Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Съвет за снимане на кръщене с ограничена техника
Автор: geobg   
Дата:   16-06-20 19:44

... И още един 4-ти вариант - използване на т.н. Speed Booster 0.71x, т.е. от кропа прави фф. При него в случая не това е интересното, а че увеличава светлината с два стопа - т. е. Китовия от 3.5 става на 2.2. Сега вилтрокс дори твърди за 3 стопа. Има ги в много варианти, на теб ти трябва или м42-EOS, или EF-EFS. Струват от 150 до 250 лева.
 Re: Съвет за снимане на кръщене с ограничена техника
Автор: geobg   
Дата:   16-06-20 19:47

... И още един 4-ти вариант - използване на т.н. Speed Booster 0.71x, т.е. от кропа прави фф. При него в случая не това е интересното, а че увеличава светлината с два стопа - т. е. Китовия от 3.5 става на 2.2. Сега вилтрокс дори твърди за 3 стопа. Има ги в много варианти, на теб ти трябва или м42-EOS, или EF-EFS. Струват от 150 до 250 лева.

 Re: Съвет за снимане на кръщене с ограничена техника
Автор: mishonti   
Дата:   17-06-20 19:39

Важно е първо да разбереш, колко претенциозна е познатата ти. Ако просто иска да запечаташ събитието, ползвай вградената светкавица от близо и все ще изкараш някой кадър. Не се вкарвай във филма и не хаби излишна енергия да се притесняваш и да търсиш варианти. И про техника да имаш без опит няма да докараш големи резултати. Познатата ти предполагам иска просто някой и друг кадър за спомен. Ако искаше перфектни фотографии щеше да си наеме човек с опит за тези снимки. В повечето църкви е тъмничко и определено е трудно да се направят профи снимки. Снимал съм доста кръщенета и преди години когато се мъчих с нисък клас техника трудно изкарвах хубави кадри. Тогава бяха просто една идея по-добри от любителското ниво. Сега ми е лесно, но вече имам най-високия клас техника, която струва доста, и много снимани кръщенета зад гърба си. Много хора казват "Не е важна техниката, а зад апаратното устройство", но това не е така. Иди и направи снимки на твоята приятелка и не се шашкай. Важно е желание да имаш. С допълнителна светкавица не се работи толкова лесно затова ако вземеш такава просто поснимай преди да се избухаш с нея в църквата. Снимай смело и това е. Имам един познат който за без пари ходи на свои познати да щрака по разни събития, /техниката му е подобна на твоята/ и хората доволни, че спестили парички и той е взел 50лв. ще има за биричка, няма лошо. Предупреди познатата си, да не очаква нещо мега добро, защото техниката ти не е про и ти нямаш опит в този тип снимки, и снимай на воля. Успех!
 Re: Съвет за снимане на кръщене с ограничена техника
Автор: Ggg97   
Дата:   17-06-20 20:45

Изключително много благодаря за добросърдечния и окуражаващ коментар! ^_^
 Re: Съвет за снимане на кръщене с ограничена техника
Автор: philip   
Дата:   17-06-20 21:17

И е добре, след като си пуснал темата, да покажеш резултатите от събитието, успех!

 Re: Съвет за снимане на кръщене с ограничена техника
Автор: koev   
Дата:   17-06-20 21:36

От къде си и кога е кръщенето? Ако си от Варна и съм свободен, ще ти го снимам "про боно". Ти си снимай твоите си снимки и се учи, ако ги оплескаш - ще ползваш моите.
 Re: Съвет за снимане на кръщене с ограничена техника
Автор: Ggg97   
Дата:   17-06-20 23:00

Появи се друга възможност за кръщенката и най-вероятно няма да снимам аз. Но оценявам предложението! Много благодаря! :))
 Re: Съвет за снимане на кръщене с ограничена техника
Автор: Ggg97   
Дата:   17-06-20 23:00

Огромно благодаря на всички, които се включиха! :))
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.