Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Лентов фотоапарат Киев
Автор: mitko0   
Дата:   25-05-20 17:39

Здравейте,
Някой може ли да ми даде основни насоки за лентовата фотография? В частност се интересувам от фотоапаратите Киев. Не изисквам мнение, а да споделите как се работи, какъв филм им трябва и т.н.
Къде мога да закупя лента и да проявя снимки?
Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Лентов фотоапарат Киев
Автор: fotorafi   
Дата:   25-05-20 17:46

Митко, ако си от София, взимаш си апарата Киев, обаждаш ми се 0886-711-193 идваш у нас. За половин час ще те науча да работиш. Ще тренираме и зареждане с осветен филм и накрая ще ти заредя цветен филм Fuji 200 asa, срок 12.2021г
Твоят апарат Киев, кой модел е? Има ли вграден светломер?
Снимай и ми прати снимка fotorafi@abv.bg
Рафи Марукян, София 0886-711-193

Отговори на това съобщение
 Re: Лентов фотоапарат Киев
Автор: asahi   
Дата:   25-05-20 19:44

Харесай си нещо

Отговори на това съобщение
 Re: Лентов фотоапарат Киев
Автор: quazimodo   
Дата:   26-05-20 08:19

asahi написа:

>
> Харесай си нещо

Ползването на материалите от линка, изисква владеенето на древен език, който се изучаваше задължително преди лЕто 1989-то, но не е много популярен днес[smilie18][smilie18][smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Лентов фотоапарат Киев
Автор: quazimodo   
Дата:   26-05-20 08:26

П.П. http://rangefinder.ru/club/viewtopic.php?f=5&t=6927



Отговори на това съобщение
 Re: Лентов фотоапарат Киев
Автор: asahi   
Дата:   26-05-20 10:06

Оплакваш ли се, дискриминиран ли се чувстваш? Българският език е още по-древен, ама си го ползваме със здраве.

Отговори на това съобщение
 Re: Лентов фотоапарат Киев
Автор: mitko0   
Дата:   26-05-20 18:18

Благодаря на всички! Нещата са полезни. Човека,който искаше да му снимам апарата да очаква мейл.
И споко говоря руски свободно нищо, че съм на 16.
Лек ден!

Отговори на това съобщение
 Re: Лентов фотоапарат Киев
Автор: wlad   
Дата:   26-05-20 18:51

Човекът, който да "очаквал" мейл, е доайен на фотографското изкуство в България!
Струва ми се, че не той трябва да очаква нещо от теб, ами ти да му се поклониш до земя, че изобщо де удостои с внимание и иска да ти помогне!
Бахти и хората се навъдиха в последно време!
Май наистина времето с руския беше по-ползотворно за младежите!

Отговори на това съобщение
 Re: Лентов фотоапарат Киев
Автор: D.S   
Дата:   26-05-20 20:20

Какъвто и Киев да е, ако е стоял в шкафа е твърде вероятно да не работи коректно. Ако е 6 х 6 си заслужава да се поснима. За 35мм има къде, къде по-добри варианти [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Лентов фотоапарат Киев
Автор: totomoto77   
Дата:   26-05-20 20:47

Иди при Рафи и слушай внимателно. Ако киева е 6х6 (88) се увери, че работи защото въобще не е задължително.

Отговори на това съобщение
 Re: Лентов фотоапарат Киев
Автор: kvakioh   
Дата:   26-05-20 22:02

KIEV 88+ Mir-38
KIEV 60 + Volna 80/2.8
Тия комбинации са ми топ. С ленти 120, прилични като техника, картинка.

Отговори на това съобщение
 Re: Лентов фотоапарат Киев
Автор: kiten   
Дата:   26-05-20 22:20

Киев и Фед са съветска телеметрична простотия, когато по същото време на запад и останалия свят снимаха на скачащото огледало!!!! Всичко от победените нацисти през ВСВ се взима, чертежи , фото технологии и те са трофейни и на готово. И машините и уредите се инсталират в Ленинград, Киев и Минск и започват да бълват имитации на немски фотоапарати и съветско лого и направено от пияни руснаци!
Още един мой личен пример, годината е 1986 и след Чернобил се организират набързо "Игрите на добра воля." И аз нещо като участник в останалото свободно време ни организират разходка с лодка по Москва река със своите 2000-те моста и тнт. И когато насядахме в лодката се изпъчиха двама полупияни фотографа със немски фотоапарат и го рекламираха като трофеен и е немска класика а апарата бе с гюрук.. След като ни снимаха, казаха че снимките ще са готови след края на разходката. Няма да коментирам снимката, а интересното е че след като ни снимаха ме заобиколиха и искаха да ми купят практиката L на врата ми.
Руската фото техника и руските обективи са много-големи боклуци!!![smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Лентов фотоапарат Киев
Автор: nsirakov   
Дата:   27-05-20 03:39

wlad написа:

> Човекът, който да "очаквал" мейл, е
> доайен на фотографското изкуство
> в България!
> Струва ми се, че не той трябва да
> очаква нещо от теб, ами ти да му се
> поклониш до земя, че изобщо де
> удостои с внимание и иска да ти
> помогне!
> Бахти и хората се навъдиха в
> последно време!
> Май наистина времето с руския беше
> по-ползотворно за младежите!


ти го знаеш и аз го познава, но откога сме тука.... мислш ли че момчето от темата го познава - едва ли... затова и се обръща към него по начин, по които го "разпознава". в никакъв случай не е неуважително според мен. айде мако по-спокойно, не всички познават всеки тук, още повече с никнейм... евала на рафи, че ще му помогне, но пък рафи не е отказвал на никого...

само без нерви...

Отговори на това съобщение
 Re: Лентов фотоапарат Киев
Автор: fotorafi   
Дата:   27-05-20 09:07

Митко, вашият Киев е модел: КИЕВ-4, тип Контакс с вграден светломер и
обектив "Юпитер-8М". Има някои особености с ползването на светломера
фокусирането и зареждането с филм. Ма снимката се вижда, че
самоснимачката е заредена, не насилвайте да заредите затвора и
натиснете бутона за снимане, може да блокира
Прочетох упътването на руски, трудно се разбира и не го препоръчвам
Рафи Марукян-0886-711-193

Отговори на това съобщение
 Re: Лентов фотоапарат Киев
Автор: D.S   
Дата:   27-05-20 11:20

Аз бих го оставил в музея. Точно тези телеметрици ... Но ако на човека му се експерементира, какво пък [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Лентов фотоапарат Киев
Автор: my.point.of.view   
Дата:   27-05-20 11:34

Да, трудно и тегаво е.
Аз бих си взел /и съм си взел/ малко и леко фотоапаратче, което струва никви пари. А снима уникално добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Лентов фотоапарат Киев
Автор: quazimodo   
Дата:   27-05-20 13:19

Kолко филма изснимани с Киев-4 имат коментиращите от последните 3-4 поста? Това е телеметрика с най-широката база на телеметъра. Познайте дали не фокусира по-добре и от безогледалка на Сони[smilie5][smilie5][smilie5] При правилно манипулиране ще изщрака още много филми. Лошото е, че се свършиха техниците, които разбират от тяхното сервизиране. У нас, за най-разпространените ДСЛР-и на Канон няма читав сервиз, та какво остава за дъртите лентови копия на Контакс и ЛЕйка. Най-добрия руски телеметрик от последните издания е Зорки-4К, но предварителната ревизия, ех тази ревизия...[smilie18][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Лентов фотоапарат Киев
Автор: kvakioh   
Дата:   27-05-20 13:23

ДА, достатъчно добри и достатъчно като брой се правят с тия "гадни" апарати...Ако всичко им е наред, ок е снимането.
Мисля към 30-33 ленти с по 36 кадъра имам с Киев, но преди това почнах със Салют и среден формат, което ми беше в пъти по-интересно. Така и остава и досега, 24 и 36 кадъра са прекалено много...
Свалил съм един черен и един металически Юпитери 50/2 и ги ползвам на безогледалки.



Публикацията е редактирана (27-05-20 13:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Лентов фотоапарат Киев
Автор: my.point.of.view   
Дата:   27-05-20 14:01

Имам достатъчно.
Снимал съм с Киев 4, Киев 88, Зорки, Фед 2, 3, 5, Киев 30.

Отговори на това съобщение
 Re: Лентов фотоапарат Киев
Автор: D.S   
Дата:   27-05-20 15:05

Имал съм го този Киев, не че няма да прави снимки, но затвора е доста прецизен, а Руснаците, не е като да са го направили като хората. Скоростите иди разбери как са. Ако искаш да си блъскаш главата, ок, но ако искаш да изпиташ и някакво удоволствие, нали затова е филма, по-добре някакъв свестен апарат, за никакви пари се намират

Отговори на това съобщение
 Re: Лентов фотоапарат Киев
Автор: kes   
Дата:   27-05-20 16:12

Киев не бяха ли със затвор с железни завеси ?

Отговори на това съобщение
 Re: Лентов фотоапарат Киев
Автор: quazimodo   
Дата:   27-05-20 16:14

my.point.of.view написа:

> Имам достатъчно.
> Снимал съм с Киев 4, Киев 88, Зорки,
> Фед 2, 3, 5, Киев 30.

Значи си бил мазохист, освен ако не си бил длъжен да го правиш по служба[smilie18]

Горното, естествено според предишния ти пост [beer].

Аз пък съм фетишист - искам и външния вид да ме кефи, иначе не ме вълнува снимането, защото удоволствието не е пълно[cool]. За това бях събрал повечето руски телеметрици - външно ме кефеха повече от СЛР-ите. Освен това, ако се ползва само 50мм обектив, няма никакви драми при работата с тези апарати. Най-голямата пречка се появява, когато решиш да сложиш 35мм и трябва да закачиш и външен визьор, но пък тези апарати, които са лишени от този недостатък, са със несменяеми обективи или са на едни други цени, само за ценители[smilie18][smilie18][smilie18] Най-много филми съм изщракал с ФЕД-2, който също е с много добра база на телеметъра и фокусира отлично.

П.П. Друг общ и неприятен недостатък е, че трябва да се търси и използва светкавица с кабелче, защото крачетата за аксесоари нямат контакти.



Публикацията е редактирана (27-05-20 16:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Лентов фотоапарат Киев
Автор: quazimodo   
Дата:   27-05-20 16:31

Част от моите украинци[smilie3]



https://photo-forum.net/static/site_pics/2020-05/1590585937_untitled-6.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/2020-05/1590585937_untitled-5.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/2020-05/1590585937_untitled-4.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Лентов фотоапарат Киев
Автор: quazimodo   
Дата:   28-05-20 10:56

Снимките ме подсетиха и за още нещо. За да работиш що годе комфортно с Киев-4, зрението ти трябва да е идеално. При него няма диоптрийна корекция, която съществува при ФЕД и Зорки, както и при най-новите ДСЛР-и, и безогледалки с електронен визьор.[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Лентов фотоапарат Киев
Автор: Джъмбо   
Дата:   28-05-20 12:10

кефи ме киев 4 ама кой немец идиот е правил дизайна та трябва да си кривя пръста докато фокусирам....

ако не ми бяха гепили оня чистак бърсак киев 4 с хелиос 103, със сигурация щях да го дам да байпаснат заключващия механизъм на фокуса...

Отговори на това съобщение
 Re: Лентов фотоапарат Киев
Автор: totomoto77   
Дата:   28-05-20 13:38

Не мисля. Аз имам астигматизъм и раздвоената картинка ми е много по-лвсна от клин или микропризмен растер. Дизайна за мен е уникален. Имам няколко Киева и още си снимам с тях. Ако е до 1970г. реколта, сглобката е доста прилична. Имам и Киев от 1949, който работи безотказно.

Отговори на това съобщение
 Re: Лентов фотоапарат Киев
Автор: MikeDimit   
Дата:   28-05-20 15:08

quazimodo
Прав си...но с едно наум.Базата е дълга, но пача на телеметрика не е особено контрастен.Тъй като снимам доста със Зоркийй и ФЕД, а и наскоро развих и възрастовото далекогледство от опит мога да споделя. Диоптрийната корекция помага , но повече помага чистите стъкла и яркия контраст на сходимите петна в телеметрика.



Публикацията е редактирана (28-05-20 17:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Лентов фотоапарат Киев
Автор: my.point.of.view   
Дата:   28-05-20 15:12

Цайс Икон беше анонсиран като телеметрикът с най-дълга база и най-светъл визьор. И е така.

Отговори на това съобщение
 Re: Лентов фотоапарат Киев
Автор: quazimodo   
Дата:   28-05-20 16:19

my.point.of.view написа:

> Цайс Икон беше анонсиран като
> телеметрикът с най-дълга база и
> най-светъл визьор. И е така.

За светъл визьор може и да е, но за базата, друг път[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Лентов фотоапарат Киев
Автор: Джъмбо   
Дата:   28-05-20 17:29

цайса бе с по-дълга база от лайка, но контакс (киев 4) си остава камерата с най-дълга база... достатъчно е да се погледне на снимка

Отговори на това съобщение
 Re: Лентов фотоапарат Киев
Автор: my.point.of.view   
Дата:   29-05-20 08:00

Ефективна дължина на телеметъра имат предвид хората.
Тя зависи от визьора.
Това го знаете.
Чистите милиметри база не са толкова важни.

Отговори на това съобщение
 Re: Лентов фотоапарат Киев
Автор: ombre   
Дата:   29-05-20 09:08

Като ученик по Тошово време,ходех на кръжок по фото,и макар че там ни даваха някаква камери (мисля бяха Смена,ама не помня добре),аз си щраках с Киева на баща ми лека му пръст.Дядо ми пък имаше Зенит,ама някъде се затри,а Киева си бачка,само самоснимачката му даде фира преди години,но ме мързи да щракам на филм и затова,само си го пазя за спомен. Иначе ни учеха да снимаме с едни таблици А+B=C-(минус)DIN-a на филма,нещо такова беше.

Отговори на това съобщение
 Re: Лентов фотоапарат Киев
Автор: ombre   
Дата:   29-05-20 09:09

https://photo-forum.net/i/2075172
Това е моя,нещо не успях да вмъкна снимката.



Публикацията е редактирана (29-05-20 09:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Лентов фотоапарат Киев
Автор: ivanoviliaiorrdanov   
Дата:   29-05-20 10:13

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »