Черно бяла ръчна фотография.  ново
X_C 02-07-20 23:48 
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »